Банята - 29-та тема

  • 114 287
  • 773
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 034
Чувала съм, че някъде до сточна гара, София има магазин за плочки, май е борса за плочки, някой сеща ли се кой е?

# 256
  • БГ
  • Мнения: 351
Здравейте!Правим баня в къщата  на родители които са на 86 и 82 г.  В старата баня има едни изляти седалки   и се къпят седнали, но тук не искам да правим такива .Гледах в магазини за инвалиди такива столове за баня които са много тесни и не ми харесаха.Идеята е да направим някакви седалки от тиково дърво които да се прибират към стената щото мястото е малко, но не мога да намеря нищо подобно като изпълнение.
Моля ако някой е правил подобно нещо или някаква друга идея да даде ще съм много благодарна.свекървата едвам върви с 2 патерици имаме от тези Тоалетни  столове не и е удобен .

# 257
  • Мнения: 192
Хора препоръчайте някой магазин във Враца, от който да сте останали доволни, както и някой добър майстор на плочки Simple Smile

# 258
  • Мнения: 40 902
Здравейте!Правим баня в къщата  на родители които са на 86 и 82 г.  В старата баня има едни изляти седалки   и се къпят седнали, но тук не искам да правим такива .Гледах в магазини за инвалиди такива столове за баня които са много тесни и не ми харесаха.Идеята е да направим някакви седалки от тиково дърво които да се прибират към стената щото мястото е малко, но не мога да намеря нищо подобно като изпълнение.
Моля ако някой е правил подобно нещо или някаква друга идея да даде ще съм много благодарна.свекървата едвам върви с 2 патерици имаме от тези Тоалетни  столове не и е удобен .

Чудно защо първо не питате чичко Гугъл newsm78

http://www.dushkabini.eu/index.php?main_page=index&cPath=56_85

https://formabania.bg/ridder-dino-cedalka-za-banya-dush-kabina-c … i-xrom-32-23cm-bg

https://baniastil.com/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0 … k-ovo-p-1814.html

# 259
  • Мнения: 11 621
Чувала съм, че някъде до сточна гара, София има магазин за плочки, май е борса за плочки, някой сеща ли се кой е?
До Сточна гара по почти целия бул. Данаил Николаев и след това по Сливница, та чак до Лъвов мост, има сигурно 10 магазина за плочки. Внимавайте там с паркирането, защото дясното платно (до магазините) е бус-лента! Добре е, ако ви е непознат районът, да го рагледате предварително с Гугъл мапс, например.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 16:16 от petiaivanov

# 260
  • БГ
  • Мнения: 351
Черна станция благодаря ти  bouquetНе съм обяснила точно,търсила съм с Гугъл, но това което съм гледала обикновено за седалките специално са с размери около 30/20 или 32/23   и се притеснявам, че са тесни  , иначе  при столовете за баня има по широки и дълбоки. Затова попитах дали някой има опит с такива и дали могат да се направят  по дълбоки . Тези  последните , са по големички, но пък цената  за 2 седалки ми идва  много.

# 261
  • Мнения: 40 902
Черна станция благодаря ти  bouquetНе съм обяснила точно,търсила съм с Гугъл, но това което съм гледала обикновено за седалките специално са с размери около 30/20 или 32/23   и се притеснявам, че са тесни  , иначе  при столовете за баня има по широки и дълбоки. Затова попитах дали някой има опит с такива и дали могат да се направят  по дълбоки . Тези  последните , са по големички, но пък цената  за 2 седалки ми идва  много.

А защо са ти две? И защо са ти толкова големи? Това все пак не е пейка в парка, а служи да положиш задник за малко.

# 262
  • БГ
  • Мнения: 351
,


А защо са ти две? И защо са ти толкова големи? Това все пак не е пейка в парка, а служи да положиш задник за малко.
, Laughing Laughing а на мен не ми трябва и една , за бабата и дядото са. Не знам дали  е удачно да занимавам всички с нашите проблеми,свекървата е пострадала преди  повече от 30 г. при инцидент смачкани прешлени и не може да стой изправена без патерици, оттогава все  двамата се къпят, но сега и дядото вече е зле и така  искат си като другата баня две пейки.Старите са правени преди 30 години както в парните бани облепени с плочки точно пейки са си.Тя старата баня си стои, но е на 2ри етаж и има доста стълби които пак са проблем. Абе трудна работа, ако не измислим нещо ще вземем една да видим дали ще е удобна, щото изобщо не е за присядване само ами  си трябва  за седене  Laughing  и после и вода, сапуни и ако вземат да се изхързулят като е тясна.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 521
Момичета от Варна, моля за помощ с информация! Някой купувал ли е смесител за мивка с хигиенен душ във Варна? Моля, ако знаете къде, да ме насочите! Имам един на Видима, купен от Филбо, но е много нисък и за новата ни мивка не  е подходящ. Не е като да не съм търсила, но в повечето магазини ме гледат като че търся маслини в магазин за бани Thinking По тази причина моля за информация, защото вече ми е спешно Hug

# 264
  • Мнения: 9 780

Чувала съм, че някъде до сточна гара, София има магазин за плочки, май е борса за плочки, някой сеща ли се кой е?
До Сточна гара по почти целия бул. Данаил Николаев и след това по Сливница, та чак до Лъвов мост, има сигурно 10 магазина за плочки. Внимавайте там с паркирането, защото дясното платно (до магазините) е бус-лента! Добре е, ако ви е непознат районът, да го рагледате предварително с Гугъл мапс, например.

Повечето магазини за строителни материали всякакви видове, включително плочки, по "Данаил Николаев" ги няма поне от 1-2 години. Не знам кризата ли ги удари или е заради предстоящото разширение на булеварда, но плочки има само на 1 място между моста Чавдар и Сточна гара (до БАБХ). На "Сливница" след кръговото на Сточна гара все още си стои магазинът, който е точно преди "Раковски". Има още 1, малко преди Лъвов мост, пак от същата, северната страна на булеварда, и това са всичките 3.
Ако търсиш повече плочки на едно място - български и полски предимно, иди в Кай точно под моста на Подуене. Като идваш по "Ботевградско шосе" към центъра, точно преди подлеза. Другият им магазин е близо до входа на Централни гробища - между входа на гробищата и трамвая. Аз съм ходила в магазина на Подуене, работят и през уикенда, изборът от техните плочки и полските Тубадзин е голям, имат Фиоре и Керос.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 034
Благодаря.  bouquet търся предимно на Фиоре и Керос.

# 266
  • Мнения: 11 621

Чувала съм, че някъде до сточна гара, София има магазин за плочки, май е борса за плочки, някой сеща ли се кой е?
До Сточна гара по почти целия бул. Данаил Николаев и след това по Сливница, та чак до Лъвов мост, има сигурно 10 магазина за плочки. Внимавайте там с паркирането, защото дясното платно (до магазините) е бус-лента! Добре е, ако ви е непознат районът, да го рагледате предварително с Гугъл мапс, например.

Повечето магазини за строителни материали всякакви видове, включително плочки, по "Данаил Николаев" ги няма поне от 1-2 години. Не знам кризата ли ги удари или е заради предстоящото разширение на булеварда, но плочки има само на 1 място между моста Чавдар и Сточна гара (до БАБХ). На "Сливница" след кръговото на Сточна гара все още си стои магазинът, който е точно преди "Раковски". Има още 1, малко преди Лъвов мост, пак от същата, северната страна на булеварда, и това са всичките 3.
Ако търсиш повече плочки на едно място - български и полски предимно, иди в Кай точно под моста на Подуене. Като идваш по "Ботевградско шосе" към центъра, точно преди подлеза. Другият им магазин е близо до входа на Централни гробища - между входа на гробищата и трамвая. Аз съм ходила в магазина на Подуене, работят и през уикенда, изборът от техните плочки и полските Тубадзин е голям, имат Фиоре и Керос.
Това не е вярно! Всеки ден минавам по два пъти от там и отгоре на всичкото пазарувам там. На Вас може и да Ви се вижда като като един магазин, но не е.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 521
Момичета от Варна, моля за помощ с информация! Някой купувал ли е смесител за мивка с хигиенен душ във Варна? Моля, ако знаете къде, да ме насочите! Имам един на Видима, купен от Филбо, но е много нисък и за новата ни мивка не  е подходящ. Не е като да не съм търсила, но в повечето магазини ме гледат като че търся маслини в магазин за бани Thinking По тази причина моля за информация, защото вече ми е спешно Hug
Извинете ме, но пак да питам: Някой ползва ли такъв смесител, или поне на тази марка? Някак ми е напълно неизвестен, но не откривам друг newsm78
http://www.praktiker.bg/bg/Mixer-tap-single-lever/%D0%A1%D0%9C%D … A-Uno-17/p/485215

Пише, че е произведен в Литва, което не е чак толкова зле...май... newsm78

# 268
  • Мнения: 1 787
Ето, че най-накрая и аз успях да щракна няколко снимки на моята напълно готова баня 1 (тези дни активно сглобяваме мебели и е някакъв пълен ужас, но  ми се отвори прозорче за малка фотосесия Simple Smile). Измита е вече от строителния прах след майсторите, а след основното почистване, което ще направя преди да започнем да я ползваме, направо ще светне. Дървесния под иска още търкане по фугата, за да й се провиди реалния цвят, бояджиите хич не са внимавали и на места са покапали и латекс, който не излиза само с измиване с гъба, но се сдобих с голяма четка с твърд косъм точно за тази цел и тези дни се залавям. В сините си плочки съм просто влюбена! Heart Eyes Цветът се оказа хамелеон - променя се спрямо източника на светлина и през деня е един, вечер съвсем друг, заради преливащите се тюркоазени цветове. Имам си вече и две големи хубави плетени кошчета за плота под мивката, които си чакат реда да бъдат настанени, а до лирата зад вратата има много място за един голям кош за пране. Остават аксесоарите и декорацията - любимото  ми!  Heart Eyes Много съм щастлива да я видя вече напълно готова, след толкова месеци чакане и нерви!  261uu

Ето линк към албумчето: http://madeleine.snimka.bg/other/banya-1.954477 с парола "madlen". Надявам се скоро да успея да ви покажа и баня 2. Simple Smile

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Здравейте, предстои ни ремонт на банята това лято. Много ми се иска да си сложа хигиенен душ, който да е със самостоятелен смесител, не съм много наясно, но предполагам трябва да търся нещо такова?
  Бихте ли ми препоръчали бюджетен такъв, някак си не ми се дават 200лв. само за него  Crazy
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт