Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 75 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 480
Много ти благодаря за изчерпателния отговор Kissing Heart
Няма грешка, 10 капки на седмица е, но за щастие след 2 дни съм при доц. Русев и разчитам,  че той ще назначи правилна терапия

# 346
  • Мнения: 1 472
На мен за Вит.Д - 63 (50-70) ми изписаха по 25 капки на седмица за 2 седмици от същото това лекарство....и после контрола...да видим

# 347
  • София
  • Мнения: 35 968
Много ти благодаря за изчерпателния отговор Kissing Heart
Няма грешка, 10 капки на седмица е, но за щастие след 2 дни съм при доц. Русев и разчитам,  че той ще назначи правилна терапия
Ще чакам да споделиш, какво е казал лекаря Peace

# 348
  • Мнения: 90
Здравей Денис! Искам да те попитам нещо ...
Имам проблем ..
Фоликул който не се пука, биха ми инжексия, след което пак не се спука и стана киста така съм явно от доста време и само да питам възможно ли е да е свързано с хормоните и някой от тях да пречи. За сега пия Дуфастон днес ми свършва кутията, но дали ще ми помогне дуфастона ако е от хормоните?
Благодаря ти предварително!

# 349
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравей Денис! Искам да те попитам нещо ...
Имам проблем ..
Фоликул който не се пука, биха ми инжексия, след което пак не се спука и стана киста така съм явно от доста време и само да питам възможно ли е да е свързано с хормоните и някой от тях да пречи. За сега пия Дуфастон днес ми свършва кутията, но дали ще ми помогне дуфастона ако е от хормоните?
Благодаря ти предварително!
Здравей!
Ако при теб, фоликулите не се пукат, е редно да провериш всички хормони /когато няма киста или ЗФ/.
Може причината да е и в някой от тях. Сложно е и лекар трябва да прецени.
Когато има киста/ЗФ, в  повечето случи,  протестина, какъвто и да е той, помага.
Кистите обаче са много видови. Ако е ендометриозна или лутеинова - прогестинът може и да не помогне.
След като е назначен Дуфастон, най-вероятно е функционална киста /фоликуларна/ - те изчезват по-бързо.

# 350
  • Мнения: 90
Здравей Денис! Искам да те попитам нещо ...
Имам проблем ..
Фоликул който не се пука, биха ми инжексия, след което пак не се спука и стана киста така съм явно от доста време и само да питам възможно ли е да е свързано с хормоните и някой от тях да пречи. За сега пия Дуфастон днес ми свършва кутията, но дали ще ми помогне дуфастона ако е от хормоните?
Благодаря ти предварително!
Здравей!
Ако при теб, фоликулите не се пукат, е редно да провериш всички хормони /когато няма киста или ЗФ/.
Може причината да е и в някой от тях. Сложно е и лекар трябва да прецени.
Когато има киста/ЗФ, в  повечето случи,  протестина, какъвто и да е той, помага.
Кистите обаче са много видови. Ако е ендометриозна или лутеинова - прогестинът може и да не помогне.
След като е назначен Дуфастон, най-вероятно е функционална киста /фоликуларна/ - те изчезват по-бързо.
Тя кистата се пука всеки месец, но на следващия пак се образува.

# 351
  • София
  • Мнения: 35 968
Скрит текст:
Здравей Денис! Искам да те попитам нещо ...
Имам проблем ..
Фоликул който не се пука, биха ми инжексия, след което пак не се спука и стана киста така съм явно от доста време и само да питам възможно ли е да е свързано с хормоните и някой от тях да пречи. За сега пия Дуфастон днес ми свършва кутията, но дали ще ми помогне дуфастона ако е от хормоните?
Благодаря ти предварително!
Здравей!
Ако при теб, фоликулите не се пукат, е редно да провериш всички хормони /когато няма киста или ЗФ/.
Може причината да е и в някой от тях. Сложно е и лекар трябва да прецени.
Когато има киста/ЗФ, в  повечето случи,  протестина, какъвто и да е той, помага.
Кистите обаче са много видови. Ако е ендометриозна или лутеинова - прогестинът може и да не помогне.
След като е назначен Дуфастон, най-вероятно е функционална киста /фоликуларна/ - те изчезват по-бързо.
Тя кистата се пука всеки месец, но на следващия пак се образува.
Изследвай тогава всички хормони.
Приемай поне Аргинин, Инозитол и NAC - те подпомагат О. / спукването на ДФ/

# 352
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, Денис,

моля за коментар на хормоните, пуснати на 3 ден МЦ:

Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
CibaLab ЛЕЙДИ   Профил   *   *
Prolactin ( Пролактин )   517.40   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   5.22   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )   5.65   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   215.90   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Progesterone ( Прогестерон )   0.791   nmol/l   Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4

Благодаря предварително  bouquet

# 353
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните, пуснати на 3 ден МЦ:
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
CibaLab ЛЕЙДИ   Профил   *   *
Prolactin ( Пролактин )   517.40   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   5.22   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )   5.65   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   215.90   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Progesterone ( Прогестерон )   0.791   nmol/l   Фол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1; Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
Благодаря предварително  bouquet
Здравей!
Пролактинът е висок, провери го от О. до 7-ми ден след нея.
Е2 е висок, може да има киста или ЗФ, които търпят обратно развитие - трябва да те видят на УЗ.
Другите са добре.

ПП. Провери Андростендион, ТСХ и Т4, Инсулин + Глюкоза, на гладно

# 354
  • София
  • Мнения: 626
TSH 2,110 mIU/I референтни 0,300-4,200
FT4 12,00 pmol/I референтни 12.00-22.00

изследвани са преди 6 дни преди да ми дойде. Андростендион, инсулин и глюкоза скоро не съм изследвала, но преди не съм имала проблем с тях. Доста внимавам с храненето и спортувам редовно, въпреки това февруари имах 3-та неуспешна инсеминация Sad

# 355
  • София
  • Мнения: 35 968
TSH 2,110 mIU/I референтни 0,300-4,200
FT4 12,00 pmol/I референтни 12.00-22.00

изследвани са преди 6 дни преди да ми дойде. Андростендион, инсулин и глюкоза скоро не съм изследвала, но преди не съм имала проблем с тях. Доста внимавам с храненето и спортувам редовно, въпреки това февруари имах 3-та неуспешна инсеминация Sad
Консултирай се с ендокринолог, има разминаване в ТСХ и Т4 и според мен, показват вторичен/третичен хипотиреоидизъм.
Е2 е висок и ако няма видима причина - киста/ЗФ, тези високи нива на естрогена, потискат функцията на ЩЖ.
Ще чакам да споделиш, какъв е коментара на лекаря.

# 356
  • Мнения: 247
Здравей Денис! Преди няколко дни ти изпратих моите и на съпругът ми изследвания. Той имаше повишен холестерол, глюкоза и инсулин. По твой съвет той си пусна хормони на щитовидната жлеза. Ето и резултатите, много те моля да кажеш дали са добре!
FT4 - 16.72, реф.стойности 12 - 22
TSH - 1.760, реф.стойности 0.300 - 4.200

# 357
  • София
  • Мнения: 35 968
Здравей Денис! Преди няколко дни ти изпратих моите и на съпругът ми изследвания. Той имаше повишен холестерол, глюкоза и инсулин. По твой съвет той си пусна хормони на щитовидната жлеза. Ето и резултатите, много те моля да кажеш дали са добре!
FT4 - 16.72, реф.стойности 12 - 22
TSH - 1.760, реф.стойности 0.300 - 4.200
Добре са Peace

# 358
  • Мнения: 247
Много ти благодаря, Денис!

# 359
  • София
  • Мнения: 1 480
Скрит текст:
Много ти благодаря за изчерпателния отговор Kissing Heart
Няма грешка, 10 капки на седмица е, но за щастие след 2 дни съм при доц. Русев и разчитам,  че той ще назначи правилна терапия
Ще чакам да споделиш, какво е казал лекаря Peace
Здравей Денис, мина консултацията ми при доц.Русев.
Да напомня Вит.Д-тотал 28,84 при референтни стойности 50-120
Изписа ми 10 капки/ден вигантол за 30-40 дни и след това контрола, за промяна на дозата според резултата.
Каза , че се целим в стойност около 80 и препоръча да не правим опити преди да се вдигне стойността.
Стойността на Б12 (468,50) каза, че му харесва много, но предвид, че не го усвоявам добре, препоръча да приемам метилкобаламин 1000 , 1-2 пъти седмично, за да го държа на горна граница.

Общи условия

Активация на акаунт