Остеохондроза

  • 111 308
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте на всички!
    Аз  се занимавам се с /рехабилитация и лечебен масаж/ в Варна 0888/244757/
  ОСТЕОХОНДРОЗАТА е  преждевременно стареене на междупрешленните стави,причините са разнообразни като - шипове,травми,инфекцй,придобити малформации и други!
    Не е вярно че не се лекува,по скоро не може да се излекува! Една добра профилактика ви дава комфорт за дълго! а тя включва -
 физикално лечение, ЛФК-лечебна гимнастика и не на последно място ЛЕЧЕБЕН МАСАЖ!
   Масажа премахва болките,подобрява оросяването,подобрява мускулния тонус,премахва изтръпванията, овеличава обема на движение!

# 31
  • Мнения: 8
Препоръчвам на всички страдащи ставната гимнастика на Норбеков
http://healthmarket-bg.com/?cat=64
Правете упражненията поне 3 пъти седмично, в началото може на някои да ви понаболява. В такъв случай не се напрягайте. Правете колкото можете и колкото ви стигат силите, без да се пренапрягате.
Аз получавах внезапни световъртежи и изтръпване на ръцете в резултат на болни шийни прешлени (шийна остеохондроза). Откакто практикувам тази гимнастика съм по-добре. Опитайте и вие, защото наистина няма медикаментозно лечение, а няма смисъл да се тъпчем с лекарства, които не лекуват, а само облекчават временно болките. А това дори е безплатно, само ви е необходим половин час за да направите упражненията.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 16:23 от mvm

# 32
  • Мнения: 2 068
аз пък препоръчвам каланетика  Peace
откакто се занимавам с нея съм много по-добре

# 33
  • Мнения: 112
Направо е трагично. Като легна по гръб после немога да мръдна от болка, а се налага да ставам по 10-ина пити на нощ, защото дъщеря ми се буди и реве. С какви медикаменти ви "третират"?
И аз съм  така.Много боли.Затова днес  ми дадоха направление за рентген.Още не ме е  прегледал специалист, обаче на снимките пише Остеохондроза на С5 и спина бифида(раздвоен гръбначен стълб, разцепване на гръбначен прешлен)  Shocked Shocked Shocked Ей така съм цял ден вече.Като четох из интернет  много опасно ми се стори, особено второто.Дано специалиста да не ме отчае съвсем Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 3 816
При мен затихнаха нещата/да чукам на дърво/, но трябва да се пазите повече. На мен ми помогнаха хапчетата на Диклак и гела. Лекарката каза, че ако не мине с хапчета ще се наложи да се бият инжекции, но до там чак не се стигна. Но задължително консултация с лекар след рентгена. Peace

# 35
  • Мнения: 2 068
Lei@ наистина изглежда страшно  Confused дано да не е толкова сериозно колкото изглежда  Praynig

Аз съм с остеохондроза на  ТХ5-11 прешлен  и сколиоза и не пия нищо. Както писах по-горе каланетиката ме оправя.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 21:14 от Кalaka

# 36
  • Мнения: 898
Много, много не се връзвайте на определението остеохондроза. Още повече ако става въпрос за ренген.....
Ренгена не дава съществена информация за дисковета............

Както са ви казали че имате остеохондроза, така може това същото да е  дискова херния.........
Убедете се много добре първо в диагнозата.......

# 37
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Здравейте! И на мен преди 2 месеца ми поставиха диагн. остеохондроза и спондилиза-с рентгенова снимка. Лекарката ми  като  я видя каза: Спокойно, от това не се умира  #Crazy , Да плача ли  да се смея ........... Аз не питам дали ще се умира, а как да се лекува. Излиза че лек нямало. Само подържащи лекарства с Глюкозамин. Най много и да отслабна ама 175 и съм 65 кг. Абе  живот..............

# 38
  • Мнения: 2 274
Здравейте! И на мен преди 2 месеца ми поставиха диагн. остеохондроза и спондилиза-с рентгенова снимка. Лекарката ми  като  я видя каза: Спокойно, от това не се умира  #Crazy , Да плача ли  да се смея ........... Аз не питам дали ще се умира, а как да се лекува. Излиза че лек нямало. Само подържащи лекарства с Глюкозамин. Най много и да отслабна ама 175 и съм 65 кг. Абе  живот..............
Мила, а нашата лекарка каза на мъжа ми: " Спокойно, от това не се умира, но с него се умира!"  Rolling Eyes. Явно това е част от някой любим черен виц на лекарите ни  Confused.

# 39
  • Мнения: 2 068
" Спокойно, от това не се умира, но с него се умира!"  Rolling Eyes. Явно това е част от някой любим черен виц на лекарите ни  Confused.
и на мен лекарката същото ми каза  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 898
Не се доверявайте много на лекарите относно гръбначни проблеми.
Лични лекари, невролози, физиотерапевти имат проблеми дори и с диагностиката. Мисленето им е доста абстрактно. А диагнозата е най важното нещо. Ако няма лечение, то поне ако проблема се открие на време, могат да се вземат мерки да не се разраства проблема.

А с ренгенова снимка проблема ви не може да се открие на време,  също и с неврологичен преглед не може.
Ако болките са постоянни и силни и от дълго време/година, години/  най доброто решение е да видите какво става с гръбнака ви поне със скенер, който може и ЯМР......
А лекаря който най добре може да ви консултира е неврохирург. Като неврохирург не означава операция, може да го потърсите само за консултация и диагноза........

Съветвам ви да сте мнителни към това което ви казват лекари:лични, невролози, физиотерапевти.
Защото от това не се умира наистина, но от дегенеративни проблеми на гръбнака  човек може да се инвалидизира.
А дегенеративни проблеми са: остеохондроза, спондилоза, радикулит, дискова херния, спондилолистеза, стеноза-притиснат гръбначен мозък и други..........



# 41
  • Мнения: 2 068
да обаче направление за скенер и ЯМР е почти невъзможно да получиш  Close
На мен след като ми сложиха диагнозата искаха да ми дадат обезболяващи и да ме отпратят  ooooh! едвам си изпросих една физиотерапия.....ама и тя беше една.....убедих се че лекарите на които попаднах не са в час с нещата.
На въпроса ми: -След като ми свършат процедурите а болката не изчезва какво да правя?
Отговора беше: -Еми нищо  Shocked чакаш известно време и искаш ново направление за физиотерапия.
Добре че не ги послушах. Започнах с каланетиката и болката изчезна и всички други оплаквания също. Другото което е забелязах че и стойката ми се е изправила т.е. и изкривяването е намаляло.

затова и заради много други недоглеждания, на лекари не вярвам. Повечето от тях взимат дипломите и след това изобщо не си правят труда да се информират за новостите в медицината.......олекна ми  Blush

# 42
  • Мнения: 898
да обаче направление за скенер и ЯМР е почти невъзможно да получиш  Close
.......олекна ми  Blush

Не е задължително да се отиде на скенер и ЯМР с направление........
Ако болките са продължителни и силни, то поне за скенер  могат да се отделят пари.............

# 43
  • Мнения: 2 068
да обаче направление за скенер и ЯМР е почти невъзможно да получиш  Close
.......олекна ми  Blush

Не е задължително да се отиде на скенер и ЯМР с направление........
Ако болките са продължителни и силни, то поне за скенер  могат да се отделят пари.............
от къде да отделя пари  Thinking нямам майчинство от 1 година......... нямам никакви доходи

# 44
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Не се доверявайте много на лекарите относно гръбначни проблеми.
Лични лекари, невролози, физиотерапевти имат проблеми дори и с диагностиката. Мисленето им е доста абстрактно. А диагнозата е най важното нещо. Ако няма лечение, то поне ако проблема се открие на време, могат да се вземат мерки да не се разраства проблема.

А с ренгенова снимка проблема ви не може да се открие на време,  също и с неврологичен преглед не може.
Ако болките са постоянни и силни и от дълго време/година, години/  най доброто решение е да видите какво става с гръбнака ви поне със скенер, който може и ЯМР......
А лекаря който най добре може да ви консултира е неврохирург. Като неврохирург не означава операция, може да го потърсите само за консултация и диагноза........

Съветвам ви да сте мнителни към това което ви казват лекари:лични, невролози, физиотерапевти.
Защото от това не се умира наистина, но от дегенеративни проблеми на гръбнака  човек може да се инвалидизира.
А дегенеративни проблеми са: остеохондроза, спондилоза, радикулит, дискова херния, спондилолистеза, стеноза-притиснат гръбначен мозък и други..........





Здравейте мили момичета.Всичко това което пишете Вие си го имам и то в действителност,за което съм и пенсионирана по болест ІІ група инвалидност.При мене проблемите идват от влагите където съм била.Аз съм медицинска сестра.4 години на работа в Либия и 10 години на работа в Гърция.Помагах на хората а сега на мен няма кой да помогне.При мене  услужненията са такива,че дори трудно се придвижвам вече.Влизам в болницата по 2  пъти на година за рехабилитация,попомогне малко и хайде отначало мъки.

Общи условия

Активация на акаунт