Подарък за абитуриент

  • 13 611
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 789
Здравейте.

Намерих тази стара тема, и я използвам за да чуя вашето мнение относно това колко пари е общоприето да се дадат на абитуриент вместо подарък.

Младежът, дете на най-близките ми приятели, който е абитуриент тази година, ще има нужда от пари - ще учи в чужбина - и смятам че пари ще са му по-необходими. Иначе момчето си има всичко, за което бих могла да си помисля като идея за подарък.

Благодаря предварително за вашите мнения и преценки.

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 09:48 от AnMary

# 1
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Да, масово дават пари.Според кой колкото може.От 50 лв нагоре са ми наблюденията.Пари и букет(поне за момичетата де, за момчетата не знам цветя носят ли се..) Но за майката със сигурност! Значи станаха два букетите.Може би при вас като е момче, някакъв парфюм примерно вместо букет. newsm78
И отделно парички в плик.Те се дават после обаче, във вихъра на веселбата.Абе точно като на "селска "сватба с извинение!
Близки сте,подготви се😘
Хубаво, че знаеш от по- рано.На мен ми казаха в последния момент и малко се поизложих финансово.Но и при мен беше много добра приятелка, та ми влезе в положение.В крайна сметка, кой колкото може. Peace
Това ми е  от 2015 инфо.Но и сестра ми беше мин.година , та пак така е било.За София говоря.

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 10:09 от toromanova73

# 2
  • Мнения: 789
Опитах се да напиша пост, ама май не стана.
Благодаря за съвета. Аз се колебая дали 100 или 200 лева да дам. Няма да виждам семейството на бала, ще им дам парите сега. Букетът ще отпадне, парфюми и други подаръци му нося постоянно без повод, родителите са му купили всичко за бала. Та парите са за него да му помогнат за разходите за университета ( не че ще помогнат много, но поне за първия самолетен билет).

# 3
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Gifty , ми не знам , ама ние и то от роднини( с възможности- лекарско съсловие), повече от 100 лв не сме получавали и то при по -сериозни поводи.
Няма и да ходите на бала, мисля, че 100 лв добре.Нека и други потребители да се включат с мнение.
 Peace
Само, ако отива в Щатите , (изхождам от позиция че имаш възможности) 50$ ще е малко нелепо.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458
Здравейте.

Намерих тази стара тема, и я използвам за да чуя вашето мнение относно това колко пари е общоприето да се дадат на абитуриент вместо подарък.

Младежът, дете на най-близките ми приятели, който е абитуриент тази година, ще има нужда от пари - ще учи в чужбина - и смятам че пари ще са му по-необходими. Иначе момчето си има всичко, за което бих могла да си помисля като идея за подарък.

Благодаря предварително за вашите мнения и преценки.



А куфар има ли си за багажа?  Simple Smile Такова подариха на сина ми на бала и беше най-добрият подарък. Най-практичният.

За дете на най-близките приятели - считам за добра сумата от 100лв., ако са само от теб. Ако сте семейство - от теб и половинката ти по 100. Зависи и за какъв град става дума (едно е в столицата, друго - в Харманли, там и по 50 може да изглежда ОК). Зависи, разбира се, и от възможностите ви. Това е моето мнение!  Peace

# 5
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Обикновено и аз на абитуриенти давам пари. Но скоро говорих с момиче, което завърши преди десетина години, тогава за бала и подарихме красиво сребърно колие. И тя каза "Парите от бала ги похарчих, не си спомням вече за какво. Но колкото пъти видя колието, се сещам за вас".  bouquet
Ако сега бях канена на абитуриент, бих му подарила например билети за концерт, който знам, че ще му хареса, майката сигурно ще знае каква музика слуша нейният син.

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
И ние сме поканени на абитуриентска на племенницата ми.
Ще се почерпим в ресторант предната вечер ,но ще бъдем само най-близки-общо 8 човека.
На другия ден всички останали-роднини и приятели ,които искат да видят абитуриентката ще дойдат там,където се събира класа и.
Най-вероятно ще дадем пари в плик или ваучер от мола да си купи абитуриентката каквото  иска.

# 7
  • Мнения: 789
Така е, подарък повече се запомня. Но пък хич не мога да измисля какво да взема. Пари ще са. Ще взема една тематична картичка и ще я дам заедно с парите. Ориентирам се към 100 лева, иска ми се повече защото са ми най-близкото семейство приятели, но в момента не мога повече. Ако не бяха близки въобще вариантът с 50 ще е опция.

# 8
  • Мнения: 6 301
В последните години и ние даваме пари, предпочитам абитуриентът да си купи нещо по свой вкус..

# 9
  • Мнения: 603
Аз миналата година завърших и също имах подобен проблем.
На мен ми подариха някоя чанта,дрехи и парфюм за първи курс и много им благодаря,защото сега ми вършат работа. Аз мисля,че първо трябва да питате майката какво харесва момчето. Пари може,но не е задължително.Златото или среброто са излишни,ако харесва такива неща - окей. Питайте майката първо. Тя със сигурност знае.
Момичето,което и писало,явно е много над нещата с цените на семестрите и джобните на един студент. Много зависи каква специалност учиш за работата.Някои специалности искат всекидневно присъствие на лекции и упражнения. Други имат по една-две лекции на ден и нищо няма да стане,ако дори на тях не отидат.

# 10
  • BG
  • Мнения: 2 458
Да, и аз пропуснах да кажа да не бързате с бижутата и да питате майката. Моят син не ще и да чуе за бижута. А в интерес наистината всички събрани пари от бала ги изфука за глупости, както предполагам ще направи почти всяко дете, защото реално те си имат почти всичко.

# 11
  • Мнения: 6 301
Дъщеря ми с парите от бала /и малко помощ от нас/ си купи първата кола.

# 12
  • Мнения: 39 330
Благодаря на всички отговорили, моля ако има кой да се включи и с подаръци за мъжката част да напише  Wink
Електрическа самобръсначка.

# 13
  • Мнения: 1 986
Не всички мъже ползват и харесват електрическа самобръсначка.

# 14
  • Мнения: 5 903
Много ми е интересно какво злато може да се купи на абитуриент.
Парфюм, часовник и портфейл са лични подаръци. Предполагат, че подаряващия много добре ни познава. А в случая изобщо не е така.

Общи условия

Активация на акаунт