Любители на кучета - тема 78

  • 38 445
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 923
Макс лесно свикна да остава сам. Досега не е правил бели, имаме си ритуали, когато излизаме и знае кога ще сме всички заедно навън, кога остава самичък.

# 16
  • sf
  • Мнения: 10 256

Благодаря за темата!
Сутринта Нейо се оплете в автоматичния повод на едно куче, та има леко срязано на сгъвката на едното краче. Не е дълбоко, промих го и се надявам да мине бързо 🤔

# 17
  • Мнения: 22 867
Райна Иванова, това само в случай, че не давате калций допълнително на Аря. Като мъничък Рекс също гризкаше стените на терасата, споменах го на ветеринаря и той му даде Calci delice. Не помня колко време го давах, мисля, че една опаковка само изпи, но престана да стърже стени и досега не го прави. Та може да питаш вашия вет, вероятно е липса на нещо, за да го прави. И за хапването на акита, че четох в предната тема, Рекс го спаси от тая хубавина даването на сурово, по възможност непочистено шкембе, писала съм го и преди. Хареса му, режех го на парченца и го ядеше, а на сурово месо и досега не налита. Доколкото си спомням липса на някакви ензими било, без да претендирам за компетентност. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 11 135
И аз тук да се запиша!
Кафенце, благодаря!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Райна Иванова, това само в случай, че не давате калций допълнително на Аря. Като мъничък Рекс също гризкаше стените на терасата, споменах го на ветеринаря и той му даде Calci delice. Не помня колко време го давах, мисля, че една опаковка само изпи, но престана да стърже стени и досега не го прави. Та може да питаш вашия вет, вероятно е липса на нещо, за да го прави. И за хапването на акита, че четох в предната тема, Рекс го спаси от тая хубавина даването на сурово, по възможност непочистено шкембе, писала съм го и преди. Хареса му, режех го на парченца и го ядеше, а на сурово месо и досега не налита. Доколкото си спомням липса на някакви ензими било, без да претендирам за компетентност. Peace
Питахме, казаха че ако даваме хубава храна нямало нужда от допълнителни калций. Било много важно съотношението и можело да навреди от колкото да помогне ако приема повече от необходимото. Казаха, че от стрес, защото е сама го прави. Даваме и Роял Канин, която не е висок клас храна, но ме съветваха да не и давам добавки калций и не и взех.. Взех и един кокал, който съдържал калций, изяде го, но това преди 2 дни, все още не е гризало стената, а и тя не го правеше винаги, ами понякога.

# 20
  • Мнения: 22 867
Да, по принцип е така, аз понеже бях го чела, изнесох "лекция" на вета, че не трябва допълнително калций, тогава хранех Рекс с Diamond. Докторът ми се усмихна (пак ме изтърпя човекът) и ми каза, че много чета в нета. Давах калци делис, защото той така каза, пък ако е за мен, можеше и да не го взема, но за Рекс хич не смея аз да взимам решения в медицински случаи. Просто го споменах това за калция, защото при нас така се развиха нещата. Здрави да сте! Peace

# 21
  • Мнения: 1 221
Ние също сме под наем и знам какво е да трепериш на покъщнината Simple Smile
До година и малко Бети седеше в коридора, защото унищожававе всичко по пътя си като е сама. Беше изровила стените потресаващо, та като се изнасяхме от този апартамент направихме ремонт на антрето Simple Smile
Започнах да давам калции и ровенето спря. Е за наказание че е изоставена се изпикаваше задължително пред вратата, за да може като я отворим да го разнесем хубаво ама то си е част от "кефа" да си имаш кученце.
След като мина годинка и малко всичките и пакости като с магическа пръчка спряха и ѝ разрешихме да се разхожда навсякъде. По цял ден спеше на дивана Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз само да се запиша

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И аз се прехвърлям в новата тема, но може би скоро мястото ми няма да е тук. Не ми се пише сега. За да не ви държа в напрежение, ще пиша, че ни се заяви да търсим дом на Торин. Не желаят да се грижат за него вече на село. В главата ми е каша, опитвам се да търся варианти, но ми е ужасно чоглаво и се чувствам предадена и излъгана в очакванията си. И ми се реве. Много.

# 24
  • Мнения: 2 433
Sivi, уникални снимки! Как да се скараш на такова ушато и миловидно същество?
Предполагам, че рояла му харесва без добавки,  защото самата гранула бъка от овкусители и добавки тип вегета. Това най-вероятно е и причината да не му понася на стомахчето.
Стената беше започанала да я гризка, но започнах да давам една добавка витамини и минерали, има и калции в нея и всичко приключи(ако те интересува мога да ги намеря). А като се замисля, че ги купих, за да стигна паричките за доставка на зооплюс..
Мечтая да стане на 2 години и да я домързи,  ама май ще си останат само мечти Simple Smile
Спящ данък:

# 25
  • Мнения: 508
Попълних лексикона от първа страница, като го копирах в word.
Някой може ли да ми каже как да го кача в темата?

# 26
  • София
  • Мнения: 12 027
Само запис от мен. При нас няма нищо ново и интересно.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 7 804
ТуигHug

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На мен всичките ми кучета до сега са спирали завинаги да гризат стената, когато дам калции. Включително и последната бебка - беше изгризала един ъгъл на стената в коридора, дадох витамини с калций и спря веднага.
Аз убедих ветеринарката да я кастрираме преди, а не след първото разгонване и съм много доволна. Едно че навсякъде пише, че е по-ефикасно по отношение превенция на раците и второ че много ми се иска да си спестим този ужас с разгонването. Мисля за училище, лошото е че това което съм избрала (Послушен) не е никак евтино, а се плаща накуп за всички нива. Надявах се да е на части, но не би. В началото на година е най-неподходящият момент за такива разходи, ама няма как ще трябва да се напънем, за да не изпуснем подходящата възраст.

# 29
  • Мнения: 1 221
ех, Туиг, съжалявам Sad

Общи условия

Активация на акаунт