Минималистичен начин на живот

  • 439 905
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 38 612
Официални дрехи не нося. Не ми се налага. Даже понякога гледам някоя прекрасна рокля, намалена, пробвам, ама си казвам - няма къде да я нося. Иначе обичам да се обличам добре. Имам дрехи, които могат да се облекат за повод.

# 1 066
  • Сливен
  • Мнения: 4 244
Отново правих "чистка".Имах 2-3 чифта дънки,от 3-4 години които не нося.2-3 блузи и бодита+ един чифт обувки на висок ток,обувани веднъж,преди 4-5 години..Всичко естествено подарих,така ми олекна.А колко "боклучета" намерих в едно малко сакче-разни джунджурийки и еднократни чорапи,ама тип "на дупки".Дори не знам защо съм ги купувала.И много други работи разчистих-като цяло,всеки път все разчиствам и винаги "скатавам/оставям" на страна едни дрехи/неща,видиш ли ти"след време могат да потрябват"Този път си казах край и всичко непотребно си замина.

# 1 067
  • Мнения: 4 808
Вчера тръгнах до магазина, който е на 500 метра от нас. Точно пред входа му се спънах, погледнах в какво, а то подметката на ботата ми се отпрала и остана на улицата. Замина директно в кофата за боклук, влизам в магазина и се смея сама, а продавачките ме гледат учудено. Куцук-куцук, прибрах се у дома и ботите заминаха в кофата с кеф. По пътя срещнах баща ми, а той: "Ама защо я хвърли, аз имам обущарско лепило, щях да ти я залепя?!" Да бе, ще лепиш, тези боти бяха поне на три-четири години и понеже вече малко поожулени, само из квартала ходех с тях - до магазина и до някоя приятелка. Изпяли си песента. Нови ще купя чак догодина.

# 1 068
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 703
Питането ми е - какво правите в случай като моят?
Имам няколко чифта дрехи, които са ми за "подути" периоди - предполагам че не слагаш навсякъде, а само на определени места заради хормоните, та важното е например дънките горе да са по-широки или блузата да не е съвсем по тялото и т.н. Просто си ги държа и ги ползва само за тези случаи.
Накрая става навсякъде, но с хормоните е трупане на корем основно. Нищо по тялото не нося вече. Май панталони и поли на ластик, добре че мога да шия.
Официални нямам, нямам и поводи да ги нося. От време на време ходя на някоя и друга конференция, там слагам нещо по-класическо  - тъмен панталон, дълга копринена риза, мека жилетка и готово. В сако изглеждам като мечка.

# 1 069
  • MI
  • Мнения: 11 841
Накрая става навсякъде, но с хормоните е трупане на корем основно. Нищо по тялото не нося вече. Май панталони и поли на ластик, добре че мога да шия. 
Да, в общи линии където може да се складира вода - корем, горе на ръцете, глезени. Не съвсем прави и падащи меко ризи, блузи и рокли стоят добре в тези периоди, жилетки от тези, които не се закопчават (но не яйцеобразни) и подобни. За панталоните, добре че има по-еластични, пък и просто махам колана на някои, които иначе само горе са ми широки. Аз съм типичен пясъчен часовник, та си представяш като сложа напълно прави в талията дрехи на какво буренце заприличвам, та затова станах по принуда креативна. ExpressionlessХубавото е, че много от тези неща могат да се носят и в нормален период, например с колан или просто с нещо по-прибрано отдолу и си стоят добре...

# 1 070
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 426
Официални дрехи не нося, не ми се налага.
в момента разполагам с голям трикрилен гардероб в спалнята; в едното крило са ми чаршафи, завивки, хавлии, другите две ползваме с ММ. Децата разполагат със същия гардероб в тяхната стая, едното крило е за играчки и дреболии. те обаче имат и по един скрин. Много дрехи им купувам, ама там е нещо страшно, не мога да се спра. Особено по намаленията съм като луд с картечница. За нас вземам само необходимото( този сезон съм си купила едни дънки, 2 блузи, 2 пуловера, боти и чанта), но за децата...
Като стана дума за спално бельо, аз  и там съм изтървала козите. Като емигрирахме преди 4 години, оставих в Бг купища спално бельо, българско, купувано едно време от баба ми. ТАкова качество не се намира в днешно време. И въпреки това, пак успях да натрупам много чаршафи и хавлии; отделно ми изпратиха голяма част от моите неща.

# 1 071
  • Мнения: 1 972
Как се справяте с отказването на ненужни подаръци. Как да обясня, че не желая подаръци, които не са ми нужни. Особенно играчки за детето, ужас е у нас...

# 1 072
  • София
  • Мнения: 13 369
Подарък няма как да откажа. Не бих искала да обидя подаряващия. Ако изрично ме попита предварително, казвам от какво имам или нямам нужда. Ако не ме е питал, приемам подаръка и после преценявам дали ще го ползвам или ще го дам на някой, който има нужда от него.

# 1 073
  • Мнения: 28 676
Подарък няма как да откажа. Не бих искала да обидя подаряващия. Ако изрично ме попита предварително, казвам от какво имам или нямам нужда. Ако не ме е питал, приемам подаръка и после преценявам дали ще го ползвам или ще го дам на някой, който има нужда от него.
И аз съм така, НЕ искам никакви подаръци, но няма как подаряват ми....не ползвам нито подарена козметика, нито парфюми, нито дрехи...винаги държа да си ги избера сама....най се радвам на подарък книга, покривка или нещо за ядене! Party
Та такива излишни вещи веднага преподарявам на някой друг!

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 14:13 от mimi.7299

# 1 074
  • Мнения: 2 081
Как се справяте с отказването на ненужни подаръци. Как да обясня, че не желая подаръци, които не са ми нужни. Особенно играчки за детето, ужас е у нас...

Зависи колко сте близки , в повечето случаи приятели и роднини ме питат какво да подарят , аз тях също .

# 1 075
  • Мнения: X
Да се оплача, че пак задръстих 'складовете'. Така наричам труднодостъпните части от гардеробите, в горната част, където слагам вещи, които ползвам рядко, както и старите дрехи на децата. Лятото бях разчистила из основи.
Ми - пак ще разчиствам. Донесохме от мазето 2 кашона със стари учебници на голямото дете, търсех нещо конкретно, което не успях да намеря. Пазя ги, уж за малката, да ме пита човек защо. Дали да не ги засиля всичките, директно, както са си - в хартиената кофа?

Старите календари винаги съм използвала за подвързия за книгата, която чета в момента. Даже скоро търсих календар, за да подвържа нещо, не намерих, всичко съм изразходвала.
Така имам една серия книги с кончета - като видя подвързията, веднага се сещам кога съм чела тази книга и от какъв тип е /конкретно с тези - не съм махнала подвързиите, още си стоят/.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 14:57 от Анонимен

# 1 076
  • Мнения: 1 782
Донесохме от мазето 2 кашона със стари учебници на голямото дете, търсех нещо конкретно, което не успях да намеря. Пазя ги, уж за малката, да ме пита човек защо. Дали да не ги засиля всичките, директно, както са си - в хартиената кофа?
Не знам как стои въпроса с учебниците сега, но не може ли да се дадат на библиотеката в училище?

# 1 077
  • Мнения: X
Не бих ги изхвърлила, особено щом имам по-малко дете, което може да ги ползва. Сега се продават скъсани, накъсани стари учебници,после ще ги купувате пак.
А и учебниците са ценни винаги се търсят, особено месец преди започване на училище 😁. Много съжалявам, че съм изхвърлила моите.
Поне ги продайте и вземете нещо, което Ви е нужно или ги подарете на някое дете.


Да се оплача, че пак задръстих 'складовете'. Така наричам труднодостъпните части от гардеробите, в горната част, където слагам вещи, които ползвам рядко, както и старите дрехи на децата. Лятото бях разчистила из основи.
Ми - пак ще разчиствам. Донесохме от мазето 2 кашона със стари учебници на голямото дете, търсех нещо конкретно, което не успях да намеря. Пазя ги, уж за малката, да ме пита човек защо. Дали да не ги засиля всичките, директно, както са си - в хартиената кофа?

Старите календари винаги съм използвала за подвързия за книгата, която чета в момента. Даже скоро търсих календар, за да подвържа нещо, не намерих, всичко съм изразходвала.
Така имам една серия книги с кончета - като видя подвързията, веднага се сещам кога съм чела тази книга и от какъв тип е /конкретно с тези - не съм махнала подвързиите, още си стоят/.

# 1 078
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
И аз купувам доста дрехи за детето.Но после не ги трупам,а ги раздавам.
Ненужните подаръци също.Предлагам ги на приятелки ,подарявам или разменям.Рядко се случва да изхвърля нещо.

# 1 079
  • София
  • Мнения: 1 368
Надъхвате ме да се боря за минимализъм, това ми е нещо като мечта, трудно достижима, защото съм и Плюшкина в същото време, но все пак не губя надежда.
Дрехи почти не купувам, ММ се облича еднотипно, децата получават от приятели, на чиито деца са омалели, аз имам една камара, която предстои да се стопява.
Проблем са ни играчките. Много са, навсякъде са, жал ми е да ги изхвърлям, дори и счупените. Защото от моето детство не са останали почти никакви играчки, а много ми се искаше да си имам нещо, което да ми напомня за детските ми години, затова се бях зарекла да не изхвърлям играчките на моите. С голям зор успях да подбера най-бебешките и да ги кача на тавана, едвам ми се откъсна от сърцето тази торба, но скоро ще трябва и други да я последват, няма как.
Имаме проблем с подаръците, свекърва ми обича да ни подарява чаршафи, хавлии, одеала... В момента са скарани с ММ, защото сме дръзнали да върнем на село три огромни ярко оранжеви шалтета, които ни беше донесла в Сф да си покриваме дивана и фотьойлите. Как да й обясним, че не са по вкуса ни и няма къде да ги завираме...
Опитвах да събирам нещата във вакуумни торби, бях купила няколко от Джъмбо, но дали не го правя като хората, или са дефектни, но всяка втора изпускаше въздух.

Общи условия

Активация на акаунт