Искам да кажа ... (121)_08.05-14.05

  • 68 391
  • 815
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
Ванини, ти защо беше на АБ?
Мусака имам от вчера, това ще ядем. Децата имат супа топчета.

# 196
  • До морето
  • Мнения: 7 144
Ние бяхме на див шаран с друсани картошки и зелена салата. Децата ядоха заешка капама. Дивият шаран е  уникален- грам мазно нямаше.
Вече сме по леглата, бебешорска работа. Чакам децата да заспят и да си дочета книжката. Почнах Джанет Иванович, не знам кой тук я препоръча, но много ми хареса как пише. Интересно е и леко върви.

# 197
  • Мнения: X
Не купувайте плийз морски дарове от Лидл или каквито и да е замразени морски дарове. Това е подигравка с тях самите. По-добре само пресни миди за три лева.

Искам да кажа, че съм царица на тортите, всепризната сред близки, приятели и всякакви познати.  Mr. Green  Наистина много ги разбирам и умея, но въобще не съм на вълна торти. Надживях ги някак и ми доскучаха, а и това са много излишни калории, като много рядко всъщност си заслужава да се погълнат.
Знам че е странно такова мнение. Laughing

Последна редакция: вт, 09 май 2017, 22:03 от Анонимен

# 198
  • Мнения: 6 735
До нас има рибен магазин и миди съм виждала.Никога не съм приготвяла миди, вие как ги правите?
Мога да изненадам милото някоя вечер Flutter

# 199
  • Мнения: X
На мидите им се чисти водораслото и черупките ако не са от ферма, слагат се на средно силен огън под капак и се държат, докато им се отворят черупките. Сол и вода не се добавят. Преди това се изхвърлят тези със счупени черупки, а след това тези с неотворени. После може да се панират, на салата с лук, копър, лимон и олио или натюр с малко сол, както ние обикновено ги ядем.

# 200
  • До морето
  • Мнения: 7 144
Не купувайте плийз морски дарове от Лидл или каквито и да е замразени морски дарове. Това е подигравка с тях самите. По-добре само пресни миди за три лева.


Подписвам се под това! Още повече, че пресни, на морските дарове пак им трябват макс 10 минути за приготвяне.
Това е пълна съсипия на продуктите. Само веднъж взех един замразен микс от морски дарове, точно от Лидъл, защото в книгата на Манчев и Шишков имаше такава рецепта. Ми то пълна каша, без вкус и мирис. Директно в кофата замина.

# 201
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
Недолюбвам морските дарове, даже може да се каже, че не ги ям.
Миналата седмица мъжът ми купува скариди - бланширани някакви, на промоция в Кауфланд. Готви ги в тигана с бяло вино и соев сос. Вкусни бяха, ама не мога да ям повече от две-три. Мидите и рапаните са ми спомен от детството (на тенекия, на плажа), но сега предпочитам рибите  Simple Smile
В гръцко си хапвам калмари и октоподи. Тук не ги купувам по принцип, евентуално ям на кръчма, ако има пресни.

# 202
  • Мнения: 39 626
Яна, разкошна е тортата! И аз щях да дам предложението за стабилизатор за сметана(преди 2 месеца разбрах, че има такова нещо).
Миди не консумирам.
Мафията и аз я нямам. Съответно не съм я прочела.

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Чакам Алечка да се прибере от представлението и да напише отзив. Много съжалявам, че не си взех билет, не намерих с кого да гледам пиесата.

# 204
  • Мнения: X
Гледам София как имитира Джим Морисън и мед ми капе на сърцето.  Heart Eyes

Bell Flere, аз сама ходя като няма с кого и никога не съжалявам.  Тъй де, то да не е бар, че да е неловко сама?

# 205
  • Мнения: 3 609
Дами, аз съм в София, не съм на морето. Пресните морки дарове са кът. Иначе ви разбирам идеално ама...какво да направя. Щяхме да минаваме през Метро днес ама не остана време. А и..или трябва охладена риба/дарове да взимам всеки път отделно, т.е да вися в задръстването всеки ден, или да ги замразя аз. Това в Лидл добър компромисен вариант, а и на нас ни е вкусно. Аз ям много морска храна. Предпочитам мекотели пред риба.
Взимам това:
 https://www.google.bg/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fpromocii.bg%2Ff … ct=mrc&uact=8

Иначе миди правя с бяло вино, подправки и чесън. Скариди също много обичам.

# 206
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 903
Ето я рецептата. Порових се малко - явно куахада е вид млечна закваска. Сгъстява, желира, ползват го доста в различни десерти. Не знам дали може да се замени със стабилизатор за сметана или желатин, или агар-агар (растителен желатин). Давам я както е написана в сайта:
Скрит текст:
Торта с три шоколада и куахада (cuajada)

Продукти:
150 г чаени бисквити
75 г краве масло
150 г черен шоколад
150 г млечен шоколад
150 г бял шоколад
3 прахчета куахада
600 мл сладкарска сметана
900 мл прясно мляко

Начин на приготвяне:
Бисквитите се смилат, към тях се добавя стопеното масло и се оформя блат във форма с диаметър 20-24 см. Оставя се в хладилника да стегне.

Всеки крем се прави по следния начин:
200 мл сметана и 200 мл прясно мляко се загряват в съд. Към тях се добавя начупения  на парченца  шоколад и се разбърква, докато шоколадът се стопи и стане гладък крем. Към него се изсипва 1 прах куахада, разбито в 100 мл прясно мляко. Разбърква се леко и равномерно 5-7 минути, докато се сгъсти крема.  След това се дърпа от огъня и внимателно се изсипва върху блата. (Може да се ползва гърба на лъжица при изливането) Оставя се в хладилника за минимум 30 минути. Преди да се изсипе следващия пласт крем, с помощта на вилица се правят няколко драскотини върху повърхността му.

Кремът с млечен шоколад и с бял шоколад се приготвят по същия начин.
Накрая тортата се оставя за минимум 6 часа в хладилника, най-добре е да престои една нощ. Украсява се по желание (шоколад, червени плодове и др.)



Ето и клипче как се приготвя:


Рецептата за торта с три вида шоколад я срещнах в най-различни варианти.

# 207
  • Мнения: 4 188
хахаха, това ме подсеща за рапаните на Планета, мин. лято. Викам на апапите да не влизаме през главния вход с мрежите, а през задния, покрай басейна Mr. Green Mr. Green.Охраната, като ни виде, взе да се кръсти #Crazy #Crazy Цяла вана с рапани напълнихме Mr. Green Mr. Green Жените им се събраха очите #Crazy #Crazy Голямо готвене падна, но си струваш #Crazy

# 208
  • Мнения: 14 373
Чакам Алечка да се прибере от представлението и да напише отзив. Много съжалявам, че не си взех билет, не намерих с кого да гледам пиесата.

Много ми хареса постановката, много! Като имаш възможност отивай, дори и сама. Чек е права, няма да е неловко, театъра не е място за социализация.

# 209
  • Мнения: X
Рапани не ям.

Десислава явно си пада по маркови очила, но се появи със стар модел на Прада. Аз ги имам от четири години и вече не ги нося. Обаче как пее. Heart Eyes
Коментирам капките на запис. Joy

Общи условия

Активация на акаунт