За затворите

  • 16 539
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 316
Цитат
4 момчета,грабеж,152лв,използваната кола е на  моя човек за който говоря.

4 човека + колата на невинния съпруг.

Права си, на 4.

# 46
  • Мнения: X
Не всички затвори успяват да уредят работа, иначе всички затворници искат да работят заради намалението на присъдата.

4 момчета, кола, грабеж - обир на бензиностанция може би? Заплаха с оръжие - ей ти грабеж.

# 47
  • Мнения: 19 312
Точно колко на колко са работните спрямо излежаните дни не бях сигурна, но важното е, че им намаляват присъдите по такъв начин. А дори и да нямат възможност да работят във всеки затвор (наскоро научих, че едно много хубаво сирене и кисело мляко се правели от затворници), възможност да покажат добро поведение и да си намалят присъдите, би трябвало да има навсякъде.

Ако им беше първи грабеж, щяха да им дадат условни присъди, а те са им дали реални, и то не от най-ниските, така че нещата надали са толкова невинни, въпреки каръшко ниската сума пари.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 316
"Герзовица" имат много хубаво сирене, мляко не съм купувала.

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Просълзих се...
Мамини златни, много ги мисля затворниците, и свещи има паля!
ПП Егати и наглата тема!

# 50
  • Мнения: 1 348
И в една от известните компании за производство на лютеница има такива работници. Аз останах доста изненадана, предвид свободното пребиваване на тези "служители"...

# 51
  • out of space
  • Мнения: 8 576
То те  затворниците дървеници и паяци ги хапят, вие искате сирене и найлонови пликове да правят. Наглеци!
 

# 52
  • Мнения: 19 312
"Герзовица" имат много хубаво сирене, мляко не съм купувала.


И млякото е много хубаво.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
Имаме приятел,който работи като надзирател в затвора.И от него съм чувала,че условията там хич не са толкова лоши.Например имало парно и било доста топло навсякъде ,имало и топла вода.
Всеки ден имало пресен хляб за затворниците и други продукти.Те си готвели сами.Тоест не ядът боклуци.
Сменяли им редовно и спалното бельо.На лекар ги водят,на зъболекар също.
Имало много млади момчета българчета,които попаднали там за грабежи и кражби.
А грабежа хич не е безобидно провинение.

И като се замисля колко пенсионери има,които мръзнат и стоят гладни през зимата.Колко самотни майки има,които не могат да си платят тока и чак яд ме хваща ....


# 54
  • Мнения: 9 196
Тази тема би имала по-голям успех в дискусиите за отслабване, защото ... ето че вече те вкарват в затвора само защото си дебел и то с по-висока присъда от останалите ... защото си дебел Simple Smile. Дори и за МВР размера има значение.

# 55
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
Да,тази тема е добър стимул за отслабване.
Аз вече се отказах от десерта си....

# 56
  • HH
  • Мнения: 3 267
Не ми е жал за загворниците, много хора нямат какво да ядът, но не участват в кражби, грабежи и прочие престъпления.

ПП: на нашата улица имаше битов инцидент преди години. С две думи умря един мъж, от прободна рана с нож, жена му влезе в затвора. Стоя в Сливен година и малко, после дойдоха децата и платиха, вероятно под масата, и я пуснаха. Та така, въпреки че той е бил пиян, той беше пиян нон стоп , тя вместо да си стои кротко, да си беше събрала багажа... ама нали ще говорят хората. Идеята ми е, че невинни в затвора няма.

# 57
  • Мнения: 5 948
Имаме приятел,който работи като надзирател в затвора.И от него съм чувала,че условията там хич не са толкова лоши.Например имало парно и било доста топло навсякъде ,имало и топла вода.
Всеки ден имало пресен хляб за затворниците и други продукти.Те си готвели сами.Тоест не ядът боклуци.
Сменяли им редовно и спалното бельо.На лекар ги водят,на зъболекар също.




То това си е направо за реклама. Заповядайте при нас на топло и приятно.
Само надзирателят е пропуснал да отбележи допълнителните екстри: кеф ти наркотици, кеф ти мобилни телефони!

# 58
  • Мнения: 9 196
Не ми е жал за загворниците, много хора нямат какво да ядът, но не участват в кражби, грабежи и прочие престъпления.

ПП: на нашата улица имаше битов инцидент преди години. С две думи умря един мъж, от прободна рана с нож, жена му влезе в затвора. Стоя в Сливен година и малко, после дойдоха децата и платиха, вероятно под масата, и я пуснаха. Та така, въпреки че той е бил пиян, той беше пиян нон стоп , тя вместо да си стои кротко, да си беше събрала багажа... ама нали ще говорят хората. Идеята ми е, че невинни в затвора няма.

Ако трябва да съм сериозна по темата - не изпитвам жал или други емоции към затворниците също. От друга страна, след като сме затворили някъде някой, не трябва да се издевателства над него, защото би ни направило всички достойни също да бъдем затворени. Отношението към тях все пак е показател доколко ние сме хуманни и надраснали животинското. Трябва да имат елементарни условия на живот, може би ги имат, няма от къде да знам със сигурност.

Но ето такива, като авторката, дето продължават да лъжат, като мислят, че това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да продължат напред или да получат подкрепа ме вбесяват. Най-лошото вече е станало - човека е в затвора, кажи съжалявам, виновен е, но ако може това и това да се поправи, за да излезе от там не осакатен, а поправен човек, готов за нов живот на чисто ... Какви са тия долнопробни измислици - защото бил дебел, защото колата негова ... но те и затова са в затвора де, защото не блестят с особен интелект. И жените така си избират.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 878
Авторката според мен може и да му вярва.

Общи условия

Активация на акаунт