Прясно зеле със свинско и ориз?

  • 10 990
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 756
айде и аз на всяка манджа мерудия WinkКиселото зеле с ориз се казва бурания и аз също много го обичам
МММММММММММММ  вкусно  chef

# 16
  • Мнения: 1 283
Прясното зеле го правя с пиле и става вкусно!  chef

Предварително сварявам месото,нарязвам зелката на ситно и с една глава лук я запържвам в повечко мазнина!Като омекне зелето слагам доматено пюре или голям пресен домат,настърган на рендето и продължавам да пържа.Като поизври сосчето слагам една супена лъжица червен пипер и после добавям добре измитият ориз(около една шепа)+водата.Добавям сол,малко копър(идеална подправка за прясно зеле),черен пипер и кимион,може и пилешко бульонче.Нареждам пилешките мръвки в тавичка,нарязвам няколко скилидки чесън на шайбички,заливам с горната смес и пека.Става много вкусно!Приятен апетит! Hug Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 9 108
айде и аз на всяка манджа мерудия WinkКиселото зеле с ориз се казва бурания и аз също много го обичам
Зависи от региона. Тук бурания казват на кисело зеле - малко количество, но пък с много ориз, без червен пипер, може и без месо, може и с месо.
А на едно място в нета - не си спомням вече къде, под "бурания" се кипреше вид салата, нищо общо със зелето.

айде и аз на всяка манджа мерудия WinkКиселото зеле с ориз се казва бурания и аз също много го обичам

А пък на кисело зеле с ориз и свинско се казва тепси-кебап Joy Mr. Green Joy

тепси-кебап е, когато това всичкото се запече, по принцип арабската дума кебап е печено.

Общи условия

Активация на акаунт