Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 294
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Наредих си хавлиите,шаловите и част от кухненските кърпи на руло. Благодаря за идеята. Наистина спестява доста място и е в пъти по-пригледно и лесно за достигане като са една до друга,а не квадратно сгънати и натрупани.
Мис, радвам се, че съм помогнала на някого Hug Забравих да спомена, че дори и панталоните ми са навити на рула, но те при мен са дънки и все панталони които нямат нужда да гладя....

Дани, след като са дълбоки, защо не сложиш кутии като от поста на Контеса?




# 481
  • София
  • Мнения: 7 673
А каква е идeята с това отстояние непосредствено преди пода?
Така го купихме, и на мен не ми харесва, но в някакъв момент мисля да го применя.
Втори лост и аз мисля да сложа за якета и суитчъри.
Мен повече ме притеснява това, че рафтовете са много широки (0.76 м) и дълбоки (0.56 м), а детските дрешки малки и се чудя как да ги разпределя (сгъна) на рафт.
И мен майсторът ме беше "уредил" с подобни ниски и ненужни рафтове долу в детския гардероб. Накарах го да сложи релси и две чекмеджета, които идеално им събират бельото.
За дълбоките рафтове - отзад можеш да нередиш рядко използвани дрехи или такива извън сезона, а отпред да сложиш тези които се ползват.

# 482
# 483
  • Мнения: 2 516
Значи ще пробвам вакуумните торби от Икеа. Дано наистина не се издуят Simple Smile
Да споделя, че и аз навивам дънките и хавлиите на руло Simple Smile Много по-лесно намирам това, което ми трябва, а и се пести доста място.
Тези дни, ако ми остане време, съм се наканила да подреждам гардеробите - и нашия, и на децата. Ще следя с интерес Simple Smile

# 484
  • Мнения: 9 656
И според мен е по-удобно вместо ниски рафтове да се сложат чекмеджета. На мен на най-долния рафт, който е до земята ми се събира супер много прах, та затова държа там някакви възглавници и одеала, увити в торби. Сега мисля да си взема от платнените икейски и да ги слагам върху гардероба, а под лоста да сложа от онези стелажи с кошници, които тук ги показвахте. На въпросния пък долен рафт може да сложа някакви кутии и да държа домашни или рядко ползвани дрехи там.

Ето това ми харесва за чаршафите

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 09:55 от moonriver

# 485
  • Мнения: 39 323
Мис, защо кухненските кърпи са ти в гардероба в спалнята? Не е ли излишно разкарване? Моите са си в чекмедже в кухнята.

# 486
  • Мнения: 836
Сигурно 100 пъти съм чела за навитите на руло дрехи и грам не го отразявах. И след последните мнения тук реших да пробвам. Черпя всички споделили с една виртуална торта 🍰, защото все едно имам нов гардероб.

# 487
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз не се впечатлих по снимките на papi6.
Първата снимка добър замисл, но лошо изпълнение. Дори нямаше да снимам тоя безпорядък. Пък с кръгли панерчета не се оползотворява добре пространството. По втората и третата снимка нямам забележки, симпатични и подредени пространства. Но четвъртата, с бебешките, кой нормален ще подрежда бодита и гащеризони по закачалки. Че като гледам, са и със закопчани дъна. Ба-си играчката Stuck Out Tongue Winking Eye
Още не съм решила как да си организирам козметиката. Дали да “изгоня” бельото на мм от първото чекмедже на скрина и там да държа всичко, вкл сешоарът, който в момента е в кутия под леглото или да си взема някакъв органайзер за над самия скрин, където си седят и сега натрупани мазилцата и ме дразнят. В чекмеджето бих побрала и машата, мсшинката на мм също. Обаче си мисля как всичко ще се търкаля при отваряне и затваряне.
Обмислям и идеи за оползотворяване на мини помещение под стълбищно пространство. Има два рафта по протежение на дългата стена, но осветление няма. И буквално го ползвам да отворя вратата и да метна нещо вътре...
Отивам да навивам дрехите на руло, навихте ме Simple Smile

# 488
  • Мнения: 18 555
Мис, защо кухненските кърпи са ти в гардероба в спалнята? Не е ли излишно разкарване? Моите са си в чекмедже в кухнята.
Никак не е разкарване. Стаите са една до друга, преходни. В кухната само мен ме няма. 😂 и там си трябва пренареждане. Кърпите заемат доста място. Повечко са.

# 489
  • Мнения: 2 998
Така ли ги навивате?

# 490
  • Мнения: 1 275
Здравейте! Не е много по темата,но някой може да ми даде идея.Местя се да живея в гарсониера с голяма открита тераса.Нямам възможност да слагам сега дограма.Та въпроса ми е какви шкафчета(гардеробчета) да сложа в двата края,за да ги използвам за прибиране на кофи,метли,мопове?Терасата е 7\1 метра,южна и материала трябва да издържа на слънце.Благодаря!

# 491
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Здравейте! Не е много по темата,но някой може да ми даде идея.Местя се да живея в гарсониера с голяма открита тераса.Нямам възможност да слагам сега дограма.Та въпроса ми е какви шкафчета(гардеробчета) да сложа в двата края,за да ги използвам за прибиране на кофи,метли,мопове?Терасата е 7\1 метра,южна и материала трябва да издържа на слънце.Благодаря!
Държиш да е шкаф ли? Не става ли със закачалки?
Иначе това е красиво
https://lindycottagehill.blogspot.com/2011/01/pretty-utility-cabinet.html?m=1
А ето и със закачалки



От тук

# 492
  • Мнения: X
Здравейте! Не е много по темата,но някой може да ми даде идея.Местя се да живея в гарсониера с голяма открита тераса.Нямам възможност да слагам сега дограма.Та въпроса ми е какви шкафчета(гардеробчета) да сложа в двата края,за да ги използвам за прибиране на кофи,метли,мопове?Терасата е 7\1 метра,южна и материала трябва да издържа на слънце.Благодаря!

това са все балконски гардероби
https://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keywords=balkonschrank+wett … d_sl_7sut31qkbe_b

# 493
  • Мнения: X
Zest,  а откъде мога да купя такава закачалка?
И освен това, смятам, че не е добра идея да стоят на слънце непрекъснато. Бързо се чупят Sad
Установено от собствен опит.
И аз нямам специално обособено място за този асортимент Sad

# 494
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
О да, пластмасата гори от слънцето и се рони след време. Но съм виждала подобни платна по Бриколаж/Практикер и с метални кукички би било вечно. Друг е въпросът дали искаш да е така открито или в шкаф.

Общи условия

Активация на акаунт