Яли ли сте сирене бри като бременна?

  • 5 203
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
  Здравейте мами! Искам да попитам хапвали ли сте бри когато сте били бременна. Аз в момента съм в чужбина и опитах без въобще да знам, че това е меко сирене и трябва да се избягва. Аз ще се обадя и на акушерката ми да я попитам, но като се зачетох по нета от притеснение не можах да заспя. Аз съм в 19 г.с. . По-късно забелязах, че на етикета пише, че е направено от пастьоризирано мляко, но разбрах че това нямало значение. Някой знае ли какви изследвания трябва да си пусна? Чакам ви отговорите мами!

# 1
  • София
  • Мнения: 966
Спокойно, не се вманиячавай чак толкова. Нищо фатално няма да стане, че си яла малко бри.  Кажи на лекаря си за твое успокоение.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 715
Няма какво да стане и според мен. Излишно се шашкаш

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 07:34 от skk007

# 3
  • Мнения: 4 785
Избягваш го (но не е нещо забранено видиш ли) заради бялата плесен, обаче това не може да ти навреди спокойно. Не му се втелясвай толкова много, под меки сирена имат предвид непастьоризирани, а не мека консистенция, т.е. моцарела няма проблем, нищи че е мека на пипане, това не е меко сирене. Яла съм (а и сега като ми се хапва си хапвам малко) и бри, и синьо, и камембер - избягвам, заради плесените, но да хапнеш отвреме-навреме нищо ти няма спокойно, 7 месец съм, всичко е ок. Причинявах си и аз подобни тревоги, но няма смисъл.

# 4
  • Мнения: 20
Благадаря ви за отговорите мами! Аз знам, че съм прекалено притеснителна та и като прочетох, че е било опасно за бебето направо се паникьосах! Акушерката ми беше дала в началото една листа със забранени храни и мисля, че и брито беше сред тях. По-късно се сетих и за това се изплаших много!

# 5
  • София
  • Мнения: 38 632
На мен пък всичко забранено ми се прияде като бременна. И си хапвах по малко. Сирената в търговската мрежа са достатъчно сигурни. Особено от пастьоризирано мляко.

# 6
  • Мнения: 4 785
Благадаря ви за отговорите мами! Аз знам, че съм прекалено притеснителна та и като прочетох, че е било опасно за бебето направо се паникьосах! Акушерката ми беше дала в началото една листа със забранени храни и мисля, че и брито беше сред тях. По-късно се сетих и за това се изплаших много!
Значи основното е: никакви сурови меса и риби, добре печени да са, никакви рохки яйца, зеленчуците ги миеш много добре.
Всичко друго е прегрешение, но нищо страшно, казвам ти, че си хапвам мухлясали сирена понякога. Стига да е рядко и по малко, са си точно прегрешения, но не опасни и строго забранени.

# 7
  • Мнения: 20
Говорих и с акушерката. Тя ми каза, че те съветват да не се яде, защото съществува риск от заразяване с бактерия. Но ми каза, че е минимален и щом нямам симптоми не е толкова фатално. То сигурно и от други храни можеш да се заразиш, но все пак се притесних.

# 8
  • Мнения: 4 785
Коя бактерия? Листерия ли? Вие за колко случая на листерия чухте да са пламнали в Европа от сирена/млечни в търговската мрежа последните години. По-ларж гледайте на нещата, нищо ти няма.
Ти сигурно и мляко си пила от кутия без да го вариш - ами нали и то е пастьоризирано. Листериоза може да има в непастьоризираните и все пак - колко случая има?
Това, което е в мухъла се натрупва в организма, затова ти казвам, че рядко и по малко ядене не е егати греха.

# 9
  • Мнения: 20
Да, за листерия става въпрос. Рискът е бил много малък и тя така ми каза. Благодаря ти, че ми вдъхна кураж!:)

# 10
  • София
  • Мнения: 8 664
Единственото, което не ядох при втората бременност беше суши и морски дарове по нашето черноморие.Аз съм доста непукистки настроена, но не посмях.Най-малкото да не повръщам няколко дни след това, и без това повръщах непрекъснато от киселини.
При първата бременност, обаче, си хапвах октопод, миди, но бяхме в Гърция и бяха прясно уловени...което не е гаранция за липса на гадини вътре, но ми се прияде доста.
Сирена съм си яла всякакви, но от магазин.Домашни-не.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 752
Аз пък сирене не съм хапвала, ама вече няколко пъти си хапнах осолена сланинка Grinning Тя към суровите меса спада... ама това го пропуснах Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 8 664
И аз много я ядях сега преди да родя.Изключително ми се ядеше солено.Тъпчех и филии с масло и шарена сол.
Предполагам, че и така си докарах проблеми с кръвното, а аз съм доста ниско по принцип.

# 13
  • Мнения: X
При обикалянето ми из темите за бременност през последните години  съм срещала няколко случая на листериоза, така че не е да няма. Но са изключения и от един път сигурно нищо ти няма. Иначе ако е заразена храната и един път е достатъчен, но все пак храната рядко е заразена. Така че, успокой се, но на твое място не бих яла повече такива неща.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Що суши и мухлясало сирене изядох бременна, и сега като кърмя не е истина Grinning Изобщо не съм чела в нета дали мога, то там всичко е забранено.

# 15
  • Мнения: X
Ами не в нета, на женската консултация ни дават диплянка тука с това какво да не правиш и да не ядеш.

# 16
  • Мнения: 5 259
Коя бактерия? Листерия ли? Вие за колко случая на листерия чухте да са пламнали в Европа от сирена/млечни в търговската мрежа последните години.
Mоже и да не са много, но ето, на мен ми се случи с първата бременност. И хич не ме огря това, че се случвало много рядко, защото когато точно ти си късата клечка, не е много важно едно на колко хиляди се случва.

Иначе конкретно по въпроса на момичето, ако е от пастьоризирано мляко, както е пишело, няма опасност.

# 17
  • Мнения: 4 785
От продукти с пастьоризирано мляко ли я хвана? Защото аз затова пиша и не е много коректен цитата в този случай. Защото не твърдя, че е невъзможно попринцип и такава бактерия няма, нека бъдем коректни...

# 18
  • София
  • Мнения: 38 632
Ако човек живее на село и гледа животни, от тях се хваща. От супермаркета - 0, 0001 процент вероятност.

# 19
  • Мнения: 4 785
Точно. Сирена от непастьоризирано мляко, лично аз по нашите супермаркети не съм засичала, но примерно в една Франция, която има традиция в това, не е като да няма, напротив. Но някак си там и културата е друга - те не спират да ядат такива сирена или месото алангле, просто иначе не го възприемат, както и японките - суши със сурова риба. За тях това е нормална храна, факт е, че суши в Япония е на съвсем друг хигиенен полюс от сурово суши в България, но аз лично бих имала задръжки дори там, те - нямат.

# 20
  • Мнения: 5 259
От продукти с пастьоризирано мляко ли я хвана? Защото аз затова пиша и не е много коректен цитата в този случай. Защото не твърдя, че е невъзможно попринцип и такава бактерия няма, нека бъдем коректни...
Нямам никаква идея как съм го хванала. Но в първия месец от бременността, когато още не знаех, че съм бременна, ядях по едно синьо сирене всеки ден. Неописуемо много ми се ядеше.
Като научих за листерията, реших да си направя теста и излезе положителен. За всеки случай го повторих и пак беше положителен.
Разбира се, може и от нещо друго да е. Няма как да съм сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт