Резултати от микробиология

  • 140 716
  • 1 822
  •   2
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 126
Моята миналата година покрай празниците отиде месец. Но казват до 2 седмици. Звъннете в лабораторията.

# 1 741
  • Мнения: 116
Здравейте, може ли мнение по резултати от микробиология, тъй като събота никой не ми вдига, а докторът, не знам доколко правилно, при вземане на материал ми изписа лечение полижинаск за 6 дни, като имам останали още два глобула. Доколкото ми се струва лекарставата са били излишни и не знам да ги продължавам ли. Моля за компетентно мнение

# 1 742
  • София
  • Мнения: 1 174
Компетентно мнение ще получите само от лекар.

Първо се взима секрет, а после се назначава и започва лечение съобразено резултата.

# 1 743
  • Мнения: 116
NadezhdaML , съгласна съм, че първо резултатът, след това лечението, но лекар ми предписа лечение преди резултат...а явно няма защо да прилагам глобули още два дни
Компетентно мнение ще получите само от лекар.

Първо се взима секрет, а после се назначава и започва лечение съобразено резултата.

# 1 744
  • Мнения: 2 484
Ама направо този Полижинакс е бил излишен.
Ти имаш умерено количество лактобацили, нищо чудно сега да си ги доубила с тия глобули.
Това, което ти трябва е малко допълнителен вагинален пробиотик, а не антибиотични глобули като Полижинакс.
Тия АГ са за бой.
Спирай всичко и като отидеш - да ти изписва нещо адекватно за флората.
Познавам много добре микробиоложката, тя отбелязва с + лактобацилите, с 1 плюс са единични, с 2 плюса - умерено, с 3 плюса вече си е нормално количество, с 4 плюса - повече от значително.
Ти си с 2 плюса, след Полижинакс със сигурност си и с по-малко.

# 1 745
  • Мнения: 116
Mila1331, много благодаря за отговора. Вече не знам къде да ходя. Бях по принцип на вливки за лактобациликус при тоя доктор, защото при изследване на микробиом, се установи, че лактобацилите не са достатъчно количество и че те са причини за неупесно забременяване. При прегледа той реши, че имам нещо и да не рискуваме с вливките, взе микробиология и изписа глобули и микомакс... Може ли да кажеш какъв пробиотик си ползвала, този доктор ми изписа омни биотик 6, който адски ми дразни стомаха и не мога да го приемам

Ама направо този Полижинакс е бил излишен.
Ти имаш умерено количество лактобацили, нищо чудно сега да си ги доубила с тия глобули.
Това, което ти трябва е малко допълнителен вагинален пробиотик, а не антибиотични глобули като Полижинакс.
Тия АГ са за бой.
Спирай всичко и като отидеш - да ти изписва нещо адекватно за флората.
Познавам много добре микробиоложката, тя отбелязва с + лактобацилите, с 1 плюс са единични, с 2 плюса - умерено, с 3 плюса вече си е нормално количество, с 4 плюса - повече от значително.
Ти си с 2 плюса, след Полижинакс със сигурност си и с по-малко.

# 1 746
  • Мнения: 2 484
Ашли, какви са тези вливки на лактобацили?
Ох, а това за липсата на лактобацили и неуспешно забременяване е просто… потрес. Ако това е единствената причина - просто нямам обяснение, това не води до такива последици. Единствено - нарушена ти е флората, съответно си по-податлива на инфекции. Изключени ли са всякакви полово-предавани болести? Тип хламидия, уреаплазма, микоплазма? Ето вече такива нещо са пречка за забременяване, както и разбъркват нормалната флора.
А да изписваш Полижинакс на око при положение, че няма лактобацили… по-добре да беше изчакал резултатите от МБ този лекар. Не знам, чета и се хващам за главата.
А и лактобацилите не се оправят с пиене. То и аз нон-стоп пия, ама имам ли лактобацили на фона на 3 АБ - нямам. Сега ще имам месеци да си оправям флората, за целта използвам Гинофилус по схема, няма да се размина с 1 курс. Но се възстановяват с него, случвало ми се е много пъти. Просто АБ убиват не само патогените, но и лактобацилите.
Та така - Омнибиотик 6 аз лично не го харесвам, от техните пия 10 или ПроВи5, в момента съм на Синкванон, но аз ги пия за чревната флора, а не за вагиналната. За вагиналната, както казах - слагам Гинофилус.
Сериозно те съветвам да отидеш на друг лекар за мнение не само по въпроса с лактобацилите и вагиналната ти микрофлора, но и за репродуктивния проблем. Много ми намирисва лошо тази история.

# 1 747
  • Мнения: 116
Mila1331, при биопсия на микробиом се изследва и за уреаплазма, разни херпеси, не знам за хламидия дали влиза. По принцип на мен ми казаха още на прегледа, че имам хиперплазия, която се получава от дразнене, което според него още преди изследването беше липса на лактобацилус, което се и потвърди и че всичко друго е отрицателно. Напоследък репродуктивната медицина все повече установява връзката между липсата на лактобацилус с проблеми със забременяването, аборти и т.н. докторът е много добър, 4 месеца чаках за час при него, като преди това съм ходила при други и те нищо не казваха. Тези глобули ми ги назначи друг лекар, който трябваше да направи само вливките с лактобацилуса, всъщност доста млад и неопитен ми изглеждаше и явно е такъв. Още веднъж благодаря ти за коментара Simple Smile


quote author=Mila1331 link=topic=1020906.msg47921678#msg47921678 date=1713686962]
Ашли, какви са тези вливки на лактобацили?
Ох, а това за липсата на лактобацили и неуспешно забременяване е просто… потрес. Ако това е единствената причина - просто нямам обяснение, това не води до такива последици. Единствено - нарушена ти е флората, съответно си по-податлива на инфекции. Изключени ли са всякакви полово-предавани болести? Тип хламидия, уреаплазма, микоплазма? Ето вече такива нещо са пречка за забременяване, както и разбъркват нормалната флора.
А да изписваш Полижинакс на око при положение, че няма лактобацили… по-добре да беше изчакал резултатите от МБ този лекар. Не знам, чета и се хващам за главата.
А и лактобацилите не се оправят с пиене. То и аз нон-стоп пия, ама имам ли лактобацили на фона на 3 АБ - нямам. Сега ще имам месеци да си оправям флората, за целта използвам Гинофилус по схема, няма да се размина с 1 курс. Но се възстановяват с него, случвало ми се е много пъти. Просто АБ убиват не само патогените, но и лактобацилите.
Та така - Омнибиотик 6 аз лично не го харесвам, от техните пия 10 или ПроВи5, в момента съм на Синкванон, но аз ги пия за чревната флора, а не за вагиналната. За вагиналната, както казах - слагам Гинофилус.
Сериозно те съветвам да отидеш на друг лекар за мнение не само по въпроса с лактобацилите и вагиналната ти микрофлора, но и за репродуктивния проблем. Много ми намирисва лошо тази история.
[/quote]

# 1 748
  • Мнения: 2 484
А можеш ли да споделиш за вливките малко повече инфо?
Доста жени тук страдаме от липса на лактобацили, аз лично знам от какво се получава при мен, знам и как да си ги възстановявам, защото си играем в този омагьосан кръг с моята докторка от дълго време, но положението при мен е, че от много АБ заради други заболявания ми се скапва тотално флората отдолу.

# 1 749
  • Мнения: 116
Mila1331, другата седмица ще ми правят едната, като се правят две. Влива се течност с катетър в матката и идеята е след това бактериите да почнат сами да се размножават, един вид се прави колония. Така ми го обясниха. Аз знам за две дами, които след такава интервенция имат бременност, ако някой това го интересува. При мен лактобацилус е към 50-70%,а трябва да е минимум 90%. Simple Smile

А можеш ли да споделиш за вливките малко повече инфо?
Доста жени тук страдаме от липса на лактобацили, аз лично знам от какво се получава при мен, знам и как да си ги възстановявам, защото си играем в този омагьосан кръг с моята докторка от дълго време, но положението при мен е, че от много АБ заради други заболявания ми се скапва тотално флората отдолу.

# 1 750
  • Мнения: 9 093
Ашли, пожелавам ти успех и скоро да видиш мечтаните две чертички Heart
Допускам, че си пациентка на доктор Калчев, но дори да не си, искам да ти кажа, че ако нямаш други доказани проблеми, които могат да са пречка за забременяването, то 50-70% лактобацили не просто не са проблем, а са си една доста добра флора, без значение дали вагинална или ендометриална.
От почти 17, че и повече години, съм тук във форума, и много от тях съм прекарала в подфорум Проблемно забременяване.. наблюденията ми през годините са, че двойките с репродуктивни проблеми растат, но расте и злоупотребата от страна на репродуктивните специалисти с тяхното желание да имат дете. И когато отидеш при един такъв, и си съвсем здрава, но бебе няма, се започва едно смучене от пръстите на "проблеми", които не са проблеми...
Глупости са, че липсващи лактобацили пречат на забременяването и аз съм абсолютното доказателство за това. Ако има патоген или бактерия, които причиняват нарушена вагинална флора - хламидия, трихомони или други полово-предавани болести - те увреждат половата система, и лактобацилите са най-малкия проблем в случая, затова не липсата им е проблем, а причината за липсата. Когато флората е нарушена, по някаква причина, значи киселинността е нарушена, което малко или много затруднява успешното придвижване на сперматозоидите - но не го прави невъзможно!
Отделно - обливки с лактобацилен разтвор е горе долу същото като да си сложиш вагинален пробиотик, но вероятно разликата в цената е поне още една цифра отзад...
Откакто в сайта на Щерев чета, че гарднерела е полово предавана болест.. вече нищо не може да ме учуди.
Моля ви, момичета, информирайте се за собственото си здраве и разсъждавайте, защото често в желанието си да сме здрави и да дадем живот, се хващаме като удавник за сламка..без да е нужно.

П.П. Изписването на Полижинакс е стреляне на сляпо. Изписването на Микомакс без микробиология - е некомпетентно.

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 13:27 от Café del Mar

# 1 751
  • Мнения: 116
Café del Mar, благодаря за мненито. Да, при Калчев съм. Просто не знам вече къде да ходя и какво да направя и тъй като имам близка, на която след три години опити помогна, реших да му се доверя. И на мен ми е малко странно в тези обливки. За полово предавани болести никой не ми е назначавал изследване, а това е четвъртото място, на което ходя. Прикачвам като снимка какво е изследвано с микробиома и ако може коментар какво още да се изследва. Иначе относно вагиналните пробиотици, дори не се спомена това като опция. Вече се изморих от лекари и машинално правя каквото ми се каже, но този лекар беше върхът просто, даваше вид, че е сигурен, че имам инфекция, дори каза да преустановим опитите докато трае лечението Grinning

Ашли, пожелавам ти успех и скоро да видиш мечтаните две чертички Heart
Допускам, че си пациентка на доктор Калчев, но дори да не си, искам да ти кажа, че ако нямаш други доказани проблеми, които могат да са пречка за забременяването, то 50-70% лактобацили не просто не са проблем, а са си една доста добра флора, без значение дали вагинална или ендометриална.
От почти 17, че и повече години, съм тук във форума, и много от тях съм прекарала в подфорум Проблемно забременяване.. наблюденията ми през годините са, че двойките с репродуктивни проблеми растат, но расте и злоупотребата от страна на репродуктивните специалисти с тяхното желание да имат дете. И когато отидеш при един такъв, и си съвсем здрава, но бебе няма, се започва едно смучене от пръстите на "проблеми", които не са проблеми...
Глупости са, че липсващи лактобацили пречат на забременяването и аз съм абсолютното доказателство за това. Ако има патоген или бактерия, които причиняват нарушена вагинална флора - хламидия, трихомони или други полово-предавани болести - те увреждат половата система, и лактобацилите са най-малкия проблем в случая, затова не липсата им е проблем, а причината за липсата. Когато флората е нарушена, по някаква причина, значи киселинността е нарушена, което малко или много затруднява успешното придвижване на сперматозоидите - но не го прави невъзможно!
Отделно - обливки с лактобацилен разтвор е горе долу същото като да си сложиш вагинален пробиотик, но вероятно разликата в цената е поне още една цифра отзад...
Откакто в сайта на Щерев чета, че гарднерела е полово предавана болест.. вече нищо не може да ме учуди.
Моля ви, момичета, информирайте се за собственото си здраве и разсъждавайте, защото често в желанието си да сме здрави и да дадем живот, се хващаме като удавник за сламка..без да е нужно.

П.П. Изписването на Полижинакс е стреляне на сляпо. Изписването на Микомакс без микробиология - е некомпетентно.

# 1 752
  • Мнения: 9 093
Големият панел изследвания - на който са засечени бактерии и кандида - преди или след лечението е правен? Малката снимка, която най-напред пусна - където кандида не се изолира - последното актуално изследване ли е?

# 1 753
  • Мнения: 9 662
Аз от много години имам проблем с лактибацилите, но съм пила антибиотик по-малко пъти, отколкото са пръстите на едната ми ръка, също съм се изследвала за полово предаваните болести. Голяма мистерия е за мен какъв ми е проблема. Лекарката, при която ходя сега каза, че може да е заради чревната флора, били свързани. Дали е възможно?

# 1 754
  • Мнения: 116
Café del Mar, преди лечението с микомакс и глобулите е. Изследването е от март, а миналата седмица този лекар ми каза, че имам някакво възпаление
quote author=Café del Mar link=topic=1020906.msg47922424#msg47922424 date=1713696625]
Големият панел изследвания - на който са засечени бактерии и кандида - преди или след лечението е правен? Малката снимка, която най-напред пусна - където кандида не се изолира - последното актуално изследване ли е?
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт