Отговори
# 240
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Защо да не е? Обикновено се обръщат малко по-късно, но някои по-едри и по-силни бебчета може и да успяват по-рано. Не виждам това да е чак повод за безпокойство!  Peace

Момичета, аз преди десетина дни ви се оплаках за един обрив по гръбчето и раменцата на бебето. Първо заподозрях една подложка, на която спа и се изпоти, без да съм я изпрала, после реших, че се е претоплил. После обривчето зачезна и не съм се замисляла повече. Днес пак започна да се появява. Давах плодово пюре ябълка и банан в 11. Сега връщам лентата назад и се сещам, че точно преди 10-12 дни съм въвеждала банана! И направих връзката сега. Имам два въпроса - възможно ли е да се прояви реакция от 11 до 13 ч, т.е. за два часа? И реакция към храна може ли да се прояви като обрия само по гърба? Не съм добре информирана, но не беше ли по-скоро по коремчето хранителният обрив?
Чудя се, да си направя ли експеримент отново след няколко дни, за да съм сигурна, или да чакам повече?

Допълвам се - има вече и по бузките леко!

# 241
  • Мнения: 2 431
Елени, и на двата въпроса за алергията отговорът е да. най-често алергична реакция се получава до 2-3 часа след опитване. Може да пробваш след няколко дни пак банан, но ако се изрине пак, не давай поне 2 месеца след това.Ще го израсте, но ако не е изложено на алергена.
Има и други храни с хистамин, та ако е от банана и те е добре да се избягват следващите два месеца.
А, и ако бананът е от бурканче след 2 месеца пробвайте суров банан или сварен на пара /ако възрастта на бебето го позволява, естествено/.
Ако си давала пюре на Хип с банан, направо недей повече. Не познавам майка, дето да не й се изрина детето от такова пюре, не знам защо.

# 242
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Точно такова!  Tired Благодаря, prolet!  Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 420
Елени, и на двата въпроса за алергията отговорът е да. най-често алергична реакция се получава до 2-3 часа след опитване. Може да пробваш след няколко дни пак банан, но ако се изрине пак, не давай поне 2 месеца след това.Ще го израсте, но ако не е изложено на алергена.
Има и други храни с хистамин, та ако е от банана и те е добре да се избягват следващите два месеца.
А, и ако бананът е от бурканче след 2 месеца пробвайте суров банан или сварен на пара /ако възрастта на бебето го позволява, естествено/.
Ако си давала пюре на Хип с банан, направо недей повече. Не познавам майка, дето да не й се изрина детето от такова пюре, не знам защо.
Моят син никога не се е изринал от банан на Хип, или суров. Peace

# 244
  • Мнения: 978
Мили мами, не мога да накарам мишленцето да хапва нещо различно от суров банан или бананова каша. Опитах какви ли не пюрета, но не ще. Единствено банан.

# 245
  • Мнения: 19 690
Круша пробва ли и как я правиш? Минава ли някаква обработка топлинна, от готовите ли е, добавяш ли каша/мляко? Защото моят хубавец тръгна адски зле със захранването и точно крушата ме спаси Crazy

# 246
  • Мнения: 978
Круша не съм пробвала. Но всичко останало, което приготвям минава първо през топлинна обработка, с изключения на банана-него го давам директно.

Пробвала съм иначе и двата варианта с и без мляко, но по никакъв начин не ги иска.

Купешки по принцип не искам да давам, но и с тях опитах - банановото го изяде, месата, зеленчуците и другите видове плодове ги отхвърли.

# 247
  • Мнения: 19 690
Пробвай с круша - сорт Уилямс или някой също толкова сладък. Може да смесиш с банан, ако не пожелае да е чиста. И опитай да добавиш каша - при мен това също сработи. Примерно оризова с малко мляко към крушата.

# 248
  • Мнения: 1 985
И дъщеря ми най- обича банан и в началото плюеше другите плодове и зеленчуци. Аз добавях банан на всичко, като постепенно намалявах, докато не го махнах изцяло. Сега и давам следобед с оризовата каша, лошото е,че много я запича, та после я карам да пие повечко вода, ама е зор с водата.

# 249
  • Мнения: 19 690
Банан с оризова каша ще запече със сигурност. Пробвай с друг вид - елда, просо, царевица.

# 250
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Момичета, сега видях, че на дъщеря ми се е появила малка бенка на корема. Нормално ли е на толкова малка възраст?  Тя по рождение нямаше, изобщо вчера я нямаше, а аз много се филмирам с бенките и сега се чудя дали да я водя на кожен.

# 251
  • София
  • Мнения: 3 789
Мили мами, не мога да накарам мишленцето да хапва нещо различно от суров банан или бананова каша. Опитах какви ли не пюрета, но не ще. Единствено банан.

Моята беше така с батата и авоадото - ако не присъстваха в пюрето  - не ядеше. Просто ги добавях навсякъде и не се затормозявах излишно. С времето прояде пюрета и без тях.

# 252
  • Мнения: 978
Ще пробвам и така.
Благодаря ви много!

# 253
  • Мнения: 1 557
Момичета, сега видях, че на дъщеря ми се е появила малка бенка на корема. Нормално ли е на толкова малка възраст?  Тя по рождение нямаше, изобщо вчера я нямаше, а аз много се филмирам с бенките и сега се чудя дали да я водя на кожен.
На моята й се появи на ръчичката около годинката. Не съм чела кой знае какво за бенките, но баща й е нашарен целия и очаквах и тя да има няколко, та го сметнах за нормално. Сега ме замисли  newsm78
При нас МПР я биха в ръчичката, нагоре четох че са ви я били в крачето, но сигурно няма значение.

# 254
  • София
  • Мнения: 30 147
Аз избягвам да давам чист банан (дори и на пюре), защото запича, а пък в комбинация с ориз запекът е сигурен при нас.
elleni, избягвай банан до към 1г., вече са ти писали. После ще започнеш да даваш малки количества и ще го израсте.

Vermilion, ако има някой от вас с бенки, нормално е и при нея да се появят в определен момент. Не виждам причина да се филмираш. Ако станат доста, просто ще трябва да се наблюдават от дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт