Жената и любовницата или какво ще направите,ако хванете мъжа ви с друга жена?

  • 194 570
  • 2 889
  •   1
Отговори
# 2 025
  • София
  • Мнения: 24 839
Кой говори за пеперуди тук? Точно за простичкото желание говоря и аз, а не за романтична любов и пеперуди. И това за което говоря не засяга само секса, а всичко останало - когато не влагаш сърце в нещо, а го правиш по целесъобразност - за изгода. Например нямаш желание за секс в момента, но "той ще се сърди и мир да има"....или нямаш желание, но трябва да изпълняваш "семейните задължения" ако искаш да запазиш брачното статукво....и пр. За това говоря. Кой ли не го е правил...но...това не значи че е морално или красиво. Някои така си живеят от самото начало защото дори са се оженили по целесъобразност по разни причини като ,"да избягам от родителите си", "да не остана стара мома", "искам да имам деца", "да има кой да ме подкрепя в живота", "да съм финансово подсигурена" и т.н. По същия начин някои стоят на гадна и омразна работа за повече пари, за повече престиж, за по-добра пенсия....и пр. и пр. мотивите могат да са най-различни....Морално и красиво е само когато можеш да кажеш "правя го защото точно това искам да правя и не бих го заменили ас нищо друго". Независимо секс ли е или друго. Може и крайност да е, да.

Ами, крайност и утопия е, за съжаление.

На този свят има неща, които не са приятни, но трябва да се свършат, щом си поел ангажимент.
И не, няма само цветя и рози, а има от всичко.
Как ще разбереш, че си щастлива, ако не познаваш нещастието?
Светът е дуалистичен и се крепи на равновесието- "добро- зло", "красиво- грозно"........

Само ментално увредените правят това, което им дойде на ум и ги държи вечно щастливи.

# 2 026
  • Мнения: X
Значи е морално и красиво и да убиваш, и да изнасилваш, и какво ли още не -
Цитат
"правя го защото точно това искам да правя и не бих го заменили ас нищо друго". Независимо секс ли е или друго.
Психопатско отношение към света и към околните. Да не си от феновете на Айн Ранд.

Последна редакция: ср, 04 юли 2018, 13:31 от Анонимен

# 2 027
  • Мнения: 4 167
Не го извъртайте, знаете за какво говоря. Не да правиш само приятни неща нон стоп, а за основният мотив поради които изобщо правиш нещо. То не е само за секса, например да заемеш някакъв ръководен пост не защото имаш желание да допринесеш и имаш идеи в тая насока, а за да си осигуриш по-добро финансово положение и престиж. Да отидеш да учиш еди какво си не защото имаш интерес и обичаш това нещо, а за да се сдобиеш с тапия, която ще ти носи после девиденти....да се ожениш за господин Х, не защото си радостна да бъдеш  с този човек, а защото господин Х ще ти осигури добро финансово положение и стандарт на живот...или по други някакви причини.
И в крайна сметка всички тези сметки излизат криви защото "службата почва да тежи". Виж ако мотивът е бил истински - желание, радост, обич...тогава "службата" ...т.е. всички онези неща, които трябва да се вършат макар и да не са най-приятните, я носиш леко. Тя не ти тежи.

# 2 028
  • Мнения: X
Някакъв странен идеализъм те тресе. Особено за бизнеса и работата... Всичките на горните нива все поради желание да допринесат са там. Звучиш като пионерче.

Бракът по любов е относително модерна измислица. И сега на много места по света партньора ти го избират родителите - и някои двойки успяват да надградят любов и уважение върху това, а други не. Такъв е животът.

# 2 029
  • София
  • Мнения: 24 839
Не го извъртайте, знаете за какво говоря. Не да правиш само приятни неща нон стоп, а за основният мотив поради които изобщо правиш нещо. То не е само за секса, например да заемеш някакъв ръководен пост не защото имаш желание да допринесеш и имаш идеи в тая насока, а за да си осигуриш по-добро финансово положение и престиж. Да отидеш да учиш еди какво си не защото имаш интерес и обичаш това нещо, а за да се сдобиеш с тапия, която ще ти носи после девиденти....да се ожениш за господин Х, не защото си радостна да бъдеш  с този човек, а защото господин Х ще ти осигури добро финансово положение и стандарт на живот...или по други някакви причини.
И в крайна сметка всички тези сметки излизат криви защото "службата почва да тежи". Виж ако мотивът е бил истински - желание, радост, обич...тогава "службата" ...т.е. всички онези неща, които трябва да се вършат макар и да не са най-приятните, я носиш леко. Тя не ти тежи.

Удобно ли е да напишеш на колко години си? newsm78

# 2 030
  • Мнения: 61
Pandorin-катa  е максимум на 17. Не е разбрала, че красиво и морално рядко съвпадат, да не кажа никога. Представата ѝ за щастие не вярвам да е същата след 10-ина годинки, но за сега, за тази дискусия смело я заявява като нещо извечно. Силно люби и мрази, още не е схванала, че крайностите , независимо в каква област, не са от хубавата част на живота. За в анонимни форуми не пречи да се декларират все пак. Малко за  цвят. Нищо, лелите тук ще ѝ налеят акъл и ще я вкарат в релси.

La Sombra, не е важно какво на мен ми изнася и на какъв се правя. Ти примерно на каква се правиш? Не ме питай мен каква те виждам (от постовете ти във форума) Няма да ти хареса. Естествено.
Точно за преднамереното изваждане на показ на определена информация говоря. И за недаване същата гласност на друга. Поговорката - половин истина е по-лоша от лъжа, знаеш ли я?
Това виждам аз в днешната журналистика, ти имаш други очи, друго виждаш. Каквото ти е изгодно на теб. Моля само не го представяй като божието слово, един вид, щото не е.

# 2 031
  • София
  • Мнения: 19 402
Е, лошо ли е да харесваш работата си и да искаш да реализираш своите виждания, като се издигнеш?

# 2 032
  • Мнения: 4 167
Никак не са ми малко годините за съжаление и точно затова мога да сравня двата пътя...щото вече съм, а и доста хора около мен вече по към края, така да се каже имам налице освмен собствения си житейски път, доста жизнени истории, реални, конкретни, които мога да анализирам и сравнявам резултатите от извървяното ....мога да сравня пътищата и да осъзная...че някои неща може и да са с давност отпреди 2000 години и в момента да звучат ...странно на съвременния човек, ама те са актуални и днес със същата сила. Чували сте за Джейн Гудол нали? Най-невероятната изследавтелка на шимпанзетата, която е била без никакви научни степени и пр., когато е отишла в джунглите  - сама само поради любовта си и интереса си към тези животни излагайки се на всякакви опасности. Но го е направила нали? Значи е възможно нали? А знаете ли колко "учени" познавам...щото работя в такава среда с всичките им титли, степени и звания....дето дори не си струва и да ги коментирам....но има и такива..като Гудол, лично познавам няколко. И те са там където са и правят това което правят с цялата си любов и отдаденост. Идеал ли? Та това са съвсем реални хора, живи , истински и  го правят. Това, че за 99, 9 % от хората това е невъзможно не значи, че трябва да приемем за истинско, морално и красиво това, дето е масовото.....Целият ни житейски път на тая земя в крайна сметка ни води натам да осъзнаем, че тези примери, тези хора, не са някакви странни птици, че това не е някакъв непостижим идеал.., а посока, ориентир...
Това не са хора за които си мисля, че сигурно малко им хлопа дъската, това са хора, които все повече уважавам и бих искала...в моите действия да се старая да постъпвам именно така ...Че съм на светлинни години от това, че повечето хора сме,  не е важно...важна е посоката. А за да има посока трябва някъде там....в далечината нещо да свети и да я определя, да има нещо, което да определя моралното и красивото, великото...
Навремето беше доста разпространено клишето "учи мама за да не работиш на плод и зеленчук"....или "роди деца та да има кой да те гледа на старини". Красиво ли е това? Еми не е красиво, ама цели поколения така са "възпитавани". Имаше бракове за жителство.....и какво ли не....ми такъв е  жоивота ще кажете, ми такъв е, ама това не значи че така трябва, че това е хубаво....

# 2 033
  • Мнения: 3 545
Старти, Старти, изложи се в анализите и ти.

# 2 034
  • София
  • Мнения: 19 402
Сега му се казва "мъж с перспектива/сериозен".

# 2 035
  • Мнения: 304
Дааа...жените рядко стигат до криминалните сводки, но пък съвсем успешно могат да съсипят своя живот, живота на партньора, на децата и близките си от собственическо чувство.
Могат(и няма начин да бъдат убедени, че нямат право) да съсипят и живота на трета страна защото са решили.
Случка от преди година-две...
Последен работен ден преди великденските празници. Спецификата на работата е, че се работи много с телефон-наличен такъв, служебен, неограничен, само в групата. Подавам информацията и до там приключва контакта със съответен колега.
Приключвам работа, мятам телефона в чантата, овършавам предпразнично някой магазин и се прибирам.
Почивните дни се вихрим в празнична суматоха и въпреки, че за повече от десет години имам и доста близки отношения с някои от колегите, извън работно време нямаме навик да си звъним, та служебният телефон си отлежава тихо в чантата. Дооо...късния обяд на Великден!
Звън до откат! Вдигам и се започва...защо се опитвам да развалям семейство, знам ли аз, че те две деца имат....до като асимилирам за какво иде реч и преценявам дали пък все пак не е извратена шега, дамата отсреща генерира още енергия и то съвсем не положителна. По обвиненията успявам и да загрея какво точно се е случило, но шанс съпругата да ме чуе няма!!!
Травиално...метнатият в чантата телефон е изпратил незнамсиколкопразнисъобщения към последния номер който съм набирала-в случая скъпоценния съпруг!
Обясни ми после, горкият човечец, че не за първи път го излага така и, че целият разговор го е провела пред родителите им и пред децата....извини се (без да е виновен), засрамен, унизен...

# 2 036
  • Мнения: 6 978
yan4eto, явно има и луди. Ама това, че съществуват такива, значи ли, че трябва да се хвърлим в другата крайност и да толерираме системни изневери? И двете крайности са сбъркани.

# 2 037
  • Мнения: 61
И двете крайности са сбъркани.
Hug
Малка поправка: не тези двете, а изобщо крайностите са сбъркана работа. Всеки си мисли обаче, че неговата крайност е доброто изключение.

... че крайностите , независимо в каква област, не са от хубавата част на живота.

pandorina, не си обърнала внимание, пак ще ти го напиша. Бъркаш понятията. Кпасиво и морално не е дно и също. Пълно е по света с красиви неща, които никак не са морални  Mr. Green

# 2 038
  • Мнения: 15 619
Пуснете една философска тема в тоя СО.
Горките любовници! Даже в темата им ги изместиха в трета глуха.

# 2 039
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
La Sombra, не е важно какво на мен ми изнася и на какъв се правя. Ти примерно на каква се правиш? Не ме питай мен каква те виждам (от постовете ти във форума) Няма да ти хареса. Естествено.
Точно за преднамереното изваждане на показ на определена информация говоря. И за недаване същата гласност на друга. Поговорката - половин истина е по-лоша от лъжа, знаеш ли я?
Това виждам аз в днешната журналистика, ти имаш други очи, друго виждаш. Каквото ти е изгодно на теб. Моля само не го представяй като божието слово, един вид, щото не е.
Никакво значение няма ти как ме виждаш, още по-малко се кахъря дали щяло или не да ми хареса това. По-интересно ми е как точно реши, че журналистиката е единственият източник, от който или на базата на който човек може да види и разбере нещо. Никак не ми изнася това, за което споменах в предния си пост, но са факти. И без журналистиката пак ще са факти.
И да, законът предлага еднакви инструменти за защита и на жени, и на мъже. Дали и как ще ги използва някой, си е негов избор.  Да седи и да негодува как го тормозели психически и как е създадена някаква тайна схема жените да се оправдават, докато в същото време има начини и възможности да реагира, също е избор.

Общи условия

Активация на акаунт