Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 359
  • 787
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 731
На мен ми се е случвало да ми къса конец на зиг заг от материята на плата.
Дънките не са ли памучен плат?

Памучен са да, но по-дебел. Другото е детско облекло, тънко.
Скрит текст:

Съжалявам за лошата снимка.

# 451
  • Мнения: 1 862
Да, прескача, но прочети предният ми пост и направи всичко стъпка, по стъпка!

# 452
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Детското облекло памучно трико ли е? При такова се иска по-тънка игла от 90. Обикновено ползвам 70 или 80. Дънки шия с игла номер 100.
Горният и долният конец нали са еднакви?

# 453
  • Мнения: 1 731
Тази игла е номер 90. Ще пробвам всичко стъпка по стъпка според инструкциите, без изхвърлянето на машината, че още е в гаранция. Иначе сега пробвах на бархет със същата игла, нормален зиг заг шев и не къса, както и не прескача. Със същия конец.
Да, памучно трико е. Явно е дебела иглата и сигурно затова къса.

# 454
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
На тънко памучно трико дебела игла може и дупки да оставя в плата.
А за дънките опитай с по-дебела игла. Нищо не губиш, най-много да не стане.

# 455
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Следя ви внимателно защото и на мен ми се късаше конеца по едно време ама аз си помислих че е от моето незнание и аз имам Пфаф на Лидл машина и моята е нова Simple Smile
mlv, благодаря за мнението Simple Smile
И на другите за разясненията Simple Smile

# 456
  • Мнения: X
Здравейте, има ли някой с опит с турския реинфорс от Какаду? Казаха ми 3% свиваемост. Това еднократно свиване ли ще е или да оставя по-голям резерв?

# 457
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте, има ли някой с опит с турския реинфорс от Какаду? Казаха ми 3% свиваемост. Това еднократно свиване ли ще е или да оставя по-голям резерв?
При мен се сви с 4,5%.

# 458
  • Мнения: X
Благодаря. Не е малко. Ще го изпера предварително и тогава ще го шия.

# 459
  • София
  • Мнения: 5 547
Благодаря. Не е малко. Ще го изпера предварително и тогава ще го шия.
Да аз го изпрах и изгладих, и понеже беше парче- 3,50(нямаше повече от десена), понамалих плика и калъфката и стана.

# 460
  • Монреал
  • Мнения: 4
Здравейте, пак съм аз и се надявам да ми помогнете, че ми идва да си оскубя косата, с една машина не мога да се справя.
Значи малко снимков материал
ето я машината
Скрит текст:
ето това е совалката, празна и с калерчето вътре
Скрит текст:
     
настройките на машината и конеца, който съм използвала, еднакъв горен и долен.
Скрит текст:
          
ето това е отгоре, лицето, в смисъл като шия, това се вижда отгоре
Скрит текст:
ето и резултата, с обяснения отстрани, първите два шева са обикновен прав и зиг-заг
Скрит текст:
Вдянала съм наново всичко точно по указанията, това видео е всъщност ДВД-то към машината. Незнайно защо, сега започна да прави букли и да прескача с този конец. Ето тук снимки, извинявам се за качеството, но просто си играх да я пробвам още в началото, където се вижда, че не е прескачала и не е имало буклир зиг-зага няма нищо общо с този от днес, снимала съм лицето и опакавото. И плата е само на един кат. На едната снимка дори горния конец е син, а долния розов за да ги различа. Използвания конец е същия като този, но друг цвят, иглата също е същата, нея пък изобщо не съм я пипала.
Скрит текст:
Конеца от совалката наистина ми се вижда хлабав, защото като ги дръпна двата заедно върви много по-лесно от горния, но не знам как трябва да бъде всъщност. Утре ще пробвам пак наново всички конци и разни други, но по принцип още от началото машината шие наобратно, лицето отдолу, а опковото отгоре.


P.S. Направо ме е срам да вметна, че имам и оверлог, ето този
Скрит текст:
, който само съм извадила от кутията и изобщо не съм пробвала дори[/size], както и 2 плетачни машини Brother+робота, с всичките им салтанати, за които никога нямам време


# 461
  • Мнения: 1 862
Да, определено има нужда да се стегне конецът на калерчето. Мога да ти обясня как става, но е по-добре да видиш с очите си ето тук: https://www.youtube.com/watch?v=AhvlDMWSo2s  след 12-тата минута, или тук: https://www.youtube.com/watch?v=VB8uJLlei04
Тъй като машината ти не е пипана все още, на винтчето за регулиране има зелена пломба. Руският ерген обяснява, че регулирането на този винт не пречи да ремонтират машината безплатно, ако е в гаранция, защото тази пластмасова джаджа не влиза в гаранцията. В твоят случай, трябва да завъртиш надясно около 1/8 или 1/4 оборот да поставиш и да пробваш. И както много добре обясни момата, не е желателно завиването и развиването много често на това винтче, за да не се развали резбата на пластмасата. Ако пак не ти харесва, снимай, но само на прав шев или на зиг заг. Ергенът обясни, че ако след завиването на болтчето пак няма ефект, трябва да се развие и другото болтче и да се изчисти, ако има нещо. Ха сега направи тези неща и да видим какво ще стане! Задължително отвертката трябва да е много малка. С машината има такава.
  Как можа да ти се преобърне езикът между зъбите и да кажеш, че имаш такъв оверлог, а не си го ползвала?Smiley Грехота е!:  Smile

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 12:26 от elektrichar

# 462
  • София
  • Мнения: 9 920
Да знаете къде се продава нетъкан текстил за обвиване на матрак?

# 463
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте Страхотни шивачи!
Сдобих се с тази машина. https://www.emag.bg/shevna-mashina-minerva-34-programi-800-impul … Jq_AaAgRVEALw_wcB
Но тъй като съм шила само на 50годишния сингер на майка ми, имам нужда от разяснения.
Търсих инструкция на български в нета но не намерих. Моля ако някой има такава машина или опита да сподели.
До колкото разбрах мога да използвам само първите видове шев с крачето което е на машината. За S1 и S2, трябва да си купя друго?

Благодаря на Електричар, по чиято препоръка си купих машината!

# 464
  • Мнения: 1 862
Здравей, geryger! Сигурно вече си разбрала как да избереш S1и S2? Това става с регулаторът за дължина на шева (горе дясно). Крачето е универсално и става за всички видове шевове. Когато не си нито на S1 или S2, този регулатор е за първите 11 шева от А до К. Обикновено повечето машини са окомплектовани и с краче за сляп бод, но незнайно защо, в тази машина няма такова. Четката за почистване е комбинирана с разпорач, който е пъхнат в нея. С него, освен че режеш ушитите илици, разпараш и сгрешените шевове.  И тъй като тази машина е като СилвърКрест, утре ще ти изпратя инструкцията, която е напълно еднаква с твоята машина. Тя е на български и румънски език. Преди време я имаше в мрежата, но вече са я махнали. Сега я има само на езиците от богоизбраните страни. Инструкцията е в PDF формат и за да я видиш, компютъра ти трябва да има инсталирана тази програма. Обезателно си я запази, защото ще ти потрябва! Ако не разбираш нещо, ще помагам.

Общи условия

Активация на акаунт