Момичета, да поразсъждаваме над следното...

  • 6 205
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Никой не е тук, за да изпълнява нечии други очаквания. И човекът, който се опитва да изпълни очакванията на някой друг винаги ще бъде нещастен, защото няма да бъде верен на себе си. Той няма да уважава себе си, а да показваш неуважение към себе си е да показваш неуважение към бог. И наказанието е нещастие. Уважавай себе си. Това не означава да бъдеш груб с другите - просто означава да бъдеш мек към себе си. Бъди нежен към себе си.
Вие имате извънредна нужда да развиете чувство на нежност към себе си. Вие сте твърде деликатни към другите, но много строги към себе си. Това е нещо, на което всички сме научени, да бъдем строги съм себе си и внимателни с другите, което е абсолютна глупост. Ако не сте мек със себе си, мекотата към другите е просто шоу, представление, лицемерие. И няма да направи щастливи нито вас, нито другите, защото те ще разберат играта, особено тези, които са ви най-близки, тези които ви обичат винаги ще могат да прозрат играта. Вие ще бъдете фалшив и тях няма да ги удовлетворява вашият фалш, защото фалшът никога не е могъл да удовлетвори никого. За да бъдете наистина нежен и грижовен към другите, човек трябва първо да бъде нежен и грижовен към себе си. Ето къде не се справяте. Отпуснете се.
Ошо

# 1
  • Мнения: X
И какво да му се разсъждава?!
Така си е.

# 2
  • Мнения: 361
То, че си е така- така си е!Но всички ли успявате да го спазвате това,например?Винаги ли следвате само и единствено своите желания?Не правите ли компромиси понякога със себе си,за да са добре другите (дори по-конкретно съпрузите ви,например) и после да съжалявате и да не сте щастливи?...ей такива неща...Аз например мисля, че понякога прекалявам с компромисите и за съжаление от другата страна вместо да получа повече благодарност и добро отношение- получавам точно обратното!

# 3
  • Мнения: 36 004
онзи, брадатият, който раздава житейски акъл?
а вие, kikokolin, имате ли леко и меко отношение към себе си?

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз пък, съм на мнение, че няма начин да бъдеш мек с другите, а строг и твърд, и безкомпромисен със себе си.
Ако се опитваш да демонстрираш първото към другите, то си е фалш и преструвка, които много лесно се изтриват при по- комплицирана ситуация.

За мен, в голямата си част, недоразуменията в семействата се дължат на неистинската представа за себе си, която умишлено някои създават у другия, усещайки, че той харесва даден набор от качества и разбирания.
И когато заживеят заедно, подведеният се оказва изправен срещу непознат и съвсем неприемлив като характер, човек.

# 5
  • Мнения: X
То, че си е така- така си е!Но всички ли успявате да го спазвате това,например?Винаги ли следвате само и единствено своите желания?Не правите ли компромиси понякога със себе си,за да са добре другите (дори по-конкретно съпрузите ви,например) и после да съжалявате и да не сте щастливи?...ей такива неща...Аз например мисля, че понякога прекалявам с компромисите и за съжаление от другата страна вместо да получа повече благодарност и добро отношение- получавам точно обратното!
Ами, спри да прекаляваш с компромисите, след като не се оценяват.
Всеки прави компромиси.Когато получаваш същото насреща, те не тежат, не ги мислиш.

# 6
  • Мнения: 30 802
Написаното е тотален булшит- опитът ми показва обратното.

Има си моменти, в които трябва да си строг към себе си, иначе ще се разтопиш в лигава локва на пода. А към другите, ако ще фалшиво, трябва да си мек, защото знаеш, че не е лесно и всеки си има малък личен ад.

Има си и моменти за релакс, но не през цялото време. Иначе ще станем човечество от лигочи, дето само търсят да медитират.

Ошо нещо не можа да ме грабне, малко прекалява с индийското излъчване, освен това пуска недобре обмислени опити за философия. Или с други думи, троли, в случая косвено и в Бг-Мама.

# 7
  • Мнения: 46 545
Да се съобразяваш само със себе си, съвсем егоистично, може в гората, и то пак зависи.
Когато живееш в общество се съобразяваш с много неща. Може да ти се иска да идеш на почивка, но децата ти като са на училище ще седиш и ще си с тях, може да искаш да пуснеш силна музика в 3 ч. през нощта, но като живееш в населено място спазваш правилата. И т.н.

Относно семейните отношения - създаваш такива с човек, който има близки до твоите представи за семейство и начин на живот. Така не се налага да правиш компромиси по основните неща. А за дребните винаги може да се намери решение, което да удовлетворява всички.

# 8
  • Мнения: 30 802
Обаче е кеф да цитираш Ошо, вместо да си признаеш, че е прекалено трудно да си изградиш навик да си обираш чорапите. И после да казваш, че трябва да си мек със себе си, за да си мек и с жена си. Или твърд де...обърках се.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 692
Написаното е тотален булшит- опитът ми показва обратното.

Има си моменти, в които трябва да си строг към себе си, иначе ще се разтопиш в лигава локва на пода. А към другите, ако ще фалшиво, трябва да си мек, защото знаеш, че не е лесно и всеки си има малък личен ад.

Има си и моменти за релакс, но не през цялото време. Иначе ще станем човечество от лигочи, дето само търсят да медитират.

Ошо нещо не можа да ме грабне, малко прекалява с индийското излъчване, освен това пуска недобре обмислени опити за философия. Или с други думи, троли, в случая косвено и в Бг-Мама.
Брей, толкова съгласна с Мамасита май не съм била  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 12 218
Бъди себе си, гледай себе си и прочее, са брутални клишета. Все едно човек може да бъде друг, а не себе си, все едно човек по инстинкт не гледа първо себе си, своите представи за нещата и прочее. А има много, много хора, жестоки към себе си, мили към останалите, или жестоки към близките си, нежни към себе си. Изобщо, Ошо е идеален ако си 20 годишна патка с мъж и любовник или нещо подобно.

# 11
  • Мнения: 597
А какво да правят онези , които са строги към себе си и към другите?

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен, в голямата си част, недоразуменията в семействата се дължат на неистинската представа за себе си, която умишлено някои създават у другия, усещайки, че той харесва даден набор от качества и разбирания.
И когато заживеят заедно, подведеният се оказва изправен срещу непознат и съвсем неприемлив като характер, човек.

Аз пък мисля, че не е така. По- скоро конкретиката на бита, ни кара да се съмняваме в чувствата си.

Представи си, че си се влюбила в мил, грижовен и  интелигентен поет, който освен това е изумитело красив... да, но когато заживеете заедно, вече ще имаш нужда от други неща- той да умее да прави малки ремонти вкъщи, да поправя уреди или боядисва, да оправя колата...т.е. все неща, които са нарочени за "мъжка работа" ...и какво разочарование, ако той не иска да върши нито едно от тях, неавижда ги дори и не иска да се научи ...но пак си е същият мил, интелигентен и красив поет... ти започваш да се съмняваш в любовта си... а да не говорим пък тук, с нашия маталитет, как всички роднини ще си кажат мението... съвсем ще охладнееш

или пък ти- нежна , красива, интелигентна....разбираш от изкуство, литература, умееш да водиш разговори на всякакви теми...и изведнъж- битовизми...трябва да можеш да готвиш поне три засукани манджи, да миеш прозорци и да се грижиш за дете... все неща, за които никога не си се готвила ...

 та така...   извинете за отклонението ...наблюдения

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Но всички ли успявате да го спазвате това,например?Винаги ли следвате само и единствено своите желания?


Известно ми е само едно (обобщителна единица) същество, което да следва свинаги само и единствено собствените си желания. И то се нарича: бебе.

Общи условия

Активация на акаунт