Нощно напикаване

  • 243 209
  • 973
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 17
Zdraveite na vsi4ki  newsm53 newsm10 kogato se prebera v bg. trqbva da me 4erpite kafe  love001 . 6egata nastrana radvam se 4e moga da vi pomogna.Tuk e moderna rabota s edni karti sa i kogato otidox pri doktora dnes samo sloji kartata i izlqzoxa vsi4ki lekarstva koito sa bili prepisvani do sega na deteto.Ta izleze i proslovutiq sirop kazvase:........................................... #Crazy dokato go pro4eta znaeteli kakav zor vidqx,xodix v edna apteka za previd............ta se kazva: MINURIN 0,2 MIL. DAVA SE 1 PAT NA DEN PO 30( mai pi6e) grama.Struva 57 evro.Pak vi kazvam az na moito dete ne sam pravila ni6to,ne se li6avala ot ni6to samo 2 4asa predi lqgane spita6e te4nostite.Za sega 2 god. nqma nikakav problem. newsm51 .Deca tova e ot men ako vi interesuva ne6to drugo(prevod ili ne6to drugo) mi pi6ete.Uspex na vsi4ki

# 181
  • Мнения: 17
 smile3532 male,male tolkova barzax da vi dam otgovor,4e sam napravila mnogo pravopisni gre6ki.Molq da me izvinite  smile3518

# 182
  • Canada
  • Мнения: 3 457
tsvetanka75, благодаря   bouquet! Това е синтетичния хормон Минирин  Cry Именно него се надявам да избегна при дъщеря ми... Те първо да установят от какво е изпускането, пък лечението после ще го мислим...

# 183
  • Мнения: 17
Neznam kakvo da vi kaja,no na nas ni pomogna i ve4e moito dete moje da xodi na ekskurzii,da spi u priqtelki i obratnoto te da spqt u nas bez da se sramuva.Az li4no ne izkax da podlagam deteto na kakvito i da e li6eniq i izledvaniq.Sled kato pro4etox kakvo ste mi napisali go potarsix v interneta i go otktix:  http://www.framar.bg/minirin-tabl.-0.2-mg.-15-pid30010216.html#coment    ,ne e ni6to osobenno i ne moje da navredi na deteto. Heart Eyes izkam da dobavq 4e na6to e sirop,a ne tebletki.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 11:06 от tsvetanka75

# 184
  • Мнения: 71
аз мога да кажа от личен опит ,че при момичетата това отминава,когато родят,тогава спират да се напикават(това го казвам със сигурност,защото съм опитала какво  ли не ,всички лекарства и билки и нищо не помага,като роди ще спре),за момчетата този период е  различен ,но обикновено около 17,18 година.това е кошмарно ,но за жалост няма лек,и да о будиш детето и да не го будиш ще продължи да се напишква,колкото и да го ограничаваш от течности пак ще го прави,макар това също да е от значение.но да знаеш ,че е много коварно

# 185
  • Враца
  • Мнения: 92
Поли, ти направо ни срази!  Cry
Силно се надявам да не си права.
Между другото аз продължавам с даването на чай птиче просо. Ефект няма. Но съм решила упорито да го давам 1,2 месеца защото с билките ефекта е малко бавен. Днес се замислих ако не помогне, дали може да му навреди? Какво ще кажете? По принцип на опаковката пише, че дозата за 1 ден е 250мл, т.е. 1 чаша. Сина ми е на 4 и аз му давам половин чаша на ден. Няма ли някой впечатление от тази билка?

# 186
  • Мнения: 1 883
Поли, ти направо ни срази!  Cry
Силно се надявам да не си права.
Между другото аз продължавам с даването на чай птиче просо. Ефект няма. Но съм решила упорито да го давам 1,2 месеца защото с билките ефекта е малко бавен. Днес се замислих ако не помогне, дали може да му навреди? Какво ще кажете? По принцип на опаковката пише, че дозата за 1 ден е 250мл, т.е. 1 чаша. Сина ми е на 4 и аз му давам половин чаша на ден. Няма ли някой впечатление от тази билка?

Моят голяма дъщеря  пие семената на Птиче просо  по 3,4 гранулки вечер прди сън вече месец  и половина .Мисля , че вече има ефект /да не чуе дявола де / .За чая незнам .

# 187
  • Мнения: 4
Здравейте, мами! Моят син е на 10г. и се напишква всяка нощ.След две седмици има зелено училище, но няма да отиде и му е мн. мъчно. Изследванията са ok, направихме два курса електромагнитна терапия, но няма полза. Не помогнаха и билките, и лекарствата, и компресите. Прочетох целия форум и мисля да опитам някои от рецептите. Ще ви пиша има ли резултат.

# 188
  • Враца
  • Мнения: 92
Vikuna, сподели какво става със семената птиче просо. Аз май се отказах от чая. Просто ефекта е никакъв при нас. Но се чудя да изпробвам ли семената. Сподели как е при вас положението.  Hug

# 189
  • Мнения: 5 531
Здравейте, мами! Моят син е на 10г. и се напишква всяка нощ.След две седмици има зелено училище, но няма да отиде и му е мн. мъчно. Изследванията са ok, направихме два курса електромагнитна терапия, но няма полза. Не помогнаха и билките, и лекарствата, и компресите. Прочетох целия форум и мисля да опитам някои от рецептите. Ще ви пиша има ли резултат.

, не са ли ти казали за какпки Минирин ? Това са капки които освен при безвкусен диабет се изписват и при нощно напикаване. Те заместват адиуретичният хормон. На нас ни ги изписваха многократно, аз обаче не ги давам за дълги периоди от време. Но биха могли да ви свършат работа за зеленото училище. За периода на ползване в повечето случаи няма изпискания. Впръскват се в нослето, обикновено дозата е по едно впръскване във всяка ноздра, ако няма ефект се увеличава на две, НО трябва да се посъветвате с лекар задължително. Така детето се чувства спокойно, и може да си ходи на екскурзията без да се притеснява и да му се подиграват.

# 190
  • Мнения: 4
marychery, блаодаря за съвета.Чувала съм за тези капки, но поради различните мнения на тези, които са ги опитвали все още не се решавам. Ще ги оставя като последен вариант. Сега давам птиче просо и се надявам да помогне(в комбинация с комрес на кръста).

# 191
  • Мнения: 507
Здравейте
Аз съм се напикавала до 15 години  Embarassed . Лекуваха ме с какво ли не, в това число ми носеха какви ли не лекарства от чужбина. Като се започне от ядене на райски ябълки по една на ден да се стигне до физиотерапии, инжекции и т.н. Бяха казали на майка, че с времето този проблем ще отмине и наистина така и стана. Едно лято тъкмо навърших 15 год и от само себе си всичко свърши и това беше рай за мен.   Simple Smile Когато ходех на лагер или не си спях вкъщи, си капех капки ADIURITIN по една във всяка ноздра, но това не лечение. Просто решение за няколко нощи
Просто не го стресирайте допълнително, защото това си е проблем, особено ако го споделиш с приятели пред него. Повярвай ми няма толкова голям срам и ужас. Минала съм по този път.

# 192
  • Враца
  • Мнения: 92
Сега давам птиче просо и се надявам да помогне(в комбинация с комрес на кръста).
Лена, кажи по-подробно как даваш птичето просо, виждаш ли подобрение и т.н. Комрес на кръста с какво? Аз вече 1 месец давам птиче просо чай на моя син, но подобрение не виждам. Сега търся да взема семена от птиче просо, май казват, че са по-ефикасни.

# 193
Здражеите мами - Христос возкресе, здраже и живот на жсички!!!
аз също имам дете на 13 години с този проблем. Всички искат да помогнат, но това наистина е специфичен и индивидуален проблем. Моето момиченце мина по всички стандартни процедури - стерилна и обикножена урина в годините между 5 и 8, после ехограф (преглед на бабреци), после Д-р Кънчев и Момчилов в Пирогов. Съответно пи хапчета по препоръка на единия и капките в носа от другия. Не помогна. Положението не се промени. НО това което запомних от Д-р Кънчев е пълната забрана на памперс при големи деца. Той реагира толкова бурно, че аз никога не й сложих.
Така - това което правя в да чакам пубертета да помогне (вече сме в него) и искам да опитам с това птиче просо - защото предполагам ако не помогне няма да навреди (за разлика от абсолютно всяко лекарство). Тези зърна от птиче просо директно ли се пият, колко зърна за 13 години, с течност (вода) и колко пъти на ден.
Нека не прекъсваме тези форуми, защото са страшно полезни когато се чустваш безпомощен.
Пожелавам на всички мир и светлина в дома на този голям християнски празник.  

# 194
  • Враца
  • Мнения: 92
margovass, аз най-сетне намерих семена от птиче просо след дълго търсене. Тук майките бяха писали, че дават вечер преди лягане да се глътнат цели с вода по толкова семена, на колкото години е детето. На опаковката на пакетчето, което аз взех, пише, че семената се смилат и се смесват със 150мл мед. Дава се по 1ч.л. сутрин и вечер. Все пак аз реших да ги давам цели преди лягане. Но от чая не съм усетила и минимален ефект до сега. Между другото, тези семена се оказаха доста скъпички - пакетче от 5грама е 6.50лв. Ако ги сложим в мед, едно такова пакетче ще стига за по-малко от седмица. Затова реших да ги давам на детето първо цели.
Ще се радвам и други майки да споделят своя опит. Аз също съм на мнение, че тези форуми са полезни. Нека да не прекъсваме темата!

Общи условия

Активация на акаунт