Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 66

  • 100 085
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 121
Ellie D-Чудесни новини.ЧЕСТИТО.Това кой опит на ЕЦ ти е? yyoana-стандартно от 5 ден с хапчета


Благодаря! Още съм на тръни, утре на прегледа ще видим дали има плоден сак.
Първи опит изцяло на ЕЦ, преди това имам един стимулиран и един комбиниран ЗЕТ+ЕЦ

# 676
  • Мнения: 2 237
Ellie D, а имаше ли почивка между предишния ти опит и този или бяха в последователни месеци? Мен Персенска ме вика на 8-9 ден от следващия МЦ, но се все още се чудя дали организмът няма нужда от почивка или пък докато съм "загряла" да продължим.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 121
Krasimilo, стимулирания опит беше през ноември, комбинирания през януари, т.е един месец почивка. Между комбинирания и ЕЦ няма почивка. То комбинирания пак си е ЕЦ просто на трансфера добавиха и едно замразено.

# 678
  • Мнения: 490
А ако съм говорила с доктора ми , че ще опитваме само на ЕЦ , защо трябва да чакам за коментар след всеки неуспелен трансфер? Безсмислено е да губя по месец  или два - при положение , че няма какво да коментираме.

# 679
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Аз съм на лека стимулация с Фемара (само тя ми понася). Ходи се на преглед на 2 ден от МЦ и ако всичко е наред, започваш да си пиеш хапченцата. При мен няма никакви странични ефекти - нито усещам дискомфорт, нито вдигам килограми. Помолих доктор Цветков да бъда на възможно най-леката стимулация и той не ми отказа.

# 680
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
След стимулиран опит в следващия месец има остатъчна стимулация и обикновено се вадят много хубави яйцеклетки на ЕЦ или с лека стимулация с хапчета. Стаменов преди често го практикуваше, особено при жени с НЯ или лош първоначален отговор на стимулация.
Момето (които я познават от форума) така успя - стимулация (лош отговор), втора стимулация - 4 ембриона - върнаха 2 ( от тях имат 1 палаво момченце), замразиха 2 ембриона от които после след ЗЕТ се появи и второто и момченце.

# 681
  • Мнения: 2 144
И при мен беше така. Стаменов очакваше ехо-ефекта на първата стимулация върху следващия цикъл+нова стимулация. Октомври- стимулация, лош отговор, 1 яйцеклетка, 1 ембрион. Ноември- стимулация, 3 ембриона. Декември и януари лечение и подготовка от имунолозите. Февруари - трансфер на 2 ембриона. 1 замразен, 1 отпадна при размразяване. На финала- Виктория.

# 682
  • Мнения: 19 733
Само при мен никога нямаше ефект. Ни от прайм, ни от ехо Joy

# 683
  • София
  • Мнения: 23 214
Само при мен никога нямаше ефект. Ни от прайм, ни от ехо Joy
не е само при теб  Mr. Green

# 684
  • София
  • Мнения: 2 071
А ако съм говорила с доктора ми , че ще опитваме само на ЕЦ , защо трябва да чакам за коментар след всеки неуспелен трансфер? Безсмислено е да губя по месец  или два - при положение , че няма какво да коментираме.
Според моите наблюдения, единствената цел на "коментара" е да те разтакават във времето за съжаление, и от него няма как да избягаш.

# 685
  • София
  • Мнения: 23 214
ако си се разбрал с лекаря си може и без коментар.
мисля че нещо си отбелязват там и записват часове, случвало ми се е.
иначе гледат какво последно е правено и като видят трансфер се запъват и нищо освен коментар не минава.
ама ако лекаря е стаменов много често забравя да каже.
последно висях след пункция да го чакам, защото само ми боднаха упойка и видели че фоликула е спукан и приключили. на мен той ми каза да слеза да ми върнат парите, ама само на мен.
разбираемо на касата няма как да ми ги върнат, защото аз им казвам, с него не могат да се свържат, че вече влязъл в операция и аз си почаках.

# 686
  • София
  • Мнения: 9 141
Да, тъпо е чакането за коментар, защото аз като съм ходила за такъв, реално нищо не коментираме, а директно почваме следващото нещо.
А реално аз пак мога да си стартирам стимулация и в движение да разменим 2-3 въпроса и отговора.
Аз съм си мислила, че го правят по-скоро, за да се окопитиш и да си починеш от стимулацията примерно, а междувременно да обърнат внимание и на други пациенти, защото явно има много желаещи, а времето на лекарите е ограничено.
Но ако се прави ЕЦ или се гонят поредни стимулации, това само прецаква нещата.

# 687
  • Мнения: 2 237
Обнадеждавате ме с тези положителни опити Simple Smile Всъщност чисто статистически (някой беше пуснал такова инфо за успеваемостта по клиникиника). От 100 инвитро процедури, 22 завършват с бременност.
Т.е. едно на 4 или 5 са успешни.

# 688
  • Мнения: 490
Последният път със сумати разправий  успях да си преместя коментара с 5 дни , така че да не губя 2-ри месец . А дали ще има разлика - ако отида на място и се опитам директно да си запиша час за проследяване след неуспешен трансфер, а не да правя опити по телефона ?

# 689
  • София
  • Мнения: 2 071
Мисля, че няма да има разлика, аз винаги ходя на място да си записвам часове, предпочитам така, понеже мога да си говоря с момичетата /гледам да седна при някоя, която е по-разбрана/, ако има варианти за различни дни и конкретен час, но коментар не съм прескачала, последно успяхме да се разберем за коментар най-рано възможния след 3 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт