Клиники в Истанбул - Тема 5

  • 88 955
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 68
Здравейте искам и аз да споделя моя опит ние 6г.правим опити за забременяване имам два неуспешни опита в България  третия опит направихме в Истанбул клиника мемориал сега май ми престой трансфер много сме доволни от лекарите хората си знаят работата и я вършат възможно най добре аз вярвам че там ще се сбъдне моята мечта и благодаря на Господ че избрах  нея а не Бахчеджи защото преди докато бяхме в Истанбул само за това се говори как са разменили ембрионите и е  настанала пълна каша пациентите им се преместили в други клиники аз съм тюркиня но си живеем в България тук е нашия дом и докато бяхме там по новините доста се говори по тази тема и момичета това е вярно колкото и даневи се иска да повярвате аз ви го казвам като информация а избора си е ваш всеки сам си преценява.

# 466
  • Мнения: 1 680
Много ми е съмнителен този ваш първи пост във форума...Как така, след 6 годишна борба и 3 опита, чак днес се сетихте да се регистрирате,  и то,  за да ни информирате за Бахчеджи?

# 467
  • Мнения: 387
добре бе, да му се невиди, за толкова години не се ли научихте че не се прави реклама по този начин - толкова е нелепо и прозрачно, че вече дори не е смешно.

И аз съм пациент на Мемориал и не мисля че са необходими подобни лаишки изцепки. Всеки си избира болница според усет и нужди, дали ще е Бахчеджи или Мемориал - нивото е високо и на двете места. Да плюем едното за сметка на другото е меко казано абсурдно.

# 468
  • Мнения: 68
Мнението си е ваше аз не правя ничия реклама  казвам това което се говори вие се радвайте  че не сте от тези който дават последните си пари и надежди мнението си е лично мое нали това е тема в която всеки изразява мнение свободно длажнили ли сме всички  да говорим това което наповечето ще им се понрави всеки сам си решава.

# 469
  • Мнения: 601
Мирелче много сложни изречения пишеш. Слагай някоя друга запетайка и точка. Наистина се напрагям и трудно разбирам написаното.

# 470
  • Мнения: 164
Мирелче,всеки си има глава на раменете и сам избира мястото за последните си пари и надежди.С този си пост, оставяш потребителите с впечатление за реклама, а Мемориал няма нужда от такава.

# 471
  • Мнения: 68
Аз просто се поставих на тази жена на мястото, на която и трансверирали чужд ембрион.Реших да споделя тук с вас,защото всички отиваме там с надежди.Това защо се прие за реклама незнам,но аз повече няма да коментирам.Съжелявам,че грешно ме разбрахте.

# 472
  • Мнения: 2 673
Mirel4eto91, омръзна ни от такива "компетентни" мнения като твоето!
Гледай си децата и не се занимавай с неща, дето не са в твоята компетенция!
Много момичета са постигнали в "Бахчеджи" това,
което за "Мемориал" е било непосилно!
Клиниката е препълнена с пациенти, пишете, без да знаете!
Не знам защо си губя времето да пиша на такива "доброжелатели"!

# 473
  • Мнения: 387
Mirel4eto91, за да има смисъл от това споделяне и да се помогне на някой се дава конкретна информация - какъв проблем има, защо в Бг не е станало, какво в Мемориал са направили по-различно (изследвания, стимулационен протокол, ПИД, тн). Останалото е празни приказки и бла-бла, поради което никой не реагира положително.

Ситуацията с разменените ембриони вече беше коментирана подробно в темата. Всеки сам си прави заключение къде и как да се насочи. Натъртване на едно и също тип "тука е хубаво, там е гадно" звучи ужасно зле и както ти беше написано вече - оставя съмнение за рекламен пост, а не за лична история на човек с репродуктивни проблеми.

# 474
  • Мнения: 2 673
phoenix_fire, много късмет ти желая!  Hug
Ако съм запомнила правилно, щеше да започваш опит.

# 475
  • Мнения: 387
phoenix_fire, много късмет ти желая!  Hug
Ако съм запомнила правилно, щеше да започваш опит.

Благодаря sisi,
да готвим се за опит. Буквално до дни трябва да пътуваме но мц ми закъснява (дано да не дойде!).
Дай Боже тази година да има много успехи за всички ни.

# 476
  • Мнения: 162


Ето от мен последна информация за трансферите в Бахчеджи. И така, когато ви викнат за трансфер ви слагат гривна с имената на входа, после преди да ви настанят в подготвителната стая на монитор потвърждавате имената на вас и съпруга, след това разписвате документи с имената, когато ви откарат в залата за трансфер пред нея сканират гривната и потвърждавате на екрана имената, последно преди да вземат ембриончетата отново трябва да потвърдите на ембриолога гласово имената.
Каквото и да е станало се взимат поне мерки.

# 477
  • Мнения: 2 673
Дай боже! Стискам ти силно палци, phoenix_fire! Hug

# 478
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, и аз като вас обмислям следващият опит да е в Турция. Имам 1 опит тук и ми казаха, че най вероятно яйцеклетките са с лошо качество за 3 ден ембрионите забавиха развитие и на 5 ден казаха ще няма да преживеят нито в мен , нито в инкубатора. Има ли от вас момичета с този проблеми след смяна на стимулацията нещата да са били по добре. Благодаря Ви предваритено

# 479
  • Мнения: 387
Здравейте момичета, и аз като вас обмислям следващият опит да е в Турция. Имам 1 опит тук и ми казаха, че най вероятно яйцеклетките са с лошо качество за 3 ден ембрионите забавиха развитие и на 5 ден казаха ще няма да преживеят нито в мен , нито в инкубатора. Има ли от вас момичета с този проблеми след смяна на стимулацията нещата да са били по добре. Благодаря Ви предваритено

lorenca b, привет! Дано турските клиники помогнат за намиране на правилното решение.
Аз съм със същия проблем. В България имам две изключително лошо повредени стимулации - първата не остави нищо за трансфер, при втората ми трансферираха ембрион с толкова лошо качество (дори за мен беше видно на снимката колко са зле нещата), че беше ясно че няма да се получи.

Имам една стимулация в Мемориал - по-ниски дози лекарства, извадени повече яйцеклетки. До пети ден стигнаха две ембриончета, но бременност не настъпи след трансфер.

В момента се подготвям за пореден опит. Мога да посъветвам само ако имате някакъв мъжки фактор да направите SDI тест. Често е трудно да се разбере дали забавянето на ембитата се дължи на лоши яйцеклетки или сперматозоиди носещи кофти ДНК. При нас се оказа че има завишение на ДНК фрагментации при сперматозоидите. Сега вкарахме този проблем в норма и се надяваме на по-добри резултати. Със сигурност ще пиша как ще протече новата процедура.

Общи условия

Активация на акаунт