Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 67

  • 71 487
  • 711
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 144

от книгата на Стаменов копирам -
Проучвания доказаха, че физическите упражнения повече от седем
часа седмично, намаляват фертилитета и при двата пола. При жените
се блокира овулацията. Тежките фитнес и други физически занимания
по време на ин витро процедура също са свързани с намаляване на
шанса за успех

# 211
  • Мнения: 19 726
Моите най-добри ембриони бяха след месеци на 30-40 минутни тренировки всеки ден. При стимулации знам, че не е добре за яйчниците, защото може да стане усукване и други проблеми, но иначе е страхотно за кръвоснабдяването на малкия таз, а оттам и за подобряване работата на яйчниците.

# 212
  • Мнения: 7
През годините са ми пускали многократно половите хормони и са били ок, тръбите също. ФСХ - ниско! Никой явно не е предполагал че може да имам ниско амх
Скоро направих първата си стимулация и понеже отговора беше лош ми го назначиха.
За диагноза имах предвид, че съм с изчерпан резерв, което в предвид възрастта е наистина парадоксално.. така и се чувствам.
Лапаро не съм правила до сега не са ми предлагали - явно нямам показания може би .. е освен 10 годишен стерилитет Simple Smile))

# 213
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
За съжаление парадокси и изключения винаги се срещат, кофти е когато на теб се падне "късата клечка". Преди години в групата на мамите от Искам бебе пишеше едно момиче на 28г с едно нормално и лесно заченато дете, искаха второ. След около година опити пусна първоначалните изследвания и се оказа с ФСХ 30, останалите хормони -също като на жена в пременопауза. Тотален шок! Тя се отказа от инвитро, но и Персенска ми е казвала, че днешните 40 годишни жени са с по-добър резерв от 30 годишните.

# 214
  • София
  • Мнения: 9 140
Довършите ме с това за спорта. Аз го почнах с цел сваляне на килограми и подобряване качеството на яйцеклетките. Сега ходя три пъти седмично. Тренировките са три пъти седмично по един час. Искрено се надявам, че не вредят, а помагат Blush.

# 215
  • София
  • Мнения: 634
Ама разбира се, че умерения спорт помага, но не става дума да се прекалява. Според мен е важно за кръвообращението и изобщо. В тази връзка... след пункция фитнес може би е недопустим... а след трансфер как стоят нещата? Защото с лежане не се получава, може би с повечко движение ще е по-добре Simple Smile

# 216
  • Мнения: 1 033
След трансфер трябва почивка

# 217
  • София
  • Мнения: 3 050
Моя успешен опит беше след 6 месеца ходене на фитнес, три пъти седмично. Попаднах на инструктор, който се занимаваше със силови атлети, взе че ми хареса и останах при него. Не съм сигурна дали това помогна, но все пак е факт.  Да добавя, че спрях с всички неща от деня на пункцията.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 08:15 от eldorado_f

# 218
  • Мнения: 466
Умереният спорт със сигурност помага. Поствам една статия, която е интересна за мен, а може да хареса и на вас.

 http://natural-fertility-info.com/increase-egg-health

# 219
  • Мнения: 2 144
Истината е както винаги в златната среда, в умерения спорт. Имунолозите дори следяха по някакви клетки как ми се отразява бягането. Но 5дни преди трансфера ми казаха да спирам. След трансфера също ми казаха да го спра. Но аз бях луда гъба, на пътеката си изкарвах нервите, ревях и бягах и не усещах натоварването.. По принцип съм гледала и чела за най- разнороден спорт по време на бременност. Но аз след трансферите спирах..И така спрях, че до ден днешен. Едва вчера мъжът ми изкара пътеката след 2год и косур и днес смятам да се пробвам.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 09:11 от Шакира

# 220
  • София
  • Мнения: 2 068
... Пиша тук, защото съм пациентка на клиниката и ми предлагат да приложат митохондриално днк върху яйцеклетката при оплождането, което ми идва май в повече.
Стана ми интересно - какво означава това?

P.S ето какво намерих, но незнам дали това се има предвид и дали въобще се прилага в клиниката /съмнявам се/ http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Vsichko-koeto-bihte-iskali … diteli_65670.html

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 10:05 от kupu

# 221
  • Мнения: 4 097
Спортът по време на стимулация , преди и след трансфер вреди, заради усукване на яйчниците. Но няколко месеца преди процедурата е почти задължителен, за да може да се кръвоснабдява малкият таз.

За мен, всичко в умерени дози е полезно.

# 222
  • Мнения: 122
Kobeto миличка ,доста си измъчила и аз ти препоръчвам 1 вариант преди да започнеш със донорска яйцеклетка.Съпругът ти не е против донорска?

# 223
  • Мнения: 7
Това, което ми каза доктора за митохондриите е че били “белият дроб” на клетката и давали енергия на яйцеклетката. От къде ги взимат не разбрах... като питах на регистрацията казаха че не знаят за какво говоря и че нямат такава услуга в ценоразписа. Именно това ме притесни, явно е експериментално. Търся инфо и на английски, но е малко и явно всичко е в сферата на експериментите.
За донорска яйцеклетка по - не ме притеснява от това... само ме е яд че не узрях по - рано, защото сестра ми е на 40+ вече, а си забренява. Късата клечка Simple Smile)

# 224
  • Мнения: 578
Това, което ми каза доктора за митохондриите е че били “белият дроб” на клетката и давали енергия на яйцеклетката. От къде ги взимат не разбрах... като питах на регистрацията казаха че не знаят за какво говоря и че нямат такава услуга в ценоразписа. Именно това ме притесни, явно е експериментално. Търся инфо и на английски, но е малко и явно всичко е в сферата на експериментите.
За донорска яйцеклетка по - не ме притеснява от това... само ме е яд че не узрях по - рано, защото сестра ми е на 40+ вече, а си забренява. Късата клечка Simple Smile)
Не знам много за митохондриите,но братовчетка ми беше със същия проблем и сега има момичинце,не стана  лесно,но стана.От нея знам,че тоя метод е експериментален и даже беше педупредена да не говори много.

Общи условия

Активация на акаунт