Агресията - няма ли да се промени моделът в Бг?

  • 10 999
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Нарочно изчаках няколко дни да видя дали някой ще пусне тема за ужасяващата случка в Бургас. Нападната без причина 72 годишна жена от младеж на 26, посред бял ден на автобусна спирка. Жената е със счупен таз, мъж на спирката спокойно си пуши и гледа с жив интерес какво се случва - помагат две други баби и момиче. Няколко дни вече мисля за горката жена - за съжаление гледах видеото и не е за хора със слаби нерви. Защо никой в този форум не се престраши да пусне поне тема? Като гледам какви други малозначителни неща ви интересуват и се пенявите до откат - как пък една не се разтревожи от тази безпричинна проява на агресия. Утре това може да сте вие. Потресе ме също, че на деца в градинска възраст се налага да се слагат подслушвателни устройства, за да се предпазят от аресивните учителки. Деца умират пребити в час.....до къде още може да се стигне. Гнусен оскотял народ, който заслужава презрение. Презрение и за гледащите и нереагиращите, за безчувствените, за нечовеците, за пасивните, за тези, на които им пречи някой да свири на пиано....

Последна редакция: пт, 19 май 2017, 04:09 от зелено мохито

# 1
  • Мнения: 7 325
Темата за агресията е често обсъждана в този форум. Потърси и ще намериш отговор на въпроса си.
Дори и да имаше потенциал да се получи дискусия, дразнещият емоционален завършек който си пляснала свежда шансовете до минимум. За мен лично е изключително неадекватно да се говори/пише за агресия с изискване за промяна - агресивно.

# 2
  • Мнения: 474
Ами спите зимен сън - трябва нещо да ви разтърси. Но дори  и ужасната повсеместна  агресия не е в състояние.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 142
И какво като се пусне поредната тема??? Нищо. Чешем си езиците и зад компютъра всеки е силен. Иначе голяма част са от тези, които стоят, наблюдават и се дърпат назад от страх. Да, от страх да не бъдат следващите набити, пребити, убити .... Това е положението!

Вчера излъчиха и едно друго видео от една бензиностанция. Докато служител на бензиностанцията се бори с нападател, който държи в ръката си пистолет, млад мъж влиза в бензиностанцията и в момента, в който вижда борещите се мъже, слага качулката си и дим да го няма. Нито помага, нито се намесва, нито вика полиция.

Разбойниците нямат страх от никой, а пострадалите обратното- те умират от страх, защото нямат доверие в институциите, а институциите не правят нищо, за да ги опровергаят.

Ето, днес се оказа, че биячът е заподозрян, не е обвиняем. Няма съд, няма прокуратура. Полицията го хваща и след 24ч. той знае, че ще е отново на свобода. Няма кой да го спре. И тогава идва моментът със страха от отмъщение. Жертвите знаят, че след 24ч. въпросният е отново на свобода и се започва вече до болка познат цирк: болести, психопрофили, освидетелстване .... Пътят е отъпкан и се знае.

Майката обвинява институциите, полицията и кой ли не, но не се сеща дори за миг, че голяма част от вината може да носи и тя.

Опростачването на нацията е факт, колкото и да не ни се иска да е истина и да се правим, че не го вярваме.

# 4
  • Мнения: X
Ето, днес се оказа, че биячът е заподозрян, не е обвиняем. Няма съд, няма прокуратура.

"Заподозрян" е, защото такъв е терминът, който се използва в досъдебното производство, докато тече разследването и се събират доказателства. "Обвиняем" става в съдебната фаза, когато има обвинителен акт, т.е. малко по-нататък по каналния ред. Тъй че състоянието "заподозрян" е само временно състояние, а не означава, че не се знае кой е или какво е направил. Ако греша, юристите да ме поправят.

Тъй че рано е за изводи "няма съд, няма прокуратура".  Peace

Ужасяващите случки са вече толкова много и начесто, че съм загубила всякакво желание да ги обсъждам. Confused

# 5
  • Мнения: 7 325
Ами спите зимен сън - трябва нещо да ви разтърси. Но дори  и ужасната повсеместна  агресия не е в състояние.
Да ВИ .... т.е. да разтърси НАС. А ТИ къде си? Как се противопоставяш на агресията? Част от обществото ли си, или ....?

Много обичам някой да ми размахва пръст под носа, а да е точно толкова в л..а колкото и тези които обвинява ( в бездействие в случая ).
Искаш да коментираме случката с ударената жена - прочети статията за майката на индивида агресор. Много е показателна. Не на празно ти препоръчах да се разровиш из форма. Ще разбереш как разсъждават и възпитават децата си голяма част от майките тук и защо промяната с неумнипризиви е излишна.

# 6
  • София
  • Мнения: 30 142
....

Тъй че рано е за изводи "няма съд, няма прокуратура".  Peace

...
А, дано си права! Ще мине време и ще се чуе за евентуална присъда. Силно се надявам да не се проточат нещата с години, както често става и всичко се забравя. Ще дойде следващата подобна история на дневен ред и така.

Преди няколко месеца слушах роднини на жертви на престъпления по ТВ, които се жалваха, че заподозрените лица са отдавна извън България. И те самите са предупреждавали властите, че в момента, в който тези хора бъдат освободени, ще изчезнат. Така и става. Сега са пуснати за издирване и я камилата, я камиларя.

# 7
  • Мнения: 46 515
зелено мохито, това е тема, по която обикновено човек има позиция и не я променя всеки ден, за да пуска нова тема с новите си размисли.
Агресията е част от природата, и сред хора, и сред животни, колкото по-рано го приеме човек, толкова по-лесно ще го преживее.
В сравнение с миналото (векове назад), сега нещата са много по-кротки, но човекът е жесток и няма какво да се лъжем. Имаме късмет, че живеем в това време. Но да си мислим, че ще изчезнат агресивните, пияните, надрусаните и психичноболните е нереално. Разбира се наличието на полиция, болници и т.н. значително подобрява положението, но няма как изведнъж да искаме да настигнем държави, които са 50 г. пред нас. И това ще стане.

През комунизма за кратко ни лъжеха, че може всичко да е цветя и рози, но всъщност нещата се замитаха тихичко, а и нямаше нет и камери, за да се разпространяват масово.
Животът е гаден, човек трябва да има очи и на гърба си, и пак не може да се предотврати всичко. Това е положението.

Ето, днес се оказа, че биячът е заподозрян, не е обвиняем. Няма съд, няма прокуратура. Полицията го хваща и след 24ч. той знае, че ще е отново на свобода. Няма кой да го спре. И тогава идва моментът със страха от отмъщение. Жертвите знаят, че след 24ч. въпросният е отново на свобода и се започва вече до болка познат цирк: болести, психопрофили, освидетелстване .... Пътят е отъпкан и се знае...
А в белите страни като знаят, че ще ги осъдят и ще лежат в затвора хич "няма" въоръжени обири, убийства и изнасилвания.

# 8
  • Мнения: X
Да ВИ .... т.е. да разтърси НАС. А ТИ къде си? Как се противопоставяш на агресията? Част от обществото ли си, или ....?

Много обичам някой да ми размахва пръст под носа, а да е точно толкова в л..а колкото и тези които обвинява ( в бездействие в случая ).

Тя е в чужбина май и затова така отдалече иска да "ни" разтърсва. То и аз съм в чужбина, но не съм на етап вие българите, а съм на етап ние българите. Whistling

# 9
  • Мнения: 7 325
И аз  qrye, и аз. Но родителите ми, роднините, приятелите ми са в България и живо ме вълнува какво се случва. А *НИЕ* си остава правилната форма независимо къде си, ако така го усещаш. Ако усещането е ВИЕ, процеса ( да не кажа друго ) е необратим.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 142
......
Ето, днес се оказа, че биячът е заподозрян, не е обвиняем. Няма съд, няма прокуратура. Полицията го хваща и след 24ч. той знае, че ще е отново на свобода. Няма кой да го спре. И тогава идва моментът със страха от отмъщение. Жертвите знаят, че след 24ч. въпросният е отново на свобода и се започва вече до болка познат цирк: болести, психопрофили, освидетелстване .... Пътят е отъпкан и се знае...
А в белите страни като знаят, че ще ги осъдят и ще лежат в затвора хич "няма" въоръжени обири, убийства и изнасилвания.
Има, но от опит ти казвам, че в белите страни имат огромен респект към институциите.

Сега ще имаме база за сравнение. Хубостникът от метрото в Берлин ще бъде съден в Германия, долколкото разбрах. Този от Бургас, за същото престъпление, ще бъде съден у нас.

# 11
  • Мнения: 46 515
Това казвам - строго се прилага закона, но агресията си е същата, престъпленията не са спрели.
Ей го и днес онзи в Ню Йорк. Дали не е хващан и наказван, че кара пиян? Дали не е наясно, че може да си отлежи живота в затвора? И? Това спря ли го да помете толкова народ?
 

# 12
  • Мнения: X
А, дано си права! Ще мине време и ще се чуе за евентуална присъда. Силно се надявам да не се проточат нещата с години, както често става и всичко се забравя. Ще дойде следващата подобна история на дневен ред и така.

Спокойно, missence, държавната машина се е завъртяла. Проблемът в случая е, че има диагноза шизофрения, ще се наложи да се доказва с експертизи дали е бил вменяем по време на престъплението или не. Тези експертизи отнемат време. Ако е бил вменяем - ще лежи. Peace

I.Hr Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Това казвам - строго се прилага закона, но агресията си е същата, престъпленията не са спрели.
Ей го и днес онзи в Ню Йорк. Дали не е хващан и наказван, че кара пиян? Дали не е наясно, че може да си отлежи живота в затвора? И? Това спря ли го да помете толкова народ?
 
Да, за агресията съм съгласна, законът е коректив или поне трябва да бъде.

Мен в първия момент повече ме стъписа липсата на адекватна реакция у хората на спирката, но ......


Скрит текст:
А, дано си права! Ще мине време и ще се чуе за евентуална присъда. Силно се надявам да не се проточат нещата с години, както често става и всичко се забравя. Ще дойде следващата подобна история на дневен ред и така.

Спокойно, missence, държавната машина се е завъртяла. Проблемът в случая е, че има диагноза шизофрения, ще се наложи да се доказва с експертизи дали е бил вменяем по време на престъплението или не. Тези експертизи отнемат време.
Ако е бил вменяем - ще лежи. Peace
Дано!

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Eх , мохито .....


Ами спите зимен сън - трябва нещо да ви разтърси. Но дори  и ужасната повсеместна  агресия не е в състояние.
Ти събуди ли се там далече  Sad
те хората в Бг живеят вътре с това (


Лично аз избягвам да пиша за кофтите неща ставащи в Бг  Sad
лицемерно ми е наякак си .... длече съм ..... не живея в България





Цитат
зелено мохито, това е тема, по която обикновено човек има позиция и не я променя всеки ден, за да пуска нова тема с новите си размисли.


Цитат
И какво като се пусне поредната тема??? Нищо. Чешем си езиците и зад компютъра всеки е силен. Иначе голяма част са от тези, които стоят, наблюдават и се дърпат назад от страх. Да, от страх да не бъдат следващите набити, пребити, убити .... Това е положението!

Уви така е , думи , думи ...
действия никакви  Sad
Видно е Sad


Дори и темата е лицемерна  Sad
изливат се лавини от думи  по форуми , социални мрежи , блогове  ...... затишие ...и  до следващото подонбо нещо  Sad


Общи условия

Активация на акаунт