Искам да кажа ... (119)_24.04-30.04

  • 82 066
  • 1 171
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 39 626
Забравих да пиша за доматите. Аз не ям сурови домати. Никога не съм ги яла, обаче обожавам пържени домати направени на сос със яйца или домати, печени чушки, яйца и сирене.
Ая, все едно четях ДжеНа в поста ти.  Hug

# 1 096
  • Мнения: 6 304
Да, ама Джена едва ли яде през 3 часа Naughty

Мър, на дъщеря ми в квартирата в банята има вградена мивка с доста голям плот, и цялата стена зад мивката е огледало- Наредила си е всички гримове  на плота и там се гримира. Така, че ако все пак решиш да оставиш голямата баня, може да си обособиш кът за гримиране.

# 1 097
  • Мнения: 39 626
Хапва, хапва- я бисквитка, я ябълка, солетки....
Аз спях да се гримирам в банята. Всичко е в пара. Нищо, че прозорецът е постоянно отворен и имаме лира. Ми, не става веднага след къпане да се ползва за гримиране. Отделно ме е страх да не се навлажнят гримовете.

# 1 098
  • Мнения: 22 036
Аз се мацотя в спалнята. Имам си огледало и тоалетка и стол, като от замък  Crazy. В банята имам някакви нещица, ама не са много.

# 1 099
  • Мнения: X
Аз имам нещица и в баните, и в две от спалните.  Crazy Всичко е подредено де, но мисля най-сетне да купя един голям икейски шкаф с чекмеджета и да го сложа в една от баните, където да събера всичко. Предпочитам място за такъв шкаф, отколкото за вана.

12 квадрата не е голяма баня даже. Laughing

# 1 100
  • Мнения: 22 502
12кв за баня ми се струват ок.
Нашата е по-малка и сега ми се иска да изкъртя всичко и да се направи цялостен ремонт...но ще отидат минимум 5хил.лв.

Правих супа, Борис се тръшка че няма да яде, и изяде 2купички.

# 1 101
  • Мнения: 22 036
Ходих да меря баните. По 7 кв. са. В едната има две мивки, а в другата е пералнята.

# 1 102
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лили, колко толкова домати имаш? щом искаш постно, любимите, които ми хрумват, са миш-маш, имамбаялдъ или да си ги приготвиш за сос за паста, пица.
...
Не са много - 2-3 кг. Но са меки и няма да държат повече от ден два. А може до довечера да се увеличат. Последното зареждане на домати се оказа кофти. Бяха здрави първия ден и после започнаха да омекват и да се цепят.
Направих си гаспачо мой прочит, доволна, мерси, Даун, за идеята. Довечера ще направя мишмаш и ако останат - в блендера и после във фризера.

# 1 103
  • Мнения: X
И аз се гримирам в спалнята. Имам тоалетка, огледало и стол. Всичко ми е прилежно наредено и си има място всяко нещо. Удобно е така. Банята не е особено голяма и няма къде да си държа гримовете. Но и да имаше, не бих ги държала там. Обичам максимално изчистени бани- кърпи, и помпичките за сапуните и лосионите. Шампоани, балсами и душ гелове на поставките до душа. Четките и пастите за зъби не ги държа отвън, а в малко шкафче над мивката.

# 1 104
  • Мнения: X
И аз имам тоалетка в спалнята, но в  баните ми е много по-удобно заради осветлението на огледалата, а и докато се гримирам постоянно си мия ръцете, ползвам клечки за уши, почистващи кърпички и т.н. Декоративната козметика не я държа в банята, имам само една кутия там, в която има няколко базови неща, оснаналите след употреба ги връщам в тоалетката в спалнята. Бялата козметика ми е по баните, защото като си мия лицето, после там се и мажа. Продукти за тяло и коса са ми в спалнята за гости. ММ се оплаква от миризми ако ги ползвам в общата спалня. Crazy

Последна редакция: нд, 30 апр 2017, 15:02 от Анонимен

# 1 105
  • Мнения: 13 028
Лили, аз правя една доматена манджа, която много обичаме.
Значи - нарязвам кромид лук на полумесеци, около 500-700 гр. Задушавам го в масло, добавям обелени и настъргани домати, захар, сол, пипер, готвя докато омекне лука, правя ямички, чуквам 5-6- 7 яйца, закривам леко с лука и доматите, натрошавам сирене и дърпам от котлона. По желание можеш да ръснеш настърган кашкавал. Става много вкусна манджа, сервирай с брускети с зехтин и малко риган. Или с обикновенни препечени филийки.

# 1 106
  • Мнения: X
Жаки, на какво казваш брускета?

# 1 107
  • Мнения: 22 036
...
Лили, колко толкова домати имаш? щом искаш постно, любимите, които ми хрумват, са миш-маш, имамбаялдъ или да си ги приготвиш за сос за паста, пица.
...
Не са много - 2-3 кг. Но са меки и няма да държат повече от ден два. А може до довечера да се увеличат. Последното зареждане на домати се оказа кофти. Бяха здрави първия ден и после започнаха да омекват и да се цепят.
Направих си гаспачо мой прочит, доволна, мерси, Даун, за идеята. Довечера ще направя мишмаш и ако останат - в блендера и после във фризера.

Лиляна,  Hug. Аз си падам по БГ Гаспачото - консервирани домати с праз Simple Smile.

# 1 108
  • До морето
  • Мнения: 7 144
...
Лили, колко толкова домати имаш? щом искаш постно, любимите, които ми хрумват, са миш-маш, имамбаялдъ или да си ги приготвиш за сос за паста, пица.
...
Не са много - 2-3 кг. Но са меки и няма да държат повече от ден два. А може до довечера да се увеличат. Последното зареждане на домати се оказа кофти. Бяха здрави първия ден и после започнаха да омекват и да се цепят.
Направих си гаспачо мой прочит, доволна, мерси, Даун, за идеята. Довечера ще направя мишмаш и ако останат - в блендера и после във фризера.

Лиляна,  Hug. Аз си падам по БГ Гаспачото - консервирани домати с праз Simple Smile.

Любимата ми зимна салата. Половин хляб заминава отма!

# 1 109
  • Мнения: 13 028
Чек, на франзела с масло, запечена във фурната с някакви подправки:) Друго ли е?

Общи условия

Активация на акаунт