За класирането почерпи, към училището бягай ти - 7 клас /26.06-02.07/

  • 173 751
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 151
Аз съм нощна смяна и ще мога на воля да си рефрешвам до сутринта...

# 361
  • София
  • Мнения: 7 673
Обади ни се, като излязат.  Wink

# 362
  • Мнения: 185
Много до късно спите някои.  Joy
Отпуска! Море, което не може да започне, докато не излезе класирането.

# 363
  • Мнения: 185
Аз съм нощна смяна и ще мога на воля да си рефрешвам до сутринта...
Едва ли от МОН ще качат класирането првз нощта. Все си мисля, че трябва да е като миналите години - 9:00 часа! А дано!

# 364
  • София
  • Мнения: 392
...
Учениците, които не са класирани на първи етап, автоматично участват във втори етап на класиране. Класираните на първи етап ученици се записват в училището, в което са класирани от 28 юни до 30 юни 2017 г., като подават следните документи:
...

Имам въпроси:

Вариант 1: Ако съм подал онлайн с искане с електронно попълнени желания за прием във всички области. Приет съм примерно в София по N-то желaние, а в останалите области не съм приет по някое от желанията си. Подавам искане за второ класиране в София.
Въпрос 1:  В тези области, в които не съм приет по изброените от мен желания, участвам ли автоматично във второ класиране? ( ... и по този начин на второ класиране по областите, където ме приемат и не се запиша, блокирам места)

Вариант 2: Ако съм подал онлайн с искане с електронно попълнени желания за прием във всички области. Приет съм примерно в София по N-то желaние, в Пловдив по К-то и т.н..
Въпрос 2:  Мога ли да подам искане за участие във второ класиране и в София,  и в Пловдив и т.н.? ( ... и по този начин на второ класиране по областите, където ме приемат и не се запиша, блокирам места)

Въпрос 3: Мога ли да подам искане за участие във второ класиране, без да отида на място в училището, където съм приет, примерно електронно?








# 365
  • Мнения: 21 455
Във всяка област нещата се случват все едно си кандидатствал само в нея.
За последния въпрос - аз също се чудя от няколко дни дали ще може да се подава електронно. Иначе по процедурата, многократно обсъждана тук.

# 366
  • София
  • Мнения: 392
Във всяка област нещата се случват все едно си кандидатствал само в нея.
За последния въпрос - аз също се чудя от няколко дни дали ще може да се подава електронно. Иначе по процедурата, многократно обсъждана тук.
т.е. отговорите на Въпрос 1 и 2 са ДА?

т.е. за Въпрос 1 текста "Учениците, които не са класирани на първи етап, автоматично участват във втори етап на класиране." се отнася за областта, а не се отнася за цялата страна? - т.е. въпреки че съм приет в София, че може и да се запиша там, автоматично участват във втори етап на класиране в другите области?!?

И това, при положение, че има обща електронна система през която лесно може да се злоупотреби с тези възможности за едновременно  кандидатстване във всички области? Каква е защитата й от тези злоупотреби, които могат да целят блокиране на места по другите области, без изобщо да имам намерение да се записвам там?

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 00:49 от Uprising

# 367
  • Мнения: 21 455
За пореден път ще препоръчам внимателен прочит на Наредба 10. Знам, че е по-лесно някой да снесе готовите отговори, но пък е редно да се положи и малко труд.

# 368
  • Мнения: 14 133
Добро утро и късмет!

# 369
  • Мнения: 68
Това е, което и на мен не ми дава мира. Абсолютно излишно е, нали? От една страна всеки може да е класиран по едно желание, от друга - ще е класиран на N броя места, защото е подал в N броя области. Мисля си, че и при областите трябва да има поредност и тогава всичко ще приключва с едно клюасиране. Защо ли са го направили така?

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 07:10 от the motherman

# 370
  • Мнения: 886
Здравейте мами на седмокласници, успех днес на всички деца. Нека попаднат на най- добрите за тях места. Peace

С таз годишна шестокласничка хвърлях по някой поглед на темата ви. И на многократните въпроси за второ класиране. Аз много добре знам че мястото се пази. И представете си - тази сутрин по новините в 6.30 по Националната телевизия обявиха че който отиде на второ класиране го губи. Кому е нужна подобна дезинформация newsm78

# 371
  • Мнения: 82
Добро утро, мами!
Отдавна не съм писала в темите, но днес се сетих за вас и реших да ви пожелая успех - на вас и на децата ви. Всичко ще бъде наред, само трябва останем спокойни!  Hug

# 372
  • Мнения: 13
Явно и те са толкова информирани или по-точно дезинформирани. Wink

# 373
  • София
  • Мнения: 3 484
Ей не се спряхте с тези 30 области. Сега вече дете което не е прието, пак заема неморално място. Първо бяха отличниците, които кандидатстват навсякъде. Сега са деца, които не са приети никъде освен в София и Пловдив.
После ще са деца които са приети само в 91НЕГ или СМГ София и никъде другаде в България, но са кандидатствали навсякъде.

# 374
  • Мнения: 11 910
Здравейте мами на седмокласници, успех днес на всички деца. Нека попаднат на най- добрите за тях места. Peace

С таз годишна шестокласничка хвърлях по някой поглед на темата ви. И на многократните въпроси за второ класиране. Аз много добре знам че мястото се пази. И представете си - тази сутрин по новините в 6.30 по Националната телевизия обявиха че който отиде на второ класиране го губи. Кому е нужна подобна дезинформация newsm78


Точните думи бяха, че с "второто класиране ученикът има шанс да се придвижи напред.Мястото му обаче, не се пази".
С това очевидно искаха да кажат, че мястото не се пази Ако има придвижване напред, което си е точно така.Но го формулираха по толкова глупав начин, който породи двусмислия, че човек може да се заблуди, че дори при самото кандидатстване мястото не се пази, което не е така.

Всъщност не е новина, че репортери и журналисти често говорят за неща, които не разбират, едва ли някой ги слуша.

Общи условия

Активация на акаунт