Дали наистина е алергична реакция

  • 5 932
  • 61
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Детето ми е с хрипчета от три седмици и много неприятна кашлица. Температура имаше само в първия ден и тя спадна след прилагане на антипиретици. В началото имаше и течащи като река секрети от носа, които не се повлияха от Коларгол 2% и Виброцил в последствие Sad. Минаха с Фенистил к-ки (противоалергични). За кашлицата пи Еуреспал, после антибиотик Аугментин и нищо  Confused. Д-рката не чува да е слязло към дробчетата.
От една седмица пие Зиртек и Есберитокс и сега е по-добре, поне не кашля толкова често, но хрипчетата останаха (поне за момента Sad ). Д-рката каза, че до 2 седмици можело да очаквам подобрение, но се притеснявам. Какво да правя, да чакам ли до другата седмица или да се консултирам с още един специалист. Да уточня, ходихме и при друг педиатър и на УНГ и те са със съмнение за алергична реакция, но като е така защо не спират тия хрипове след проведеното досегашно лечение  Tired?

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 17:50 от Tedulina

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Както го описваш и на мен ми прилича на алергична реакция (и моите диванета правят такива). Щом лекарката на слушалка не чува да е слязло- защо се притесняваш? Едно познато детенце имаше хрипове няколко месеца и накрая изчезнаха без лечение.

# 2
  • Мнения: 14 654
това че лекарката не чува със слушалката не означава ,че инфекцията не е слязла надолу(ако е вирусна не се чува).първата ни педиатърка така с нейното нечуване в слушалката ,изписване на кларетин,докара детето ми до болница с двустранна пневмония.според мен - консултация и с друг специалист,освен това кръвни изследвания.ако много , много се тревожиш-рентгенова снимка.а сега има такъв вирус,който започва със силна водниста хрема ,висока Т и кашлица

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След 2-ма педиатри и УНГ-специалист - още доктори?!... Кръвни изследвания и рентгенова снимка?!...  ShockedСтига бе хора, ще се побърка това дете! При положение, че подобрението трябва да се очаква до другата седмица...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Температура имаше само първия ден и тя спадна много лесно. Сега детето е с добро общо състояние, единственото което ме притеснява е че хрипти и кашля (предимно след сън).

# 5
  • Мнения: 14 654
а на алерголог изпрати ли ви личната лекарка?защото нашето gp се прави че разбира от всичко и пести направления.за да бъдеш сигурна,че е някаква алергия трябва консултация със специалист в съответната област

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не сме били на алерголог. Само направление за консулт с друг педиатър ни даде и за УНГ.

# 7
  • Мнения: 14 654
надявам се скоро да престанат да се чуват хрипчетата,детето да оздравее и нито да има алергия,нито усложнения.  bouquet

# 8
  • sofia
  • Мнения: 769
Малее, поредното безумно лечени #Cussing out
Ами и ти да си и ти ще се алергизираш от толкова антибиотици и химия!
Поискаи кръвни изследвания - диференцирано броене и после... помисли сериозно за хомеопатия и пробиотици, защото след тези антибиотици имунитета на детето е тотално сринат, стомашната флора е силно нарушена и може да направи алергия дори към храни, защото не се усвояват напълно... Не забравяй всеки ден за кисело мляко (без Данон и всичките му производни), ябълки...

# 9
  • Мнения: 14 654
аз не посмях да посъветвам за хомеопатия,за да не се появи някой , който да каже че "насъсквам" хората към този тип лечение.но понеже айа се престраши-подкрепям

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ами д-рката при, която ходим е специализнат(или там както се казва) хомеопат, но на Боарон. В началото първите 2 седмици пробва с хомеопатични гранулки, но нищо не стана и затова назначи антибиотик и после като и с него не стана Зиртек и Есберитокс(имуностимулатор).

# 11
  • Мнения: 14 654
а при нас хомеопатичката не е лекар по образование,а личнтата е върл противник на хомеопатията и е фенка на оспамокс и оспексин

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малее, поредното безумно лечени #Cussing out
Ами и ти да си и ти ще се алергизираш от толкова антибиотици и химия!
Поискаи кръвни изследвания - диференцирано броене и после... помисли сериозно за хомеопатия и пробиотици, защото след тези антибиотици имунитета на детето е тотално сринат, стомашната флора е силно нарушена и може да направи алергия дори към храни, защото не се усвояват напълно... Не забравяй всеки ден за кисело мляко (без Данон и всичките му производни), ябълки...
Е колко антибиотици, само Аугментин е пило детето?!

# 13
  • Мнения: 1 427
Добре де , хора,едно не мога да разбера-разболява се детето, водим го на лекар, той преписва лечение, а ние хоп!-не го даваме.Съгласна съм, че понякога се изписват АБ за застраховане, но все пак лекаря е който определя лечението.Имам познати, които лекуваха с бабини илачи, за да избегнат АБ и накрая бронхопневмония, инжекции и отново АБ.Така, че лекарите все пак поназнайват туй-онуй Peace

# 14
  • Мнения: 1 942
Казваш че кашля предимно сутрин, но кашля ли навън или след дневен сън? Значи трябва да анализираш следното - дали кашля след като е седяло детенцето в легнало положение /т.е. дал иняма задна хрема. Кашля ли навън или кашля повече у дома. Като бяга усилва ли се кашлицата? Започни да си записваш какво е яло детенцето и как се е отразило това на кашлицата. Ядете ли кисело мляко? Ако да можеш ли да го спреш за малко?

Добре де , хора,едно не мога да разбера-разболява се детето, водим го на лекар, той преписва лечение, а ние хоп!-не го даваме.Съгласна съм, че понякога се изписват АБ за застраховане, но все пак лекаря е който определя лечението.Имам познати, които лекуваха с бабини илачи, за да избегнат АБ и накрая бронхопневмония, инжекции и отново АБ.Така, че лекарите все пак поназнайват туй-онуй Peace

Немога да се съглася с теб. "Най-добрия лекар на детето е майка му" това е цитат на лекаря, който е лекувал мен - д-р Николов  Hug Лекаря ще ти изпише антибиотик, ако не помогне втори и т.н. тяхната цел е да помогнат и в никакъв случай да не позволят да се влоши положението, като поемат рискове, които ние като майки не приемаме така лесно. За мен 2 последователни антибиотика са повод да се чуствам като несправила се с проблема и допуснала да се трови детето ми... За един лекар е нормално /това е просто един пример, има много други/.

# 15
  • Мнения: 8 585
Малее, поредното безумно лечени #Cussing out
Ами и ти да си и ти ще се алергизираш от толкова антибиотици и химия!
Поискаи кръвни изследвания - диференцирано броене и после... помисли сериозно за хомеопатия и пробиотици, защото след тези антибиотици имунитета на детето е тотално сринат, стомашната флора е силно нарушена и може да направи алергия дори към храни, защото не се усвояват напълно... Не забравяй всеки ден за кисело мляко (без Данон и всичките му производни), ябълки...
Никакви хомеопати, кисело мляко и други подобни нонсенси.
"тотално сринат" и т.н. и т.н. все тези неща четем в 21 век... за какво "сриване" изобщо може реч да става изобщо?
Какво значи "усвояват напълно". Как да разберем, че "не се усвояват напълно"...
Майката има реален проблем-съвет иска, не абсолютни глупости...

Сори за офф, ама то не се чете вече...

# 16
  • Мнения: 8 585
Ами д-рката при, която ходим е специализнат(или там както се казва) хомеопат, но на Боарон. В началото първите 2 седмици пробва с хомеопатични гранулки, но нищо не стана и затова назначи антибиотик и после като и с него не стана Зиртек и Есберитокс(имуностимулатор).
Боарон?? Кой може да е този Боарон? Боже и тези хора са в "системата". За какъв Зиртек може да става въпрос при вирусен бронхит, инфекциозно заболяване или астматичен бронхит?? Ето->>даваме Зиртек и не се подобрява състоянието. Ако не го почваме изобщо (знаейки че е безполезен) би било по-добре, нали?
А има толкова по-удачни неща->>АЦЦ кидс, Вентолин сиропче, Няколко дневни инхалации с Вентолин или Фликсотайд (съответно), течни инхалации, масажче на детето за по-добро отхрачване...

Боарон...ами не работи-вижда се. Моля помислете как "Боарон" да заработи по-добре, бързо и резултатно.
Извинявай tedulina ама като един вирусен бронхит не можем да овладеем (пък нека и той би бил астматичен или бронхиолит, или инфекциозен) как ще познаем една варицела или Астма, например-да не споменаваме по-сериозни неща.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ами д-рката при, която ходим е специализнат(или там както се казва) хомеопат, но на Боарон. В началото първите 2 седмици пробва с хомеопатични гранулки, но нищо не стана и затова назначи антибиотик и после като и с него не стана Зиртек и Есберитокс(имуностимулатор).
Боарон?? Кой може да е този Боарон? Боже и тези хора са в "системата". За какъв Зиртек може да става въпрос при вирусен бронхит, инфекциозно заболяване или астматичен бронхит?? Ето->>даваме Зиртек и не се подобрява състоянието. Ако не го почваме изобщо (знаейки че е безполезен) би било по-добре, нали?
А има толкова по-удачни неща->>АЦЦ кидс, Вентолин сиропче, Няколко дневни инхалации с Вентолин или Фликсотайд (съответно), течни инхалации, масажче на детето за по-добро отхрачване...

Боарон...ами не работи-вижда се. Моля помислете как "Боарон" да заработи по-добре, бързо и резултатно.
Извинявай tedulina ама като един вирусен бронхит не можем да овладеем (пък нека и той би бил астматичен или бронхиолит, или инфекциозен) как ще познаем една варицела или Астма, например-да не споменаваме по-сериозни неща.
Хубаво ми ги казвате тия работи, но какво да предприема аз като майка и да поискам от педиатърката при следващо посещение. Снимка на дробчето ли да му правят? Тя като не чува нищо как иначе се установява този бронхит.
Иначе детето кашля малко след сън без значение дали е дневен или нощен, а също така когато е навън и ходи по-забързан или по-продължително време.

# 18
  • Мнения: 14 654
 тази тема започна да се превръща в за или против хомеопатията,а авторката едва ли иска да чете препирни. birdie,как реши , че детето има вирусен бронхит без изобщо да си го виждала.такива диагнози от разстояние не поставя нито един лекар и нито един хомеопат.

# 19
  • Мнения: 14 654
ако можеш да избегнеш рентгеновата снимка-по-добре да не я правите.само в най-краен случай.моето дете (когато е болно) също кашля предимно след сън и когато е бил по-активен физически.

# 20
  • Мнения: 8 585
@Tedulina
Щом като за толкова време няма подобрение нека потърсим второ мнение.
Д-р Кирязов или Д-р Д.Петров от Унив. Болница-Катедра Педиатрия могат да помогнат.
Това, което писах като причини са най-честите.

# 21
  • Мнения: 8 585
birdie,как реши , че детето има вирусен бронхит без изобщо да си го виждала.такива диагнози от разстояние не поставя нито един лекар и нито един хомеопат.
Най-честите причини за описваните състояния при едно здраво досега дете. Мнение е-не е диагноза.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз съм от Варна, а Унив. Болница е в София и немога да се консултирам със специалистите, които ми препоръчвате.
Според мен след приема на Зиртека има подобрение, но хрипчета и кашлица(макар и по-малко) до вчера все още имаше. Днес до този момент не съм забелязала да хрипти.

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 11:49 от Tedulina

# 23
  • Мнения: 8 585
Аз съм от Варна.
Според мен след приема на Зиртека има подобрение, но хрипчета и кашлица(макар и по-малко) до вчера все още имаше. Днес до този момент не съм забелязала да хрипти.
С или без Зиртек, и при липса на усложнения, хода на един обикновен бронхит е 10-12 дена с постепенно подобрение.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
С или без Зиртек, и при липса на усложнения, хода на един обикновен бронхит е 10-12 дена с постепенно подобрение.
Това означава ли, че ако наистина е било бронхит и не е лекуван съответно тази диагноза синът ми може да се възстанови напълно без неприятни последици?

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Д-рката не чува да е слязло към дробчетата.

- При това положение най-лошото е да го "тъпчете" с "лекарства" , които потискат Имунната му система  и наистина могат да му докарат Алергия

 - Колкото до Хомеопатията, сега е много модерно да се "кичят" с това, но при истинската - Класическа хомеопатия обучението е минимум две годишно.

- От описанието което давате, може би се касае за някое вирусно заболяване, при което Първият ефективен отпор е само високата температура.
- Втория Ефективен и излекуващ е Специфичния имунен отговор на собствения ни организъм, без който и най-луксозната болница и всички лекарства на света са Безполезни...

# 26
  • Мнения: 8 585
С или без Зиртек, и при липса на усложнения, хода на един обикновен бронхит е 10-12 дена с постепенно подобрение.
Това означава ли, че ако наистина е било бронхит и не е лекуван съответно тази диагноза синът ми може да се възстанови напълно без неприятни последици?

Разбира се. В случая не става въпрос за "грешно". Просто в тези случаи се стремим да даваме обикновенни, действащи, облекчаващи неща. АЦЦ кидс, например или масажче в легнало положение за по-добро отхрачване.
Панадол може да се използва също-не като температуро-понижаващо, а като противовъзпалително в три дози дневно (нещо като "Аспирин" за малки деца, така да се каже).

# 27
  • Мнения: 2 274
   Стига бе, вие събрахте очите на горката женица!
   Синът ми дойде ли пролет и започне ли всичко да цъфти започва една хрема, една страхотна кашлица с хрипове, която отшумява постепенно след прием на Зиртек, Вентолин и солидни количества физиологичен разтвор в носа по сто пъти на ден! Да, на основата на тази си алергия ми е правил и трахеобронхит, който сме лекували без антибиотик успешно, след това правихме и курс с Бронховаксом. Не съм лекар, но все пак си мисля че след като не се е повлияла кашлицата от антибиотика, то тогава наистина е на алергична основа.
   Аз веднъж събрах очите на един лекар / личната беше в отпуск/ като му казах че синът ми от един месец има хрема / само промивах носа с физ. разтвор / и че вече ми е писнало да го слушам да кашля от нея и искам просто да го чуе да не би да има нещо на гърдите наистина! Тъпия доктор ме обяви за луда, изписа на детето без да го прегледа дори, антибиотик и ми каза че сигурно има Стафилококи, за да има толкова дълго време хрема! Теглих му една " майна" /с извинение/ и така и не дадох на детето лекарствата, които ни изписа! Купих от аптеката някакъв сироп за алергии и Вентолин и започнах по упорито да промивам носа! След седмица вече беше спрял да кашля и нямаше и помен от хремата!
    Според мен всичко идва от носа! Секрети, които са се сгъстили и през ноща изтичат в  гърлото и предизвикват кашлица и хрипове! Това, че носът му не тече не значи, че няма секрети! Майче, промивай нослето на детенцето с физиологичен разтвор колкото пъти на ден се сетиш! Аз си купувам по една банка, слагам и игла и със спринцовка изтеглям по малко и впръсквам във ноздрите / без иглата /! Моят като беше малък не искаше да си духа нослето и го лъжех че има змии и чудовища и той като духа ги прави на каша  Mr. Green! Много му харесваше идеята!
   Пак казвам: не съм лекар и това си е лично мое мнение!
   Стискам палци всичко да е ОК  Hug

# 28
  • Мнения: 8 585
"Аз си купувам по една банка, слагам и игла и със спринцовка изтеглям по малко и впръсквам във ноздрите / без иглата /! "

->>това е крайно неприемливо. То води до:
*хронични проблеми със пара-назалните синуси и синузити, които се получават от колонизирането им с микроби, които "напъхвате" в тях, правейки "промивки". Синусите се "оттичат" в нослето и имат еднопосочна проходимост, която вие обръщата в двупосочна чрез действия със спринцовката "под налягане".
*тежки проблеми с Евстахиевите тръби и хронични отити, като следствие от това. Безкрайни проблеми с ушичките.

Може да се прави леко промиване със "Стеримар", "Осмоклин" или други подходящи неутрални шпрейове, но там това става НЕ ПОД налягане.

Моля, осведомете се добре, не препоръчвайте и не правете рисковани неща. Ненамирането на добър съвет и лечение не е оправдание.

# 29
  • Мнения: 1 425
Този път ще се присъединя към д-р Birdie относно промивките с физиологичен разтвор.Това е нещо ужасно което нанесе на сина ми ужасен страх от дори докосване на носа.Никак ама НИКАК не е приятно да ти впръскат под налягане разтвор в носа.То едно на ръка ,че болеста ни тогава се усложни ,а да не говорим за психиката на детето ми.Сега вече ползваме само спрей ,но сина ми получи страх от всичко което се допре до носа му!!!!

# 30
  • Мнения: 2 274
   Добре, добре!
   Само мога да ви кажа, че не му впръсквам физ. р-р под налягане! Аз имам синузит и това го прилагам и на себе си! Изобщо не се вкарва под налягане! Използвам малка спринцовка от два кубика, която се движи много леко и плавно и никога не изпръсквам спринцовката до края / всеки си има спринцовка, която се почиства със спирт при всяко използване /! Но това са подробности!
     Синът ми няма никакъв стрес от това нещо, а аз преди да започна с тези промивки просто умирах от главоболие, заради всички секрети които са се задържали в синусите!!! Имам приятелка, която стресира дъщеря си със Стеримар! Сега и капе с пипета физ. р-р и детето не изпада в ужас!!!
  Не ми се спори с никого и това което писах го казвам от собствен опит!
    Лек и успешен ден на всички!   bouquet

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алергията не се "поддава" на алопатични лекарства и отговора Защо е много прост - тези лекарства Потискат Жизнената сила и така "вкарват" болеста на по-дълбоко ниво.
- Пример? - примери много. Например обрив или екзема след упорито мазане с кремове на кортизонова основа, накрая спира да рецидивира и изчезва!
- Но след 2 седмици детето за пръв път започва да получава Астматични пристъпи.

# 32
  • Мнения: 8 585
Алергията не се "поддава" на алопатични лекарства и отговора Защо е много прост - тези лекарства Потискат Жизнената сила и така "вкарват" болеста на по-дълбоко ниво.
- Пример? - примери много. Например обрив или екзема след упорито мазане с кремове на кортизонова основа, накрая спира да рецидивира и изчезва!
- Но след 2 седмици детето за пръв път започва да получава Астматични пристъпи.


С цялото ми уважение към Вас, позволете да отбележа, че разсъжденията Ви са наивни, небазирани и несериозни.
Езикът, който употребявате в описанията си, не е език, който медицината разбира и използва. "Изводите" Ви за процеси и събития не почиват на никакво сериозно доказателство и по такъв начин могат единствено да се приемат като думички от забавния жанр четива.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
С или без Зиртек, и при липса на усложнения, хода на един обикновен бронхит е 10-12 дена с постепенно подобрение.
Това означава ли, че ако наистина е било бронхит и не е лекуван съответно тази диагноза синът ми може да се възстанови напълно без неприятни последици?

Разбира се. В случая не става въпрос за "грешно". Просто в тези случаи се стремим да даваме обикновенни, действащи, облекчаващи неща. АЦЦ кидс, например или масажче в легнало положение за по-добро отхрачване.
Панадол може да се използва също-не като температуро-понижаващо, а като противовъзпалително в три дози дневно (нещо като "Аспирин" за малки деца, така да се каже).
На този етап от развитието на болеста и при даван вече антибиотик необходимо ли е да давам Панадола?
Другото, което искам да ви попитам е: Може ли детето да контактува с други деца?
В началото на болестта понеже мислех, че има опасност да е заразно ограничих контактите му, но откакто ми казаха, че е на алергична основа той има контакт и с други деца. Малко се притеснявам да не сме лепнали нещо на някое друго дете  Confused.

# 34
  • Мнения: 8 585
Няма проблем с контактите с други деца.
Ако детето се подобрява няма нужда от Панадол. От АЦЦ кидс обаче, при положение че кашлицата се задържа, може да се помисли.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Езикът, който употребявате в описанията си, не е език, който медицината разбира и използва.

- Истината е Обективна и съществува независимо от тясното човешко съзнание.
- Пример? - Ябълки са падали под въздействие на гравитацията  далеч преди  Нютон, нали?  newsm78

# 36
  • Мнения: 8 585
"Истината" е крайно субективно понятие. Всъщност, няма по субективно нещо от "истината".
Ябълки са падали, но едва щом са паднали върху главата на Нютон, нещата са придобили завършен вид.
Така е и с медицината-още Хипократ е казал че "Медицината е най-вликото от всички изкуства, но неумението на тези, които я практикуват, и невежието на тези, които я критикуват, я прави най-презряното."
После дойдоха "хомеопати" и нещата завършиха катастрофално. За страни и култури като тези, в чийто регион живеем.
Иначе в Австрия, Германия, Швейцария (и други)-нищо ново под слънцето-традицията е на почит.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Няма проблем с контактите с други деца.
Ако детето се подобрява няма нужда от Панадол. От АЦЦ кидс обаче, при положение че кашлицата се задържа, може да се помисли.
Кашлицата се задържа Sad. Какво е АЦЦ кидс?
Имам и още един въпрос. При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола (която е за 13м, но на сина ми не е правена, поради здравословни причини)?

# 38
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола

 - Нали мислите само Доброто на детето!
 - Най-малкото трябва да отложат имунизацията.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цитат
При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола

 - Нали мислите само Доброто на детето!
 - Най-малкото трябва да отложат имунизацията.

Зададох въпроса, понеже следващата седмица ако детето е с добро общо състояние трябва да се обадя на педиатърката за ваксинация. И просто незнам какво да правя, мен лично ме притеснява, че кашлицата не отминава. То има и секрети в носа, но са твърдички и слагам Низита да ги омекоти за да мога да ги изкарам по-лесно. Детето в момента пие Еуреспал за кашлицата.

# 40
  • Мнения: 14 654
аз не бих рискувала да слагам ваксина,ако детето не е в идеално здраве . затова и някои от ваксините поставихме със закъснение. няма нищо страшно да се случи,ако примерно следващия месец поставите ваксината . а понеже попита ацц  са прахчета , които втечняват секретите и помагат за по-лесното отхрачване

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
имунизация против морбили, паротит и рубеола

- Тези детски болести са задължителните "Учебни предмети" за детската имунна система, и когато се изкарат без да бъдат тъпкани с антибиотици, парацетамоли и др.под. Детската имунна система укрепва, помнейки за цял живот Специфичния имунен отговор.
 - Не така стоят нещата при възрастните - "детските" болести тогава протичат много тежко и нанасят поражения на тестисите или плода на бременната майка.

 - Интересното при Морбили е че 3 дни температурата е висока 39-40С и с никакви лекарства не може да бъде свалена, доката на 3-ия ден обрива не избие по краката и ръцете - но тогава температурата сама спада  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 15:44 от Alex 1

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цитат
имунизация против морбили, паротит и рубеола

- Тези детски болести са задължителните "Учебни предмети" за детската имунна система, и когато се изкарат без да бъдат тъпкани с антибиотици, парацетамоли и др.под. Детската имунна система укрепва, помнейки за цял живот Специфичнии имунни отговори.
 - Не така стоят нещата при възрастните - "детските" болести тогава протичат много тежко и нанасят поражения на тестисите или плода на бременната майка.

 - Интересното при Морбили е че 3 дни температурата е висока 39-40С и с никакви лекарства не може да бъде свалена, доката на 3-ия ден обрива не избие по краката и ръцете - но тогава тя сама спада  Simple Smile


Всичко това означава ли, че може въпреки кашлицата да се направи имунизация?

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не, аз не бих дал да му инжектират ваксина, защото дори и при здраво дете ваксината вкарана в кръвния и лимфен поток, кара организма да атакува собствените си клетки и допринася за това всяко 2-ро, 3-то или 4 -то дете да е Алергично, докато истинската детска болест прониква по въздушно-капков път, както е било от милиони години...

- Сега явно детето се мъчи да даде точен и специфичен Имунен отговор на причинителя на кашлицата, но това не е било възможно поради объркването на имунната система от многобройните лекарства, които сте давали досега.
(в случай че това не е алергичен спастичен бронхит)


# 44
  • Мнения: 8 585
АЦЦ кидс е много добро отхрачващо за деца. Но зависи от същината на проблема Ви...
Може да отложите ваксинацията, докато детето се пооправи.
НЕ ПРАВЕТЕ ММР ОТ НЗОК!!!
Купете си ваксината-най-доброто в момента е "Приорикс" на СКБ.

# 45
  • Мнения: 8 585
Не, аз не бих дал да му инжектират ваксина, защото дори и при здраво дете ваксината вкарана в кръвния и лимфен поток, кара организма да атакува собствените си клетки и допринася за това всяко 2-ро, 3-то или 4 -то дете да е Алергично, докато истинската детска болест прониква по въздушно-капков път, както е било от милиони години...

- Сега явно детето се мъчи да даде точен и специфичен Имунен отговор на причинителя на кашлицата, но това не е било възможно поради объркването на имунната система от многобройните лекарства, които сте давали досега.
(в случай че това не е алергичен спастичен бронхит)



Моля за повече сериозност...това са нонсенси

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря ви, ще изчакам с ваксината!

Но вече се чудя дали да не заведа детето на алерголог или и аз незнам на какъв специалист, понеже тази кашлица продължава(става въпрос след като се събуди от сън)  Tired. Сиропа за кашлица Еуреспал, който пие вече 8-ми ден и ЗИртека, повече от месец, не съм сигурна, че вършат работа. Обърках се вече  ooooh!.

# 47
  • Мнения: 8 585
Благодаря ви, ще изчакам с ваксината!

Но вече се чудя дали да не заведа детето на алерголог или и аз незнам на какъв специалист, понеже тази кашлица продължава(става въпрос след като се събуди от сън)  Tired. Сиропа за кашлица Еуреспал, който пие вече 8-ми ден и ЗИртека, повече от месец, не съм сигурна, че вършат работа. Обърках се вече  ooooh!.
Потърсете Д-р Петров от Университетската болница, Катедра Педиатрия.
Или попитайте къде преглежда...
Той е педо-пнемвонолог и ще ви помогне...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря ви, ще изчакам с ваксината!

Но вече се чудя дали да не заведа детето на алерголог или и аз незнам на какъв специалист, понеже тази кашлица продължава(става въпрос след като се събуди от сън)  Tired. Сиропа за кашлица Еуреспал, който пие вече 8-ми ден и ЗИртека, повече от месец, не съм сигурна, че вършат работа. Обърках се вече  ooooh!.
Потърсете Д-р Петров от Университетската болница, Катедра Педиатрия.
Или попитайте къде преглежда...
Той е педо-пнемвонолог и ще ви помогне...
Ако ми препоръчате специалист във Варна ще съм ви много благодарна, невъзможно ми е на този етап да пътувам до София.

# 49
  • Мнения: 8 585
Той работи във Варна-от Варна е! За Варна говорим...  Simple Smile
Познавам го лично...
Ако стане дума, поздравете го от колега "живеещ много далеч".

Той е чудесен специалист...

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Той работи във Варна-от Варна е! За Варна говорим...  Simple Smile
Познавам го лично...
Ако стане дума, поздравете го от колега "живеещ много далеч".

Той е чудесен специалист...
Благодаря!  bouquet

# 51
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Birdie, щом ще се шегуваме, добре
Цитат
Моля за повече сериозност...това са нонсенси

Въпреки че това което казвам, са напълно сериозни и многократно проверени от 220 годишната Хомеопатична практика на много поколения хомеопати Факти.

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 11:07 от Alex 1

# 52
  • Мнения: 4 150
Тедулина,детето ви пие ли мляко и какво? Давате ли му иzобЩо млечни продукти?
За отлагане на ваксината сьм 100% ЗА,отделно сьм zа нейното Неслагане.

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Прочетох набързо темата до момента, просто защото наистина се превърна в поредния спор ЗА и ПРОТИВ хомеопатията.
Искам просто да кажа, че една рентгенова снимка е по- малкото зло от една пневмония например. Това че не се чува на слушалка, не отхвърля 100% вероятността от пневмония. Или бъркам?!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тедулина,детето ви пие ли мляко и какво? Давате ли му иzобЩо млечни продукти?
За отлагане на ваксината сьм 100% ЗА,отделно сьм zа нейното Неслагане.
Детето пие мляко - Да. Основно пие АМ, но яде и кисело мляко като десерт на обяд и понякога след обяд, на ден му се събира по-малко ото 400гр. кис.мляко. Незнам дали количеството има някакво значение.

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 21:58 от Tedulina

# 55
  • Мнения: 4 150
Вьzможно е да е от млякото.Сложно е zа обяснение,а и Ще стане спор и някои хора Ще ме нападат.Най лесното би било да опитате да го спрете поне временно и да видите ефекта...
Да,има zна4ение и коли4еството.

# 56
  • Мнения: 8 585
Вьzможно е да е от млякото.Сложно е zа обяснение,а и Ще стане спор и някои хора Ще ме нападат.Най лесното би било да опитате да го спрете поне временно и да видите ефекта...
Да,има zна4ение и коли4еството.
Ако детето има Гастро-езофагеален рефлукс-това е едно.
Иначе млякото няма нищо общо.
Разбира се че "някои "ще те нападнат щом анестезиолози (като теб) дават "педиатрични" съвети...

# 57
  • Мнения: 14 654
само ще помоля бирди и кристиян да не започват да се цитират един друг и да превръщат темата в личен спор . и без това темата за ваксините си е изцяло ваша  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 8 585
Нека говорим професионално и отговорно...

# 59
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ако детето има Гастро-езофагеален рефлукс-това е едно.
Иначе млякото няма нищо общо.
Разбира се че "някои "ще те нападнат щом анестезиолози (като теб) дават "педиатрични" съвети...

Така си и zнаех...

Цитат
Гастро-езофагеален рефлукс
  Това zа мен ли е написано? ЗаЩото може да последва вьпрос от майката да й го обясните...Е,важното е да zвучи "професионално",макар и далеч от реалността.

Нито един лекар не каzва на друг,че дава "педиатрични" сьвети.(хубаво си го сложил в кавички).Подобно би било да не иzполzваШ термини и от вьтреШна медицина,след като си само педиатьр... Wink  Гастро-езофагеален рефлукс
Ако наистина си педиатьр или Ще ме раzбереШ или не си лекар.

За Тедулина,ако искате пробвайте,ако не,ваШа воля.Ако с спиране на млякото се реШи проблема,Ще иzбегнете много лекарства,а и Ще zнаете zа в бьдеЩе.

Раде,
Цитат
и без това темата за ваксините си е изцяло ваша 

Щом zнаете такива подробности,zначи сте чела там.Това ме радва. Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 11:01 от Christian

# 60
  • Варна
  • Мнения: 340
Tedulina, моят син направи също алергична реакция, която се изразяваше в хрема и адски гадна кашлица. Отидохме в детския център на ул. "Ген. Гурко" 49 и попаднахме на д-р Павлова, която се оказа специалист по заболявания на дихателните пътища и алергичните реакции. Изписа на малкия няколко лекарства /никакви антибиотици/ и за 5 дни детето се оправи изцяло. Прегледа струва 15 лв., ако искаш мога да ти дам и тел. на клиниката. Надявам се да ти помогна  Simple Smile

# 61
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Ако с спиране на млякото се реШи проблема,Ще иzбегнете много лекарства...

 - Това е мн.добра идея, защото около 50% от децата са в по-голяма или по-малка степен алергични към Лактозата.
 - Лактозата е причина за ринити, синузити, бронхити, оток на лигавицата и полипи в носната кухина.

 - Качественото Българско Кисело мляко е за предпочитане пред разните лъскави Хумани.


Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 14:13 от Alex 1

Общи условия

Активация на акаунт