Имена за близнаци

  • 11 388
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мами!
Август месец тази година очаквам близнаци и отсега започвам да мисля имена!
Харесала съм си за момиче Патрисия,а за момче Мартин! Искам да чуя мнението ви за тези имена, ако не ви допадат може да ми предложите и вие!
За предпочитане да започват с П или М!
П.С. Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 9 196
Много роми има кръстени Патриция. Аз не бих го избрала. Пък и самата асоциация на името ...

Патриций (на латински “patricii” от pater — баща, т. е. „потомци на бащите“) е представител на аристократичното съсловие в Древен Рим. Във Византия, патриций е титла, давана на висши длъжностни лица и провинциални управители. Титлата е използвана и от готи, франки, бургунди, лангобарди в ранните варварски кралства в Западна Европа[1].

# 2
  • Мнения: 1 156
С „П” харесвам Пламен, Пламена. С „М” Марина, Мария, Мирела, Момчил

# 3
  • Мнения: 3 139
Патрисия не ми харесва.

Мартин,Мартина - ок.

# 4
  • Мнения: 7
Предпочитам момичето да е с П , защото аз самата съм Мариела и някак не ми пасва Мариела и Мария или Мариела и Мирела.

# 5
  • Мнения: 9 196
Предпочитам момичето да е с П , защото аз самата съм Мариела и някак не ми пасва Мариела и Мария или Мариела и Мирела.

Пламена, Преслава, Полина.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 979
Пресияна, Полина

Допълвам с Петя, но уточнявам, че не ми харесва. На теб пък може да ти хареса.
Патрисия най-много не ми харесва. Всички други предложения са по-добри.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 20:42 от Жълто Цвете

# 7
  • Мнения: 4 019
Патрисия за тези ширини ми звучи като циганче или като стриптизьорско име...
Пламена и Мартин ми звучат супер на мен.

# 8
  • Мнения: 10 582
Патрисия е ужасно.
Мартин е добре, но много изтъркано напоследък.

Полина или Пламена
Михаил или Момчил

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Магдена и  Преслав

# 10
  • Мнения: 2 511
Маргарита, Милица, Мила
Петър, Павел

# 11
  • Мнения: 312
Пламена, Петя, Полина, Паолина/Паулина, Преслава, Палмира, Персиана/Персияна, Пирина, Пролетина

Памела - Мед, медовина, сладка като мед (гъцки произход). Имен ден на 6 февруари и 29 юни

Пандора - дарена от всички, вседарен - ако искаш от по-нетрадиционните

А за момче - Мартин/ Мартен, Максим, Максимилиян, Матей

# 12
  • Мнения: 548
На Патрисия, която аз познавам и викат “Пацата“, а към нея се обръщат с Пацо....

Да не говорим за моята лична асоциация за патерица, това име не бих го избрала при никакво положение..... Въбще не ми харесва.

Паолина, Преслава, Паскалина - не съм сигурна дали ми харесва наистина, или защото познавам момиче и свързвам името с хубав човек.
П като цяло не е много брагодатна буква, за момиче особено.

Мартин ми харесва, ето още няколко предолжения:
Максим, Марио, Марко, Матей, Милен, Михаил

# 13
  • София
  • Мнения: 7 998
С П за момиче бих избрала Полина. Патриция не ми харесва.
Мартин е разпространено и стандартно име.

# 14
  • Мнения: 8 919
Паола и Мартин.

А на мен Патрисия ми харесва. Embarassed

# 15
  • Мнения: 12 343
П е една от буквите, с които трудно бих харесала име. Приемливите за мен са:
Паола, Палома и Патрисия от чуждите
Петя, Полина, Пресияна, Преслава и Пламена от нашите.
Ако трябва да избера с тази буква бих избирала между Паола, Патрисия и Пресияна.

С М харесвам
за момиче - Мира, Мила, Милена, Марина, Мартина, Мария, Анна - Мария, Мадлен
за момче - Мартин, Мирослав, Михаил, Милен,  Момчил, Младен, Миладин

# 16
  • Мнения: 3 139
С П за момиче ми харесват само Полина и Паола

С М за момче - Михаил, Максим, Мартин

# 17
  • Мнения: 18 562
Патрисия не е съвсем лошо. Но на мен също не ми харесва особено. На галено Пати. Мартин пък съвсем не го харесвам. За момиче с П не ми допада никое име.
С М има доста хубави. Максим или Максимилиан.
Паола харесва ли ти? Също е латино звучащо като Патрисия.

# 18
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
На мен Патрисия ми е ок като име,може би защото познавам две девойки с това име.Казват им на цяло име.
Също ми харесва и Паолина.
Мартин не ми харесва.Мирослав и Максимилиан,а защо не и Масимо.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Пресияна,Паолина.
Патрисия не ми харесва,особено галеното Пати.

# 20
  • Мнения: 2 815
Не и за Мартин, не и за Патрисия.

П - Петя, Павел, Петър, Пламен.
М - Магдалина, Мирослав.

# 21
  • Мнения: 13
М - Мариан , Моника
П -  Павел, Пламен, Полина

# 22
  • Мнения: 7
Ние за галено на Патрисия сме харесали ,,Риси" , ако това е крайното решение,но от предложените ми допада Паолина/Паулина.

# 23
  • Мнения: 2 761
И двете имена са ок според мен. За първи път чувам, че Патрисия е разпространено сред малцинствата. Галеното Пати ми харесва повече от Риси.  Peace

# 24
  • Мнения: 8 578
Мартин ми харесва.
Патрисия не особено,не ми харесват и галените Пати (свързвам го с глагола патя),Риси също не ми допада.
Сия според мен е хубав вариант за галено.
Иначе ми харесват Павлета,Паулина,
Преси/я/а/на ,Паная,Пелагия (гръцко-озн. морска),Палмина,Пламена,Полина,Петя,
Пауника(цвете-Антерикум).

# 25
  • Мнения: 2 141
Патрисия ми харесва по принцип, но не съм сигурна как би се вързало с фамилията 🤔 От българските с П ми харесва само Преслава, но не бих си кръстила детето така...

Мартин не ми харесва. С М - Матео, Матей, Максим, Марио

# 26
  • София
  • Мнения: 12 494
Аз бих избрала Полина и Мирослав.

# 27
  • Мнения: 7
Фамилията ни е Георгиеви

# 28
  • Мнения: 2 141
Ами на мен ми харесва... Патрисия Георгиева ми звучи хубаво. За момченце с тази фамилия - Матей или Максим.

# 29
  • Мнения: 12 343
Пресияна и Маламир Георгиеви как ви звучи?

# 30
  • Мнения: 8 919
Пресилено. Всъщност, Пресияна ми харесва донякъде, но Маламир - категорично не.

# 31
  • Мнения: 8 578
Пресияна-да.
Маламир ми идва в повече.За мен има далеч по-хубави хански имена.

# 32
  • Мнения: 12 343
Маламир е рядко срещано, но понеже се търси мъжко име с М, за да са равностойни с женското. Е,може и Михаил и Пресияна,но тогава единия ще има имен ден, а другия - не. Да няма после сърдити.

# 33
  • Мнения: 18 562
На мен пък много ми хареса предложинието на Мама Ру. Двете имена са български, владетелски и много си отиват. Да, Маламир е една идея по-странно, но е интересно и стои добре до Пресиана. (Аз бих го ползвала с А,защото ми звуче по-нежно, и за да може да й се казва Ана_Ани на галено.

# 34
  • Мнения: 275
Макар и наобратно, Павел и Мая ми харесва като комбинация.
С М за момче - Момчил, Мирослав, Милен.
С П за момиче - Преслава.
Патрисия - не.

# 35
  • Мнения: 1 156
Християнското име, което княз Борис Първи приема след Покръстването е Михаил. Така че, ако държиш да са и двете на такава историческа тематика, може да са Пресиана и Михаил. Но ако държиш да са прабългарски имена, Маламир на мен също не ми звучи добре. Ако решиш да направиш компромис с буква М, Тервел, Аспарух, Крум и Кобрат ми звучат по-добре.

# 36
  • Мнения: 8 919
О, Момчил ми харесва много, макар че никога не се сещам за него на първо четене. Момчил и Преслава правят доста добра комбинация и при това от съвсем български имена.

# 37
  • Мнения: 410
Павлина и Михаил
Пресияна и Момчил
Полина и Милен

# 38
  • София
  • Мнения: 3 050
Пенелопа, Паола
Матей, Максимилиан, Мариа/ян

# 39
  • Мнения: 5 440
Полин и Матео

# 40
  • Мнения: 166
Петра и Марк

# 41
  • София
  • Мнения: 1 412
Ух, Патрисия не ми харесва въобще. Познавам една такава, всички и казват ПатЕ, а тя винаги се представя с цяло име.  Grinning

За момиче с П ми харесват - Памела, Полина и що годе Пламена.
За момче с М - любимото ми е Матей.. Иначе ми харесват още Мартин и Максим... Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 038
Пламен(а) и Милен(а)

# 43
  • Мнения: 573
Патрисия е супер кичозно и превзето. Чак ми е трудно да повярвам, че човек, който ще си кръсти едното дете Мартин, ще причини на другото да е Патрисия. Преслава ми е леко селско и определено създава фолк асоциации.
С П за женски що-годе прилични са ми Петя и Полина (ама без Паолина, че и то ми звучи от малцинствата).
С М харесвам доста женски, но за мъжки, Мартин хич не ми е лошо, макар и доста разпространено. Михаил също става, но не ме радва Мишо. Матей, Марий и Марио въобще не ми харесват също. Ако трябва да са с тези букви, бих кръстила момчето Павел, а момичето - Михаела, Мая, Марина, Милена.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Преслава е славянско име!  ooooh!
Имало го е стотици години преди фолкпевицата Преслава и ще го има стотици години след нея, и не благодарение на нея!
Означава да бъде "преславна", демек да има много слава.

# 45
  • Мнения: 573
Не казвам, че Преслава се е появило с т.нар. певица на ориенталски ритми, знам, че е съществувало много преди това, както и какво означава. Което не променя начина, по който го възприемам. Познавам много интелигентна жена с това име. И все пак - Преси не е най-красивото обръщение на света. Преслава, Пресияна и всякакви пре-та, сияния и слави просто не ми допадат и ми звучат ПРЕсилено и ПРЕвзето.

# 46
  • Мнения: 18 562
На мен са ми много интересни асоциациите, които хората правят с имената. Преслава е славянко име, Емилия и Анелия, Емануела са също прекрасни имена, дай да не ги ползваме, щото създават определени асоциации. Аз наскоро разбрах, че името Никол се носело от леки жени/момичета кифли,а името на моята дъщеря било циганско и сериалско(циганите си кръщавали така децата). Нищо, че е име от 12 век, еврейско, носено от не една кралица в Европа, ама хайде....честно казано малко обидно ми става като чета такива квалификации за имената. Ми то всеки втори циганин е Васил или Георги-да вземем да ги обявим и тях за цигански имена освен.
На братче Мартин не му отива сестра Патрисия. И по мое мнение имената трябва да са близки. Ако едното е традиционно и международно, то нека и другото има подобно звучене. Това разбира се решават родителите. Аз само си казвам мнението

# 47
  • Мнения: 8 919
Кое раздалечава толкова Мартин и Патрисия като имена? Не са ли и двете с латински корени?

# 48
  • Мнения: 18 562
Едното е подчерано чуждо,а др. е възприемано за по-българско. (Без значение оригиналния произход)
И като звучене са ми много различни.
Звучи ми като едното дете да ти се казва Йорданка,а другото Катрин примерно.Не,че е лошо. Просто Бих помислила за имена, които да са по-близки.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 412
Всъщност и на моите близначки имената им се различават по произход - името на едната си е българско, на другата - не. Но пък и двете имена са нежни и женствени и макар да са различни по произход, много си отиват едно с друго.

Всъщност сега се сещам, че когато бях ученичка в класа си имахме Цецко (цялото му име беше така), а сестра му (с една-две години по-малка) се казваше Джулиана. Много ни беше смешна комбинацията, просто защото името на едното дете - старовремско, обикновено и не-хубаво, а на другото- модерно, изискано, някак с по-аристократично звучене.
Естествено не сравнявам Цецко с Мартин, просто някак си до Мартин не ми звучи добре Патрисия.

# 50
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Патрисия не ми харесва. Може да смените на Мартина , Михаела. Хубави имена с буквата П изобщо не се сещам.

# 51
  • Мнения: 18 562
Ния ме разбра какво имам предвид.  Peace И е дала красноречив пример. Имената на твоите сладурки си подхождат много.  Simple Smile То не става дума само за произход. Но сега на моята дъщеря живот и здраве не върви един брат с име Иван или Радослав примерно. Ако пък имам още едно момиче бих търсила сходно име, което да звучи добре до това на сестрата, примерно да речем-Вероника. Не знам защо открай време ми звучат много добре имената едно до друго.  Simple Smile Grinning

# 52
  • Мнения: 39 465
Две сестрички в съседния блок се казват Катрин и Стефка. Мииииии смешно ми е

# 53
  • Мнения: 18 562
Сигма, наистина е смешно. Не знам защо така правят родителите. Разбира се има го и варианта така да си им харесва, щом в крайна сметка са ги кръстили, но не мислят ли за в бъдеще. ? Едната с хубаво и модерно име, другата с остарялото Стефка. Е, има и вариант да са искали да угодят първия път я на баба, я на дядо... Rolling Eyes а за второто майката вече да си е казала "тоя път ще е на мойто". #Crazy разсъждавам си, колко е вероятно няма как да знам Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 39 465
Катрин е по голямата  Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 1 412
Ния ме разбра какво имам предвид.  Peace И е дала красноречив пример. Имената на твоите сладурки си подхождат много.  Simple Smile То не става дума само за произход. Но сега на моята дъщеря живот и здраве не върви един брат с име Иван или Радослав примерно. Ако пък имам още едно момиче бих търсила сходно име, което да звучи добре до това на сестрата, примерно да речем-Вероника. Не знам защо открай време ми звучат много добре имената едно до друго.  Simple Smile Grinning

Ооо да, Вероника наистина би си отивало с името на твоята кукла. Simple Smile Хем много различни имена, хем си подхождат. Аз така обичам. А за мъжко много добре ще стои - Емануил или Самуил, аз да си кажа. Mr. Green

Относно въпроса на авторката: За мен най-хубавата комбинация е Памела и Матей - и двете имена са рядкосрещани, мелодични и с хубаво значение. Simple Smile

Да, това с Катрин и Стефка е смешно  Laughing - същата работа като с Цецко и Джулиана.

Има го и оня вариант в опита хем да се угоди на бабата и дядото, хем да има оригиналност, да се измислят и да се слагат идиотски двойни имена от рода на Франческа-Петра(или Пенка май беше), Весела-Мая, Миладин-Господин, Ирис-Сиера и тн и тн..

# 56
  • Мнения: 18 562
Тези две мъжки имена бяха сред вариантите за момче Ния. Как ги нацели 😁

# 57
  • София
  • Мнения: 1 412
Тези две мъжки имена бяха сред вариантите за момче Ния. Как ги нацели 😁

Сериозно ли? Simple Smile Много подходящи ми се сториха предвид твоя вкус, затова ги написах. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 18 562
Да,абсолютно. Обаче ние изобщо не сме ги обсъждали. Мм само каза, че едното било гейско 😆значи Ния,разбрала си вкуса ми😉

# 59
  • Мнения: 8 919
Не разбрах как толкова бързо Мартин стана съвсем обикновено българско име. За мен винаги е било нормално име, защото от предучилищна имам съученик Мартин. Но е факт, че не беше често срещано и дори преди години тук в подфорума други момичета го спрягаха за ново за България име. А сега се опитвате да ме убедите колко обикновено име е Мартин. Да не се бъркате с Марин, момичета?
А откакто се помня познавам и Патриция, набор ми е, затова и не виждам нищо прекалено претенциозно в Патрисия.

# 60
  • Мнения: 3 040
Поала и Михаил

# 61
  • Мнения: 1 560
Михаел ми харесва за момче, както и Мартин, нищо, че е по-често срещано,
А за момиче Паола не е лошо, иначе Полина, Петя, Преслава, но като цяло за момиче с П не ми харесват.
Наобратно-
Мартина, Микаела също ми е любимо име както и Павел.
Павел и Микаела мисля, че е супер комбинация.

# 62
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
За момче с М ми хaресвaт Михaел ,Мaртин, Мирослав, за момиче с П-Пaолa,Полинa  Преслaвa ,Персиянa (или Пресиянa -не съм сигурнa кое е по-прaвилно ).

# 63
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Преслава и Момчил
Полина и Мартин
Пламена и Мано(и)л
Паулина и Максим

# 64
  • Мнения: 547
Полина и Мартин

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Пресияна и Михаил
Преслава и Момчил
Полина и Мирослав
Паола и Максим
Паулина и Мартин
Марина и Преслав
Мартина и Петър
Маринела и Пресиян

# 66
  • София
  • Мнения: 1 150
С "П" фаворитите ми са Паола, Полина, Преслава, Патрисия също звучи приятно; Павел, Пламен, Пресиан.
С "М" съм пристрастна към Мартин, но харесвам също Михаил, Мартен, Марк, Морис, Марсел, а от женските имена Марта, Мая, Марина, Мириам, Мира, Мирена. Като комбинации за близнаци ми допадат Марта и Павел, Патрисия и Марсел, Паола и Мартен, Полина и Марк, Пресиан и Мирена, Преслава и Мартин.

# 67
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Момчил, Манол, Максим. Женски имена с П не харесвам.

# 68
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Патрисия ми звучи ужасно.

Като цяло с П май не харесвам нито едно женско, но ще опитам да дам идеи:

Паола, Преслава, Павела

За момче с М - Матей

Обратната комбинация ми е по-лесна сякаш.

Мина и Павел например много ми харесва.

# 69
  • Мнения: 914
Пламена  и  Максим

# 70
  • Мнения: 2 224
Мартин и Паолина
Павел и Мария
Павел и Марилена
Патрисия ми звучи по-добре като Патриция

Общи условия

Активация на акаунт