СофтУни Светлина

  • 85 786
  • 463
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 851
Ние сме в четвъртък на интервю.Simple Smile

# 166
  • Мнения: 20
Учениците от тази година каква такса платихте? Сега виждам, че таксата вече е 8450лв

Преди два дни попитах училището във фейсбук дали ежегодното увеличение на таксите е само за новопостъпващите или засяга и тези, които вече учат там, но засега не са ми отговорили.

# 167
  • Мнения: 17
някой ходи ли вече на интервю...как протича изпита, споделете впечатления от училището и отношението като цяло

# 168
  • София
  • Мнения: 851
Ние бяхме, доволна съм. 1 час, докато малкия прави теста (подобен н този в сайта), ни разказаха за условията, зададохме си въпросите. Имаше и есе, а след 3 седмици ще ни кажат резултата.

# 169
  • Мнения: 17
темата на есето по избор ли е или зададена от училището....

# 170
  • София
  • Мнения: 851
Зададена беше-за щедростта.

# 171
  • София
  • Мнения: 2 914
Учениците от тази година каква такса платихте? Сега виждам, че таксата вече е 8450лв

Преди два дни попитах училището във фейсбук дали ежегодното увеличение на таксите е само за новопостъпващите или засяга и тези, които вече учат там, но засега не са ми отговорили.

Общо взето , това което казаха заобиколно е, че всяка година ще се увеличават с 10%. Което от тази сума, за последната година става 10 000 лв, което вече е непосилно за средностатистическо семейство. Но изглежда подбора ще е различен 🙁

# 172
  • София
  • Мнения: 851
Ketito, какво имаш предвид под различен подбор?

# 173
  • София
  • Мнения: 4 899
Ketito, какво имаш предвид под различен подбор?
На база чий родител може да плаща, а не качествата на детето.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Ketito, какво имаш предвид под различен подбор?
На база чий родител може да плаща, а не качествата на детето.
Това е пълна глупост!

# 175
  • София
  • Мнения: 4 899
chocha, да беше цитирала и мнението на ketito, за да става ясно откъде идва моя отговор и в какъв контекст. Аз не изразявам собствено мнение, а давам пояснение на въпроса на llo. А дали е глупост или не, времето ще покаже.

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Твоя коментар е глупав,не нейния!Подбора е различен за таксата по години,а не по персонални възможности. Дъщеря ми е от първия випуск и сега за първи път ни вдигат таксата с 10%.Значи ли,че сме с ниски финансови възможности:)

# 177
  • София
  • Мнения: 4 899
chocha, не знам защо лично приемате едно обяснение, което е напълно логично.
Нито обиждам Вас, нито Вашето дете, за да коментирате - по груб начин - написаното.
Явно ви убягва логиката, че ако таксата от 7 хил.лв. е посилна за 1000 семейства, то таксата от 10 хил. лв. е посилна за 300 семейства. Цифрите са произволни, но изводът от тях е очевиден.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Не съм се обидила лично,даже избягвам темата умишлено.Увеличение на цените в частната образователна система има всяка година и е заложено в абсолютно всички частни училища и договорите,които предлагат.Мисля,че навсякъде се движи около/до 10%.
С направения от вас коментар е възможно да се заблуди аудиторията затова съм коментирала.

# 179
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ketito, какво имаш предвид под различен подбор?
На база чий родител може да плаща, а не качествата на детето.

Аз бих искала да разбера на какво се основава горното твърдение? Имате лични наблюдения, вътрешна информация или...?

Общи условия

Активация на акаунт