Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 67

  • 71 545
  • 711
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 7 645
проблема е, че ако не се каже изрично, че се иска и инсулин, те не го изследват.
Много хора са се прецакали по този начин. Вече още едно натоварване в рамките на година дори и повече е силно непрепоръчително.
Инсулина, заедно с глюкозата са еднакво важни за определяне на проблем. Дори инсулина е по-важен.

Съвета ми е към горното изследване само с глюкозата, след седмица примерно да се пусне поне един инсулин на гладно и дано е достатъчно за определяне - има или няма проблем.

Другото което може да се направи е да се говори с лабораторията, предполагам те все още пазят кръвта и да се изследва и инсулин от 3-те проби и само да се заплати. Мисля, че повечето лаборатории изпълват и такива услуги. Питайте.

# 661
  • Мнения: 62
И за какво служи това изследване!?

# 662
  • София
  • Мнения: 7 645
За определяне дали жената има инсулинова резистентност.

# 663
  • Мнения: 1 416
проблема е, че ако не се каже изрично, че се иска и инсулин, те не го изследват.
Много хора са се прецакали по този начин. Вече още едно натоварване в рамките на година дори и повече е силно непрепоръчително.
Инсулина, заедно с глюкозата са еднакво важни за определяне на проблем. Дори инсулина е по-важен.

Съвета ми е към горното изследване само с глюкозата, след седмица примерно да се пусне поне един инсулин на гладно и дано е достатъчно за определяне - има или няма проблем.

Другото което може да се направи е да се говори с лабораторията, предполагам те все още пазят кръвта и да се изследва и инсулин от 3-те проби и само да се заплати. Мисля, че повечето лаборатории изпълват и такива услуги. Питайте.
   При мен се случи точно така без изследван инсулин, а казах.Когато отидох  в лабораторията-Рамус ми казаха-Еми пуснете си пак ,ние не сме ви взели повече пари.
Което означава че не се пазят пробите.

# 664
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета! Моля за помощ, днес съм 12-ти ден след трансфер и резултатът е 31,11! Има ли възможност това да се счита за положителен резултат?

# 665
  • София
  • Мнения: 7 645
Той е положителен сам по себе си, важното е след 48 да се удвоява.
На колко дневни ти беше трансфера?

# 666
  • Мнения: 1 269
Nadeto047 пожелавам ти късмет Sunglasses

# 667
# 668
  • Мнения: 40
Благодаря! 2 ембриончета на 5-ти ден

# 669
  • София
  • Мнения: 7 645
nadeto047 - доста е нисък резултата за този ден на бластоцист. Със сигурност го повтори обаче. Дано има някакъв шанс.

# 670
  • София
  • Мнения: 2 661
Момичета,  никога не съм пускала изследване за инсулинова  резистентност. И Персенска и Сигридов са ми казвали, че няма нужда, защото съм слаба. Вече се чудя какво да изследвам, за да разбера защо не ни се получават естествено нещата.
nadeto047, късмет и от мен. Тегаво е това очакване, но няма начин.

Последна редакция: вт, 24 апр 2018, 16:21 от BettyBoop

# 671
  • тук-там
  • Мнения: 5 860
Надето, желая ти успех и стискам палци! Можеш да пишеш в другата тема: дългото чакане след трансфера. Има и отделна тема за стойности за ЧХГ. Късмет!

# 672
  • Мнения: 40
БЛагодаря! 😘😘😘

# 673
  • София
  • Мнения: 158
И аз се интересувам за инсулиновата резистеннност. Сами ли решихте да се изследвате или доктор ви я назначи. Има ли показатели които показват, че трябва да се изследва, примерно като се пуска ПКК и глюкозата е завишена?

# 674
  • Мнения: 4 097
Надето, успех и от мен!

За ИР може да се изследва и гликиран хемоглобин, който показва 3 месеца назад кр.захар и дали и кога е била повишена и след това да се правят доп.изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт