Младоженецът не желае сватба

  • 59 699
  • 1 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Момичета, в шок съм!Имам дъщеря, която получи предложение за брак от приятеля си, с когото живее. Проблемът е, че той не иска да прави сватба, защото щяло да струва доста пари, много главоболия по организацията, щял да бъде изтощен до края на сватбата, защо да хрантутел толкова хора и т.н.Искал да подпишат и да се венчаят само с нас родителите и кумовете, и после почерпка в заведение. Общо около 10 човека. Решили дъщеря ми да бъде с булчинска рокля, и да тръгнат заедно в деня на подписването от жилището където живеят под наем. Като чухме това с баща й останахме като гръмнати. Знам,че детето ми иска нормална сватба, но е притисната от приятеля си, и казва че е съгласна с него, но в същото време започна да плаче. Тя не е сирак, че да излиза от чужда къща, без нас. Има си дом, има си и родители. Мисля, че е редно момчето да я вземе от нашия дом. Той не щял циркове и дандании. За мен това не са дандании, а традиции, и бих желала да се спазят. Но за щастието на дъщеря си съм готова да приема всичко, което момчето иска, обаче ми е много криво на душата. Една дъщеря имам, искам да е щастлива на сватбения си ден. И какво, ще отидем в заведението и какво ще правим? Не съм на себе си. Момичета, вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Честно казано, право е момчето- ако имаш представа как се организира сватба днес, ще те втресе.
Нищо общо няма с едно време, когато просто поръчваш покани, запазваш едиколко си места в ресторанта, уточняваш менюто и музиката и си готова.
Мен ако питаш, спазари се с момчето- няма да го ангажираш с нищо, ще си платиш на най- близките, които ще поканиш и ще дойде да я вземе от вас, но без дандании и плащане, и музиканти.

Всъщност, ти питала ли си какво мислят родителите му?
Да не би там да има някакви проблеми?

# 2
  • Мнения: 135
Но той не иска никой освен нас с мъжът ми и синът ми. Неговите родители били съгласни с него. Ние не сме говорили още с тях.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Мен ако питаш, спазари се с момчето ...

   Откъде-накъде авторката ще се пазари за чужда сватба? Shocked Тя ще е гост там, не младоженка.

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Но той не иска никой освен нас с мъжът ми и синът ми. Неговите родители били съгласни с него. Ние не сме говорили още с тях.

Всъщност, кой ще организира сватбата?
Родителите или младоженците?

# 5
  • София
  • Мнения: 964
Преди цели 20 години направо ме втрисаше от традиционната сватба и така и не се оженихме с мъжа ми. И на абитуриентския ми бал гостите бяха двете ми баби по изрично мое настояване. Повечето от т.нар. традиции са изопачени и тотално опростачени и са ужасно далече от разбиранията на младите хора. Ами преди никой не е живял с партньора си преди брака, булката е трябвало да е "честна", да има чеиз, общо взето родителите са решавали за кой да се ожени на 16-17 г.,  раждала е всяка година до 10 деца, трябвало е да слуша и прислужва на свекърите, да вземем и тези традиции да спазваме? Сватбата трябва да е такава, каквато младоженците искат. Ако те са на различно мнение - говорят помежду си, постигат съгласие и казват на родителите си без тяхно вмешателство. Ако настоявате на своето, цупите се и се възмущавате, наистина ще скапете деня на дъщеря ви.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Аз "дуене" и мания за контрол виждам само у авторката, а явно – и у теб, absurT. Wink Ако бях на мястото на момчето и тъщата тръгне да ми дава наставления и да "остава като гръмната" от решението ми да си направя сватбата по точно определен начин, така, както съм решила, то със сигурност бих се замислила дали да не рестриктирам списъка на поканените с още една единица надолу.

   Май тенденциозно прекалявате с индийските сериали. И там често гледат като гръмнати.

# 7
  • Мнения: 168
Защо не направите нещо символично, до 30 души, скромно, явно не искат да се ангажират с такова сериозно събитие. Ако погледнеш в сватбените селски номера и пинизи ще видиш, че гостите все нещо не им е харесало, празни пликове, ама защо пък пликове, как може картина да ми подаряват. Ей такива неща са изнервящи. Кой ще я плаща сватбата?

# 8
  • Мнения: 135
Но той не иска никой освен нас с мъжът ми и синът ми. Неговите родители били съгласни с него. Ние не сме говорили още с тях.

Всъщност, кой ще организира сватбата?
Родителите или младоженците?

[/quote




Те ще я организират. Ние ще поемем разходите от нашата страна, ще облечем булката и друго, което е необходимо. Не сме го уточнили още с подробности.

# 9
  • Мнения: 168
А ако неговата рода няма възможност да поеме част от разходите?

# 10
  • Мнения: 135
Защо не направите нещо символично, до 30 души, скромно, явно не искат да се ангажират с такова сериозно събитие. Ако погледнеш в сватбените селски номера и пинизи ще видиш, че гостите все нещо не им е харесало, празни пликове, ама защо пък пликове, как може картина да ми подаряват. Ей такива неща са изнервящи. Кой ще я плаща сватбата?




От наша страна ние ще поемем разходите, от тяхна все още не зная. И за какви 30 души говорите, той казва най-много 10 човека.

# 11
  • Мнения: 168
От началото се разбра, че иска само родителите и те 2мата. Под 30 човека не знам кое заведение би допуснало сватба без външни посетители.

# 12
  • Мнения: 135
  Аз "дуене" и мания за контрол виждам само у авторката, а явно – и у теб, absurT. Wink Ако бях на мястото на момчето и тъщата тръгне да ми дава наставления и да "остава като гръмната" от решението ми да си направя сватбата по точно определен начин, така, както съм решила, то със сигурност бих се замислила дали да не рестриктирам списъка на поканените с още една единица надолу.

   Май тенденциозно прекалявате с индийските сериали. И там често гледат като гръмнати.



Ти как разбра, че се дуя , и че имам мания за контрол? Да съм писала някъде, че съм се наложила за нещо? Просто ви споделям какво чух днес, и че не съм съгласна с чутото. казах, че ще се съглася, за да е щастлива дъщеря ми , но ми е криво и тъжно.

# 13
  • Мнения: 46 511
Ако и двамата искат това не виждам никаква драма.
Но ако дъщеря ми сподели, че не иска такава сватба, а е притисната, тогава бих я подкрепила да не се съгласява на подобен вариант.

Ти предполагаш, че не иска или тя ти каза?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ти как разбра, че се дуя , и че имам мания за контрол?

   По всичко, написано от теб до момента. Начинът, по който се изказваш, за мен е достатъчно красноречив. Peace

Общи условия

Активация на акаунт