Бременна на почти 45

  • 91 344
  • 272
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X


И тогава какъв е смисъла да се информира (пита) по-голямото дете, след като ти решаваш какво да правиш?

За мен, не само няма смисъл, а няма и причина детето да знае, че майката е бременна, освен при твърдото решение за раждане.
И за мен.

# 136
  • Мнения: 3 122
Тя старицата отдавна е направила аборта, няма  нужда от съвети повече.

# 137
  • Мнения: X
Тя старицата отдавна е направила аборта, няма  нужда от съвети повече.
Има ли нещо, което налага да квалифицираш жената толкова просташки?

# 138
  • Мнения: 3 122
Добре де, бабата.
Тя така се самоквалифицира, не аз. Нали това и е срама: че на тия години взела че забременяла. А тя си мислела, че е баба вече.  Срамота...от съседите.

# 139
  • Мнения: 2 123
Тя старицата отдавна е направила аборта, няма  нужда от съвети повече.
Отвратително писание! Ти жена ли си?

# 140
  • Мнения: 3 122
Е трябва ли пък да слагам кавички навсякъде, З д усетите иронията? Тя се смята за тооолкова стара, че абсурд да и хрумне, че може да забременее на тази преклонна според нея възраст, макар и с редовен цикъл. И понеже в нейните очи тя е жена на възраст, баба, стара или като каквото там се възприема, отдавна е убила, заради срама от съседите. Манталитет на старица, какво да правиш.
Както някои 20 годишни имат манталитет на лелки, а някои 60 годишно още са пубери. По-ясно ли ви е сега? Убийството вече е факт.

# 141
  • Мнения: X
Е трябва ли пък да слагам кавички навсякъде, З д усетите иронията?
Сори. Чукча не стоплил отначало.  Laughing

# 142
  • Мнения: 54 420
Убийство...Пак крайности. ooooh!
Решението си е на жената. Няма форумът да ѝ гледа детето.

# 143
  • Мнения: 4 312
Еее,съвсем му изпуснахте края вече Laughing Детето си е дете и няма отношение и права в това да решава дали майка му и баща му ще си родят друго дете.
Защо? Кати е писала "свъвещателен глас" и съм напълно съгласна с нея. Особено когато родителите се чудят, че чак форума питат не е ли най-естественото нещо на света да искат да разберат и мнението на другото си дете?
Защото,аз лично смятам,че детето ще решава за своите си деца,когато му дойде времето.И че едно дете няма как да носи отговорност за недетски решения.Мисля,че жената е питала тук,не защото има нужда от форумски съвети,а защото се е почувствала в безтегловност след шока от новината. Никой,освен тя и съпругът и няма да вземе решението и да си носи последствията. Очаквала е някой да е преживял сходно на нейното нещо и да получи съпричастност Peace

# 144
  • Мнения: X
Ние тук си чешем клавиатурите и на никоя от нас няма да тежи на съвестта взетото от авторката решение. Това не може да се каже за детето, ако и то бъде замесено във вземането на такова решение.

# 145
  • Мнения: 2 111
Това с намесването на вече съществуващото дете в решението за още едно, е толкова абсурдно.  Rolling Eyes
Едни познати така наляво и надясно разправят, че си направили второ, понеже каката (тогава първи клас) искала и ѝ го пробутват да го гледа пак с този довод.  Tired

# 146
  • Мнения: 3 770
Едни познати така наляво и надясно разправят, че си направили второ, понеже каката (тогава първи клас) искала и ѝ го пробутват да го гледа пак с този довод.  Tired

Това сериозно ли? Ако да, е пълен абсурд.

По темата не смятам, че 45 години са чак толкова много, ако авторката иска още едно дете. Тук където съм жените масово раждат и доста над 40 и вече изобщо не ми прави впечатление.

Никога, ама никога не ми би хрумнало да обсъждам със сина ми дали, кога и защо да имам друго дете. Не бих му искала мнението, не бих питала дори на шега дали е за или против. Струва ми се напълно неадекватно и неправилно да го въвличам преждевременно в света на възрастните и да го оставям с впечатлението, че му давам правото да взима такива съдбовни решения вместо мен и баща му.

Когато бременността е факт и е взето окончателно решение, че ще имаме друго дете бихме му съобщили новината по подходящ и щадящ за психиката му начин.

# 147
  • Мнения: 14 079
Никога, ама никога не ми би хрумнало да обсъждам със сина ми дали, кога и защо да имам друго дете. Не бих му искала мнението, не бих питала дори на шега дали е за или против. Струва ми се напълно неадекватно и неправилно да го въвличам преждевременно в света на възрастните и да го оставям с впечатлението, че му давам правото да взима такива съдбовни решения вместо мен и баща му.


+1 Peace Направо малолумна идея. Казвам му, че съм бременна, но още се чудя дали да го родя или не. ooooh!  В крайна сметка правя аборт и какво става? Детето ми цял живот ще се чуди как ли би протекъл животът му ако има брат/сестра и ще ме обвинява, че е могло да има, а аз съм предпочела да абортирам. Ако съм правила аборт, предпочитам детето ми да не знае.

# 148
  • Мнения: 2 111
Ние тук си говорим, но дали има смисъл...Според мен авторката отдавна е взела решението, а ние тук разнищваме хипотетични ситуации.  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 1 612
Авторке,ела поне кажи какво направи!

Общи условия

Активация на акаунт