Остеохондроза

  • 111 307
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
здравейте!!може и да сме невежи, но по-големи специалисти от нас са казали , че тези страдания се лекуват само с глезене-бани,санаториуми,каланетика -в общи линий много движения сред природата

# 16
Остеохондроза означава-дискова херния или шипове? Имам такава диагноза а съм мн.невежа.

# 17
i az v4era razbrax 4e imam takova zaboliavane s godinite moje li da stava po zle masaji ne pomagat li ne sam dobre zapoznata Thinking

# 18
  • Мнения: 11
Остеохондроза е бързо износване на ставния хрущял-казано най-семпло.
http://www.mirospharma.ltd.bg/

# 19
  • Мнения: 329
И аз определено имам проблем, но до сега не съм търсила лекарска помощ. Често при ставане колената ми пукат, а при движение и скърцат, от дете си ме понаболяваха. Като цяло рамената, врата и гърба ме наболяват и пукат, щракат.....Случва се да се схвана и трудно се обръщам, което трае 1-2 дни и като съвсем невежа пия по един фелоран и ме поотпуска с мазане не се оправям. Не допусках, че може проблема да е толкова сериозен, мислех че гимнастика и масаж(ако не беше толкова скъп) би помогнал. newsm78  Към какъв лекар се обърнахте и при какви симптоми? Аз не смея да питам личната лекарка, защото тя обикновенно казва: "зорлем искате да се изкарате болни"  #Crazy

# 20
Здравейте, както виждам не сам единствената с това заболяване. Вчера ме изписаха, правиха ми какво ли не - скенер,ЕМГ, и няколко снимки на прешлените и диагнозата беше-Радикулопатия-дистрофични промени по типа на лумбална остеохондроза. Изписаха ме, а болките в гърба си останаха същите ( ставам от леглото по 5мин. а ако съм седнала с невероятни болки) само се чудя като сега съм на 23г. по-нататък какво ли ще е Sad Единият д-р ми каза, че съм супер добре, а другият каза много да се пазя да не получа дискова херния и ми предписа  Fastum gel и Neurobex, само че по време на лечението се оказа, че съм алергична към вит.B Искам да попитам на вас какво ви предписаха и помогна ли ви?

# 21
zdraveite.predi trigodini si pravih MRT-IZSLEDVANE;ustanoviha mi diskova bolest s nali4ie na diskovi hernii,i na diskovi protruziina vsi4ki lumbalni niva.a taka sa6to istenoza i osteohondroza.az sam na 56godini.ot 4godini pravq edni uprajnenia,koito mi pomognaha mnogo. te se pravqt sutrin samo po 10minuti ,iaz sam mnogo dobre.kupete si knigata  TIBETSKI TAINI NA MLADOSTTA I JIZNENOSTTA    TEZI RITUALI 6TE GI PRAVQ VINAGI ZA6TOTO MI POMAGAT DA SAM ZDRAVA I MLADA

# 22
  • Мнения: 3 410
Наистина тези тибетски ритуали/упражнения/ много  помагат. Бях се схванала цели 2 месеца в раменете и само след третия ден на тези упражнения се почувствах в пъти по добре. Препоръчвам ги на всеки . Имам книгата в електронен вариант и ако някой се интересува, нека ми изпрати мейла си на лични и ще му я изпратя.

# 23
zdraveite,
imam diagnoza osteohondroza i imam dva vaprosa:

1) moje li niakoi da mi preporache konkreten medicinski centar za fizioterapia vav varna, koito raboti po zdravna kasa
2) sluchaino niakoi da e chuval za scenar terapia? da e probval? ima li neshto v tova ili e samo zaribiavka

# 24
  • Мнения: 898
Прочетох темата и така и не разбрах на кое точно се казва остеохондроза. Според едни от вас на шиповете, според други на износване на стявния хрущял, според трети на дископатията, според четвърти на дисковата херния, според пети на радикулита.

Та какво всъщност е Остеохондрозата?

# 25
  • Мнения: 3 675
Не знам дали това е същото, за което ще попитам, но мъжът ми има ошипяване на гърба и болки в кръстта, които не минават вече две седмици.Пие Диклак и се маже със същото, също приема Неуробекс.Днес ще ходи на невролог.Той ми е казвал, че като се разтъпче не го боли толкова и сковаността отшумява, но след топла баня не може да ходи от болка.Не мога да кажа, че има ефект от Неуробекса.Според вас лумбалната спондиоза и лумбална остеохондроза една и съща форма на ошипяване ли е?

# 26
  • Мнения: 898
Не знам дали това е същото, за което ще попитам, но мъжът ми има ошипяване на гърба и болки в кръстта, които не минават вече две седмици.Пие Диклак и се маже със същото, също приема Неуробекс.Днес ще ходи на невролог.Той ми е казвал, че като се разтъпче не го боли толкова и сковаността отшумява, но след топла баня не може да ходи от болка.Не мога да кажа, че има ефект от Неуробекса.Според вас лумбалната спондиоза и лумбална остеохондроза една и съща форма на ошипяване ли е?

На мен ми е малко объркан този въпрос.  Но до колкото изчетох тук там:   Спондилоза е дегенеративни промени на прешлените,  а остеохондроза - дегенеративни промени на дисковете.

# 27
  • Мнения: 3 675
Но предполагам, че и двете неща предизвикват болки в кръста...Искам да попитам освен описаните средства за мазане и Неуробекс някой пробвал ли е нещо друго.Има един индийски мехлем Румелая, някакви отзиви за него имате ли?

# 28
  • Мнения: 555
Момичета, вчера и на мен ми поставиха диагноза остеохондроза след рентгенова снимка по повод силни болки в гърба, вече трети път тази зима. Лекарката, много симпатична доцентка – д-р Ненчева, която преглежда в клиника „Малинов”, ми предписа алгезал – обезболяващ гел за мазане, но дол – капсули за пиене, това е глюкозаминов комплекс с минерали и билки срещу износване на ставния хрущял, пие се на ден по една капсула, но за да има ефект трябва да се пие шест месеца в годината с прекъсвания. Показа ми гимнастика – упражнения за изправяне на гърба и раздвижване на врата, но не трябва много енергично да се правят, а бавно и плавно, а също ми препоръча непременно да си купя ортопедична възглавничка, имало ги на много места, например в санитарните магазини. Въпреки че съм вече на 51 години, лекарката каза, че рано било за такива оплаквания. Така че не се давайте, ако науча нещо ефикасно по въпроса, ще пиша пак.

# 29
Привет.Аз съм на 26 год и ми откриха днес ошипяван на целия гръбначен стълб.Имам страшни болки.Помогне те ми.Много съм алергична и доста е трудно лечението при мен .

Общи условия

Активация на акаунт