Колики

  • 3 654
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Моля за мнението ви за използване на индийското орехче като средство против гадните колики.
Минахме през всичко за което съм чула и чела,но все още ни морят  Sick.Не се издържа и в къщи и на разходка  Shocked

# 1
  • Мнения: 2 956
Давала съм и това,ама както и всичко друго ефект = 0  Sad бяхме голяма трагедия...казват ,че инд.орехче било опиат и много мами знам ,че не са давали,обаче нито ми е спяла повече като съм го давла,нито пък каквато и да е друга разлика е имало. Имам приятелка,на която много помагаше това за нейното бебче.

# 2
  • Мнения: 481
Коликите май трябва да ги изчакаш да си минат..... Wink
А иначе съм го пробвала, както и доста други билки и комбинации от такива, но най-голям ефект имаха капките Еспумизан. Тия чайчета никаква работа не вършат. Като казвам това обаче, не означава, че с капките не плачеха или спяха спокойно - просто положението става малко по-търпимо.

# 3
  • Мнения: 3 447
Индийското орехче наистина е опиат и халюциноген и в никаъв случай не ви съветвам да го давате на бебета! Ето малко инфо:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nutmeg#Risks_and_toxicity

# 4
  • Мнения: X
Да опиат е, но има благотворно въздействие върху стомаха - вероятно комбинацията от двете "приспива" коликите  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 760
Опиат е. Аз не бих го давала...
А за коликите: без капки минават за седем дни, с капки-за една седмица  hahaha

# 6
  • Мнения: 3 447
Да опиат е, но има благотворно въздействие върху стомаха - вероятно комбинацията от двете "приспива" коликите  Mr. Green
Абе то и попарата с вино приспива, нали знаеш Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз не бях чувала до сега.Давала съм анасон и копър, но за индийско орехче  newsm78

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Просто трябва да си намериш слонското търпение и да си го гушнеш, докато преминат коликите Ви.
Друго спасение (почти) няма.

Чувала съм го това за орехчето, но не съм го давала. Семената от копър също имат леко опиатен ефект.

# 9
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
бебчето на сестра ми е на 2 седмици и има ужасни колкики,дайте малко от вашия опит за справяне с тях и кажете колко продължават.
Мерси

# 10
  • Мнения: 1 771
Бебето с какво се храни с кърма или адаптирано мляко?

# 11
  • Мнения: 1 409
И с двете,защото кърмата е малко

# 12
  • Мнения: 292
Както всичко останало и това е индивидуално, но ... по-принцип до края на 3-тия месец би трябвало да се овладее ситуацията ... естествено има изключения. Ако сте сигурни, че са колики и масаж на коремчето не помага консултирайте се с лекаря и можете да пробвате със "Саб симплекс" (това са капки, които се дават в лъжичка с малко мляко) - действат на физичен принцип и уж безвредни. Само че по-добре не ги ползвайте, както пише на опаковката, а само при необходимост и започнете с 5-6 капки ... до 15.

# 13
  • Мнения: 4 362
Аз съм доволна от Еспумизана  Peace

# 14
  • Мнения: 4 392
Не съм давала нито индийско орехче,нито чай от копър,макар че свекито много настояваше.Чула била така Rolling Eyes  Всички известни средства само облекчават донякъде коликите,но не ги спират, а те сами си отшумяват като му дойде времето.
Ползвахме капките Саб Симплекс .Давала съм и чая на Хип и Бебезан,но сякаш чаят нямаше кой знае какъв ефект.

# 15
  • Мнения: 522
Чувала съм за това,но да ти кажа честно едва ли ще има кой знае какъв ефект,както и другите средства.Коликите децата си ги мъчат до към 3-тия месец и това си е.

# 16
  • Мнения: 2 255
Давала съм едно време на големия, че тогава нямаше много голям избор на капки и докато си получим новото шишенце от чужбинско  #Crazy пробвах всички бабешки методи, вкл. и индийско орехче, но някакъв видим траен резултат не помня да е имало  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 288
Както всичко останало и това е индивидуално, но ... по-принцип до края на 3-тия месец би трябвало да се овладее ситуацията ... естествено има изключения.
Ние пробвахме и Саб, Бейбинос, еспумизан (чиято активна съставка между другото е като на Саба), и кремчета и т.н. но единственото нещо, което ни помогна,  Peace по съвет на педи, разбира се е четвъртинка Мезим Форте, преди всяко хранене, най-много обаче 7 пъти на денонощие. Аз го стривам и в една лъжичка го разтварям в кърма. Малко е гадно, но ... много ни помогна! Ако искаш пробвай. Той е ензимен комплекс и каквото не се усвои се изхвърля, т.е. безвредно е. Успех с коликите!   bouquet

# 18
  • Мнения: 922
Doninka, пробвай да пиеш известно време от българския лактогонен чай (съдържа копър, анасон и др.) или поне преварена вода със семенца от копър. Чрез кръмата ще облекчат бебчето. И с двете си деца така съм правила, и двамата не са страдали от колики
Успех Peace

# 19
  • Мнения: 35 985
то е опиат и приспива бебето, не премахва коликите
нещо като попара с вино
не го давай на детенце

# 20
  • Мнения: 680
чайчетата на хип вършат чудесна работа!

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Един стар аптекар ни беше казал да слагаме върху коремчето на детето топли кърпи (пелени). Гладят се с ютия и ги слагаш на коремчето. Не знам дали помага, защото синът ми не е плакал и си мисля, че не е имал колики, само свиваше крачета и правеше гримаси. Дано коликите Ви преминат скоро. Пробвай капките Саб симплекс дават ги на много бебета и аз имах едно шишенце в къщи за всеки случай.

# 22
  • Мнения: 11 550
Нека да опитат и с топла пеленка на коремчето-понякога помага,но не върши чудеса.Бях прочела,че някоя от мамите във форума е използвала сушоар-хем леко да затопли коремчето,хем се унасяло от монотонният шум.Чайчетата/Хип,Бебезан/ помагат донякъде,но ако бебето не пие вода,няма как да го накараш да пие и чай.Така,че остават капките.Аз съм използвала Саб Симплекс и Еспумизан,но честно казано не погаха кой знае колко.Ние се справяхме с гушкане. Hug

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Детето на една приятелка се успокояваше като му затопляше коремчето със сушоар (през дрешките). Дали от бръмченето или от топлото, но при него имаше ефект Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 393
Ние също минахме през тези мъки. Добре че вече бебка няма колики. Много и помагаха капките Lefaxin,но те не се продават в BG. На нас ни ги носеше един познат от Австрия. В Германия също ги има ,но се казват Lefax. Не са много скъпи- една опаковка е 6евро и май беше 125мл. , но ако ги поръчаш в аптека ти вземат и транспортните разходи. Иначе са доста добри-покрай мен ги вземаха още три бебета и не са имали кой знае какви проблеми с коликите. Въпреки , че на всички такива лекарства активната съставка е една и съща , но ....

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз давам Саб Симплекс с комбинация през деня чая на Хип за колики.За сега се справяме чудесно.Дано бързо минат коликите,че са мнооого гадни.

# 26
  • Мнения: 2 479
При моите деца нищо не помагаше,а съм давала какво ли не...добре,че с времето минава това.

# 27
  • Мнения: 1 035
само САБ СИМПЛЕКС-а ни помогна,вси4ко опитах,но само от него имаше ефект.

# 28
  • Мнения: 1 063
Това е голямо изпитание и за бебоците и за нас, аз лично не съм патила толкова от колики, но знам за деца, които плачат общо взето денонощно.Да Ви кажа така и не разбрах каква е точната доза Саб или Еспумизан, защото ползвам двама лекари и всеки казваше различно- единия на всяко ядене по 15 капки, а другия не повече от 3 пъти на ден!Кажете вие как сте ги давали?
Иначе съм правила масажчета, държала съм го легнал върху ръката ми и съм слагала топли кърпи, а и разбира се ползвах шишето на д-р Браун!

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 16:38 от Iva.M

# 29
  • Мнения: 120
За коликите на сина ми съм ползвала какво ли не: капки "Бейбинос", които ни изписа лекарката; чай от анасон и копър; индийско орехче; затоплени пелени на коремчето; масаж на коремчето. Най-много се успокояваше когато е легнал по коремче върху моя корем. Не знам кое от всичките неща какъв ефект е давал. Май коликите минават когато им дойде времето, но при всяко бебче е различно. Мисля, че около 3-4 мес. всичко ще отшуми. Дотогава много търпение  и здрави нерви.

# 30
  • Мнения: 4 806
аз съм доволна от ефекта на Еспумизан, но друго не съм ползвала, за да сравня и едновременно с това коликите не бяха силни.

# 31
  • Мнения: 388
Не съм чувала досега,че индийското орехче се дава за колики Shocked,но аз лично и не бих дала на моето бебенце такова нещо.

# 32
  • Мнения: 2 381
Саб симплекс, да обръщат бебчето с коремчето надолу и много гушкане и търпение Hug

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Масаж на коремчето в посока по часовниковата стрелка и затопляне на коремчето (най-добре съчетано с гушкане и полягване върху маминия шкембак) действат успокояващо...

И МНОГО ЗДРАВИ нерви. Когато не издържаш...спомни си, колко е гадно да те боли корем...как да не плаче милото.

# 34
  • Мнения: 5 103
Ние даваме Инфакол, от Англия е и съм мнго доволна от него.

# 35
  • Мнения: 6 472
Аз по съвет на свеките бях давала на голямата. Нямаше ефект. Виж сешуара е просто вълшебен срещу колики и трудно заспиване Peace

# 36
  • Мнения: 207
Пили сме Еспумизан, Саб И Инфакол. Сега сме на Саб или той най-ни действа или коликите отшумяват вече. Моля се да е последното. Слагала съм топли пеленки и със сушоар съм духала-поуспокоява се малката. Пие и чайче на Блевит за храносмилане. Търпение и гушкане както са казали и другите мами.  bouquet

# 37
  • Мнения: 3 116
Аз често си лягах по гръб и бебка върху мен по коремче. Особено ефективно е ако бебото е с голо коремче върху голото коремче на мама. По този начин най-бързичко се затопля и успокоява коремчето.

Иначе друг вариант е затопляне със сушоар и топли пелени, но трябва да се внимава да не се изгори или прегрее бебето.

Има и капки против колики. Ние ползвахме Инфакол и Еспумизан. Инфакола много ни помогна, но трябва да си намерите познати от Англия да ви го доставят че в БГ не се продава.

Нашите колики продължиха 4 месеца и половина, но сме изключение Wink

По време на колики не се препоръчва въвеждането на нови храни: сокчета и т.н., както и промяна на АМ. Така че в случая е добре късното захранване Simple Smile

Това е, на бебчо пожелавам бързичко да му минат коликите Simple Smile

 Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 5 103
Аз често си лягах по гръб и бебка върху мен по коремче. Особено ефективно е ако бебото е с голо коремче върху голото коремче на мама. По този начин най-бързичко се затопля и успокоява коремчето.

Иначе друг вариант е затопляне със сушоар и топли пелени, но трябва да се внимава да не се изгори или прегрее бебето.

Има и капки против колики. Ние ползвахме Инфакол и Еспумизан. Инфакола много ни помогна, но трябва да си намерите познати от Англия да ви го доставят че в БГ не се продава.

Нашите колики продължиха 4 месеца и половина, но сме изключение Wink

По време на колики не се препоръчва въвеждането на нови храни: сокчета и т.н., както и промяна на АМ. Така че в случая е добре късното захранване Simple Smile

Това е, на бебчо пожелавам бързичко да му минат коликите Simple Smile

 Heart Eyes

Kak piehte INfakola??????
Аз о давам почти преди всяко хранене??

# 39
  • Мнения: 307
 Помагаше само Инфакол. Давах го преди всяко хранене. Grinning

# 40
  • Мнения: 657
Чувала съм за индииското орехче,но аз давах само чай на HIP.Друго за което съм чувала е пълна гадория според мен и никога не бих го правила:борови клонки да се запалят и да се опуши лъжица,в ней да се изциди кърма и да се даде на бебето да оближе черното-много гадно нали.Познавам майки,които са го правили това нещо.

# 41
  • Мнения: 657
Не го пробвай това,аз смятам,че има вредни вещества от боровата смола

# 42
  • Мнения: 3 116
Мда, Инфакола го давах преди всяко папане, но дозата не помня, но я смятах така: максималната доза за деня / брой хранения

Мисля че максималната беше 60 капки / 6 = 10 капки

# 43
  • Мнения: 6
Може да пробваш със сешоара да му стоплиш коремчето.Една моя позната така се спаси:) Много помагаше на бебчето.Инае и аз в момента пия чай , а на бебо давам Еспумизан....но определено се зареди с търпение. А за индийското орехче съм чувала ,е не е хубаво да се дава.

# 44
  • Мнения: 535
Ние пием чай на Hipp и му давам преди ядене Инфакол!

# 45
  • Мнения: 5 103
До кой месец давахте Инфакола??

# 46
  • Мнения: 307
До кой месец давахте Инфакола??
Ох, бебка имаше колики чак до 6 месец. През 5 месец давах Инфакол преди всяко хранене, а през 6 само при нужда.
Преди Инфакола опитвах с Еспумизан, чай на Hipp, Саб симплекс, но нищо не помогна.

Общи условия

Активация на акаунт