Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 844
  • 734
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 429
Аз също имам страшен косопад, но мисля за сега да не правя нищо. Хормоните да се наместят, мисля че ще спре. Последният цикъл ми беше кошмарен. Дойде ми без симптоми, много обилен. Не можех да стана сутринта. Ниско кръвно, световъртеж и повръщане. Така не съм била от много време насам.

В събота вечерта за първи път се разделихме с децата от много време насам. Били са прекрасни. Голямата спала 12ч малката 7ч плътно. Направо не можех да повярвам, вкъщи не ни се получава така. Grinning

Ние май също зъбче чакаме, снощи беше нервна искаше да се гушка. Отделно акото ни е по рядко и зачести доста. Профилактично давам пробиотик, надявам се да не е вирусно, но днес ще си проличи.

За готвенето на пюрета ... Аз лично съм давала на каката купени и приготвени от мен, предпочиташе купените при това българските.Имат по манджест вкус понеже имат чушка и домат в повечето. В момента детето яде всичко без претенции. Е само тиквичка не обича, но тя от бебе я плюе и не я насилвам да яде. 
На пара готвя с един гевгир и тенджера. После използвам блендер. Като консистенция най-добре ми се получава.

# 196
  • Мнения: X
Моята щерка е 6кг, 63-4 см. На море сме в момента и засега е добре, миналата седмица преди да тръгнем я топих в един бебешки басейн и се смя с глас без да я закачаме за пръв път. Много добре и понася млякото за гладно бебе, снощи удари рекорд с 13 часа сън. А за мен-чудя се как още имам коса- всичко е в косми, ужасно е!

# 197
  • София
  • Мнения: 405
Има ли някоя мама, която е захранвала/ще захранва по метода звб (захранване водено от бебето)? Една позната ми разказа този уикенд,че така е захранвала и ми стана интересно.
Иначе за килограмите - ехаа, 9 кг! Аз се надявам да стигнем толкова тази година, че си върви слабичък за сега Grinning

# 198
  • Мнения: X
Аз мисля така да захранвам Simple Smile

# 199
  • София
  • Мнения: 2 670
И моята коса пада страшно много. Всеки ден чистя с прахосмукачка и все има косми, отделно и бебка като ме скубне няколко пъти ... косата ми е дълга до кръста и като падне един косъм, все едно са 10. Дано скоро се оправят нещата, че ще остана без коса  Sad.
Гери, пухкав бебок си имаш. Важно е да е жив и здрав  Hug.
Аз още не съм имала цикъл и се надявам да се дължи на кърменето.
Бебка още не се обръща, само един път спонтанно, но днес я гледам, че си засмуква крачетата  Laughing.

# 200
  • Мнения: 415
Здравейте,момичета!Сашко е наред с крачетата. Simple Smile Другата седмица сме на контролен преглед и ще видим колко е наддал,но аз нали си имам теглилка вкъщи и всяка неделя го тегля.Та вчера кантара показа 6900.Ще видим при педито как ще е.Моят изобщо и не мисли да се обръща още.Прави опити,ама стига само наполовина.Обръща се на една страна и дотам.Обича да стои по корем като го оставя и вири глава нагоре.А как се набира да стои седнал....направо ви казвам...вече се оглеждам дали няма да е наредил плочки по коремчето. Grinning Яко държи и пъха играчките в устата.Дъвче,смуче.Страшна работа.Вечно е ухилен.Мрънка и реве само ,когато е гладен.А като му е кеф да нарежда и започва едно виене,викане,крякане.Голяма е забава!

Моята коса е в същото положение като при вас!Ужасен косопад.Така бях и с баткото.След 10 месеца ми беше отминало.Сега се надявам пак да е така.
За цикъла -този месец ми дойде за първи път след раждането.Беше си нормално,както винаги.Никакви изменения в продължителността му-5 дни.Сега чакам да видя дали ще е все така редовен на 28 дни.

# 201
  • Мнения: 1 269
Candy mama уреда е много хубав на Авент. Особено за плодовите пюрета. Ако мога ще си го взема, дават и контейнерчета към него.
Косата и на мене от скоро започна яко да пада. Мисля да почна с маски за коса с яйце и рициново масло и вит А и Е. После и ампулите на Виши.
Аз още кърмя и не ми е дошъл цикъла. Предполагам, че до 1-2месеца ще дойде като захраня. За сега сме на мляко, пък след 1м и 1/2 ще започна с пюренцата. Ако пътуваме ще са купешки. Дано пътуваме, че кога ще ме пуснат от работата за толкова много време

# 202
  • NE
  • Мнения: 10 999
Косата ми е същия кошмар. Знам, че ще отмине, но пак е неприятно.
Цикъл нямам. С големия и кърмене ми дойде на 5 месец след раждането, но му трябваше поне 6 м. да се регулура. Бях изперкала да чакам.

# 203
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета. Гледам, че говорите за цикъл и косопад  Crazy Моят цикъл още не е дошъл, косопада е умерен, но пък аз имах една много трудна бременност и точно тогава ми падаше ужасно много косата. Относно малките ни януарчета, нашето вече го захраних със зеленчукови пюренца, но все още не сме заместили едно цяло хранене. Хапва по половин бурканче на HIPP и после си иска от мама. Като мерки Кристиян е 8.300 кг и 65 см. Това е засега от нас. Целувки  bouquet

# 204
  • Мнения: 125
Има ли някоя мама, която е захранвала/ще захранва по метода звб (захранване водено от бебето)? Една позната ми разказа този уикенд,че така е захранвала и ми стана интересно.
Иначе за килограмите - ехаа, 9 кг! Аз се надявам да стигнем толкова тази година, че си върви слабичък за сега Grinning

Ние сме постоянно на раце и тези 9 кг. ми се струват вече като 20  Grinning ръце не ми останаха  ooooh! Grinning love001

# 205
  • София
  • Мнения: 429
Гери Иванова94 Не искам да те плаша, не съм от хората, които гледат да са в нормите, важно е да има съразмерност, но голямата на годинка беше 10,500кг. Познавам бебе на 6 месеца беше 8,600кг (момиче) и педиатъра е наложил диета на детето, забранени са му основно каши и някой други храни. По спомен мисля, че килограмите са свързани с усвояването на калции. Аз бих се консултирала със специалист.  Simple Smile

# 206
  • NE
  • Мнения: 10 999
А колко е родено бебето?

# 207
  • Мнения: 125
А колко е родено бебето?

Роди се 3 850  и беше 54 см.

# 208
  • Мнения: 1 269
Утре ще има в София в парк Гео Милев бебеносещ Флашмоб. Ако няй ходи пишете на лични да се видим

# 209
  • NE
  • Мнения: 10 999
Гери Иванова Водите в класацията. Wink Според мен детето си е едро. Моя син се роди 3,630 кг. и сега е 7,200 кг. Peace

Общи условия

Активация на акаунт