Пейпал - помощ - 13-та тема

  • 62 512
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Директно пиши на пейпал съпорта.

# 391
  • Мнения: 8
Това ми изпратиха.
 . Наистина не мога да преценя дали не е измама!

# 392
  • Мнения: 965
Не е измама.
Пратете им квитанцията, която сте получили от пощата/куриера за доказателство, че стоката е изпратена до съответния адрес.

# 393
  • Мнения: 8
Защо не мога да ги видя никъде като баланс, дори задържани!

# 394
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Най-лесно е да влезеш в пейпал и да пишеш на съпорта. Ще ти обяснят.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 223
Това ми изпратиха.
 . Наистина не мога да преценя дали не е измама!

10000000000000% измама! Не пращайте нищо!!!

В Пейпал парите постъпват ВЕДНАГА! Може да ги задържът за 21 дни /изискване за нови продавачи и рискови стоки, като електроника/, но през цялото време се виждат в баланса.

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 197
Здравейте, имам казус с Пейпал! Продавам лаптоп в чужбина, жената ми изпраща парите по Пейпал, но ги няма като баланс. Получих имейл от Пейпал, че когато пратя лаптопа и им пратя номер на товарителница, тогава ще ми активират профила и ще ми пуснат парите. И въпроса ми е дали това не е измама, защото лаптопа никак не е евтин? Какво ще ме посъветва те?
През коя платформа/сайт го продаде?

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
Ако е OLX / Bazar.bg, е на 100% измама.

# 398
  • Мнения: 1 489
Здравейте, имам казус с Пейпал! Продавам лаптоп в чужбина, жената ми изпраща парите по Пейпал, но ги няма като баланс. Получих имейл от Пейпал, че когато пратя лаптопа и им пратя номер на товарителница, тогава ще ми активират профила и ще ми пуснат парите. И въпроса ми е дали това не е измама, защото лаптопа никак не е евтин? Какво ще ме посъветва те?

няма такава схема, чиста измама.. Не се занимавай с тая "жена"..

# 399
  • Мнения: 8
Много ви благодаря. От Пейпал ми отговориха, че няма така транзакция и въобще не са изпращани пари. Чиста измама си е.

# 400
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За това е най-добре при всяко съмнение да се пише на пейпал. Те са доста бързи и акуратни в отговорите си.

# 401
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, предстои ми изпращане на пари в чужбина и искам да се убедя, че валутният курс на моята банка ще бъде приложен. От доста време не съм ползвала Пейпал, но съм сигурна че настройката, която е описана на първа страница, я бях направила. Сега искам да се уверя, че се е запазила, но по никакъв начин не мога да достигна до менюто с възможността за избор. Някаква промяна ли има или аз нещо съм блокирала и не мога да извърша това действие?
Правя следното:
Настройки в Paypal за избягване на по-високия обменен курс.
1. Влизате в профила си в 'PayPal' с мейл-а и паролата си;
2. Натискате колелцето (горе, вдясно на екрана, до 'Log Out');
3. 'Payments';

Стигам до точка 4, но там няма 'Manage pre-approved payments';
Има само две възможности: Automatic payments и Your preferred way to pay, които не водят до желаната отметка.

Опитах и това: Промяната можете да направите още при първата покупка, като след като влезете в акаунта си в PayPal и изпише картата/ите, които са ви регистрирани в системата за разплащане, натиснете Conversion Options линка след номера на картата се намира. И там отмятате /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./
Само че няма линк с възможностите, дава ми само опция за редакция.

Ако някой може да ме посъветва как да се справя и в какво бъркам, ще бъда благодарна!

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 13:37 от elma81

# 402
  • Мнения: 1 489
При мен го има в:
Payments/Manage automatic payments - Can’t find what you’re looking for? Try the manage automatic payments page/See available funding sources / Conversion options - и тук вече може да се смени по кой курс да смята.
Но може би не излиза така ако нямаш поне 1 автоматично плащане - аз имам пуснат Нетфликс за автоматично плащане всеки месец..

# 403
  • ...край Дунава
  • Мнения: 212
Здравейте, първата ми продажба в Ибей е факт. Парите са вече в баланса ми и искам да попитам, колко ще ми струва прехвърлянето към картата и по какъв курс ще ми ги обърнат?

# 404
  • Мнения: 1 489
2 евро е таксата, по доста неизгоден курс ги обръщат - 3-4% над реалния курс

Общи условия

Активация на акаунт