Раждане във Втора градска болница - София

  • 9 208
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 665
Втора Многопрофилна Болница за Активно лечение – София АД


Официален сайт:


Необходими неща за Втора градска болница:


1. Направление за хоспитализация
2. Обменна карта
3. Лична карта
4. Акт за граждански брак (при изписване)
5. Чехли/джапанки
6. Връхна дреха - халат, жилетка (по желание)
7. Личен термометър
8. Ножчета за бръснене (не самобръсначка, само пластинките)
9. Прибори за хранене - вилица, лъжица, нож, чаша (за предпочитане пластмасови)
10. Тоалетни принадлежности - сапун, шампоан, четка и паста за зъби и т.н.
11. Кърпи за бърсане - малка и голяма
12. Превръзки за родилки или нощни (лигнин)
13. Еднократни гащи за след раждане (може и обикновени)
14. Зарядно за телефон
15. Памперси (малък пакет, 5 бр. на ден, седят при майката)
16. Бебешки мокри кърпички (седят при майката)
17. Минерална вода (препоръчително)
18. Нещо за ядене - шоколад, бисквити и др. (препоръчително)



Забележки:

Не е необходимо да носите нощница, пижама, чаршафи, както и помпа за кърма, шишета или адаптирано мляко.
Обемът на багажа да е минимален, да не е в сак - един найлонов плик.



Документи:


Ако няма акт за граждански брак, бащата носи личната си карта до 48 часа. В болницата има услуга, при която те оформят документите за припознаване - 50 лева.
Направлението за хоспитализация се издава от водещият женската консултация или личния лекар.
Обменната карта представлява копие на медицинския картон с всички направени изследвания. Издава се от водещият женската консултация или личния лекар.



Секцио:


При препоръки за секцио, се явява 10 дни предварително с нужните изследвания и мнения на специалисти, които го препоръчват и от болницата правят техен преглед, за да сравнят мненията и диагнозите.

Обезболяване на раждане:


Може да се направи упойка по желание при разкритие до 4-5 см.
Заплаща се отделно (200 лв.)  и не е нужно да е избран екип за раждането.



Престой:

При нормално раждане - 3 пълни дни.
При секцио - 5 пълни дни.


Свиждане:

Не са позволени свиждания.
Разрешено е два пъти дневно да се носят неща на родилките (12,30-13ч. и 17,30-18ч.), но се оставят на портала.
След раждането таткото може да види мама и бебо за кратко.



Хранене на бебетата:

Болницата подкрепя кърменето, но при нужда бебетата се хранят с Nan и Frisolac.


Дрехи за бебето:

Дрешки за бебето са необходими само за изписване.
Дрехите за изписването за майката и бебето се носят в последния ден до 10 часа сутринта, изписването е след 11, за да може да мине последната визитация.



Допълнителна информация:

Няколко часа след раждането родилките са в период на интензивно наблюдение, т.е. лежи се на носилка в коридора.
Бебетата стоят при майките, дават ги след настаняване в стаята - може да стоят при майката постоянно или да се оставят в детското отделение.


Условия:


Отделението е след основен ремонт, ново и чисто, разполага с около 20 легла.
Стаите са два вида - обикновени и VIP.
Всички стаи са с по 2 легла, като обикновените стаи и VIP стаите са еднакви, с тази разлика, че VIP имат собствен санитарен възел.
Цената на VIP е 80 лева на вечер, има опция да се настанят по две майки вътре и да плащат по 40 лева всяка.
За обикновените стаи се пада по 1 баня на 2 стаи.



Цени:

Родилно:

Запис на тонове - 25 лв.
Упойка - 200 лв.
Избор на екип - 1300 лв.
VIP стая - 80 лв. на ден
Припознаване - 30 лв.
Удостоверение за платен отпуск по бащинство: 30лв.



Неонтология:


Слухов скрининг на новородени - 50лв.
Безкръвно измерване на билирубин - 20лв.
Индивидуална беседа с родилката по въпроси, свързани с отглеждането на детето след изписването - 30лв.


Цени за леглоден на неосигурени пациенти:

Отделение за рискова бременност /ОРБ/ - 85лв.
За пациентки с преносена бременност и постоянен адрес извън района на Столична община, чието лечение не е по Клинични пътеки:
 
- от първия до третия ден включително
150.00 лв
    
- за четвърти и всеки следващ ден
по 50.00 лв


ВАЖНО:

При постъпване в болницата на нездравноосигурени пациенти, същите заплащат депозит на болничното заведение в размер на 150.00 лв.
В случай, че същите заплатят дължимите здравни осигуровки по време на болничния престой, депозита се възстановява.
В останалите случаи депозита се прихваща при заплащане на извършените медицински услуги на нездравноосигурените лица.


Началник на родилно отделение: д-р Борко Исаков, тел. 0884597866

Екип:
Михаела Кирова (ст. акушерка)
д-р Владислав Миков (лекар-орд. акушер-гинеколог)
д-р Алфред Якуб (лекар-орд. акушер-гинеколог)
д-р Владислава Джеджева (лекар-орд. акушер-гинеколог)
д-р Михаил Ангелов (лекар-орд. акушер-гинеколог)


Тел за връзка: 9158591, 9158321

Работно време: денонощно

Местоположение: партерен етаж

Началник на неонатологично отделение: д-р Бистра Попова

Екип:
Полина Славова (ст. акушерка)
д-р Дони Колева (лекар-орд. неонатолог)
д-р Станка Анчова (лекар-орд.)
д-р Мария Йочева (лекар-орд.)
д-р Николинка Попова (лекар-орд.)


Тел за връзка 9158579

Работно време: денонощно

Местонахождение: на партерен етаж –стационарен блок до Родилно отделение.

 

Изписването на бебетата се извършва на входа на отделението от ул. ”Братя Миладинови”.

Отделение за рискова бременост и Родилно отделение: разположено на партерен етаж – стационарен блок до централно фоайе

Вход за прием на родилки – от ул. ”Братя Миладинови”



Стара тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464639;topicrefid=20

# 1
  • Мнения: 23
Чудесно е че отвори нова тема с толкова полезна информация  newsm10 newsm10 newsm10 Благодаря ти  smile3503 newsm10 newsm03

# 2
  • Мнения: 665
Чудесно е че отвори нова тема с толкова полезна информация  newsm10 newsm10 newsm10 Благодаря ти  smile3503 newsm10 newsm03

Дано само да я напълним с положителни отзиви, че напоследък и старата тема беше доста замряла, живот и здраве скоро време смятам да се разпиша с един изчерпателен разказ за раждането ми там, термина ми е на 18ти юни, но по всичко изглежда че няма да го дочакам.
Иначе като отзиви за самото отделение мога да кажа, че до момента ми се е налагало да ходя там 4-5 пъти, цари невероятно спокойствие, персонала е мил отношението е супер.
Вчера дори попитах какво трябва да си нося при постъпване за раждане там и ми отговориха, че вече в родилното може и с наши нощници, само за самото раждане дават тяхни че много се цапало, но дори и да не си носиш твоя пак ще ти дадът.

Успях дори да полежа за запис на тонове в една от стаите на ОРБ мисля, защото имаше още едно бременно момиче там, пък и нали са сляли отделението за РБ и Бременност в едно, та стаята беше с 3 легла, 2 мивки имаше два гардероба както и една маса с три стола.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 23
И аз ще пиша за моето мнение скоро.Моят термин е на 12-ти юни.Както споменах и в предната тема събирам си мнения от момичета раждали там скоро и досега лош отзив не съм чула,което само може да ме радва, но ще разберем като стигнем до там де. Единственото нещо което не ми се понрави много много е това багажа да е в торбичка,което е малко гадничко.Колко багаж може да съберем в торба? Thinking Леко и безпроблемно раждане на теб ,пък може и да се засечем  Wink

# 4
  • Мнения: 665
И аз ще пиша за моето мнение скоро.Моят термин е на 12-ти юни.Както споменах и в предната тема събирам си мнения от момичета раждали там скоро и досега лош отзив не съм чула,което само може да ме радва, но ще разберем като стигнем до там де. Единственото нещо което не ми се понрави много много е това багажа да е в торбичка,което е малко гадничко.Колко багаж може да съберем в торба? Thinking Леко и безпроблемно раждане на теб ,пък може и да се засечем  Wink

Здравей, аз лично не смятам да се съобразявам с това да е в торбичка, аз моя съм си го подредила в чантата от количката на беба  Mr. Green достатъно голяма е и ми е удобна, отделно в един плик съм сложила памперсите на беба и мойте превръзки.  Simple Smile

Днес разбрах, че отделението на 2-ра Градска ще затваря, тъй като вече имало много родилни отделения в София и нямат толкова работа, много жалко за което, но наистина през тези девет месеца когато и да отида там е много спокойно и тихо най-много я има по 1-2 родилки я не.
Изрично попитах доки дали ще затварят юни месец за да знам да се ориентирам докато още мога, но ме увери че се очаква най-ранно след края на лятото пък да видим.  Whistling

# 5
  • Мнения: 644
Имаше цяла статия по повод затваряне на родилното.
Но все пак са лекари,надали ще върнат някоя мама.

# 6
  • Мнения: 23
 newsm09 newsm09 newsm09 ЛЕлеееее дано да е след като родим живи и здрави.Нали са те уверил че няма да го затварят сега? cry cry cry

# 7
  • Мнения: 665
newsm09 newsm09 newsm09 ЛЕлеееее дано да е след като родим живи и здрави.Нали са те уверил че няма да го затварят сега? cry cry cry

Ами доктора ми каза, че имал няколко планувани операции за юни и за юли и ме убеди че няма да е преди тях  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 23
 newsm09 newsm09Аз не съм правила уговорки и не се следя там,дано да си работят че нз  Weary Weary

# 9
  • Мнения: 665
newsm09 newsm09Аз не съм правила уговорки и не се следя там,дано да си работят че нз  Weary Weary

И аз съм без избор на екип, но просто доктора който ми води ЖК работи там  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 31
Много неприятна новина. Фандъкова отдавна говореше, че отделението ще бъде затворено и родилните болници ще останат Майчин Дом, Шейново, Св. София и още една, но не се сещам коя.
Жалко за добрите специалисти и мамите, които се надяваха да родят там.

# 11
  • Мнения: 23
 newsm17Ние все още се надяваме че ще родим там.......Остана ни още съвсем малко до раждането smile3506 smile3506   https://www.blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/grozen-skandal-ra … k_news503289.html

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 11:13 от miretoooo

# 12
  • Мнения: 644
Стискам палци,всичко при вас да мине бързо,безболезнено и после да драснете по една прекрасна новина.

# 13
  • Мнения: 23
 newsm17 ДАЙ БОЖЕ   newsm03 newsm10 smile3503

# 14
  • Мнения: 437
родилното там е много хубаво, макар и малко - надявам се да остане работещо

# 15
  • София
  • Мнения: 448
Къде точно сте прочели, че ще го затварят!? Че имат парични задължения, имат. Че може да напусне персонал, може, след като са на нож с шефа на болницата. И педиатричното отделение има финанасови проблеми, вероятно и други отделения също. Както е в много болници, апропо... Не слагайте каруцата пред коня!
А пък това ”дано аз да родя там, пък после да става каквото ще” е отвратително...

# 16
  • Мнения: 23
Къде точно сте прочели, че ще го затварят!? Че имат парични задължения, имат. Че може да напусне персонал, може, след като са на нож с шефа на болницата. И педиатричното отделение има финанасови проблеми, вероятно и други отделения също. Както е в много болници, апропо... Не слагайте каруцата пред коня!
А пък това ”дано аз да родя там, пък после да става каквото ще” е отвратително...
                                                                                                                                                                      Имаш предвид моето изказване.....Извинявам се не съм искала да прозвучи по този начин Confused Confused ConfusedПросто не съм се съобразила как се изказвам и моля да бъда извинена.В никакъв случай не съм искала да кажа това,или да прозвучи по този грозен начин. smihesorry smihesorry

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 12:50 от miretoooo

# 17
  • Мнения: 23
Мили момомичета, писах запитване към болницата и ми отговориха.Има такъв вариянт , но нищо не е потвърдено ако има нещо такова ще бъде оповестено доста преди това,така че не се притеснявайте.За сега това са само лоши слухове.И все пак да се надяваме да не го затварят отделението. Успех на всички  smile3525

# 18
  • Мнения: 31
Щом има такъв вариант, значи е обсъждано все пак и не е безпочвен слух. Ако д-ра Ви е споделил, че след лятото(плановите операции) се очаква да бъде закрито отделението по-вероятно е това да се случи. За закриване се говори от 1 год. насам, което изобщо не ми харесва, но какво ли зависи от нас. Sad Да се надяваме, че ще вземат разумно решение в полза на бременните.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте! Родих на 06.06.2017  без избор на екип.Удивена съм от експедитивността и готовността на екипа, който бе на смяна( ак.П.Димитрова, ак.П.Младенова, д-р Якуб, д-р Стайков, санитарка Роси). Отреагираха веднага, много човечно. Веднага те обличат с тяхна нощница. Условията в отделението са добри, ремонтирано е,стаите са много прилични, дори и тези с общ санитарен възел.Храната е малко оскъдна, но това е според бюджета. Носете си прибори. "Майчин дом" не е единствената болница,където може да се роди при добри условия.Отделението тук е малко,но доста чисто, стриктно се спазва реда и не може родилките да излизат и влизат от него.Бебенцата са при майките,през цялото време. Неонатолозите също полагат адекватна грижа.Никой не ми е отказал помощ или съвет за бебка в първите дни ( смяна на памперс,хранене).
Благодарности за всички тези хора!Препоръчвам тази болница,всички тук са на ниво.Относно затварянето на отделението има такъв слух, до месец щяло да стане ясно.
Успех на всички!

# 20
  • Мнения: 31
Честито бебче!  Радвам се, че всичко е минало добре и ще остане добър спомен от раждането и престоя в болницата.
Много здраве и радост да изпълват дните ви! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 665
Здравейте, и ние се родихме на 10.06 и влизам да разкажа за раждането си.

На 9.10 към 23:30 ми се спука мехура и започнаха да ми текът водите, отидох до болницата и ме приеха с изтичащи води и 2см. разкритие без почти никаква родова дейност, при приемането ми дадоха нощница и ме настаниха в предродилна да си чакам контракции и разкритие, не бързаха да слагат окситоцин което беше супер, но ме сложиха на запис на тонове и не ми дадоха да се разхождам по коридора заради изтичащите води.
На сутринта ме пое смяната на др. Якуб и др. Джеджева (страхотни лекари и професионалисти  Heart Eyes) като главно с мен се занимаваше др. Якуб, сложи ми система с окситоцин за да се предизвика някаква родова дейност, но тя така и не подейства след което се реши, че ще се направи спешно секцио защото вече повече от 12 часа бях с спукан мехур и имаше опасност от инфекция.
Операцията мина добре, и на следващят ден ме раздвижиха от реанимацията към стаята, в 14:00 предния ден беше операцията в 10-11ч. на следващя ден ме раздвижиха.

Бебето ми го донесоха същият ден за малко да го видя и след това ми го дадоха на следващят ден сутринта.
Неонтолозите лично на мен ми допаднаха, не видях лошо отношение освен от една лекарка която беше малко по строга, но не е нещо кой знае какво. Всичко ми се обясняваше за каквото и да попитам никога не са ми направили забележка, даваха си АМ на всеки 3 часа, независимо дали кърмиш или не питат дали искаш.

Отделението като цяло е изключително чисто и приятно само дето не може да се допускат близки, но се изтърпява..  Simple Smile


Успех на всички решили да раждат там, няма да съжелявате  Heart Eyes

# 22
  • Sofiq, Bulgaria
  • Мнения: 17
Аз родих във втора градска второто си дете на 03.11.2017 планувано секцио.( впрочем и първото родих там). Следих се през цялото време при доктор Христов и той ме изроди с доктор Джеджева. Страхотни са. Всички доктори са много мили и много разбрани,санитарките също с изключение на една ,но се оплаках от нея и я насметоха набързо. Неонатологията са адекватни,ангажирани малко грубо за моя чувствителен мозък в този момент,но като цяло съм много доволна .

# 23
  • Мнения: 31
С радост следя раздвижването на темата и добре дошли на новите бебчета!
Да са живи, здрави и много палави!:))

# 24
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен-щастлива мама на втори син,роден във тази болница.Родихме се на 10,06,2017г. В екипа на Д-р Джеджева и д-р Якуб,като главния израждащ при мен беше Д-р. Джеджева.Страхотни лекари!Много добри лекари ,страхотно отношение и обстановка.БЛАГОДАРЯ ВИ Д-Р ДЖЕДЖЕВА Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesВИЕ МЕ НАПРАВИХТЕ НАЙ-ЩАСТЛИВАТА НА СВЕТА newsm51 newsm51 newsm51

# 25
  • Мнения: 31
http://m.clinica.bg/2523-Преструктурирането-в-София-започна

Потвърдено е решението, че АГ отделението във Втора градска болница ще бъде закрито.
Жалко!

# 26
  • Мнения: 644
АГ отделението вече е закрито.
Но родилното си остава.

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 16:33 от pepeliashka

# 27
  • Мнения: 644
Искам да питам вече родилите .
При положение,че пренасяте,не предизвикват раждане с хапче или система,а директно правят секцио?
Както и ,до колко дена се счита,че се пренася?
Питам конкретно за "политиката " в тази болница?

# 28
  • Мнения: 665
Искам да питам вече родилите .
При положение,че пренасяте,не предизвикват раждане с хапче или система,а директно правят секцио?
Както и ,до колко дена се счита,че се пренася?
Питам конкретно за "политиката " в тази болница?

Не мога да ти отговоря на конкретния въпрос на някой най-много изчакват до 7-мя ден, на други до 10-я ден на всякъде е различно.
Защо не отидеш до Втора Градска на едни запис на тонове и не попиташ някой от докторите, какво следва да направите от тук на татък? newsm78

# 29
  • Мнения: 644
Бях днес отново,ако не снеса до сряда,в сряда ме викат сутринта за изследвания и предизвикваме,предполагам.
Официално са обявили затваряне.
имаше само една мама и с ечуваше бебче да плаче.
И в петък,и днес беше д-р Хаджийски.
Оставам с впечатление,че са супер малко хора на работа.

# 30
  • Мнения: 665
Бях днес отново,ако не снеса до сряда,в сряда ме викат сутринта за изследвания и предизвикваме,предполагам.
Официално са обявили затваряне.
имаше само една мама и с ечуваше бебче да плаче.
И в петък,и днес беше д-р Хаджийски.
Оставам с впечатление,че са супер малко хора на работа.

Много жалко, че затварят тайно се надявах да си остане родилното, та ако се излъжа след години на второ дете да има къде пак да родя..  Confused

Успех на теб и леко раждане, дано сполучиш на добър доктор пожелавам ти Якуб или Джеджева  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 437
Аз родих там след преносване - на 7-я ден те приемат за следене - ако всички показатели са в норма - зрялост на плацента, количество води, добри тонове на бебето - изчакват, но няма да е много според мен. Аз на 7-я ден с приема получих контракции, оставиха ме една нощ и на следващия ден ми включиха система и родих естествено за 2 часа работа.

# 32
  • Мнения: 644
Върнаха ни!
Всеки момент затварят!

# 33
  • Мнения: 665
Върнаха ни!
Всеки момент затварят!

Охх, ужасна новина само това ти трябваше в момента на главата.  ooooh! Имаш ли поне алтернативен вариант за болница и колко време преносваш ако трбява отивай в някоя от големите болници Тина Киркова, Шейново или пък в друга с малко родилно отделение като Окръжна болница  Hug

# 34
  • Мнения: 31
Целия персонал на АГ отделението се е пренасочил към други болници, част от тях са се преместили в Света София (Тина Киркова).
Леко раждане ти желая, Pepeliashka!

# 35
  • София
  • Мнения: 448
Някой знае ли дали отделението за инвазивни процедури на третия етаж остава действащо?

# 36
  • Мнения: 31
Не, не е действащо.
 Всичко свързано с гинекологията е закрито.

# 37
  • Мнения: 644
Веселбата беше пълна,отидохме в Окръжна/Св.Анна/.
Доволна съм от "обслужването".
Вече сме си вкъщи.
Не ви пожелавам такива емоции,точно когато  е започнал процеса...Grinning

# 38
  • Мнения: 665
Веселбата беше пълна,отидохме в Окръжна/Св.Анна/.
Доволна съм от "обслужването".
Вече сме си вкъщи.
Не ви пожелавам такива емоции,точно когато  е започнал процеса...Grinning

Честито бебче, бързо възстановяване ти пожелавам.Важно е че все пак всичко е минало напред  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 31
Честита рожба, Pepeliashka!  Радвам се, че всичко е минало и сте добре с бебока. Тъкмо ще има какво да разказваш за раждането му и непредвидената ситуация. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 644
Добре,че не беше спешно.Joy

# 41
  • Мнения: 31
Заинтригуваме 😂
Разкажи малко за раждането, ако имаш време и желание разбира се.  Аз съм родена във Втора Градска по спешност и дълго ми е разказвала майка ми, колко съм я мъчила. 😆
Всъщност за Окръжна съм с добри впечатления и скоро чакаме братовчедка ми да роди там.

# 42
  • Мнения: 644
Благодаря на всички за пожеланията!
Всичко мина адски бързо,смешно,безболезнено и без грам шев и кройка.
Останах с впечатление,че ще е по-лесно от втория път,но...въпреки,че се роди дребосък-3кг,за разлика от братята му -3.300 и 3.800,като че този дребосък излезе малко по-тегаво.
Благодаря изключително много на д-р Антонов ,който от самото начало ми лаза да го слушам много внимателно ,какво ми казва да правя и да се опитам да го изпълня.
Благодарение на него нямам грам разкъсвания и охлузвания.
А цялата веселба започна сутринта с някакви странни болки,които полека-лека станаха на 10 мин и прецених,че няма да е зле да отскоча до 2ра градска,тъй като ме предупредиха,че с 3то раждане може и в нас да си родя.
Както разбрахте,там само ме прегледаха и направиха запис на тонове,на които нямаше грам контракции.Бях с 4см разкритие.
Казаха да отиваме в друга болница по най-бързия начин.
Но аз не се впечатлих,на 10мин контракции-абсурд,да ме завържат за леглото нямах желание.
Затова реших да отидеме да си купя 1-2 нощници,тъй като избирайки ,къде да отидеме ,прочетохме,че изискват собствени нощници.
След това огладняхме и отидохме да похапнеме! Grinning
Стана към 16-16:30. Болките на моменти бяха доста неприятни.
В един момент погледнах ,колко е часа и преценихме,че сега е момента да отиваме в болницата,иначе  ще попаднеме в задръстване и ще родя на Цариградско!
И така...Окръжна болница,прием,ооо,7см разкритие!
И настаника някаква паника,необяснима за мен.
Една ми прави клизма,една някаква анкета ми чете и иска да й отговарям!
А мен ме напуши истеричен смях .
Появи се докторчето и каквомсъм се моткала.Викам ,аз не бързам за никъде! Grinning
Той се опули,вика не те боли,а на мен от шаш ми спряха контракциите.
Заведоха ме до родилна зала,доректно на магарето.
Почна инструктажа Grinning и аха да ми сложат система,аз гинубих с питане,дали може до тоалетната! Grinning
Върнах се набързо,наместих се и след 3 напъна 3кг младеж се появи на бял свят.
След 2 часа в коридора си седнах по турски в леглото ,за ужас на 4 мами,2 секцио и 2 бая позакърпени,които впоследствие споделиха,че решили,че съм за задържане! Grinning
Пожелавам на всички такова раждане!
Май стана малко дългичко!

# 43
  • Мнения: 31
Хахаха, ти си супер мама! По забавно раждане не бях чела. 😄 Обикновено протича по друг начин, но при теб е било различно, бързо, безболезнено, без поражения и определено ще има какво да му разказваш на юначе-изтърсаче.
Да сте живи и здрави цялото семейство и наистина се радвам, когато остане добър спомен от раждането!

# 44
  • Мнения: 644
Мерси ,Бамби,то беше още по-весело,ама много дълго стана. Grinning
Щото доктора тарикат,вика ми-напъвай смело,не се притенсявай ,че и друго ще излезне! Казах му да застане пред мен,докато напъвам,щом е толкова хитър! Grinning
А едната акушерка го караше да сложи престилка,не искал,щял да стои отстрани... ахахахаха
Накрая му я нахлузи,за всеки случай... ,😝
А при последния напън ,така се бях хванала за дръжките,че съм се надигнала цялата...и екипа-не ставай,че бебето ще изпадне на земята!😂😂😂
Викам,вие нали затова сте тук,да го хванете!!!😂😂😂😂
Голям смях беше!😎

# 45
  • Мнения: 31
Хехехехе 😂 Боже, немога да спра да се смея, да му се прииска на човек да присъства на твоето раждане, звучи като комедия. 😂 Таткото много е пропуснал, ако не е присъствал, можеше да е редом до акушерката да чака бебето.
Писано е било да не се роди във Втора градска, избрало си е детето доктора

При кой д-р ражда?

# 46
  • Мнения: 644
Таткото не присъства! Чакаше отвън.
Пожелавам на всяка бъдеща мама такива раждания!!
Според мен е и до нагласа,да сме усмихнати и положително настроени!
Да,има болки,няма как...
Но, ако тръгнеме негативно,всичко се скапва!

# 47
  • Мнения: 9
Моля ви, може ли да ми кажете д-р Якуб къде ще преглежда, след като са затворили отделението, а ще съм много благодарна ако някой ми даде и негов телефонен номер. Преди 3 години раждах при него, имах му личния номер, но апаратът ми се счупи, а сега ми трябва спешно Praynig Благодаря предварително!

# 48
  • Мнения: 665
Моля ви, може ли да ми кажете д-р Якуб къде ще преглежда, след като са затворили отделението, а ще съм много благодарна ако някой ми даде и негов телефонен номер. Преди 3 години раждах при него, имах му личния номер, но апаратът ми се счупи, а сега ми трябва спешно Praynig Благодаря предварително!

И моето раждане беше при др. Якуб невероятен лекар и човек преди всичко, веднага ще ти дам номера му: 0887531529  Hug

# 49
  • Мнения: 9
Моля ви, може ли да ми кажете д-р Якуб къде ще преглежда, след като са затворили отделението, а ще съм много благодарна ако някой ми даде и негов телефонен номер. Преди 3 години раждах при него, имах му личния номер, но апаратът ми се счупи, а сега ми трябва спешно Praynig Благодаря предварително!

И моето раждане беше при др. Якуб невероятен лекар и човек преди всичко, веднага ще ти дам номера му: 0887531529  Hug
Сърдечно благодаря Heart Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 161
Pepeliashka, чудесно раждане. И аз се посмях. Да сте живи и здрави!
След като видях, че отделението е затворено, имам въпрос - къде са се насочили д-р Хаджийски, Калев старши, младши?  Аз родих първите си две деца там, но третото ще видим. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 644
мерси,нямам идея къде са отишли.Може би в болницата ще ви дадат инфо.

Общи условия

Активация на акаунт