Чувствате ли понякога, че се нуждаете от нови приятели?

  • 18 796
  • 220
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 052
...И приятелите, наистина приятелите, са близки хора, те са малко на брой хора все пак. Никой не може да е близък с повече от 2-ма или 3-ма наистина приятели. Или може?

Интересно е дали ако са поканени на събите, ще разберат че тя има нужда да сподели с някого събитие, преживяване , ... и че няма друг с кого да сподели ?
Например? И дали ако се сетят ще се заинтересуват,

# 196
  • София
  • Мнения: 12 703
...И приятелите, наистина приятелите, са близки хора, те са малко на брой хора все пак. Никой не може да е близък с повече от 2-ма или 3-ма наистина приятели. Или може?

Интересно е дали ако са поканени на събите, ще разберат че тя има нужда да сподели с някого събитие, преживяване , ... и че няма друг с кого да сподели ?
Например? И дали ако се сетят ще се заинтересуват,
Ако са близки ще знаят трябва или не да отидат. Но явно освен за приятел и за близост представите ми са различни и не мога да кажа. Хората имат навика да не общуват наистина, предполагам затова и толкова се сърдят...

# 197
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Много е трудно да помогнеш с каквото и да било, когато има намесена смърт. Обикновено хората не знаят какво да кажат, а и няма думи които да са достатъчни в такива случаи.

Изобщо не е трудно - трябва само да предложиш рамо, на което да се поплаче и търпение и съчувствие, дори да повторят темата повечко пъти. Да, хората не знаят какво да кажат, но е хубаво да намерят думи за приятелите си. Те, хората, не знаят как да реагират и като видят някой да плаче, просто да плаче - бягат, като че ли е заразно, та какво остава за смърт?

# 198
  • Мнения: 14 654
На авторката ѝ предлагам да си потърси нови познанства според интересите си - например такива, които обичат да ходят по забележителности и музеи като нея, както и да пишат книги като нея или поне да обичат да ходят на представянията им без да ги е срам, че не знаят как се седи на стол, ръкопляска се и се задават дежурни въпроси. Така ще си осигури общи теми и приятно запълване на времето. Но да не бърза да нарича приятели новите си познати, защото тогава много бързичко и от тях ще се разочарова, ще ги натовари с очаквания, а натоварят ли те с очаквания, вече е кофти, защото почват и да ти се сърдят, че и фасончета да ти въртят. Лично аз много се пазя да не попадна в приятелския кръг на някой скорошен познат, защото след като свършат приятните и весели теми, идва ред на личните истории, на проблемите и очакванията да се държиш като приятел, да отделяш време, да правиш услуги, въобще всичко, което човекът нарича приятелството. Та затова пазя дистанция, за да нямам ангажименти, а най-много се пазя някой да не ми направи непоискано добро, защото със сигурност скоро ще си го изиска с лихвата.

# 199
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Нито някога бих карала някой да ми чете книгите, нито да ми гледа филмите, предаванията, нито да ми купува каквото друго продавам. Това е моето приятелство. Ако някой има интерес чете и гледа, присъства, но иначе с толкова възможности за изява и толкова приятели не е човешко да се очаква да ходиш навсякъде.
Е, на мен ми стана интересно! Бих искала да прочета книгата/книгите, ще може ли линк на лични - да знам какво да търся?

# 200
  • София
  • Мнения: 12 703
Нито някога бих карала някой да ми чете книгите, нито да ми гледа филмите, предаванията, нито да ми купува каквото друго продавам. Това е моето приятелство. Ако някой има интерес чете и гледа, присъства, но иначе с толкова възможности за изява и толкова приятели не е човешко да се очаква да ходиш навсякъде.
Е, на мен ми стана интересно! Бих искала да прочета книгата/книгите, ще може ли линк на лични - да знам какво да търся?
Благодаря за интереса, но не, не може. Имаше време, в което тук пишех с имената си, имах линк към блог и тн, но тогава нищо не продавах. Сега не правя така и не съм тук, за да продавам каквото и да е. Само за разговорите и взаимопомощ. Опитвам да върна жеста на платформата.

# 201
  • Мнения: 9 052
Аз се чудя нещо, не за да съм нелюбезна или да обидя, но съм се чудила  и сега ще попитам .
При толкова много написани книги как може идеите да са уникални. Т.е. как е възможно да се напише нещо ненаписано? Аз гледам че моите деца не смогват да изчетат детските книги, които имаме в къщи плюс тези , които взимат от библиотеката> поредици от сорта на Хари Потър, Източен Вятър, за някакъв котешки клан и вълчи и пр... е не играят игри на компютъра, четат , учат и не могат да насмогнат , какво остава за нови книги не така известни.
Продават ли се нови книги?

# 202
  • София
  • Мнения: 12 703
Аз се чудя нещо, не за да съм нелюбезна или да обидя, но съм се чудила  и сега ще попитам .
При толкова много написани книги как може идеите да са уникални. Т.е. как е възможно да се напише нещо ненаписано? Аз гледам че моите деца не смогват да изчетат детските книги, които имаме в къщи плюс тези , които взимат от библиотеката> поредици от сорта на Хари Потър, Източен Вятър, за някакъв котешки клан и вълчи и пр... е не играят игри на компютъра, четат , учат и не могат да насмогнат , какво остава за нови книги не така известни.
Продават ли се нови книги?


Продават се. Все още има хора, които сме чели много от вече издаденото и почти всичко в областите на интерес и имаме глад за ново. И ново има винаги. Вероятно не и в частта с просто едно сюжетче любовно или криминално, историите са ограничен по вид, това е така, но аз поне чета, заради начина, по който човек реди думите. Затова и слушам музика, заради начина, по който някой реди нотите. Иначе темите са си едни и същи вероятно, но целта на изкуството е да вълнува, не да преподава истини и затова може да се твори до безкрай.

Хората и Биг брадър гледат до безкрай, а то пак едно и също, и новини, но хем едно и също, хем различно и развлича.

Иначе темата не е за книги, а за това какво се купува, продава и тн, може много да се каже, но просто не е тук мястото.

# 203
  • Мнения: 9 052
Попитах, защото много неща се повтарят . Понякога се чудя какво да взема. Гледам да са винаги различни неща, защото след второто скандинавско крими знам за какво става дума в третото и подобни.

# 204
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Бояна, аз не искам да ги чета безплатно или он лайн, ще отида до книжарницата и ще си гу купя, но трябва поне да знам какво търся. Както решите, между впрочим.

# 205
  • Мнения: 12 005
Аз се чудя нещо, не за да съм нелюбезна или да обидя, но съм се чудила  и сега ще попитам .
При толкова много написани книги как може идеите да са уникални. Т.е. как е възможно да се напише нещо ненаписано?



Никак.

В днешно време средствата за писане за достъпни, бързи и евтини.Така всеки графоман има достъп до пазар, а правилата на продажбите не винаги следват правилата на художествената стойност/ познавателна и всякаква друга/ на произведението.

Нови книги на детето почти не купувам, освен ако то не пожелае. Не намерих нищо привлекателно и познавателно в Дръндьо, при все че е бестселър. Имам огромна детска и не само библиотека. Книги от типа на разни съвременни гуру, които имат "вярната рецепта за всичко"също не купувам и не чета, бяха любопитни до един момент .Българска художествена литература - следях до един момент наградените, ама и те залагат на брутален секс на втора страница още и толкова.

Ашколсун на   Сауле- ако правилно я цитирам, че от висенето във форума успя книга да направи , ама като я прочетеш пак ти остава едно блудкаво чувство и мисълта за изгубено време.

# 206
  • Мнения: 9 052
Да. Основно при децата ми направи впечатление, че няма смисъл. Те да успеят да прочетат разкошните детски книги които и аз съм чела на времето и майка ми е чела ... А ако взема да купувам и нови ... от които какво остава в мисълта освен една илюстрована история с която си се занимавал някой и друг час?

Сега популярните книги взимаме от библиотека и не ги купувам. 

# 207
  • Мнения: X
Светкавица, ти след като не четеш български автори, чела ли си книга на Сауле, че твърдиш, че от висене във форума ги пише?

# 208
  • Мнения: 22 036
Чак пък такова обобщаване за българските автори ми идва пресилено. Тези, които съм чела не предлагат секс на втората страница.
Нямам наблюдение над всички, защото трудно се сдобивам с книги, а не тегля български автори, защото имат ограничен пазар и смятам, че не е редно.

# 209
  • Мнения: 12 005
Светкавица, ти след като не четеш български автори, чела ли си книга на Сауле, че твърдиш, че от висене във форума ги пише?


Да,чела съм я,нали това писах- че основно е от висене във форума. "Хванаха ме да крада" имам пред вид.Разказва си личната история, прекарана през евентуални подобни на форумните дискусии. Не казвам, че е преписала форума.Просто така е изградена книгата, с доста застъпено форумно разнищване.

Общи условия

Активация на акаунт