ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 35

  • 47 379
  • 970
  •   1
Отговори
# 885
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Темата за морбили не е заключена, да, но в нея отдавна няма нови мнения! И, да, беше недоразумение, защото лавинообразно нарастващата истерия, липсата на грамотен диалог, както и определени потребителки, не позволиха тя да се развие, така че да бъде полезна! Поне за мен!
И как би била полезна за теб? Като получиш потупване и насърчение за (не)грамотния си избор ли? Да се успокоиш така някакси. А потребителките "които не позволили да се развие", както на теб ти е угодно - една от тях страда от автоимунно заболяване, което би било смъртоносно заради такива лигли като теб.
Ето точно такъв тип диалог коментирам - неграмотен, заядлив и без съдържание! С какво пък ти стана полезна за темата, като ме нарече "лигла"?

Имам въпрос, към теб и към всеки, който иска да отговори! Свързан е с така експлоатирания "колективен имунитет", който "дъвкахме" до безумие в другата тема: В държавите, в които ваксините не са задължителни, хората повече ли боледуват? Едрата шарка "завърнала" ли се е? Коклюшът среща ли се при петима на 100 от населението? Туберкулозата препълва ли болниците? С какво Джон, Ханс или Диего са по-интелигентни, знаещи, важни от Петър или Иван, че имат тази "привилегия" да НЕ ваксинират детето си и Законът не ги наказва за този им избор?! Колективният имунитет пострадал ли е, хората страхуват ли се да ходят на кино, да посещават болници или други обществени сгради, а?

А, относно потребителката с проблемния имунитет (за което съжалявам)...

Контрирам веднага - заради единици с такъв проблем ли трябва да пострадат десетици, от поставена им неадекватна ваксина?!

Първо - защо да са сложени неадекватно даксини? Можеш ли да се обосновеш? Второ - в страни, където ваксините не са задължителни има огромен процент ваксинирани. Защо ли? И трето - едрата шарка няма как да се завърне, защото вирусът й е унищожен отдавна. От 80 година не се слага ваксина срещу нея, ако не си разбрала. Ей такива неща начи..

# 886
  • Мнения: 233
Веднага ще ти отговоря. Защото дори и да не са задължителни, малцина са тези, които не си ваксинират децата и себе си в това число. Т. Е колективен имунитет пак си има, ваксинационното покритие пак си е високо и затова и не са препълнени туберкулозните отделения. Покритието редовно се следи, ако падне под определена граница ще си придобият задължителен характер, или ако се покачи заболеваемостта съответно, както стана в Италия.

Стелт, сериозно, тая статия не знам от кои дебри на Интернет пространството я изкопа, ама кой разумен човек би си помислил, че има нещо вярно, в тази смехотворна история, не знам просто.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 13:58 от Flower_DG

# 887
  • София
  • Мнения: 2 995
В Германия, където ваксините не са задължителни, покритието е 98% средно, докато в България е 96% и то най-вероятно част от тях са само на хартия.

# 888
  • Мнения: 330
Ако и тук постигнеме ваксините да са с информиран избор, това би могло да спомогне за по-внимателен подход към всяко едно дете.

Страдащата от автоимунно знаеше за здравословното си състояние, също така знаеше, че не трябва да се имунизира. Коментирахме, че на много от ваксинираните деца, които би трябвало да пазят нея и такива като нея, положението не е по-розово, но ги ваксинират, като са смятани за здрави без това да се провери.
Лигави ли ви се струват родителите, които са възмутени от тази практика?, лигаво ли е един родител да иска повече сигурност и контрол над тези така важни за здравето и живота на детето му манипулации и да не правят компромиси с тях само защото ги задължават и защото всички така правят?


 
Обясних ти транспорта на алуминия и защо не е притеснително съдържанието му, не знам за абсолютно всички други съставки които описа по какъв начин се метаболизират и какъв им е полуживота, така че не мога да ти отговоря на това. Но алуминият сам по себе си, не е проблем (предвид метаболизма му) в дози, в които е във ваксините.

Стелт, извинявай, може ли информация от сайт, различен от vaksini. eu?
Питах те дали си попадала на адекватни изследвания за алуминия във ваксините при едновременното му приемане от различните ваксини от малки деца и токсикологична оценка за съвместното даване на алуминий с другите токсични съставки съдържащи се във ваксините? Такива почти няма, защо?
Интересно ли ти е да знаеш защо толкова малко се изследват адювантите и защо се манипулира обществеността? И защо въпреки дългата история на прилагането му, адювантите не са проучени много повече от ролята им в ефикасността на ваксината.
Растящ брой изследвания са свързали употребата на алуминиеви адюванти със сериозни автоимунни резултати при хората. Тази загриженост относно безопасността се подкрепя  от заключенията на семинара, проведен в Пуерто Рико през 2000г. възможността ваксината да донесе ползи може да е прекомерно надценена, а рискът от потенциалните неблагоприятни ефекти да е силно подценен и това не е сериозно изследвано в медицинската и научната общност. Документираният консенсус сред участниците в семинара е бил посочен под рубриката на „широко разпространената несигурност”, термин, който се използва за обозначаване на това, което е останало неизвестно по отношение на потенциалната токсичност на алуминия от адювантите.

https://www.aapsonline.org/vaccines/cdcfdaexperts.htm


Скрит текст:
Движението ("кинетиката") на инжектираните адюванти е много различно от движението на погълнатия алуминий.
-Поглъщаният алуминий влиза в кръвта от червата. В кръвта погълнатият алуминий е във водоразтворима йонна форма, обикновено Al3 + или алуминиев комплекс. Този алуминий се разделя на отделни атоми, като обикновена сол, разтворена във вода. Йонният алуминий е токсичен, но при нормални, естествени нива на експозиция той не причинява вреда, по няколко причини:
1) абсорбцията е ниска. Около 0,3% влиза в кръвта,
2) той е блокиран да навлезе в централната нервна система чрез кръвно-мозъчната бариера
3) бързо се филтрира от кръвта през бъбреците
Тези защити защитават тялото и мозъка от естествени нива на алуминиево поглъщане.
Въз основа на това разбиране на погълнатия алуминий отдавна се приема, че и адювантите следват подобна пътека в тялото, но те не могат да бъдат филтрирани от бъбреците (те са твърде големи). Но се приема, че се разтварят бързо в телесните течности и получените А1 + йони ще бъдат филтрирани от бъбреците, точно както погълнатият алуминий. Не е така обаче защото алуминият във ваксините е във вид на наночастици от А1 хидроксид и / или А1 фосфат. това, което всъщност се случва, е, че типът бели кръвни клетки, наречени макрофаги, поглъщат тези наночастици, преди да могат да се разтворят. Когато макрофагите установяват бактерии или отломки, ги поглъщат и унищожават с ензими, след това те един вид казват на други клетки на имунната система за бактериите как да ги открият.
Проблемът е, че адювантите не се усвояват от ензимите и остават в макрофагите дълго време. Това може да продължи години, те стават силно замърсени с алуминий и го разпространяват където и да отидат, а те отиват навсякъде в тялото, включително и в мозъка, а алуминия дори на много ниски нива предизвиква възпаление в мозъка.
Той стимулира повишеното производство на цитокин интерлевкин-6 , който според някои учени причинява аутизъм.
След като влезе в мозъка, алуминият причинява възпаление, което привлича повече макрофаги, някои от които са натоварени с още алуминий. Резултатът е порочен цикъл на възпаление и натрупване на алуминий в мозъка.
Концентрациите на алуминий, толкова ниски като 10-100 наномола, могат да причинят възпаление на мозъчната тъкан. 10 наномола е 270 нанограма алуминий на литър. (Нано = 1 милиард). Това е невероятно малка сума.
 една ваксина може да съдържа 250 микрограма (250 000 нанограма) и едно дете може да получи около 3 675 микрограма през първите 6 месеца.
по-малко от 0,01% от алуминия през първите 6 месеца на ваксините може да създаде 10-наномоларна концентрация в мозъка и 0,1% може да създаде 100-наномоларна концентрация в мозъка
Една ваксина съдържа много повече от достатъчно алуминий, за да възпали мозъка.

Научните доказателства за този механизъм  са недвусмислени и преобладаващи. Всяка стъпка е доказана чрез многобройни проучвания от добре известни университети и лаборатории, финансирани от правителството (наречено "представяне на антигени").

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 21:15 от _Ивет_

# 889
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
lechugitka, значи не разбра? Под "не адекватно поставени ваксини" имам предвид "да не са направени нужните изследвания за целта, да не са взети предвид фамилната обремененост, евентуални усложнения след ваксиниране, които могат да настъпят, да, дори "безобидната" температура да продължава да си е в реда на нещата..." И имунизации да се бият така, "на конвейер" - ей такива неща начи!

Flower, това не отговаря на въпроса ми с какво хората в страни без задължителни ваксини ни превъзхождат нас, че здравните им власти им гласуват това доверие сами да взимат решението?!

# 890
  • София
  • Мнения: 679
Затова пък никой няма да има представа какво е реалното ваксинационно покритие в България!

Потребителката от темата за морбили можеше 1000 пъти да си пусне едни антитела. Нейният набор би трябвало да е минал задължителна ваксинация срещу морбили, два пъти се пусна информация, че след 72 г. в училищата са правили масови ваксинации за покриване на децата до 62 набор. Освен това, в онова време масово се е боледувало от морбили и много от децата са придобили доживотен имунитет /виж интервю с Мангъров/.

# 891
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Която (здравната култура имам предвид ) трябва да дойде от къде?


Да, вливат се купища пари в пропаганда, подкрепяща ваксинирането, а се пренебрегва здравната информираност на българина. Както всяко нещо в държавата ни, де! Правителството да инвестира в информиране и обучение на проблемните прослойки на обществото, а не да боде поред, което е по-лесното и нетрудоемко поведение, барабар с неактуалният на този етап, в този век, закон за имунизациите! И най-учудващото е, че има хора, които доброволно и целенасочено се борят да се лишат от правото си на избор! Е, нЕма такава държава! Е нЕма такова дебилно общество! П.П. сама отговорих, между другото, на въпроса си - това е разликата между Драган и Джон!

# 892
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Която (здравната култура имам предвид ) трябва да дойде от къде?


Да, вливат се купища пари в пропаганда, подкрепяща ваксинирането, а се пренебрегва здравната информираност на българина. Както всяко нещо в държавата ни, де! Правителството да инвестира в информиране и обучение на проблемните прослойки на обществото, а не да боде поред, което е по-лесното и нетрудоемко поведение, барабар с неактуалният на този етап, в този век, закон за имунизациите! И най-учудващото е, че има хора, които доброволно и целенасочено се борят да се лишат от правото си на избор! Е, нЕма такава държава! Е нЕма такова дебилно общество! П.П. сама отговорих, между другото, на въпроса си - това е разликата между Драган и Джон!
Е, и милиард да "налеят" у твоето канче, пак няма увиране, гаранция. Да беше завършила една медицина, да напишеш няколко книги, да ги прочетем. От мъдруването и удивотелните ти в темата на бг мама смисъл нулев, най-много да подведеш някое майче и невинните му дечица как нЕма такъв народ, а докторите взимат диплома с клетва да тровят хората и да редуцират населението. Аман от псевдо ню ейдж откачалки.

# 893
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Кафе с мед, май си пропуснала сутришната си лъжица мед в кафето! Аз съм завършила, това което съм искала, на теб, в случая не ти влиза в работата! И книги може да съм издала, може и да си прочела нещо от мен! Не разбрах целта на словоизлиянието ти - кое от всичко, което написах, ти се струва, че не е вярно, а?  Моята цел не е да бъда водач! Но и не искам да робувам на предразсъдъци, подобни на твоите! Никой, никога /всъщност аз/ не е казал, че клетвата на лекарите е да редуцират населението! Отговори ми, защо в част от европейските държави решението за ваксинирането на детето е оставено на родителите? Защо? С какво ти /или аз/ не заслужаваш това решение за собственото си дете? Спри с жлъчните коментари, давай по същество! Ако ти стиска, разбира се!!!

# 894
  • Мнения: 330
Аман от псевдо ню ейдж откачалки.

Псевдо или не, свиквай, че стават повече!

Нововъведените "ваксини, за HPV, разнообразните за грип, това са точно ваксините, които са действали да се събуди обществеността с висока скорост.

Причината е възрастта на ваксиниране -  не минава номера с дежурните оправдания с цел избягване на признаване на НРВ. Обществото вижда и оспорва качеството, и не вярва във ваксината (за HPV например) или отделните държави отказват масова ваксинация (Полша H1N1 и Словения за сезонния грип)
интересна ми е и констатацията - "Аз детето си ваксинирам за всичко, ама за HPV не "А производителя е същият и за HPV и за MMR.
И сега - за една вярвам за една не?!

# 895
  • Мнения: X
С какво ти /или аз/ не заслужаваш това решение за собственото си дете?
Нека да приемем, че ти си интелигентна, информирана и отговорна майка. Но огромен процент от населението тук не са такива, а са тъпи та чак вдълбнати, слабограмотни и безотговорни. И заради тях в действие влиза принципът, че покрай сухото гори и мокрото.

# 896
  • Мнения: 330
Това означава ли, че в държавите , в които ваксинирането не е задължително живеят само интелигентни, отговорни и образовани хора?

# 897
  • Мнения: X
Означава две неща:
1. В тези държави няма такъв голям процент цигани.
2. Населението в тях е цивилизовано дълги години, векове дори, къде с моркови, къде с тояга (преобладаващо с тояга).

# 898
  • Мнения: 4 753
С какво ти /или аз/ не заслужаваш това решение за собственото си дете?
Нека да приемем, че ти си интелигентна, информирана и отговорна майка. Но огромен процент от населението тук не са такива, а са тъпи та чак вдълбнати, слабограмотни и безотговорни. И заради тях в действие влиза принципът, че покрай сухото гори и мокрото.

Каква е разликата между отказ от ваксини поради информираност и отговорност и отказът поради обратното?

# 899
  • Мнения: X
ИНформираните, които едновременно с това са отговорни са 5% от населението. Неинформираните безотговорни- 95%.

Общи условия

Активация на акаунт