Проблеми след поставяне на шествалентната ваксина Хексацима

  • 5 748
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Здравейте .. Вчера биха ваксина на детето ми - шествалентната Хексацима , която уж докторката каза , че е френска и можела да съм спокойна ... Биха и е на крачето .. 20 минути след поставяне на ваксината , мястото се поду и стана червено и така все още си е подут .. цялото бедро е надуто .. Докторката каза да и правя комреси с Риванол постояно , да е мажа с гел Финистил , също така капки Фенистил против алергия и някакви гранулки на Бойрон хомеопатични...
Незнам какво да правя вече ,, много съм изплашена , отока не спада , а е адски надуто цялото бедро се е подуло ..повече от 24 часа минаха вече ...

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 20:59 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 480
И американска да е, ако детето е алергично резултатът ще бъде същият. Може би трябва да потърсите и друго лекарско мнение за справяне с проблема. Тоест други лекарства......И занапред винаги отказвайте въпросната ваксина! Много старо правило е, че щом е налице алергия към дадена ваксина или към някоя от нейните съставки, тя не трябва да се прави. Както и ако детето е болно или полуболно.
От друга страна си мисля за нарушаване на правилата за инжектиране. Например, ако не са аспирирали и се е случило да инжектират вътресъдово! Това правило е написано в листовките на ваксините, но често те не аспирират и разчитат на късмет. Късметът може да е налице при 1000деца, но при 1 да не е. Дали се касае за алергичност или вътресъдово инжектиране не зная как може да се разбере(и дали може) от друг специалист. Но задайте точно този важен въпрос. И ако е било вътресъдово сигурно подходът ще бъде различен от този при алергичност.

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 16:55 от vl

# 2
  • Мнения: 331
Много съм притеснена . Личната лекарка каза , че отока ще спадне до 3 дни , бях и при друга лекарка и като е питах докога ще е така , тя ми каза , че не се знае , че е индивидуално при всеки ..
Да , съмнявам се , че може би личната  не е била ваксината както трябва , но това е малко вероятно май , понеже тя е лекар от дълги години ( 20 и повече ) и има голям опит , но знае ли се , може и да е направила лекарска грешка .
Иначе детето е добре , играе си , няма температура , весела е  , дано мине отока по - бързо  Cry Cry

# 3
  • Мнения: 4 708
При моята дъщеря беше така с 5 валентната, но чак при реимунизацията, преди това като бебе никаква реакция. И на нас ни казаха същото като на вас, давах фенистил капки, реванол компреси, и мина не помня за колко дни, но надали е било повече от 3.

# 4
  • Мнения: 331
При моята дъщеря беше така с 5 валентната, но чак при реимунизацията, преди това като бебе никаква реакция. И на нас ни казаха същото като на вас, давах фенистил капки, реванол компреси, и мина не помня за колко дни, но надали е било повече от 3.

И при нас е реимунизация ... Може би по - големите деца правят реакция .. знам ли  .. newsm78

# 5
  • Мнения: 2 480
Много съм притеснена . Личната лекарка каза , че отока ще спадне до 3 дни , бях и при друга лекарка и като е питах докога ще е така , тя ми каза , че не се знае , че е индивидуално при всеки ..
Да , съмнявам се , че може би личната  не е била ваксината както трябва , но това е малко вероятно май , понеже тя е лекар от дълги години ( 20 и повече ) и има голям опит , но знае ли се , може и да е направила лекарска грешка .
Иначе детето е добре , играе си , няма температура , весела е  , дано мине отока по - бързо  Cry Cry

Аспирирането не е лекарска грешка, а спазване на елементарни правила за инжекции. Когато ги учат да правят инжекции първо това им казват. На нас ни казаха същото, когато ни учиха въпреки,  че сме твърде далеч от медицината. Проявихме желание в нашето семейство сами да си слагаме грипните ваксини и когато е необходимо сами да си правим мускулни инжекции(когато лекар го назначи). Мои близки лекари и сестри ме научиха на всички важни подробности около инжекциите. Щом се инжектира в бедрото, трябва да е в средната третина към външната част(и дълбоко). Това ми е казвала личната. Тоест нещата не опират само до опит, а и до старание. Неведнъж са ми казвали, че голяма част от медицинския персонал не аспирира! Тази информация разбира се няма да придобие публичност. Веднъж наша роднина също лекарка каза, че инжекциите са като всяка друга работа-някои я вършат по-добре, а други по-зле.

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 23:52 от vl

# 6
  • Мнения: 331
Ами моето дете е почти на 2 години . на 30 юли  тази година ще ги навърши . Досега  и отлагах доста от ваксините заради страх , но ето че никъде не я искат на детска , а аз трябва да почна работа ... Кой ще ни издържа , ако детето ми не ходи на детска и аз си стоя вкъщи по цял ден ?
Принудени сме да слагаме тези ваксини .. искаме или не , няма как .... Това е лошото в Бг , че са задължителни и с една дума те принуждават да ги биеш

# 7
  • Мнения: 4 708
Ами моето дете е почти на 2 години . на 30 юли  тази година ще ги навърши . Досега  и отлагах доста от ваксините заради страх , но ето че никъде не я искат на детска , а аз трябва да почна работа ... Кой ще ни издържа , ако детето ми не ходи на детска и аз си стоя вкъщи по цял ден ?
Принудени сме да слагаме тези ваксини .. искаме или не , няма как .... Това е лошото в Бг , че са задължителни и с една дума те принуждават да ги биеш
Аз пък като прочетох за епидемията от морбили и какви последствия може да има при евентуално заболяване, съм благодарна на закона в тази му форма. А ако не ме бяхте подсетили, хич и нямаше да си спомня, че е имала надуто краче след ваксина. След това е карала много тежък грип, от които заради мен, че не съм я ваксинирала, се е влачила с усложнения по цял месец. Така че в случая сте избрала правилно, а това че някои пишат глупости "ГМО дете" и т.н. каквото и да е това надали трябва да го четете изобщо. Но с годините се научих да пропускам агресивните простотии в нета покрай очите /ушите си. Видите ли някой, който е започнал първото изречение с агресия, просто не го четете.

# 8
  • Мнения: 331
Ами моето дете е почти на 2 години . на 30 юли  тази година ще ги навърши . Досега  и отлагах доста от ваксините заради страх , но ето че никъде не я искат на детска , а аз трябва да почна работа ... Кой ще ни издържа , ако детето ми не ходи на детска и аз си стоя вкъщи по цял ден ?
Принудени сме да слагаме тези ваксини .. искаме или не , няма как .... Това е лошото в Бг , че са задължителни и с една дума те принуждават да ги биеш
Аз пък като прочетох за епидемията от морбили и какви последствия може да има при евентуално заболяване, съм благодарна на закона в тази му форма. А ако не ме бяхте подсетили, хич и нямаше да си спомня, че е имала надуто краче след ваксина. След това е карала много тежък грип, от които заради мен, че не съм я ваксинирала, се е влачила с усложнения по цял месец. Така че в случая сте избрала правилно, а това че някои пишат глупости "ГМО дете" и т.н. каквото и да е това надали трябва да го четете изобщо. Но с годините се научих да пропускам агресивните простотии в нета покрай очите /ушите си. Видите ли някой, който е започнал първото изречение с агресия, просто не го четете.

Колко време е било надуто крачето на вашето дете и от коя ваксина ?

# 9
  • Мнения: 9
Винаги преди ваксина се запасяваме с Кулпачове. Това са лепенки, които стоят на вратата на хладилника. Веднага след ваксината слагам лепенката и никога досега синът ми не е имал оток или зачервяване. Моят съвет към теб е да опитате да ползвате лепенките занапред.

# 10
  • Мнения: 331
Винаги преди ваксина се запасяваме с Кулпачове. Това са лепенки, които стоят на вратата на хладилника. Веднага след ваксината слагам лепенката и никога досега синът ми не е имал оток или зачервяване. Моят съвет към теб е да опитате да ползвате лепенките занапред.

Ние също сложихме КулПач веднага след ваксината , но въпреки това стана оток  Cry

# 11
  • Мнения: 4 708


Колко време е било надуто крачето на вашето дете и от коя ваксина ?
2-3 дни от 5-валентаната при реимунизацията.

Общи условия

Активация на акаунт