Банята - 30-та тема

  • 121 478
  • 844
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 6 292
Сигурно е за врата.

# 796
  • Мнения: 11 621
Здравейте. Имам следния проблем ако някой може да даде идея. От скоро сме в нов апартамент НС и съответно с нова баня. Дотук добре, само че от време на време ми мирише от канализацията. Като че ли не е от сифоните - обикновени сигурно, имат S-ка, има вода (не знам колко трябва да е нивото й, но не покрива дупчицата на пластмасовия конус), но мирише. На втори етаж сме, но тъй като сградата има отстъп нагоре реално при нас свършват тръбите от първия и втория етаж и сме с противовакумна клапа. И сега се чудя дали пък не е от нея и ако я сменим (не знам има ли качествени и боклуци, защото апартамента го взехме с довършителни работи и не съм наясно каква е клапата) дали ще се оправят нещата. Ще викна ВИК майстор, но все пак питам и тук за идеи и съвет. Възможно ли е да мирише от тази клапа ако е некачествена или е от сифоните (само един път миризмата беше от единият сифон, но след това не ме лъхва оттам, просто в банята мирише). Ако трябва ще разбивам банята.
А когато се появи миризмата, абсорбаторът в кухнята работи ли или си мирише непрекъснато?

# 797
  • Мнения: 1 878
Мерси на всички за предложенията!

# 798
  • Мнения: 2 847
Само да кажа ,на рогов сифон ,прав ,който меко казано миришеше отвратително ,му купихме една джаджа.Пластмасова с едно клапанче което се отваря от водата и като не тече вода се затваря.Струваше 1.80лв. Купихме няколко броя ,да се намират.Нямам вече абсолютно никаква миризма! Това пластмасово чудо може да се извади и да се почисти ,измие и пак да се сложи.
Сега ме мори тракането на клапите на вентилатора по време на работа. Ако съм сигурна ,че няма да нарушим гаранцията ,ще накарам да ги махне ММ.Макар ,че той се опъва. Вентилаторът е точно над душ кабината и над душа.За да го достигне трябва да сложи стълба в кабината и да се провре около нея и душ панела.С риск да потроши всичко ,че той си е бая мъж.....Май ще си трая шума ,няма начин!

# 799
  • София
  • Мнения: 2 437
Само да кажа ,на рогов сифон ,прав ,който меко казано миришеше отвратително ,му купихме една джаджа.Пластмасова с едно клапанче което се отваря от водата и като не тече вода се затваря.Струваше 1.80лв. Купихме няколко броя ,да се намират.Нямам вече абсолютно никаква миризма! Това пластмасово чудо може да се извади и да се почисти ,измие и пак да се сложи.


Може ли линк на това нещо!
petiaivanov мирише (непостоянно) и при работещ и при неработещ абсорбатор.
Междудругото идва ВИК майстор - гледа сифоните, клапата, мивката и кажа, че всичко е наред и няма от къде да мирише. Докато беше вкъщи не миришеше - вчера обаче пак усетих миризма.

# 800
# 801
  • Мнения: 376
Здравейте момичета,имам такова питане
при баня 2,15/1,40,може ли да има един сифон в мократа част?Като стъкления параван да е малко повдигнат от пода,за да поема водата от сухата част?
Ако някой има направено така би ли споделил снимки?

# 802
  • София
  • Мнения: 2 437
ctefani, много благодаря!

# 803
  • MT
  • Мнения: 538
Включвам се с едно запитване.
Вкъщи от 2 месеца се боря с един плъх, който си илиза на свобода. Опразнили сме цялата баня. Четки, хавлии, шампоани всичко се държи на шкаф в кухнята, който ще се къпе влиза с каквото му трябва и после пак на шкафа навън.
Сменихме 2 пъти тръба докато се оказа, че е умрял/изчезнал. Според вас(банята е нон-стоп затворена, само малкото прозорче за изпаренията е отворено, но може да се покатери плъха и там по принцип), освен на тоалетната, може ли да изгризе нещо друго като части на мивката и т.н? Имаше милион отрови, ток слагахме (уж да го убие, не се хвана там), капани (лепящи/клетки). Надявам се, да не може да повреди други неща в самото помещение, тъй като е под наем и не искам да се разделям с депозита, който не е много малък.

Извинявам се, че не е много по темата този въпрос.

И сега втория - имате ли мухъл на тавана във вашата баня или друго помещение? Как да се оттърва от него или няма шанс?
Мястото е супер влажно и дори въздуха е доста тежък, особено зимата. Какви методи е добре да се използват за чистене и какво е добре да се сложи след това, за да не избива пак?

# 804
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Мухъл се мори с Саво или обикновена Белина в шише с пулверизатор. Пръсаш, чакаш и измиваш. Мирише гадно на хлор и дразни очите обаче.
За тежкия въздух ви трябва добра вентилация и помещението да не е прекалено студено.

# 805
  • Мнения: 6 292
Здравейте момичета,имам такова питане
при баня 2,15/1,40,може ли да има един сифон в мократа част?Като стъкления параван да е малко повдигнат от пода,за да поема водата от сухата част?
Ако някой има направено така би ли споделил снимки?

Може. Параванът (стъклото) се монтира от към пода със стъклодържачи и наклона на целия под се прави към мократа част. Всичко ще отива в онзи сифон.

# 806
  • Мнения: 11 621
Само да кажа ,на рогов сифон ,прав ,който меко казано миришеше отвратително ,му купихме една джаджа.Пластмасова с едно клапанче което се отваря от водата и като не тече вода се затваря.Струваше 1.80лв. Купихме няколко броя ,да се намират.Нямам вече абсолютно никаква миризма! Това пластмасово чудо може да се извади и да се почисти ,измие и пак да се сложи.


Може ли линк на това нещо!
petiaivanov мирише (непостоянно) и при работещ и при неработещ абсорбатор.
Междудругото идва ВИК майстор - гледа сифоните, клапата, мивката и кажа, че всичко е наред и няма от къде да мирише. Докато беше вкъщи не миришеше - вчера обаче пак усетих миризма.
Попитах, защото съм забелязала у нас, че когато абсорбаторът работи и вратата на банята е отворена, сифонът започва да напомня за себе си. Затворя ли вратата на банята - край!
И на мен ще ми е интересно да видя тази клапа за сифон.
Това ли е: 
https://www.tashev-galving.com/010+DRG1060/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D0 … D1%84%D0%BE%D0%BD

# 807
  • Мнения: 6 292
Включвам се с едно запитване.
Вкъщи от 2 месеца се боря с един плъх, който си илиза на свобода. Опразнили сме цялата баня. Четки, хавлии, шампоани всичко се държи на шкаф в кухнята, който ще се къпе влиза с каквото му трябва и после пак на шкафа навън.
Сменихме 2 пъти тръба докато се оказа, че е умрял/изчезнал. Според вас(банята е нон-стоп затворена, само малкото прозорче за изпаренията е отворено, но може да се покатери плъха и там по принцип), освен на тоалетната, може ли да изгризе нещо друго като части на мивката и т.н? Имаше милион отрови, ток слагахме (уж да го убие, не се хвана там), капани (лепящи/клетки). Надявам се, да не може да повреди други неща в самото помещение, тъй като е под наем и не искам да се разделям с депозита, който не е много малък.

Извинявам се, че не е много по темата този въпрос.

И сега втория - имате ли мухъл на тавана във вашата баня или друго помещение? Как да се оттърва от него или няма шанс?
Мястото е супер влажно и дори въздуха е доста тежък, особено зимата. Какви методи е добре да се използват за чистене и какво е добре да се сложи след това, за да не избива пак?
Мухъл се появява в баните при лоша вентилация и обикновено зад мебели допрени до външни стени или помещения, които не се отопляват. За да не избива трябва да се отдалечат мебелите от стените, за да циркулира въздуха около тях и външна изолация и пак не е гаранция. Трябва да спрете влагата, която се разнася от банята из целия апартамент. Най-вероятно това е съпроводено и от тегава миризма. Сменете вентилатора като за начало в банята. Ако въздуховодът ви е на ф100, както вече често се среща, има вентилатори на ММоторс с дебит 169 м3/ч. Ако е на ф120 тези вентилатори са си по-мощни. Сложете и такива клапи на сифоните каквито показват в предния пост ако нямате, за да не тегли вентилатора смрад от канала. Леко открехвайте и при работа на вентилатора вратата на банята, защото трябва да влиза и свеж въздух. Проветрявайте редовно дори и зимата с широко отворен прозорец, а не само паднал.
Аз ползвам ей тези препарати при нужда
Скрит текст:

# 808
  • Мнения: 376
Драго- благодаря ти за отговора!
Да знаете къде се продават ПВЦ плоскости за мебели?

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 12:04 от zdravkova

# 809
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Клапи на прозорците ми решиха проблема с влагата.
Имам питане. Ще слагам под мивката термоплот за кухня, кантиран от всички страни. Майсторът твърди, че трябва да сложи фугин или силикон там, където плотът опира в стената, за да не течала вода, щото чешмата щяла да пръска. Аз за силикон не ща и да чувам. Плотът опира почти плътно в 3 стени - задната и две странични. Та се чудя как да процедирам...

Общи условия

Активация на акаунт