Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 580
  • 727
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 11 799
Ама хайде моля ви се, тук 3 месеца се обсъждаше за промените в детайли, как сега можете да четете тук и тогава сте могли да четете и тук, да не говорим че във фейса има стотици теми и коментари

# 511
  • Мнения: 4 278
Аз искам да съобщя, че в системата има "бъгове" .Сигнализирах. Един потребител в едната ясла е в социална опашка с 11 точки по 1 желание, а в друга ясла е с 9 точки по 2 желание. Също броят на социалните му точки е различен в двете ясли. Следете данните за отсраняването на нередностите в системата.

# 512
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Аз искам да съобщя, че в системата има "бъгове" .Сигнализирах. Един потребител в едната ясла е в социална опашка с 11 точки по 1 желание, а в друга ясла е с 9 точки по 2 желание.
Малинке, това специално може и да не е бъг. Нашият случай е идентичен. На вторто желание сме с две точки по-малко в социалната опашка - с една точка по-малко, защото е второ желание, а не първо, и с още една точка по-малко, защото за градината по второ желание нямаме точка за братче в градината.

# 513
  • Мнения: 26
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???

# 514
  • София
  • Мнения: 365
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???
Логиката според мен е, че детето в държавна градина с ясла (ОДЗ) има гарантирано държавно място, а детето в частната няма такова. Да има място за него, ама отново частно.
Аз например не виждам логика децата от самостоятелни ясли да имат точка предимство. Това, че 1 или 2 години са имали шанса да използват държавна услуга, не трябва да е гаранция, че ще могат да я ползват и занапред. И ако приемем, че имат предимство, защото вече са "приучени" на някакви порядки и да се отделят от мама без целодневен рев, то децата от частните заведения трябва да имат същото предимство.

# 515
  • София
  • Мнения: 8 947
При нас в нашата градина няма нито едно дете, което е с 8 точки и на първо желание - Т.е с настоящ адрес. Това означава, че всички са с постоянен адрес. Е това ми е чак малко странно как стана.
Никак не е странно, защото НА и ПА не е задължително да съвпадат и не е задължително ПА да е в района на градината.

# 516
  • Мнения: 3 650
Има ли някъде списък на тези лицензирани самостоятелни частни ясли?
Намерих списъци само на детски градини с яслени групи.

# 517
  • Мнения: 26
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???
Логиката според мен е, че детето в държавна градина с ясла (ОДЗ) има гарантирано държавно място, а детето в частната няма такова. Да има място за него, ама отново частно.
Аз например не виждам логика децата от самостоятелни ясли да имат точка предимство. Това, че 1 или 2 години са имали шанса да използват държавна услуга, не трябва да е гаранция, че ще могат да я ползват и занапред. И ако приемем, че имат предимство, защото вече са "приучени" на някакви порядки и да се отделят от мама без целодневен рев, то децата от частните заведения трябва да имат същото предимство.
[/quote

# 518
  • Мнения: 26
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???
Логиката според мен е, че детето в държавна градина с ясла (ОДЗ) има гарантирано държавно място, а детето в частната няма такова. Да има място за него, ама отново частно.
Аз например не виждам логика децата от самостоятелни ясли да имат точка предимство. Това, че 1 или 2 години са имали шанса да използват държавна услуга, не трябва да е гаранция, че ще могат да я ползват и занапред. И ако приемем, че имат предимство, защото вече са "приучени" на някакви порядки и да се отделят от мама без целодневен рев, то децата от частните заведения трябва да имат същото предимство.
[/quote


# 519
  • Мнения: 26
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???
Логиката според мен е, че детето в държавна градина с ясла (ОДЗ) има гарантирано държавно място, а детето в частната няма такова. Да има място за него, ама отново частно.
Аз например не виждам логика децата от самостоятелни ясли да имат точка предимство. Това, че 1 или 2 години са имали шанса да използват държавна услуга, не трябва да е гаранция, че ще могат да я ползват и занапред. И ако приемем, че имат предимство, защото вече са "приучени" на някакви порядки и да се отделят от мама без целодневен рев, то децата от частните заведения трябва да имат същото предимство.
[/quote



Децата от ОДЗ нали така или иначе си продължават в градината. Идеята ми е ЗАЩО деца от частни ЯСЛИ имат предимство, а тези които са ходили в частни ГРАДИНИ не - нали става въпрос за един и същ набор деца...да не говорим, че изобщо не мога да намеря логиката ако не си имал пари за частна ясла напр. а детето е гледано от баба си - с какво по-малко заслужаваш правото да постъпиш в първа група в детска..]

# 520
  • Мнения: 10
Всъщност някой разбра ли каква е логиката на точка от частна ясла, а липса на такава ако детето е ходило в частна детска градина с яслени групи???
Логиката според мен е, че детето в държавна градина с ясла (ОДЗ) има гарантирано държавно място, а детето в частната няма такова. Да има място за него, ама отново частно.
Аз например не виждам логика децата от самостоятелни ясли да имат точка предимство. Това, че 1 или 2 години са имали шанса да използват държавна услуга, не трябва да е гаранция, че ще могат да я ползват и занапред. И ако приемем, че имат предимство, защото вече са "приучени" на някакви порядки и да се отделят от мама без целодневен рев, то децата от частните заведения трябва да имат същото предимство.
[/quote



Децата от ОДЗ нали така или иначе си продължават в градината. Идеята ми е ЗАЩО деца от частни ЯСЛИ имат предимство, а тези които са ходили в частни ГРАДИНИ не - нали става въпрос за един и същ набор деца...да не говорим, че изобщо не мога да намеря логиката ако не си имал пари за частна ясла напр. а детето е гледано от баба си - с какво по-малко заслужаваш правото да постъпиш в първа група в детска..]

Според мен някой просто го е проспал това, че дете от ясла в ОДЗ има място за градина, а дете от яслена група група в частна градина - не. Просто по образеца за самостоятелните държавни ясли пляс и за частните да са самостоятелни и готово. В групата във фейсбук за ясли и градини в София една майка е публикувала списък за лицензираните частни ясли, който е свалила от регистър на сайта на Министерство на здравеопазването - реших да ги прозвъня и дотук 2 вече не съществуват.

# 521
  • София
  • Мнения: 365
Не съм разбрала правилно въпроса тогава. Да, аз също не зная (не съм убедена и че "системата" знае) за самостоятелна лицензирана частна ясла. По-скоро са го сложили по подразбиране. На мен ми отговориха, че когато е готова промяната в системата щемога да заявя точка, но те ще преценят дали да ми я начислят. В запитването посочих, че детето посещава яслена група в частна лицензирана градина.

# 522
  • Мнения: 3
А някой забеляза ли, че днес стъпките за класиране на първо класиране са променени? Вчера бяха две, днес 4?

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Еее, най-накрая го промениха. Значи както ние сме в социалната опашка, сега трябва да предвидим и евентуално прехвърляне на деца с ХЗ към нея Confused

# 524
  • Мнения: 4 278
Виждам, че Септември може да бъде Май (ако са празни опашките за ХЗ)

Общи условия

Активация на акаунт