Отговори
# 705
  • Мнения: 28
Здравейте,мамита.Искам да ви попитам ,след като са ми издали бележка с доходите в какъв срок трябва да я подам,за да е валидна?
Приятелят ми има проблем със счетоводството и взимането на такава бележка при него е почти невъзможно в момента.Живеем на един адрес,няма как да при подаването на документи да не го включа нали?

# 706
  • Мнения: 68 658
До края на месеца. Иначе ще трябва да вадиш и ти нова бележка.

# 707
  • Мнения: 28
Благодаря много за бързия отговор!

# 708
  • Мнения: 68 658
Да поясня....до края на месеца в който ти е издадена. Ако е издадена юли...до края на юли трябва да подадеш заявление.
Ако ще подаваш август...ще ти трябва нова бележка, която да включва юли -от юли назад 12 месеца.

# 709
  • Мнения: 952
2 вариант - ако до края на месеца  все още на приятеля ти няма издадено удостоверение за доходи, отиваш в социалните към края на месеца и депозираш заявлението, с цел  да не губите помощта за месеца като искаш да ти дадат допълнително 14 дневен срок за  отстраняване на нередовности. 

# 710
  • гр.София
  • Мнения: 94
Здравейте! Имам следния въпрос, някой ако може да ми помогне....
Получавам детски за едно дете, молба-декларация и бележките за доход ги подавам през месец май. Тази година започнах нова работа през същия месец май, но след като бях подала документите. На новата работа дохода ми е по-висок и няма да имам право на детски. Въпросът ми е сега ли да ги уведомя или следващата година когато трябва отново да подавам декларация, просто да не я подам..и те ще ми ги спрат? Притеснението ми е, после да не ме карат  да ги връщам със задна дата..

# 711
  • Мнения: 68 658
Май месец не ти влиза в дохода...от април назад ти е била тогава бележката/дохода.
Този май месец ще играе при новото подаване...

# 712
  • Мнения: 28
Да поясня....до края на месеца в който ти е издадена. Ако е издадена юли...до края на юли трябва да подадеш заявление.
Ако ще подаваш август...ще ти трябва нова бележка, която да включва юли -от юли назад 12 месеца.

Разбирам,моята е издадена на 28.06,което е петък,след това от този месец няма работни дни.Доходът ми е написан до 6 ти месец включително.В такъв случай се класирам до края на месец юли за подаване нали така?


# 713
  • Мнения: X
Не. Ако е издадена на 28.06. и включва доходите ти до май включително, е трябвало да подадеш до края на юни, тоест до деня, в който е издадена. Провери. Ако включва и доходите за юни 2019, тогава трябва до края на юли да подадеш.

# 714
  • Мнения: 28
Включва юни така че ще успея да подам.Благодаря ви много за информацията!

# 715
  • Мнения: 333
Здравейте, искам да попитам, тъй като вчера подадох документите за детски, кога трябва да имам превод?
Този или следващия месец?

# 716
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, искам да попитам, тъй като вчера подадох документите за детски, кога трябва да имам превод?
Този или следващия месец?
Следващия.

# 717
  • Мнения: 28
Мамита,излизането по бащинство включва ли се в смятането на доходи?

# 718
  • Мнения: 2 236
Здравейте, през май детето ми навърши 2г. Съответно от следващия ден съм в платен отпуск, за което получих възнаграждение през м. Юни. Поисках служ бележка за дохода от работодателя за периода 06.2018г. до 05.2019г в която бележка, за месец Май те посочват, че имам доход. Но нали тази бележка касае само изплатени суми или аз бъркам? И ако е така, дали ще е пробрем да ми приемат така бележката? Да не ми откажат детските заради това? Благодаря!
Идвам да кажа само, че ми приеха бележката и ми преведоха детските без никакъв проблем. Не са ми звъняли заради обърканата бележка, всичко е точно! Благодаря Ви още веднъж!

# 719
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Мамита,излизането по бащинство включва ли се в смятането на доходи?
Да.

Общи условия

Активация на акаунт