Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 290
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 17 775
Здравейте.
Предстои ми малко помещение, което ще бъде само за мои дрехи, аксесоари и козметика. Трябват ми идеи... Моля, помогнете с такива и покажете своите местенца!
Кажи поне размери на помещението

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 00:29 от Не се сърди, човече

# 271
  • Мнения: 463
Здравейте! Ще си правим мебелите поръчка. Направих си скица на гардероба, кажете какво изтървам? Мисля да са светъл цвят.
Скрит текст:
Според  мен  много  добро разпределение  си направила. Само бих те  посаветвала вдясно най-долните рафтове да направиш шкафчета.  Когато  са ниско далу не е удобно  да се навеждаш и нареждаш рафтове .  
Помисли си и добре колко и какви висящи дрехи имаш. Тогава  реши, дали преобладават палта и рокли (т.е.  по-голяма  дължина ) или сака, ризи панталони и съответно  им усигури място.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 00:30 от Не се сърди, човече

# 272
  • Мнения: 46 511
Здравейте! Ще си правим мебелите поръчка. Направих си скица на гардероба, кажете какво изтървам? Мисля да са светъл цвят.
Скрит текст:
Добре изглежда Simple Smile

Ето моите препоръки, но с уговорката, че това би било удобно за мен, най-важното е да е съобразен с вашите навици и нужди.

За прахосмукачката не бих оставила толкова много място. Само колкото е височината на самата машина, а другото да стои на това от Икеа, което се монтира на вратата.
Скрит текст:
Много е удобно, хем не се бориш с маркуча, който се опитва да шава, хем печелиш още рафтове нагоре Simple Smile

Най-лявата част за механизъм за панталони ли е? Имай предвид, че заемат много място, а поемат малко бройки. Обикновен лост със закачалки е по-добре. Също и чекмеджето, което остава под него - ако е м/у двата висящи реда  няма да се налага да се навеждаш до най-ниското ниво.

Каква е височината? Нашият е 236 см и оставихме най-високият ред за възглавници и резервни завивки, като при средния лост. Така се избягва нуждата от падащ лост.

В дясната част долу, ако е предвидено за неща в кутии е ок, но иначе няма да е удобен достъпът до рафтовете, може да се вмести едно такова. Така стои вътре.
Скрит текст:

Ето и цялата скица:
Скрит текст:

Ако височината е по-малка, тогава без чекмеджето м/у 2-та лоста.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 00:30 от Не се сърди, човече

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Моят съвет е да премериш хубаво падащите лостове, защото аз имам в къщи и мога да кажа от опит. Доверих се на фирма в размерите и когато монтираха и сложих закачалка със сако на моя мъж то се подгъваше отдолу поне 15 см. Девойката мерила дължина на сако, но не предвидила и сантиметрите от закачалката и разстоянието от лоста. На мен ми тежат при дърпане тези лостове пълни с дрехи. Мъкна стол да се качвам. Съжалявам за тях.

# 274
  • Мнения: 68 646
Аз имам лостове два един над друг. Мерих ги сама...по стария начин със закачалка с дреха и налагам.
Горният ми е на около 2м височина. Несваляем. Стигам го сама без стол...с протягане. 1.60 съм.
Сваляем не бих сложила.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 21:33 от teta75

# 275
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Човече, каква ти е ширината на целия гардероб и на всяка част?
Моя ще е 250см и се чудя дали са пет части по 50см или по-широки. Височина 236см. Съответно на какви врати да заложа?

# 276
  • Мнения: 46 511
Човече, каква ти е ширината на целия гардероб и на всяка част?
Моя ще е 250см и се чудя дали са пет части по 50см или по-широки. Височина 236см. Съответно на какви врати да заложа?
Нашият е 150 см, защото имаме и 2 скрина в стаята и тази ширина ни е предостатъчна.
2 секции са, едната 1 метрър широка (с лостове на 2 етажа), другата 50 см. с рафтове и долу телени кошници (на снимката, която пуснах).
Според мен тези части, които са с лост е по-удобно да са двойни, а другите - единични.

# 277
  • София
  • Мнения: 17 775
150 и 2 скрина. Евала Laughing
Аз се чудя как да набутам още поне едно крило от 50 някъде, ако са 2, щеше да е супер. Това плюс двата скрина

И аз не бих сложила свалящи се лостове. И между горен и долен бих сложила рафт, да ги разделя.

# 278
  • Мнения: 46 511
Спалнята ни е такава и тя пое почти колкото гардероба, но и гледам да разкарвам каквото не се носи Simple Smile

# 279
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Благодаря.  На мен стената където ще е гардероба е 260 и не знам как ще се получи ако сложа по малък гардероб. И с какво да я запълня другата част от стената. Иначе бихме се побрали и в 150...но и в 250 ще намеря какво да прибера.  Joy
Отделно и спалнята ще е с чекмеджета, имам килер и ще има гардероб в коридора около 150см. Замислям се дали имам нужда от толкова място за съхранение?

# 280
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Благодаря момичета за съветите! Лостове слагам заради ризите, че все се намачкват от якетата и партата. Нали няма да тежат? Сложих кошници за по нагледно в скицата.
Bar B Q благодаря ще премеря дължините на ризите да е точно.

Благодаря Не се сърди човече
Ще решим за лоста за панталони. Най-високите редове и аз ще ги ползвам за възглавници и резервни завивки. Вратите ще са плъзгащи за пестене на място. Прахосмукачката е Рейнбоу и за това оставям по-високо място.....
Така добре ли е или нещо не е както трябва?.....
Ето скицата.
Скрит текст:
Да сложа ли на средната врата огледало?
Това ще е спалнята, нощните шкафчета влизат вътре под нея.
Скрит текст:
Ще има и комот с пет чекмеджета и огледало.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 12:55 от лула

# 281
  • Мнения: 68 646
Под дамските ризи има рафтове и чекмеджета ниско долу. Какво ще слагаш в тези чекмеджета? И колко е височината на гардероба-2 или 2.60м....питам, защото има вариант да смъкнеш дамските ризи по-надолу, за да не са на сваляем лост, а на стационарен...
Бельото и дребните неща като чорапи, чорапогащници вероятно щ държите в скрина, или?

# 282
  • Мнения: 1 756
Mikkey, аз обмислях гардероб и тоалетка на едната стена. Но съответно си поръчах шесткрилен гардероб (направо не знам как го убедих) и той ще ми заема 2.71м или това ми е цялата стена до вратата. Искам много и тоалетка, но ще я мисля по-нататък и от другата страна, но пак до прозореца. Но ти явно имаш доста място за съхранение и май ме ти е нужен чак такъв гардероб. Та гласувам за тоалетка Simple Smile И отивам да търся приспособлението за маркуча на прахосмукачка Simple Smile

# 283
  • Мнения: 46 511
...Иначе бихме се побрали и в 150...но и в 250 ще намеря какво да прибера.  Joy...
Ооо, то и аз ще намеря Grin това ми беше мечтата, едната стена да я цялата с такъв гардероб, обаче няма къде да сложим бягащата пътека и тя изяде мястото. При теб ще е идеално щом имаш 260 Hands Thumbsup

# 284
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Icey аз за бюро си мислех, но стената за гардероба в зад вратата и срещу прозорците.
Благодаря за мненията ви!

Общи условия

Активация на акаунт