Отговори
  • Мнения: 65
Миналата седмица пътувах до Сараево /столицата на Босна и Херцеговина/,
като на връщане отседнахме във Вишеград. Там в уютния хотел до самата река Дрина
в съседство с Камен град на Е. Костурица, неволно присъствах на сватбата на
двама влюбени и млади хора от същия град.
По време на тържеството им ме затрогна местен красив ритуал с песни и танци извършен от приятелите
на младоженеца пред вратите на хотел- ресторанта, чрез които споделяха радостта му
че момичето за което той ще се жени е честно и неопетнено преди брака !
По този повод местни хора ни обясниха че при тях е НЕДОПУСТИМО млади хора да имат
съвместно съжителство под един покрив и то без официален брак.
Този факт ме накара да се замисля сериозно относно падението до което сме стигнали в нашето
болно общество, където над 60% /по официални данни на НСИ/от децата които се раждат в страната ни
са НЕЗАКОННИ ,тъй като техните родители живеят на "семейни начала", или пряко казано - без
официален или църковен брак !
Искрено се надявам тези хора никога да не бъдат приобщени за в бъдеще към "ЗАПАДНИТЕ ЦЕННОСТИ"
и да не им бъде НАТРАПЕН чуждия порочен и покварен начин на живот /както за съжаление се получи при нас/ ,
за да продължават и за в бъдеще да си живеят така скромно и почтненно, като достойни граждани
на своята Родина !
http://www27.zippyshare.com/downloadM4V?key=EWd2Kp5c&res=480&time=118308

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 16:58 от centaur

# 1
  • Мнения: 21 427
което сме стигнали в нашето
болно общество, където над 60% /по официални данни на НСИ/от децата които се раждат в страната ни
са НЕЗАКОННИ ,тъй като техните родители живеят на "семейни начала", или пряко казано - без брак !
Май някой е застинал в комунизма.
Кой точно закон обявява децата, родени в съжителство без брак, за незаконни?
Това, че си сключил брак, не те превръща автоматично в скромен и достоен човек, както и липсата на такъв не те прави престъпник.
А какво си видял и каква всъщност е истината, това е съвсем отделен въпрос.

# 2
  • Мнения: 3 784
Дидева, авторът на темата не е застинал в Комунизма, ами някъде около 1432 година.

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 19:34 от Априлска вълшебница

# 3
  • Мнения: 37
Миналата седмица пътувах до Сараево /столицата на Босна и Херцеговина/,
като на връщане отседнахме във Вишеград на река Дрина. Там в уютния хотел
до самата река в съседство с Камен град, неволно присъствах на сватбата на
двама влюбени и млади хора от същия град.
По време на тържеството им ме затрогна местен ритуал извършен от приятелите на младоженеца
пред вратите на хотел- ресторанта, чрез които споделяха радостта му че момичето за което той
ще се жени е честно и неопетнено преди брака !
По този повод местни хора ни обясниха че при тях е НЕДОПУСТИМО млади хора да имат
съвместно съжителство под един покрив и то без официален брак.
Този факт ме накара да се замисля сериозно относно падението до което сме стигнали в нашето
болно общество, където над 60% /по официални данни на НСИ/от децата които се раждат в страната ни
са НЕЗАКОННИ ,тъй като техните родители живеят на "семейни начала", или пряко казано - без брак !
Искрено се надявам тези хора никога да не бъдат приобщени за в бъдеще към "ЗАПАДНИТЕ ЦЕННОСТИ"
и да не им бъде НАТРАПЕН техния порочен и покварен начин на живот /както за съжаление се получи при нас/ ,
за да продължават да си живеят така скромно и почтненно като достойни граждани на своята Родина !

http://www27.zippyshare.com/downloadM4V?key=EWd2Kp5c&res=480&time=118308

Аз пък намирам за незаконно хора да живеят заедно в брак, да създават деца, които не обичат. Да не обичат партньора си, да се карат, да се лъжат един друг, да си изневеряват. С мъжът ми живеем без брак, имаме дете  - ще ме извинявате, ама едно дете не може да е ''плод на грях'' (от религиозна гледна точка примерно).

# 4
  • Мнения: 30 802
Аз пък ще ти дам друг пример, с второто ми дете от втория мъж. В родилното идват да записват детето. Жената до мен си казва статистиката- да, има брак, образование средно, мъж образование средно.

Моята статистика- няма брак, аз магистър, мъжът бакалавър.

Та така за добрите патриархални хорица. Само анекдот е, но насочва към някои причини да се живее съвсем наред и без брак.

Като си раждах третото дете, при записването и двете родилки бяхме без брак.

Като раждах първото, аз бях с брак, съквартирантките и двете (смениха се) не бяха, бащите дойдоха за припознаване.

Ако имаше църковен брак без граждански, щеше да е добре. Трябва ми благословия, но в БГ не знам какви са облагите от граждански брак, не са много.

# 5
  • Мнения: 46 403
Свободата е нещо много ценно.
Свободата човек да подреди собствения си живот, като си понесе последствията от действията - положителни или отрицателни.
Нямам нищо против да се жените директно, без да сте живели с даден човек. Аз лични никога не бих го направила. Бих подписала единствено с човек, с когото съм живяла няколко години и познавам добре.

Спрете да гледате чуждия живот, гледайте си вашия. Както никой не ви се меси, така и вие не се месете.

Заради старите порядки - директно сватба и семейство, сума ти народ още на 30 живееше вече в отделни стаи. Иначе всичко беше цветя и рози, разбира се, комунистите добре ви бяха промили главите.

# 6
  • Мнения: 4 851
И ние "опетнените",какво? Да лягаме да умираме освен..
Не мога да повярвам,че може да съществува такова мислене,в 21 век,Европейска държава  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 30 802
Да запитам - защо бракът се смята за комунистическа порядка?

За мен по-скоро комунизмът е строй, който разваля традиционния морал и брак. Моногамията я смятам най-вече за християнска ценност.

# 8
  • Мнения: 10 993
Ми премести се при тях бе, кой те спира. Ти само с мъжа ли си спала?  Боже какви хора.
По голямо унижение от това мъжа ми да докладва на приятелите си пред вратата, че съм девствена, не мога да си представя. За мен или за дъщерята, която нямам.

# 9
  • Мнения: 30 802
Аз да запитам, честната булка от кои босненци беше- християнка или от муслимите.

Защото за муслимите нали се сещате кое се брои за "девственост"...

Айде да не ми давате за пример бошняците, балкански народец смотан. Не че и ние не сме смотани, ама в сравнение с някои балкански долини и баири сме направо светски и отракани.

# 10
  • Мнения: 10 901
Сиренке, във Вишеград няма мюсюлмани - избити са в масови кланета и изселени през 1992 г., по време на юговойната. И изобщо в тази най-печална и изостанала част на Босна - Република Сръбска.
По другия въпрос няма да вземам отношение, няма смисъл.

# 11
  • Мнения: 30 802
Босна ми е съвсем непозната и честно казано, не ме интересува.

# 12
  • София
  • Мнения: 27 988
Миналата седмица пътувах до Сараево /столицата на Босна и Херцеговина/,
като на връщане отседнахме във Вишеград. Там в уютния хотел до самата река Дрина
в съседство с Камен град на Е. Костурица, неволно присъствах на сватбата на
двама влюбени и млади хора от същия град.
По време на тържеството им ме затрогна местен красив ритуал с песни и танци извършен от приятелите
на младоженеца пред вратите на хотел- ресторанта, чрез които споделяха радостта му
че момичето за което той ще се жени е честно и неопетнено преди брака !
По този повод местни хора ни обясниха че при тях е НЕДОПУСТИМО млади хора да имат
съвместно съжителство под един покрив и то без официален брак.
Този факт ме накара да се замисля сериозно относно падението до което сме стигнали в нашето
болно общество, където над 60% /по официални данни на НСИ/от децата които се раждат в страната ни
са НЕЗАКОННИ
,тъй като техните родители живеят на "семейни начала", или пряко казано - без
официален или църковен брак !
Искрено се надявам тези хора никога да не бъдат приобщени за в бъдеще към "ЗАПАДНИТЕ ЦЕННОСТИ"
и да не им бъде НАТРАПЕН чуждия порочен и покварен начин на живот /както за съжаление се получи при нас/ ,
за да продължават и за в бъдеще да си живеят така скромно и почтненно, като достойни граждани
на своята Родина !
http://www27.zippyshare.com/downloadM4V?key=EWd2Kp5c&res=480&time=118308
1. Глупости. Имам предвид целия пост, не само маркираното.
2. Извънбрачни – да, но незаконни... Ако може линк към закона, който децата са нарушили?
3. Съжителството е изключително разумен вариант за опознаване на партньора. Бракът е избор, а не задължение.
4. Аман от тролчета.

# 13
  • Мнения: 46 403
Да запитам - защо бракът се смята за комунистическа порядка?
Не това имах предвид, а че ни убеждаваха колко праведни и порядъчни са всички. А реално се пердашеха където сварят, включително такива с брак.
А реално животът винаги си е бил такъв, просто преди църквата и други замазваха истината.

Точно  Laughing

# 14
  • Мнения: X
Не мога да повярвам,че може да съществува такова мислене,в 21 век,Европейска държава  Rolling Eyes
А, нека си съществува това мислене. Достатъчно е само да го държат за себе си и да не ни го натрапват с просветителски плам.

Общи условия

Активация на акаунт