За класирането почерпи, към училището бягай ти - 7 клас /26.06-02.07/

  • 173 750
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Всъщност, ако минеш на по- предно желание, губиш мястото от първо класиране. Не може да си класиран на две места. Някой път се спестяват няколко думи и хората остават объркани.

# 376
  • Мнения: 357
Цитат от сайта на БНТ:

"При участие във второ класиране ученикът има шанс да бъде приет в училище, което е заявил на по-предна позиция. Мястото му от първо класиране обаче не се пази. "

http://news.bnt.bg/bg/a/izlizat-rezultatite-ot-prvo-klasirane-za … riem-v-gimnaziite

# 377
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Естествено че не се пази, нали се придвижва напред - от 5-то отива на второ желание и съответно освобождава 5тото за някой друг.
В 9 всички влизаме в системата и сайта трябва да удържи.

# 378
  • София
  • Мнения: 3 484
Е то като се замисли човек си е точно така. Вадят децата, които не са се записали никъде. Изтриват всички останали желания на децата, които са се записали. И извъртат класирането наново. Така имаш шанс да минеш само напред. И дори мястото ти да не се пази, то няма как да паднеш по-надолу.

# 379
  • Мнения: 357
Естествено че не се пази, нали се придвижва напред - от 5-то отива на второ желание и съответно освобождава 5тото за някой друг.
Можело е по-простичко да се изразят и да не вкарват хората в размисли и тълкования.

# 380
  • Мнения: 68
Ей не се спряхте с тези 30 области. Сега вече дете което не е прието, пак заема неморално място. Първо бяха отличниците, които кандидатстват навсякъде. Сега са деца, които не са приети никъде освен в София и Пловдив.
После ще са деца които са приети само в 91НЕГ или СМГ София и никъде другаде в България, но са кандидатствали навсякъде.
Аз просто не виждам необходимост от паралелно кандидатстване в повече области. Ако са с поредност, пак няма да бъдат ощетени децата, които искат да учат в област, различна от досегашната.

# 381
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Ей не се спряхте с тези 30 области. Сега вече дете което не е прието, пак заема неморално място. Първо бяха отличниците, които кандидатстват навсякъде. Сега са деца, които не са приети никъде освен в София и Пловдив.
После ще са деца които са приети само в 91НЕГ или СМГ София и никъде другаде в България, но са кандидатствали навсякъде.
Аз просто не виждам необходимост от паралелно кандидатстване в повече области. Ако са с поредност, пак няма да бъдат ощетени децата, които искат да учат в област, различна от досегашната.
Така е. Недомислицата става ПРОБЛЕМ с появата на електронната система.

# 382
  • София
  • Мнения: 3 484
Има един мааааалък проблем. Класирането се прави от РУО, а не от МОН. Значи общо не е възможно.
МОН е дало възможност за електронно подаване. Да го линчуваме ли? Според мен вариантът с изпитите беше най-добър... ама не дойдоха да ме попитат мен  Embarassed

# 383
  • Мнения: 68
Ааа, не! Представяш ли си да "решат" проблема като премахнат електронната система Grinning Grinning

# 384
  • Мнения: 68
И аз съм за изпити. Ама какво да се прави? Този влак хванахме Simple Smile

# 385
  • Мнения: 99
Момичета, да ви разведря малко, докато чакаме всички. Написах тук едно нещичко, че и аз изтрещех вече. Дано малко ви развесели:

Днес комай е ден голям
-на емоции богат.
Ще се разбере дали
отрочето ще се вреди,
в школото със надпис "най!" Simple Smile
Ей сега ще разберем
ще го бъдИ или "найн!"
Чакам отговор от МОН,
че да свърши този зор.
Щот с тез будни, много нощи,
чак ме хвана и...разстройство Wink
Айде, да е на късмет,
за да можем занапред
да положим морно тяло
на песОка, с морски вятър! Simple Smile

# 386
  • Мнения: 801
Бравос! Имаш поетическа дарба да твориш! развивай я!

# 387
  • Мнения: 199
Vinovna li sam , страхотно е  bouquet

# 388
# 389
  • Мнения: X
Момичета, да ви разведря малко, докато чакаме всички. Написах тук едно нещичко, че и аз изтрещех вече. Дано малко ви развесели:

Днес комай е ден голям
-на емоции богат.
Ще се разбере дали
отрочето ще се вреди,
в школото със надпис "най!" Simple Smile
Ей сега ще разберем
ще го бъдИ или "найн!"
Чакам отговор от МОН,
че да свърши този зор.
Щот с тез будни, много нощи,
чак ме хвана и...разстройство Wink
Айде, да е на късмет,
за да можем занапред
да положим морно тяло
на песОка, с морски вятър! Simple Smile


hahaha bouquet

Общи условия

Активация на акаунт