НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 90 700
  • 807
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Frogy, квесторите (поне миналата година) не бяха външни - учители от НУКК са. Кой ще ти наема външни хора за тази работа.

Успешно възстановяване и дано нямаш повече здравословни притеснения!

# 631
  • Мнения: 43
Сори, грешна информация! Пътувах с квесторка в 260, след изпита, барабар с детето. Аз не шофирам и нямам. Тя ги защити за лабиринта и каза, че повечето не можели да ги направят с колегите?! И понеже, не беше за първа година момичето, обясни... И какво от това?!!Всичките неща са хубави???!??

# 632
  • Мнения: 70
Здравейте,
Днес ходих да разгледам работата на дъщеря ми от изпита тази година.
10те задачи се разделени на две групи по 5, като се сумират поотделно точките от задачите към всяка група.Накрая двата резултата се събират
 Първоначално проверих точките за всяка една задача дали са оценени по примера, който е показан. Всичко беше коректно. Това което ми направи впечатление е ,че на първата страница на първата група задачи,  сборът от точките на 5-те задачи беше грешен.
Резултатът от първите 5 задачи  беше-
5.00; 5.75;  8.80; 2.40; 6.24, като общият сбор от тях е 28.19 доколкото елката показва😀, а в работата пишеше 25,19???
Написах молба за преразглеждане. Когато я входирах и обясних защо претендирам за преразглеждане, никой не отрече, че е станало грешка. Сега чакам и официалния отговор.
Нашият бал не е от най-високите и 3-те точки разлика, няма да ни позиционират над чертата.
но ако бяхме в чакащите?
Затова мой съвет за бъдещите кандидатстващи- възползвайте се от възможността да видите работата на детето си. Не само да видите дали има грешка от проверявашия, а и къде и какво го е затруднило.


Имате ли отговор за разликата в оценките?

# 633
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Е, това е училище по култура, не по смятане Simple Smile

# 634
  • Мнения: 178

Помислете Вие. Много по-лесно е на Драганчо да му се напишат малко повече точки, така че да е над чертата. И пак да измести дете, без да е нужно на това дете да му се пипа работата. И по повод следващия Ви пост - по коя точно логика на Връзкарчо трябва да му се пишат пълен брой точки? Всеки брой, който е над чертата, го устройва.
[/quote
Тоест, Вие напълно изключвате възможността някой да бъде ощетен дори и по погрешка, не за сметка на друг?

Не разбирам въпроса Ви. Ще се опитам максимлно ясно да кажа отново това, което мисля - според мен няма никаква логика да преправят работата на деца, за да вкарат дете с връзки. Никакъв смисъл няма в това да ровят в работите на стотици деца, да обмислят коя задача да им променят, да преизчисляват точки, въобще да вършат цялата тая хамалогия, при положение, че просто могат да подменят работата на желаното дете. Сигурна съм, че това не е първият случай на недоволни родители, сигурна съм, че и на по-страшни неща от това изстъпление са се нагледали. Не мога по-ясно да го кажа.

Също така, леко съм втрещена от негативизма (меко казано), който се излива по адрес на приетите деца и родителите им. И понеже знам колко много сме работили с детето и знам много добре колко нямаме никакви връзки в НУКК, просто искам да ви кажа, че не сте прави. Запазете поне малко достойнство и се опитайте да приемете, че просто не сте били достатъчно добре подготвени. Защото точно за това става въпрос - добрата подготовка. Познавам прекрасни, будни и много умни деца, които не успяха.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 13:40 от Фотон

# 635
  • Мнения: 122
Поизчетох писанията от последните няколко дни и останах в потрес колко помия се изля, колко негативизъм, та чак и до сравнения с политически лица се стигна (което само по себе си е обида Wink

Мисля, че е необходимо всички да се успокоят и да запазят добрия тон на комуникация. Мислете положително и да вярваме в децата си и техния личен късмет и успех в живота!

# 636
  • Мнения: 5
Ще опитам пак: Допускате ли, че хората не са безгрешни и е възможно наистина листът да е разменен по погрешка?
Аз допускам. Безгрешни хора няма. И понеже споменахте достойнство - има хора, които живеят за едното достойнство, но и това няма да разберете най-вероятно. Достойнство и труд. И няма как да докажеш, че си прав, защото системата за прием в случая е измислена така, че да те смачка и обезсърчи, когато тръгнеш да си търсиш правата. Да, имаш възможност да напишеш жалба срещу училището ( до директора на същото!). Блъскаш се в стена. После пишеш жалба до Инспектората, който е контролен орган. Пак стена. Въобще хората, които реално трябва да вземат отношение по въпроса има ли грешка или не, са или от училището, или децата им трето поколение са в училището.
И последно, по отношение на негативизма. Връзкари има и ще има навсякъде. За радост, после в живота, лесно се отличават от другите. Към тях съм безразлична. Това, което ме потресе от разказа, е негативното отношение на персонала на училището. Явно е, че са абсолютно непоклатими и недосегаеми, но те го демонстрират безцеремонно и арогантно. Тяхното негативно поведение няма как да предизвика бурни аплодисменти, поклон и фойерверки, нали разбирате? 

# 637
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Това ръководство едва ли се сблъсква за първи път с недоволство на родители. Трябва да знаят как да  реагират при жалби. Те са държавно училище, не са в затънтено село с 30 ученика, за да си позволяват такова поведение. Изобщо не е било трудно да се измъкнат от ситуацията и нямаше да се стига изобщо до напрежение.

# 638
  • Мнения: 62
Аз честно казано не разбирам тая истерия с нукк, който отдавна предлага само хубав двор. За детската градина това може и да достатъчно, но за училище... пък и вечната амбър, пардон велянова, да ти къса нервите... не го разбирам.
Че и частни уроци... Не следя изкъсо състезанията, но нямам спомен да съм виждала техни ученици на призови места...

Съжалявам, че трябва да обсъждам човек, за който НУКК е само “Хубав двор” и който не е виждал добре реализирани деца от това училище. Моят съвет е да си направи труда, няма да дам информация на готово, колко деца от НУКК тази година са влезли в Американския колеж след 7-ми клас и това ако не е според нея престижно учебно заведение, нещата са за Без коментар.

# 639
  • Мнения: 162
Примерът Ви никак не е адекватен, като се има в предвид високата такса за обучение в АК, доста умни и будни деца просто не кандидатстват, знаейки че родителите им не могат да си позволят да поемат тези разходи. Потвърждавате само, че в НУКК учат деца на състоятелни хора.

# 640
  • Мнения: 162
А, информация за това къде и как са се готвили, имате ли?

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 14:03 от Dama na bala

# 641
  • София
  • Мнения: 8 310
Къде може да се види списък с приетите деца в АК, като резултати и училища (имена децата естествено няма нужна) ?

# 642
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Само с обучението в училище 0 деца са влезли в АК. Grinning

Не разпространявайте грешна информация. Приети от НУКК момичета: на 20-то, 47-мо място и др. И момчета: на 64-то и др.

Без нито един частен урок/школа?
Thinking
Така изброени са около 5 деца (3 сигурни), което е под 10% от випуска.

# 643
  • Мнения: 468
Аз честно казано не разбирам тая истерия с нукк, който отдавна предлага само хубав двор. За детската градина това може и да достатъчно, но за училище... пък и вечната амбър, пардон велянова, да ти къса нервите... не го разбирам.
Че и частни уроци... Не следя изкъсо състезанията, но нямам спомен да съм виждала техни ученици на призови места...

Съжалявам, че трябва да обсъждам човек, за който НУКК е само “Хубав двор” и който не е виждал добре реализирани деца от това училище. Моят съвет е да си направи труда, няма да дам информация на готово, колко деца от НУКК тази година са влезли в Американския колеж след 7-ми клас и това ако не е според нея престижно учебно заведение, нещата са за Без коментар.

Аз изпузнах една година след 12 клас (не влязох да уча веднага). Но на следващата година след завършването ми, на първия учебен ден, Велянова както обикновено каза, че абсолютно всички от предния випуск са влязли за учат в престижни университети в България и по света. Всяка година съм я слушала тая реч. Та.... няма какво друго да кажа Wink По-интересна ми е статистиката на децата, които са влезли със собствени сили, без побутване от мама и тати, в престижни учебни заведения. Защото другите, ще ме извинявате, ама ги познавам лично. И много добре знам как, къде и защо са приети. Знам и защо могат да си позволят да учат там. Знам и какво са правили по време на ученето си. Знам и как се влиза след 7ми клас. Знам и как се взимат матурите. Чувала съм слухове, че нещата са се попроменили, и пак - не мисля, че можеш да оцениш знанието трупано 12 години по матурите... имаш 10 теми, учиш ги на изуст, взимаш матурите... какво точно доказва това? Добра памет?

# 644
  • Мнения: 62
Само с обучението в училище 0 деца са влезли в АК. Grinning
Пак пишете глупости. Къде прочетохте, че целият випуск напуска НУКК след седми клас. Много нагло се държите за некомпетентно информирана.

Не разпространявайте грешна информация. Приети от НУКК момичета: на 20-то, 47-мо място и др. И момчета: на 64-то и др.

Без нито един частен урок/школа?
Thinking
Така изброени са около 5 деца (3 сигурни), което е под 10% от випуска.

Общи условия

Активация на акаунт