Искам да кажа ... (119)_24.04-30.04

  • 82 065
  • 1 171
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 14 372
На грил?  newsm78

# 331
  • Мнения: 5 384
Лято, той как е стоял да го подстриже сестра му ми е интересно?

Омайва го с думи и той стои. Знаеш ли колко са сладки, когато каката му каже "Айде, тате, докарай бебето да го накърмя" и той с патешката походка бута количката с бебето. Heart Eyes На моменти са. Доста често се карат, бият, хапят, скубят. ooooh!

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Rolling Eyes Това не е лесно и бързо. Търся от типа "измийте тиквичките и ги сложете цели в ... и бла-бла" и накрая имате ядене.

# 333
  • Мнения: 14 372
А не знам аз не съм правила просто днес ги видях в заведението, в което обядвах... Може и да са били ма скара не знам едни такива печени на черитчки изгшеждаха  Grinning

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Иначе когато не ме мързи правя едно много интересно нещо, като спагети от тиквички. Купила съм си специална острилка от китайския - всеки може да си я позволи, 6лв беше и остря тиквени спагети. Леко запържвам на тиган, ама много бързо са готови - цврък-брък. И това са ми безвъглехидратните спагети. Тиквичкови.

# 335
  • Мнения: 10 874
Rolling Eyes Това не е лесно и бързо. Търся от типа "измийте тиквичките и ги сложете цели в ... и бла-бла" и накрая имате ядене.
Виж тук от последните три дали ще ти допадне нещо. Hug

# 336
  • София
  • Мнения: 6 001
Оле боже, имало и тиквички ooooh! Заболя ме главата. Изненада! И тиквички! Нещо лесно и бързо с тиквички, ама няма да ги пържа! Мързи ме.

Ако не е късно: Тиквичките се обелват и настъргват на едро ренде. Посоляват се. Оставят се да се отцедят за около половин час. В купа се разбъркват яйца и сирене. Количеството на око. За кг тиквички - 3-4 яйца, ок. 250 гр сирене. Ако е солено сиренето не солиш. Подправки по желание - черен пипер (малко, заради децата) и копър. Добре отцедените тиквички се смесват със сместа от яйца и сирене и подправките. Изсипват се в намазнена тава. Дебелината на сместа да е максимум 2 пръста. Отгоре ръсваш малко мазнина - зехтин или масло на парченца. Колкото е по-тънка толкова по-бързо става готово. Пекат се докато се зачервят отгоре.

# 337
  • Мнения: 39 626
Оле боже, имало и тиквички ooooh! Заболя ме главата. Изненада! И тиквички! Нещо лесно и бързо с тиквички, ама няма да ги пържа! Мързи ме.

Ако не е късно: Тиквичките се обелват и настъргват на едро ренде. Посоляват се. Оставят се да се отцедят за около половин час. В купа се разбъркват яйца и сирене. Количеството на око. За кг тиквички - 3-4 яйца, ок. 250 гр сирене. Ако е солено сиренето не солиш. Подправки по желание - черен пипер (малко, заради децата) и копър. Добре отцедените тиквички се смесват със сместа от яйца и сирене и подправките. Изсипват се в намазнена тава. Дебелината на сместа да е максимум 2 пръста. Отгоре ръсваш малко мазнина - зехтин или масло на парченца. Колкото е по-тънка толкова по-бързо става готово. Пекат се докато се зачервят отгоре.
Никакво белене на тиквичките!!! Към тази смес(неоцедени, естествено)добавям червена чушка на ситно, 1-2 настъргани картофа, малко шунка, гъби. Дори слагам бакпулвер, за да се повдигне малко. Импровизирам всеки път.

# 338
  • Някъде там
  • Мнения: 16 223
Привет. Бебе нямаме нали? Rolling Eyes
Прочетох за тиквички,другото не съм го чела. Обожавам баница с тиквички.Мога цялата да я изям сама.
Ако някой иска ще дам рецепта.
Аз днес по задачи бях цял ден на вън и нямах време да вляза.И сега бързам да видя има ли бебе,но явно козуначко ще ме послуша за 27ми. Grinning



# 339
  • Мнения: X
А аз се чудя как никой не е писал в темата няколко дни и си търсех постовете и се оказа, че не само съм се отписала по погрешка (чистих си следените теми) ами и нова тема имало  ooooh!

Не прочетох много, но Съболезнования на Захарче и на Чек!

# 340
  • София
  • Мнения: 18 679
Е те това суфле го правих оня ден и въобще не ми хареса. Необяснимо. Вътре има само неща, които обичам, всички вкъщи го харесаха, само аз - не.

За очите да кажа - много интересно се получи при мен. Не можех и сега не мога добре да фокусирам и бях убедена, че имам вече диоптър. И действително, като отидох на преглед - имаше си отклонение, не голямо, но достатъчно като за очила. Да, ама като ми разшириха зениците се оказа, че нямам никакво отклонение, грам! Всичко е от умора на очния нерв. Много пишех на компа, с часове и после като се опитам да видя нещо на повече от метър от мен - нервът не може да разфокусира лещата и нищо не виждам. Та, лекарят тогава ми каза, че само почивка ще ме оправи. На час-два, по 15 минути да гледам на далече. Смех! Кой може да си позволи почивка на всеки час ooooh! Та тъй си и остана...Сега се надявам, като вече не работя, да се пооправят нещата, за известно време поне.

Чуден следобед имах, на припек, с вкусна оранжада с лед в ръката Sunglasses То почва чак да не ми се ражда бе Mr. Green

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Чуден следобед имах, на припек, с вкусна оранжада с лед в ръката Sunglasses То почва чак да не ми се ражда бе Mr. Green
Аз съм казала, 6 май. Помни!

# 342
  • Някъде там
  • Мнения: 16 223
Върнах се да прочета назад. Захарче,Чек Съболезнования. Hug
За очи и очила сте говорили.И децата са късогледи и ми се иска лазерна корекция след 21 години но и двете казват че не искат,не се харесвали без очила. Rolling Eyes  Ходим на прегледи в София,при професор Гугучкова,и сме много доволни от нея.Жената казва че са подходящи за кореция,те не искат и да чуят.До тогава може и да се съгласят.
Ааа Белинда,ти пък сега това кажи.Ние тук нямаме търпение,ти се отказваш. Laughing Обаче ако те чуе бебо,може и да реши да е на неговото и да се появи.

# 343
  • София
  • Мнения: 18 679
С Янтра не разговарям Crossing Arms

# 344
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 903
Нещо, което преди малко ми излезе във фейса. Видях, че е отпреди 4 години, но пък може да е полезно за някои от вас:
Правописни правила за ученици от 2 до 4 клас
https://issuu.com/snevit/docs/pravila

Днес ще пропуснем разходката с кучето. От сутринта е толкова мрачно, на моменти е такъв порой, само да си седи човек, удобно сгушен с някоя книга и чаша кафе.

Общи условия

Активация на акаунт