СофтУни Светлина

  • 85 684
  • 463
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 17
И моят син не покрива А2 и в имейла ни написаха да му осигурим допълнително обучение лятото. Аз като съвестен родител му осигурих учител онлайн и целия месец август всеки ден учи по три часа английски...Не разбра нищо от лятна ваканция, но и не мрънка защото се притеснява да не би да не успява с уроците в училище...На море ходихме и той беше с лаптопа по цял ден. Няма време за книгите по литература , но виждам че му идва в повече това учене.  Ще видим сега на втория изпит какво ще направи. Първия изпит премина точно за 5 минути, което малко ме озадачи...но явно госпожата го е преценила за това време. Очакваме вече информация за началото на учебната година.

# 226
  • Мнения: 21
[
    [/b]quote author=PetyaS. Да и при нас устния беше така. Само, че писмения е мн по-показателен. А и има свити деца, които е нормално да се гипсират и това се вижда. Дали пък не искат да изкарат някой лев за английския, защото се съмнявам, че ще е безплатно след училище. Ние скоро държахме в школата по английски за ниво и също си го взехме и то-по-високо та незнам как от това, че детето видимо се притесни на устния ще има втори, но доколкото разбрах писмен, не устен. Моя също отиде на лагер с учебниците да преговаря, при това международен. Ние също лято не видяхме. На плажа учеше и той. Нека почне годината. Ще се справят децата. Няма къде да идат.link=topic=1020293.msg41258264#msg41258264 date=1597998016]
    И моят син не покрива А2 и в имейла ни написаха да му осигурим допълнително обучение лятото. Аз като съвестен родител му осигурих учител онлайн и целия месец август всеки ден учи по три часа английски...Не разбра нищо от лятна ваканция, но и не мрънка защото се притеснява да не би да не успява с уроците в училище...На море ходихме и той беше с лаптопа по цял ден. Няма време за книгите по литература , но виждам че му идва в повече това учене.  Ще видим сега на втория изпит какво ще направи. Първия изпит премина точно за 5 минути, което малко ме озадачи...но явно госпожата го е преценила за това време. Очакваме вече информация за началото на учебната година.
    [/quote]

    Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 18:45 от Ралица Иванова 673031

    # 227
    • София
    • Мнения: 545
    Тъжното е, че ще разберете колко напразни са били тези усилия ... за училище с много шум за нищо. Все пак успех!

    Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 23:08 от ЛориХю

    # 228
    • Мнения: 21
    Ние като бяхме в СМГ 3 години (най-елитното и най-трудно за влизане и кво.?Нямате си на представа колко смачкаха синът ми. Влезе с висок бал след 4 клас. Излезе с 5.80 диплома, но без грам самочуствие . Златна фасада, но кухо отвътре.  Държавните са под всякаква критика също. Решихме да пробваме нещо различно . То незнам остана ли нещо читаво в БГ?.
    Тъжното е, че ще разберете колко напрази са били тези усилия ... за училище с много шум за нищо. Все пак успех!

    # 229
    • Sofia
    • Мнения: 6 919
    Също така е хубаво изказаните мнения да са от личен опит,подплатени с повече точност.Моят син/дъщеря е в еди кой си клас и не ме кефе еди кое си затова сина/дъщерята учи еди къде си ...

    # 230
    • Мнения: 4 204
    Златна фасада, но кухо отвътре.  

    Ей, този цитат ми е трудно да го разбера. Бихте ли конкретизирали какво имате предвид?

    # 231
    • Мнения: 21
    Бала там е много висок, рекламата голяма. Обеснява се колко държат на децата, как там са най-добрите учители и т.н. Ами не е така. Още със започването на годината децата са подложени на голям стрес. Всичко е за време. Като изключим математика и български(там учителите са на ниво), всичко останало е общо взето трагедия. Млади учители(лошо няма). Току що завършващи студенти или скоро завършили. Масово около 23-28 г ,които не преподават материала, но после контролни за професори.Обратна връзка почти няма, а ако случайно отговорят обикновенно отговорите са “така съм преценила, така съм писала” или има достатъчно оценки(обикновенно 2 макс 3) за да го оформя за срока и не смятам да го изпитвам за повишаване. Това при въпрос от наша страна може ли детето да бъде изпитано за повишаване на оценка понеже е между 2 оценки и то самото иска.Имам доста събран материал и мога да пиша с часове по темата. В час по рисуване например и художник трудно би се справил, в час по музикс масово 2 за неправилна стойка. В час по история материал, който го няма в учебника масово е на контролни. Тоест децата няма как да се подготвят.По време на пандемия-онлайн тест с 35 въпроса от които 27 отворени за време 25 мин. Ако случайно интернета прекъсне те изхвърля от теста и след това влизайки отново в него( това е по-добрия вариант, защото може и да не успееш) започваш от 0,т.е не ти помни отговорите които си дал преди да те изхвърли, съответно вече времето ти е още по-малко и неможеш да смогнеш. Има и друг вариант. Успял си с теста , но програмата бъгва и не ти дава възможност да го изпратиш. Молиш госпожата да го снимаш и пратиш с прикачен файл -отговора е ми сори такъв ти е късмета-неможе. Що за идиотизъм е това, кому е нужно такъв стрес?Без домашно 2 ка( ок съм с това, стига да не си защото ди бил в болница например и не си имал възможност да пишеш или пък в този ден отсъстваш поради причини в училище), но после при срочна оценка се взема винаги средноаритметично и когато имаш една 2 , трудно искарваш 6 за срока. Масово не се изпитват цял срок и вдичко се оставя за последните две седмици преди края на срока. Обикновенно първия срок последната седмица се излиза дървена ваканция и децата биват ощетени. Ако детето е между две оценки рядко се съгласяват да го изпитат за по-високата. Не се гледа прогреса на детето , а средно аритметично при това до стотни- не точни оценки( тоест 5,77+5,9+6 не се брои като три 6 разделени на 3)Още много примери мога да дам. Това са деца 5 клас и този стрес на повечето им идва множко. Много са примерите на деца влезли след 4 клас и отказващи да продължат след 7. Мое мнение разбира се и не ангажирам никой с това. Имах възможност да наблюдавам онлайн обучението лично от вкъщи през целия втори срок. В началото не вярвах на тийна и смятах , че заради бошуващи хормони се е разпуснал. Еми не е така. Лично се убедих. Пазя доста от фрапантните тестове по различните предмети.


    Златна фасада, но кухо отвътре.  

    Ей, този цитат ми е трудно да го разбера. Бихте ли конкретизирали какво имате предвид?

    Последна редакция: сб, 22 авг 2020, 09:14 от Ралица Иванова 673031

    # 232
    • Мнения: 21
    [Аз мисля, че  съм написала , че учи 3 години след 4 клас и това ясно показва, че сега ще бъде в 8 клас в новото училище;)b][/b]
    Също така е хубаво изказаните мнения да са от личен опит,подплатени с повече точност.Моят син/дъщеря е в еди кой си клас и не ме кефе еди кое си затова сина/дъщерята учи еди къде си ...

    # 233
    • Sofia
    • Мнения: 6 919
    Темата е за СофтУни!Вие явно сте недоволни от математическата гимназия/което явно е за друга тема/Така написан вашия коментар спокойно може човек да се обърка,че сте недоволна от СофтУни.Затова попитах за подробности, за да "свирим часовника" между съучениците.
    П.П.От описаното,което сте недоволна от бившото ви училище мога смело да кажа,че в СофтУни повечето неща са точно обратните.Естествено и там има какво да се желае още !

    # 234
    • Мнения: 21
    Може би не сте видели коментарите ми по-горе и в каква връзка споменавам СМГ. Иначе сме приети в Софтуни Светлина тази година и понеже над мен има човек който казва, че Софтуни не си заслужава и затова му отговарям , че в държавните също не е ок и затова сме решили да пробваме частно. Хубав ден !quote author=chocha link=topic=1020293.msg41262654#msg41262654 date=1598079786]
    Темата е за СофтУни!Вие явно сте недоволни от математическата гимназия/което явно е за друга тема/Така написан вашия коментар спокойно може човек да се обърка,че сте недоволна от СофтУни.Затова попитах за подробности, за да "свирим часовника" между съучениците.
    П.П.От описаното,което сте недоволна от бившото ви училище мога смело да кажа,че в СофтУни повечето неща са точно обратните.Естествено и там има какво да се желае още !
    [/quote]

    # 235
    • Sofia
    • Мнения: 6 919
    Сега се зачетох по-внимателно.Всъщност коментара ми беше не за вас,а за ЛориХю Hands Thumbsup

    # 236
    • Мнения: 993
    Тъжното е, че ще разберете колко напразни са били тези усилия ... за училище с много шум за нищо. Все пак успех!

    Няма напразни усилия! Всяко знание, натрупано независимо от повода, може да е само от полза.
    А Вие, след като хвърляте такива гръмки и категорични твърдения, бихте ли се аргументирали с примери от личен опит, все пак?

    # 237
    • Мнения: 56
    Тъжното е, че ще разберете колко напразни са били тези усилия ... за училище с много шум за нищо. Все пак успех!

    Ще поживеем , ще видим. Когато дъщерями се ориентира към тази гимназия се постарах да намеря мнения на родители на деца учещи там. Ами мненията бяха на 90% положителни. Самите деца също бяха от добри или елитни столични училища с около 140- 160т сбор точки  на НВО (без точките от дипломата). Една от майките каза , че домашни почти нямало (с изключение по мат), но каквото питала, детето го знаело. разбрах и за дете прехвърлено от Софтуни в Иван Апостолов след първия срок, защото малко учели в Софтуни. Мисля, че повечето от нас са насочили детето си натам , за да научи "занаят", а не толкова да разбира от география, история или биология. В ТУЕС или Джон Атанасов също не блестят със знания по общообразователните предмети.

    # 238
    • София
    • Мнения: 2 884
    Имате ли информация за 1 септември?

    # 239
    • Мнения: 17
    Да...имаме днес имейл. Учуди ме факта, че още на 01.09 трябва да са с униформата. Нищо не споменават за втори тест по английски... Не разбрах трябва ли да носят нещо,  освен  приложената декларация, маска, дезинфектанти...

    Общи условия

    Активация на акаунт