Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 47

  • 52 447
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Кола маска си правех аз. Имам си машинка, в която се нагрява патрона с колата и става супер бързо.
Депилатоар не бих мазала, то е все едно да си го обръснеш корема. А и може да получиш някаква реакция, понеже тия депилатоари са си чиста химия.

# 31
  • Мнения: 5 468
Здравейте дами, значи на 22.01. трябваше да ми дойде МЦ, след 4 дена закъснение направих тест с 2 бледа черта. След още 2 дни направих още един и той беше положителен с 2 ясни черти. Но поради болки болки в стомаха отидох на гинеколог след 10 дни закъснение, той каза че е още рана бременност след преглед с ехограф. Но на снимката пише 5с. 1д. та се притесних защото още нищо не се видя. Нормална ли е това? Още рано ли е да се види нещо?

Щом е пишело 5с.1д значи е констатирана бременност в матката, т.е. не е нищо, а е видян плоден сак. За пулс е рано още. Лекарят би трябвало да ти е казал кога пак да отидеш. Също така гестационните седмици се изчисляват от датата на последна менструация, т.е. си 5гс. и 1 ден, но реално си бременна от около 3 седмици. Не виждам кое те притеснява.

# 32
  • Мнения: 2 288
С първата бременност се прибрах в София един месец по-рано, а родих 8дни преди термина ми, с тази ще процедирам по същият начин, ако изобщо си тръгна, че ремонта се проточва многоооо.
Аз раждах 14часа, та и от Варна да бях тръгнала щях да стигна навреме Simple Smile


От Варна си е доста път, особено ако си с контракции вече, а и всяко следващо раждане е по-бързо. И аз имам 4 часа път до София и ако реша да раждам там, ще отида поне десет дни преди термина от страх да не родя в колата Wink
От твоята клавиатура в ръцете на съдбата.
Това за Варна и раждането го казах на майтап, сега живея на 80км от София.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте тази вечер си направих два теста преди закъснението след 2 дни би трябвало да ми дойде

# 34
  • Мнения: 9 196
Здравейте тази вечер си направих два теста преди закъснението след 2 дни би трябвало да ми дойде


Според мен си за "Честито"! Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 1 125
Здравейте тази вечер си направих два теста преди закъснението след 2 дни би трябвало да ми дойде


Е, честито! няма да ти дойде при 2 положителни теста!! Лека и спокойна бременност!

# 36
  • Мнения: 450
Сега се чудиш дали са положителни, защото си ги направила преди закъснение. 😀
На мен ми се виждат положителни, не бих ги повторила. След две седмици бих отишла направо на доктор за установяване.
Честито и леко бременеене. 🤰🏻✌

# 37
  • Мнения: 5 468
В 95% от случаите, уринните тестове отчитат бременност още преди закъснението(около 12-14 дни след О), така че няма нищо странно.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Ами благодаря охх дано да се окаже верен резултат

# 39
  • Мнения: 4 785
Май наистина си за честито, изчакай сега 10 дни след датата на закъснение, а то няма да ти дойде да знаеш Simple Smile, и при АГ за установяване. Запиши си час, ако са по- натоварени от сега. Успех!

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте мами Simple Smile аз имам малко въпросчета тъй като ми е първа бременност Hug пих фолиева киселина около месец но я спрях защото ми ставаше много лошо, ще повлияе ли това на бебока и ако да, мога ли да я почна пак след голям интервал? И още едно:confused: как се справяте с повръщането? Аз вече 4ти ден повръщам по 3-4 пъти на ден и не мога да ям тъй като го изкарвам за секунди.Confounded имал ли е някой такъв проблем и до кога? Аз съм в 9г.с ... Благодаря предварително мамии:blush:

# 41
  • Мнения: 2 021
Започни пак да пиеш фолиева. До 12гс е задължително. Избери метилирана форма-например Неофолик мета.

# 42
  • София
  • Мнения: 661
Здравейте мами Simple Smile аз имам малко въпросчета тъй като ми е първа бременност Hug пих фолиева киселина около месец но я спрях защото ми ставаше много лошо, ще повлияе ли това на бебока и ако да, мога ли да я почна пак след голям интервал? И още едно:confused: как се справяте с повръщането? Аз вече 4ти ден повръщам по 3-4 пъти на ден и не мога да ям тъй като го изкарвам за секунди.Confounded имал ли е някой такъв проблем и до кога? Аз съм в 9г.с ... Благодаря предварително мамии:blush:

Много бременни сме имали такъв проблем. Simple Smile Аз си повръщах по 10-тина пъти на ден и нагоре до 15-16 г.с. Не мисля, че нещо много спира повръщането - аз наблягах на айран, вода с лимони, сухари и обикновени бисквити. И за чай от джинджифил съм чувала, че облекчава. Само гледай да приемаш много течности и да не се обезводняваш. Ако стане супер драматично положението вероятно ще ти изпишат Деган. Аз пих малко, но реално го повръщах и нямаше никаква полза, та се отказах. Но определено не спирай фолиевата киселина или най-малкото веднага я започни отново. Пий я, когато най-малко повръщаш, за да не я върнеш.

# 43
  • Мнения: 27
Здравейте,мамита някоя имала ли е проблем с появяването на папиломчета по врата най вече. При появата на първото ходих на дерматолог и ми го изгори с азот каза че при.бременните било нормално ама вече съм към края на бременността и са навсякъде и ги закачам и боли и сърби😭

# 44
  • Мнения: 397
Здравейте,мамита някоя имала ли е проблем с появяването на папиломчета по врата най вече. При появата на първото ходих на дерматолог и ми го изгори с азот каза че при.бременните било нормално ама вече съм към края на бременността и са навсякъде и ги закачам и боли и сърби😭

Аз имах и преди да забременея по врата, но се увеличиха от бременността и се появиха и по други "сгъвки" тъй да се каже. Нормално е да се увеличи броя им много неприятно, че при теб сърбят и болят защото реално нищо не можеш да ги правиш за момента. Аз моите по врата мисля, ако не се махнат като родя до няколко месеца година да отида да и изгорят с лазер.

Общи условия

Активация на акаунт