Изневеряващите бащи

  • 30 343
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Какво мислите за онези бащи,които имат дете отскоро, непланирано,живеят във връзка,в която не обичат приятелката си,или поне уж не е така.Но се стараят що се отнася до "семейството" всичко да е наред,въпросното момиче живее в собствената си идилия.А в същото време мъжа да има отношение с друга жена и да показва отношение,с което се интересува от нея..мога и повече да поясня? На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Дължи се на егоизъм.

# 2
  • Мнения: 15
От негова страна, нали?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 956
От негова страна, нали?

Да. Има мъже които просто не могат да си озаптят "нуждите". В крайна сметка никога не могат да си намерят такава, която да им отговаря.

# 4
  • Мнения: 15
Абсолютно съм съгласна,но защо тези мъже продължавят да имат семейство въпреки всичко и да подтискат всичко онова, което биха могли да получат при жените/приятелките си?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Абсолютно съм съгласна,но защо тези мъже продължавят да имат семейство въпреки всичко и да подтискат всичко онова, което биха могли да получат при жените/приятелките си?
Въпреки кое?

# 6
  • Мнения: 15
Имам предвид,че държат на семейството си,доколкото е нужно..но имат други интереси в живота,за които едва ли предполагаемите им приятелки предполагат..и защо просто не ги разберат и не бъдат на една вълна с тях.. каквато и да е тя? Хххх мм според мен в това се корени големия проблем 😁😋

# 7
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Имам предвид,че държат на семейството си,доколкото е нужно..но имат други интереси в живота,за които едва ли предполагаемите им приятелки предполагат..и защо просто не ги разберат и не бъдат на една вълна с тях.. каквато и да е тя? Хххх мм според мен в това се корени големия проблем 😁😋

Мда, едно бебе преобръща изцяло живота и поне известно време мъжът трябва да е на една вълна с жената, а не обратното.
Но "изневеряващите мъже" решават, че жената вече не е достатъчно привлекателна, че не ги разбира и търсят други зелени пасища Mr. Green. Твърде големи егоисти за да жертват времето и усилията си в името на семейството в труден момент като появяването на бебе.

# 8
  • Мнения: 1 121
Един ник с 10 000 поста и друг, регистриран преди 2 минути дискутират, разбираш ли, никога неповдиганата в този форум тема как мъжете са свине.
В 2 през нощта (България)
Думи нямам... Насила защитник на конспиративните теории ще ме направят Simple Smile

# 9
  • пловдив
  • Мнения: 208
Бастуни...ама да не се притесняват .. бебето като порасне майката ще се огледа за по-добър татко...

# 10
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
заложено е в човешките гени - както при мъжете , така и при жените.
не мислиш ли , че има и много жени живеещи с един мъж и търсещи зелени и сочни пасища ?

# 11
  • Мнения: 25 603
На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊

Дължи се на това, че винаги има млади, глупави и наивни момичета, които се хващат на тази елементарна въдица. И галят егото на чуждия мъж, за когото служат само за развлечение, но който никога няма да се разведе заради тях.
Много като тебе плакаха...  Laughing

# 12
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Какво те притеснява - че си с обвързан мъж, който не обича жена си, обаче стои при нея и не идва при теб ли?

# 13
  • Мнения: 15
Моя позната е в такова подобно положение,,та затова ми стана чудно и исках да обсъдим тази мъжка психология и мислене.Иначе официално не идва при нея,смисъл да зареже приятелката си,но прекарва доста време с моята позната,а тя познава хора от общите им познати,ходят на гости..

# 14
  • Мнения: 1 439
...... На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊


Егоизъм, фалшивост, лъжлив по характер,мекотелост, страшна наглост да се представя по един начин пред жената, с която живее, и това което всъщност представлява и иска да прави.

Въпреки това:

За да е с дадена жена, от която има и дете, определено нещо го привлича там.Ако наистина толкова зле се чувства с нея, няма да е с нея.А пък ако е достатъчно съвестен, ще се грижи и за детето, нищо, че може да се разделят.

Какъв е твоя случай? Чудиш се защо любовникът ти не иска да остави семейството си? Не иска, поради изброените в първото ми изречение причини. Това си е класика в жанра от страна на женения любовник. Какво искаш да ти каже? Колко много ги обича всъщност, обаче така му се иска и разнообразие с теб, защото си готина и млада, а на него страшно му се хойка по чуждо? Разбира се,че ще изкара жена си по-черна от дявола,нали трябва да оправдае постъпката си пред теб, а и да не се чувстваш самата ти виновна,че се намесваш в чуждо семейство.

Тук много жени вече сме го гледали този филм  Simple Smile

Моя позната е в такова подобно положение,,та затова ми стана чудно и исках да обсъдим тази мъжка психология и мислене.Иначе официално не идва при нея,смисъл да зареже приятелката си,но прекарва доста време с моята позната,а тя познава хора от общите им познати,ходят на гости..

Само една дума за това - мръсник!

# 15
  • Мнения: 15
...... На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊


Егоизъм, фалшивост, лъжлив по характер,мекотелост, страшна наглост да се представя по един начин пред жената, с която живее, и това което всъщност представлява и иска да прави.

Въпреки това:

За да е с дадена жена, от която има и дете, определено нещо го привлича там.Ако наистина толкова зле се чувства с нея, няма да е с нея.А пък ако е достатъчно съвестен, ще се грижи и за детето, нищо, че може да се разделят.

Какъв е твоя случай? Чудиш се защо любовникът ти не иска да остави семейството си? Не иска, поради изброените в първото ми изречение причини. Това си е класика в жанра от страна на женения любовник. Какво искаш да ти каже? Колко много ги обича всъщност, обаче така му се иска и разнообразие с теб, защото си готина и млада, а на него страшно му се хойка по чуждо? Разбира се,че ще изкара жена си по-черна от дявола,нали трябва да оправдае постъпката си пред теб, а и да не се чувстваш самата ти виновна,че се намесваш в чуждо семейство.

Тук много жени вече сме го гледали този филм  Simple Smile
Здравей и благодаря за отговора!😊 Не съм аз в това положение за щастие,става въпрос за моя позната,с която неведнъж сме правили опити да разнищим темата.Въпросния не е женен,приятелката му е почти на годините на моята позната,задържа го вкъщи това,че тя не му задава въпроси,защото той не обича да бъде разпитван за това и онова.Доколкото знам е на принципа"аз нося парите вкъщи,искам да ми е спокойно и да не ме обременяваш с излишни неща". Той неведнъж е казвал,че не я обича.Познатата ми и въпросния даже са прекарвали време с детето му,което е много мъничко и не осъзнава нищо все още.Тя по никакъв начин не го притеснява с въпроси,нито пък го кара да се разделя с нея и да изоставя когото и да било.Може би точно това го привлича?Какво мислите?

# 16
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Моя позната е в такова подобно положение,,та затова ми стана чудно и исках да обсъдим тази мъжка психология и мислене.Иначе официално не идва при нея,смисъл да зареже приятелката си,но прекарва доста време с моята позната,а тя познава хора от общите им познати,ходят на гости..
Аааа ти за една прЕателка питаш ...

# 17
  • Мнения: 25 603
Сексът го привлича. Като ѝ се насити, ще я зареже и ще си хване друга глупачка, която не само ще му вярва на лъжите, ами и ще му ходи на пръсти – да не го притеснява, сакън да не изтърве златния... член.
Интересно, жена му дали знае, че мъжът ѝ не я обича? Що не пробваш да я информираш, да видиш какво ще се случи тогава...  Laughing
Само не се мотай много, че като нищо жена му може да роди и второ дете. Ей-така, щото не я обича и не спи с нея.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 15
Моя позната е в такова подобно положение,,та затова ми стана чудно и исках да обсъдим тази мъжка психология и мислене.Иначе официално не идва при нея,смисъл да зареже приятелката си,но прекарва доста време с моята позната,а тя познава хора от общите им познати,ходят на гости..
Аааа ти за една прЕателка питаш ...
Ами да,смятам,че темата е интересна по същността си..не казвам,че това,което прави е правилно разбира се,хахах 🤗

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Е, човекът е намерил на "хляба мекото", какво има за чудене... Има жена и дете, които почти нищо не искат от него, освен да плаща сметките. Оставя го да си вее байряка, а в същото време няма как любовниците му (защото със сигурност няма да остане само с една) не могат да имат претенции, защото още в началото знаят, че е "обвързан', "зает" и т.н. И човека си живее живота.

# 20
  • Мнения: 1 439

Интересно, жена му дали знае, че мъжът ѝ не я обича? Що не пробваш да я информираш, да видиш какво ще се случи тогава...  Laughing


Добра идея, но само при положение,че любовницата е готова да го приеме при нея веднага Simple Smile

Авторке,замисли се, как се живее с човек, с ясното съзнание за когото знаеш,че е способен да  лъже като факир....
Аз лично не бих могла да имам 100% доверие на такъв човек.Бих се притеснявала,че и мен ще сполетят същите лъжи един ден и няма да съм единствената в "халифата" Simple Smile Щото то това поведение си е да характер и вътрешна нагласа,ако ще любовницата да е Мис Свят, пак ще има по-интересни обекти от нея.

# 21
  • Мнения: 46 511
И сред жените, и с ред мъжете има такива хора.
Имат си свои проблеми/комплекси и това е начинът да ги избият.
Просто ги избягвайте, особено ако сте от страната на любовницата, те са най-прецакани.

# 22
  • Мнения: 414
От Бургас ли е твоята позната за която говориш . Сигурно няма да кажеш ама аз да питам Simple Smile
Понеже и аз имам позната във същото положение.

# 23
  • Мнения: X
Оф, тоя сценарий "Ау, ама жена ми е змия съща, не я обичам, ти си най-важната....и т.н.!", не се ли изтърка вече?
От векове мъжете лъжат като разпрани именно по тази "линия", а все още има глупачки, които се хващат.

Какво го привличало в другата?Ами, секса, какво да го привлича....жената 9 месеца бременна, после бебе, сега основно с бебето се занимава, а на него му е скууууучно.Търси си разнообразие и купон човека....а как би навил която и да е с признание :"Виж, обичам жена си и детето, добре ми е у дома, ама умирам от скука, а ти си готина, дай да си легнем...!"?
Естествено, че веднага залага на "бита карта"......"....Ой, горкия аз многострадален, не обичам жена си, ама я търпя!".
И белите патици се хващат.

А е толкова лесно и елементарно да схванеш дали един мъж наистина те обича....иска ли да е с теб, ни жена, ни дете, ни майка, ни никой ще го спрат да "търчи след г.за ти".

# 24
  • Мнения: 2 838
Аз пък имам познат от Бургас в ролята на изневеряващия хаха да не стане така, че да е обществена тайна хах

# 25
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз пък имам познат от Бургас в ролята на изневеряващия хаха да не стане така, че да е обществена тайна хах
В тая ситуация има хора от всеки български, а и не само, град. Така, че споко, не си разкрита авторке, продължавай да пишеш!

# 26
  • Мнения: 2 838
Пошегувах се. То е ясно, че този сценарии може да се види навсякъде.
Лично на мен ми е много грозно подобно поведение. Женени мъже, с жени и деца вкъщи, хукнали да си чешат егото навън.. Липса на самочувствие, егоизъм и абсолютен идиотизъм!

# 27
  • Мнения: 1
За това мъжете не трябва да бързат да се женят, за първата или втората... да се наживеят, пък тогава да правят семейство, като им е писнало вече от жени и една им е достатъчна. Но да не забравяме, че секса за мъжете, не е като при жените. Един мъж може да изневерява на жена си с различни партньорки и пак да я обича. Това е нещо, което повече жени не могат да го асимилират.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Мисля, че изпълнява дългът си към детето да му осигури семейство с мама и тате. Приятелката ти защо е с него? Гаджета ли са били, когато е забременяла или тя самата е била нещо странично?

# 29
  • пловдив
  • Мнения: 208
За това мъжете не трябва да бързат да се женят, за първата или втората... да се наживеят, пък тогава да правят семейство, като им е писнало вече от жени и една им е достатъчна. Но да не забравяме, че секса за мъжете, не е като при жените. Един мъж може да изневерява на жена си с различни партньорки и пак да я обича. Това е нещо, което повече жени не могат да го асимилират.
Ми те и жените са така...могат и другото - да изневеряват с един от 5 години и пак да си обичат мъжа си ..

# 30
  • Мнения: 9 052
Абсолютно съм съгласна,но защо тези мъже продължавят да имат семейство въпреки всичко и да подтискат всичко онова, което биха могли да получат при жените/приятелките си?

Някои мъже не са толкова тъпи и ако до един момент са влагали в нещо, то си дават сметка , че да го захвърлят за да пробват сценарио 2 , а то е същото горе-долу . Т.е. жена, жилище , дете , работа, кола ... хм.
Ако няма някакъв сериозен проблем между двамата то кое би могло да е останалото всичко, за което да скачат като малоумни ?

# 31
  • Мнения: 5 059
Това е до време...в един момент ще му писне.Преди 2 седмици разбрах,че на една позната мъжът и ги е оставил-нея и 2 годишното им детенце,защото...ами,защото "не я обича".Никога не я е обичал,детето стана без да искат и решиха да се съберат.Ето го и резултата.Поредното дете гледано от един родител...Много ми е жал и за нея и за малката,но това са мъжете в днешно време-поемат отговорност и после си тръгват,защото...е много лесно-хващат си багажа и "си оправят проблема".

# 32
  • София
  • Мнения: 580
Какво мислите за онези бащи,които имат дете отскоро, непланирано,живеят във връзка,в която не обичат приятелката си,или поне уж не е така.Но се стараят що се отнася до "семейството" всичко да е наред,въпросното момиче живее в собствената си идилия.А в същото време мъжа да има отношение с друга жена и да показва отношение,с което се интересува от нея..мога и повече да поясня? На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊

Мисля, че са егоисти. Седят с този човек, защото така им е удобно.

От десетки статии, книги, мнения, които прочетох за изневярата, масово се стигаше до едно от следните заключения / внушения:

1) жената по някакъв начин може би или крайно вероятно е виновна за изневярата на мъжа или някога нещо в поведението й е отприщило това мъжът й да й изневери - с други думи се изкарва, че сама си е виновна той да изневерява и тя трябва да се замисли дали тя не е предизвикала това отношение, а после и да се поправи, да работи върху себе си

2) такава е природата на мъжете - много удобно, нали ? такава им била природата, че не може да си държат панталоните вдигнати. Вкъщи си има жена и деца, ама ако може нещо и навън, щото такава му е природата, не може да се спре, трябва да уважи жените и навън....Все пак се грижи изцяло за семейството си, та има право и на нещо странично, човещинка е, пък и повече от приятелите му правят същото, та и той трябва, да не остане по-назад

3) нищо сигурно няма, всеки може да се влюби, какво е виновен, че се е влюбил, ала-бала
Никой не е виновен, че другият се е влюбил, нормално е, хора сме, не може завинаги с един да се остава и пр. и пр. Добре, ама след новата "единствена" връзка идват и раздяла и пак нови връзки. На мен повече на оборот ми прилича, ама айде...Да не ме чуят модерните ми познати, че повечето и те са в паралелни връзки (имат интересни оправдания) и като нищо ще ме заклеймят за крайно старомодна, защото не ги одобрявам

Според мен зачитане на семейството от такива хора няма. Измислят си оправдания, които да им чистят съвестта и постъпките и си живеят с паралелни, отворени и прочие модерни връзки.
Бившият ми мъж като разбра, че знам за паралелните му връзки ми каза: ти искаш да ми унищожиш личния живот. Мооооля ?! Тоест през цялото време той си е мислел, че е нормално да имаш такива връзки, ако си женен. Говорим и за възпитание, и за влияние от страна на неговата среда и така нататък....
Отношенията между двама души всъщност може да са съвсем прости. И не животът е виновен, че двама души се разделят, нито навиците, нито природата на мъжа, нито дали жената била виновна или не. Всеки е изправен пред изкушения и възможности за нови връзки и може да се раздели с партньора си, ако е спрял да го обича, но да се водят паралелни връзки и да мами човека, за мен си е егоизъм и чиста проба гнусно поведение, което не може да се оправдае нито с чувство за дълг заради децата, нито с нещо друго.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 09:50 от spiderwoman

# 33
  • Мнения: 162
Почти всички мъже изневеряват и всички, които изневеряват обясняват на любовницата си как вкъщи нещата не са наред. Може би, за да оправдаят постъпката си пред нея. Това, разбира се, не значи че не му е хубаво с момичето, с което изневерява, но може би малко преувеличава нещата, които се случват във връзката му. А казвам почти всички мъже, за да избегна нападките на тези, които ще започнат да обясняват как техния мъж не е такъв, понеже не ми се спори. Не съм виждала и чувала за мъж, който не изневерява. Но съм чувала за мъже, които добре го прикриват. Ако е проявил сексуален интерес към теб и това те устройва (че е женен и че няма как да имате сериозна връзка) значи няма от какво да се притесняваш. Стига да не се увличаш. И стига да не очакваш вярност.

# 34
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Почти всички мъже и жени изневеряват и всички, които изневеряват обясняват на любовницата си как вкъщи нещата не са наред. Може би, за да оправдаят постъпката си пред нея. Това, разбира се, не значи че не му е хубаво с момичето, с което изневерява, но може би малко преувеличава нещата, които се случват във връзката му. А казвам почти всички мъже, за да избегна нападките на тези, които ще започнат да обясняват как техния мъж не е такъв, понеже не ми се спори. Не съм виждала и чувала за мъж, който не изневерява. Но съм чувала за мъже, които добре го прикриват. Ако е проявил сексуален интерес към теб и това те устройва (че е женен и че няма как да имате сериозна връзка) значи няма от какво да се притесняваш. Стига да не се увличаш. И стига да не очакваш вярност.
с останалото съм почти съгласен

# 35
  • Мнения: 162
Почти всички мъже и жени изневеряват и всички, които изневеряват обясняват на любовницата си как вкъщи нещата не са наред. Може би, за да оправдаят постъпката си пред нея. Това, разбира се, не значи че не му е хубаво с момичето, с което изневерява, но може би малко преувеличава нещата, които се случват във връзката му. А казвам почти всички мъже, за да избегна нападките на тези, които ще започнат да обясняват как техния мъж не е такъв, понеже не ми се спори. Не съм виждала и чувала за мъж, който не изневерява. Но съм чувала за мъже, които добре го прикриват. Ако е проявил сексуален интерес към теб и това те устройва (че е женен и че няма как да имате сериозна връзка) значи няма от какво да се притесняваш. Стига да не се увличаш. И стига да не очакваш вярност.
с останалото съм почти съгласен
Абсолютно съгласна съм с корекцията. Просто в поста ставаше въпрос за мъж.

# 36
  • София
  • Мнения: 580
Като гледам повечето от познатите си, как живеят в някаква изсмислица на брачен живот, с n-брой изневери, пазещи брака си в името на някакви уважителни за тях причини, направо се чувствам късметлийка в това отношение, че успях да се отърва в общи линии леко.
Перспективата отново да "затъна" в подобна връзка с мъж, който добре се прикрива и мами, направо ме ужасява.
Наистина, самотно е понякога, както се казва, няма с кого да се скараш, но поне не се чудя вече изневерява ли ми, не ми ли изневерява, и не влизам в ролята на детектив.
Предвид на това, че почти всички мъже изневеряват, най-добре просто да не си усложнявам излишно живота.

# 37
  • Мнения: 3 608
Това е до време...в един момент ще му писне.Преди 2 седмици разбрах,че на една позната мъжът и ги е оставил-нея и 2 годишното им детенце,защото...ами,защото "не я обича".Никога не я е обичал,детето стана без да искат и решиха да се съберат.Ето го и резултата.Поредното дете гледано от един родител...Много ми е жал и за нея и за малката,но това са мъжете в днешно време-поемат отговорност и после си тръгват,защото...е много лесно-хващат си багажа и "си оправят проблема".
Моля Моля и въпреки всичко има и мъже които си седят на гъза и уважават жените си.Като такъв мога да кажа,Че изключително много уважавам жена си и и се възхищавам и обичам.

# 38
  • Мнения: 18 530
А край мен никой не живее с изневери почти, всички се изпоразведоха. Ама всички буквално.

Само 2 семейства познавам по-палавички, но някак не им е проблем наистина, а и двамата в семейството не си слагат такива неща на сърце. Не е като единият да кръшка, а другия да страда. Така става.

И да, в нормалните семейства хората си се обичат и уважават и не са заети с тайни срещи от трети вид.

# 39
  • Мнения: 5 059
Какво мислите за онези бащи,които имат дете отскоро, непланирано,живеят във връзка,в която не обичат приятелката си,или поне уж не е така.Но се стараят що се отнася до "семейството" всичко да е наред,въпросното момиче живее в собствената си идилия.А в същото време мъжа да има отношение с друга жена и да показва отношение,с което се интересува от нея..мога и повече да поясня? На какво се дължи това да бъде с даден човек,при положение,че не отговаря на собствените му нужди и отношения? Благодаря 😊


3) нищо сигурно няма, всеки може да се влюби, какво е виновен, че се е влюбил, ала-бала
Никой не е виновен, че другият се е влюбил, нормално е, хора сме, не може завинаги с един да се остава и пр. и пр. Добре, ама след новата "единствена" връзка идват и раздяла и пак нови връзки. На мен повече на оборот ми прилича, ама айде...Да не ме чуят модерните ми познати, че повечето и те са в паралелни връзки (имат интересни оправдания) и като нищо ще ме заклеймят за крайно старомодна, защото не ги одобрявам



С това не съм съгласна.Ама изобщо не съм съгласна.
Аз съм крайно против изневерите.До толкова против,че(леко преувеличено)по бих простила мъж да ме удари,отколкото да ми изневери.
Прекратявала съм отношения с "приятели",защото съм научавала,че за тях изневярата е ок.Демек,това е причина да не си комуникирам с даден човек(дори да ми е само приятел).
Да,знам,че съм крайна,но...такава съм.И не,не са ми изневерявали, за това ми е болна тема и бля бля бля...
Та,исках да кажа,че на мен също се случи. веднъж и то на човека,с който бях от 5 години и обичах(така мислех тогава,по-скоро уважавах).Случи се точно това,което описваш-влюбих се в друг,открадна ми и сърцето и главата.С този друг съм вече отиват 6 години, правим опити за бебе и изобщо не ми е и минавало през главата да погледна друг.Не съм такъв човек,никога не съм била и никога няма и да бъда.Твърдението,че като смениш единия с друг,после пак ще го смениш с трети НЕ  е вярно и изобщо не важи за всички Simple Smile

А това,че всеки изневерява,но просто някои добре го крият , даже не искам да го обсъждам....голяма глупост е.

# 40
  • Мнения: 12 768
Предполагам, че баща, който живее с майката на детето си, а си има друга любовница, в крайна сметка го прави заради детето си. Участва финансово в домакинството, участва във възпитанието на детето - ясно е, че има грижа за детето.
А ако майката не е доволна, може да го изгони (ако живее в нейния дом) или тя да се премести, ако живеят под наем или в негово жилище. Той какво да направи, като харесва друга жена?
Но майката не би трябвало да го наказва, като го откъсва от детето и настройва детето срещу него.

# 41
  • София
  • Мнения: 580
Мда, както написах, оправдания и причини всякакви да стоиш в брак с изневери....
Майката наистина нищо не може да направи, нито бащата е виновен, че се е влюбил, обаче не му пречи да се извинява с детето, че заради него пазел брака. Глупости пълни за мен.

Да добавя още нещо. Грижа за детето е много повече от това мъжът да дава финансово (нещо, в което силно се съмнявам, поне ако съдя от опита си. И да се дават пари, или се иска отчет, или се дават по-малко и трябва все да се обяснява за какво се искат или не се дават изобщо под предлог, че няма смисъл за такива неща да се дават пари...Просто идея си нямаш какви оправдания може да се измислят, само и само да не се дава пари на майката, които разбира се отиват по предназначение за другата - безсмислени подаръци за стотици левове заради едното.....). Най-накрая така се получава, че бащата финансира връзката с другата, на майката някакви пари, колкото да се каже, че дава нещо, хем тя иска за детето, а не за себе си и на практика майката се изтощава много повече финансово, отколкото бащата. И не ме е яд, защото не ги дава за мен или пък защото аз давам много повече пари от него по малкия, а защото заради едното......си лишава детето от нормална среда за живот и средства. Никоя любовница не оправдава това, съжалявам, както и никое дете не заслужава такъв баща. Пък ако ще и да си пазел брака заради него....

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 19:40 от spiderwoman

# 42
  • Мнения: 1 439
Предполагам, че баща, който живее с майката на детето си, а си има друга любовница, в крайна сметка го прави заради детето си. Участва финансово в домакинството, участва във възпитанието на детето - ясно е, че има грижа за детето.
А ако майката не е доволна, може да го изгони (ако живее в нейния дом) или тя да се премести, ако живеят под наем или в негово жилище. Той какво да направи, като харесва друга жена?
Но майката не би трябвало да го наказва, като го откъсва от детето и настройва детето срещу него.

Да ти кажа от опит,че наличието на любовница доооста отклонява участието на бащата и в домакинство, и във възпитание на децата.
Какво да направел като харесва друга ли?
Като харесва друга жена да си ходи при нея. Той пак може да се грижи пълноценно за детето,ако иска.

# 43
  • Мнения: 5 059
Не мисля,че мъж,който живее другаде,с друга жена може да има толкова пълноценна връзка с детето си.Да,може да останат близки,но бащата няма да е до детето си в много важни за него моменти.
А това пък-"той напуска жената,но ще си се грижи за детето" изобщо и не искам да го чувам...Кой ще трепери до детето,когато е болно и вдигне висока температура,кой ще ходи по училища,по детски и лекари да урежда документи,кой ще отнесе всички грижи и притеснения??Грижите по едно дете съвсем не спират до даването на известна сума пари и виждането 2 дена в седмицата...
За мен това са безотговорни бащи.Сторило им се е лесно просто да си вземат багажа и да си идат,готово,оправили са си живота.

# 44
  • Мнения: 60
Като цяло мъжете така са устроени за разлика от жените, те могат да правят секс и без да влагат чувства. Затова изневеряват, но винаги се връщат в семейството. Виж ако се намесят чувствата, си заминават и нищо не може да ги спре- нито жена, нито дете!

# 45
  • Мнения: 1 174
Аз ще говоря от позицията на дете на изневеряващ баща. Обичам баща си, към настоящия момент е покойник, говорила съм с него по темата, той виждаше ( както и аз) проблемът в майка ми. Майка ми за пред хората е мила жена, усмихната и адски чаровна, а в къщи мрънка, пили, все е недоволна и винаги му е натяквала, какво не прави добре. Никога не го е подкрепяла, редовно се тръшкаше за глупости, никога, ама никога не си признаваше грешките. Ако кажеше нещо баща ми, че не е направено както трябва, тя вместо да каже, че ще го коригира, започваше ( директно на въпреки), какво той не бил направил добре, абе от 9 кладенеца вода носеше. Баща ми й угаждаше - има златни накити, водеше я на екскурзии, материално издържаше цялото семейство, но все нещо не достигаше. Та до някъде, какво виждат хората и какво всъшност е в къщи са мнооого разлини неща. Баща ми не го оправдавам, но го разбирам. Не е намерил топлина и уют в къщи и го е потърсил другаде. Не се отказа от майка ми, защото за нея беше важно, децата да имат семейство и дом, дори в това й угоди. Сакън съседите да не разберат, че бракът им върви.

# 46
  • Мнения: X
Предполагам, че баща, който живее с майката на детето си, а си има друга любовница, в крайна сметка го прави заради детето си. Участва финансово в домакинството, участва във възпитанието на детето - ясно е, че има грижа за детето.
Скрит текст:
А ако майката не е доволна, може да го изгони (ако живее в нейния дом) или тя да се премести, ако живеят под наем или в негово жилище. Той какво да направи, като харесва друга жена?
Но майката не би трябвало да го наказва, като го откъсва от детето и настройва детето срещу него.
Ако вечер през вечер, и уикендите, търчи при любовницата, хич не виждам как точно се грижи И за детето си....
Щото не вярвам, че има любовница, задоволяваща се с присъствието на любовника веднъж месечно.
А пари за детето може да дава и от разстояние, не е задължително да се вясва отвреме-навреме в къщи.
Едно дете си иска постоянно бащино присъствие...вечер да поиграят, да му помогне с домашно, да изгледат някоя анимация/филм заедно, уикенда да ритат топка/да карат колело/да отидат на кино или на пикник....Хич не виждам как мъж с "активна, постоянна" любовница би насмогнал в това...

# 47
  • София
  • Мнения: 580
Част от мъжете смятат, че имат право на любовници, ако паралелно си гледат и семействата, дават пари вкъщи, но си имат право и на странични забежки...Един вид като човещинка се приема Grinning

# 48
  • пловдив
  • Мнения: 208
Част от мъжете смятат, че имат право на любовници, ако паралелно си гледат и семействата, дават пари вкъщи, но си имат право и на странични забежки...Един вид като човещинка се приема Grinning

те и много от жените така смятат, ако са изчистили и опържили кифтетата могат да ходят по чуждо

# 49
  • Мнения: 18 530
Да, да, а децата къде ги оставяш - сами с кюфтетата ли?

# 50
  • пловдив
  • Мнения: 208
Да, да, а децата къде ги оставяш - сами с кюфтетата ли?

хаха е аз не говорех за себе си , но къде ги оставят - сигурно да гледат детско, а бащата да лапа кифтетата

# 51
  • Мнения: 18 530
И бащата кротко рупа, докато нагласената домакиня се нагизди за срещата Wink

# 52
  • пловдив
  • Мнения: 208
рупа и мълчи, защото утре може домакинята може боб да бърка, пък той да се парфюмира ... знае ли човек...

# 53
  • София
  • Мнения: 580
Е, не съм чувала да мъж да направи вечер кюфтета, па да тръгне после по чуждо....

# 54
  • Мнения: X
Мненията ми са категорични, защото са на база опит-и личен, и споделен.
Не помня да съм давала съвети за неща, по които не съм компетентна или слабо познавам.
Нямам и претенции, че моите мнения са единствено правилните.
И да, стоя зад мнението си, че мъж, който има любовница/и и прекарва доволно количество време с нея, не може да бъде пълноценен баща-нито като присъствие, нито като фактор във възпитанието, нито като финанси.

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 19:58 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 1 439

И да, стоя зад мнението си, че мъж, който има любовница/и и прекарва доволно количество време с нея, не може да бъде пълноценен баща-нито като присъствие, нито като фактор във възпитанието, нито като финанси.


Категорично е така!

При нас едва след като се разделихме, бившият се  сети,че има деца. Сега им обръща повече внимание, отколкото докато си беше вкъщи с тях.

# 56
  • Мнения: 18 989
Предполагам, че баща, който живее с майката на детето си, а си има друга любовница, в крайна сметка го прави заради детето си. Участва финансово в домакинството, участва във възпитанието на детето - ясно е, че има грижа за детето.
А ако майката не е доволна, може да го изгони (ако живее в нейния дом) или тя да се премести, ако живеят под наем или в негово жилище. Той какво да направи, като харесва друга жена?
Но майката не би трябвало да го наказва, като го откъсва от детето и настройва детето срещу него.

Значи най-важното е чие е жилището, а майката, ако не е доволна, да се изнесе, ако жилището е на бащата, явно задължително с детето, щом ще има възможност да откъсва бащата от детето, и да му мисли каква работа ще намери, така че да може да я съчетава с гледането на дете, воденето и вземането му от детска градина/ясла, защото ще трябва да плаща за жилище, подходящо за дете, ако не я приберат родителите ѝ, или няма собствено жилище. Това, разбира се, в допълнение към разходите за детето, което почти нонстоп е с нея. А, ама най-важното е да не настройва детето срещу изневеряващия баща, който е изгонил детето си и майката на детето си от жилището, което е негово или той плаща за него наема или част от него.

Случайно да си чувала, че при развод майката и детето имат право да останат в семейното жилище, независимо, че може да не е на майката? Неслучайно е така и затова мъжете с подобно на твоето мислене не предлагат брак, че да не може никой да не ги изгони от скъпоценното жилище, ако пият/бият/изневеряват/играят хазарт..., и случайно на жените не им харесва подобно положение.

# 57
  • Мнения: 17 407
На много голяма част от мъжете качеството на живот е силно влошено, в аспект семейни отношения. Сексът ги привличал, ми ще ги привлича, вие как я мислите?! Що пък да ви в длъжен, понеже сте му родили?

# 58
  • Мнения: 1 439
На много голяма част от мъжете качеството на живот е силно влошено, в аспект семейни отношения. Сексът ги привличал, ми ще ги привлича, вие как я мислите?! Що пък да ви в длъжен, понеже сте му родили?

Правилно, никой не е длъжен да прави нещо, което не желае. Включително и жена му да го търпи да хойка.

# 59
  • Мнения: 25 603
На много голяма част от мъжете качеството на живот е силно влошено, в аспект семейни отношения.

Нямам такива наблюдения, по-скоро обратното. Любов, секс, ама всеки гледа да си намери някоя, която да замести майка му – да го обслужва, да го обгрижва, да му отгледа децата... Те затова и се натискат, де. И не пускат клона, докато не се хванат за следващия.  Simple Smile
С две думи, мусаката – вкъщи, любовта – навън. Това е идеалът на ССМ (средностатистическия мачо).

# 60
  • Мнения: 9 052
...
С две думи, мусаката – вкъщи, любовта – навън. Това е идеалът на ССМ (средностатистическия мачо).
МноУ тъп тоз ССМ. Разпилян. Най ефективно е да се гради на едно място и всичко да си остава центрирано. Иначе много преразход .

# 61
  • Мнения: 17 407
Е, това, че някой ви ходи по гайдата не значи, че е щастлив с вас.  Въобще много криви представи за семейство имат повечето - това близост, секс, рядко присъстват в модела на жената.  Хеле, като чуя "да не разваляме семейството си".. Ми то си е развалено Simple Smile

# 62
  • Мнения: 18 530
И теб това много те кефи и идваш да подкрепиш изневеряващите бащи?

# 63
  • Мнения: 9 052
Дренке драга. Иска ти се. Ама може да гледаш само отстрани и да дишаш пушилката и да се успокояваш как било развалено. Успех.

# 64
  • Мнения: 17 407
Да, подкрепям ги, или по-скоро ги разбирам. Всеки си знае - едни живеят в удобна заблуда, други намират себе си.

# 65
  • Мнения: 9 052
... други намират себе си.

И хоп, се изгубят в ново семейство ... докато реализират, че семейството е семейство .. ежедневието ежедневие и скок-подскок е само загуба на време и средства .

Но няма да ти обяснявам повече.


# 66
  • Мнения: 17 407
О, същество, откачило се  от едно зло, за да се натресе на друго, в същите тези семейни отношения, демонстрирайки отново социално приемливо поведение, не заслужава нашето внимание Simple Smile
 Да си дойдем на думата - любов и секс са до време, уважението, уважението е важно. Ще му мислим, като пораснат децата Grinning

# 67
  • Мнения: 9 052
Затова способността да си поставяш цели и да имаш идеи е толкова важна. Затова и да правиш компромиси и да можеш да се адаптираш към живота с някой е толквоа важна. Един ден ще можете да си поставите цели, които отговарят на общите интереси и да си живейкате живота. Успех.

# 68
  • Мнения: 17 407
15 години живях с човек, сексуално изцяло фокусиран въху мен. И..дотам, никакъв усет за семейна среда и вс останало, което се приема за нормално. Поне е себе си. Simple Smile Всеки ден ми дишат във врата семейни господа, иначе примерни съпрузи, обаче празниии, нещастни и смачкани, наритвам ги при женичките, крайно неефективно. Паразити.
Кви идеи, кви цели? Да усуча някого доживот и да го дресирам ли? Целите си реализирам другаде.

# 69
  • Мнения: 9 052
Уау. Ами хубаво. Всеки с номера си. Щом твоя си ти е ок, то какво има да говорим. Само не разбирам какво искаш да кажеш на останалите в темата?

# 70
  • Мнения: X
Уау. Ами хубаво. Всеки с номера си. Щом твоя си ти е ок, то какво има да говорим. Само не разбирам какво искаш да кажеш на останалите в темата?
Най-вероятно, че й е тъпо, скучно, гадно и празно....въпреки хаотичното писане, аз това усетих.
Няма лошо, всеки понякога иска да си излее "тинята от душата" някъде.

# 71
  • Мнения: 17 407
Да си усещате мъжете, вместо да пискате, че изневеряват Simple Smile

# 72
  • Мнения: 18 530
Коментираме предимно минали - заминали истории. Дренка, ти какво каза аз наистина не разбрах.

И днес не съм склонна да си следя мъжа под лупа в какво настроение е и как ни е връзката във всяка секунда. Просто не съм такъв тип, това е. А може би е полезно. Но не всеки го влече.

# 73
  • Мнения: 9 052
Да си усещате мъжете, вместо да пискате, че изневеряват Simple Smile
не пискаме , интересно ни е за=о според теб взпросните идиоти , с които се занимаваш са мъжете ни .

# 74
  • Мнения: X
Да си усещате мъжете, вместо да пискате, че изневеряват Simple Smile
И да го усещам, и да не го усещам, ако на него му е влязъл бръмбара в главата да ми кръшне, как точно ще го спра?!

Да, поддръжник съм на семейната "общност и занимания", но изглупее ли един мъж, няма сила, която да го вразуми.Най-вече, защото изглупяването се дължи на телесната химия и хормони, а това не подлежи на съзнателен контрол.
Ако усещащата жена, а и самият мъж, не са сложили спирачката, преди тялото да изпадне в "хормоналната буря", нещата са неспасяеми.


# 75
  • Мнения: 11 505
Като цяло мъжете така са устроени за разлика от жените, те могат да правят секс и без да влагат чувства. Затова изневеряват, но винаги се връщат в семейството. Виж ако се намесят чувствата, си заминават и нищо не може да ги спре- нито жена, нито дете!

Малииииииии тея мъже били направо жУвотни!!!! Laughing

Не съм съгласна с генерализации. Не съм съгласна и с разликите, които ти "разпознаваш" между мъжете и жените. Представи си един свят пълен с мъже, които се секцат под път и над път (защото ако е без да влагат чувства .... хващат първата мома на улицата и направо там си я изплющяват.....

И мъжете и жените изневеряват влагайки някакви чувства... доколко дълбоки е отделен въпрос, но за да има изневяра трябва да има и нещо повече от физическо привличане от отсрещния индивид, а също така и най-вероятно някаква липса на чувства в семейния дом...

П.С. Малко да освежа след намесата на Джанка или беше Дренка?

# 76
  • Мнения: 9 052
...П.С. Малко да освежа след намесата на Джанка или беше Дренка?

или Трънка?

# 77
  • Мнения: 305
Твоята приятелка е направила този избор да е с обвързан мъж,тя какво очаква от него?

# 78
  • Мнения: 178
Аз пък мисля, че полът не е от значение, просто има такива хора, които не могат само с един партньор.Бързо им омръзва, и преминават на следващият.Дали ловът на нова плячка ги възбужда или имат нужда от постоянно себедоказване не знам ?!?
и когато тези хора създадат семейство се стига до ситуацията за която авторката се чуди.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
На първо място - няма термин изневеряващи бащи. Той човека не изневерява на детето си. Поводи за изневяра може да има бол. Той ще каже "не я обичам", "Заради детето съм с нея"....бля,бля,бля. Ако един мъж те обича и иска да е с теб, то той ще е с теб. Всичко друго са оправдания и търсене на удобство. 

# 80
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Като цяло мъжете така са устроени за разлика от жените, те могат да правят секс и без да влагат чувства. Затова изневеряват, но винаги се връщат в семейството. Виж ако се намесят чувствата, си заминават и нищо не може да ги спре- нито жена, нито дете!

Малииииииии тея мъже били направо жУвотни!!!! Laughing

Не съм съгласна с генерализации. Не съм съгласна и с разликите, които ти "разпознаваш" между мъжете и жените. Представи си един свят пълен с мъже, които се секцат под път и над път (защото ако е без да влагат чувства .... хващат първата мома на улицата и направо там си я изплющяват.....

И мъжете и жените изневеряват влагайки някакви чувства... доколко дълбоки е отделен въпрос, но за да има изневяра трябва да има и нещо повече от физическо привличане от отсрещния индивид, а също така и най-вероятно някаква липса на чувства в семейния дом...

П.С. Малко да освежа след намесата на Джанка или беше Дренка?


Извинявай, не е по темата, ама какво извира от устата ти?

# 81
  • Мнения: 57
Simple Smile Може би отговорността към детето и да не остави жената в такъв труден момент

Общи условия

Активация на акаунт