Женско име с много условия

  • 15 804
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Помагайте мили съфорумки.
За втори път пускам тема, първия много ми помогнахте с избора на име на дъщеря ми.
Сега пак става въпрос за женско име, но търсим такова за най-добрата ми приятелка, чиято кума съм и по обичай искат да чуят предложенията на кумците Satisfied  (само ще предлагам, няма да се налагам за име на бебето).
Положението е малко деликатно.
Семейството живее в Белгия, бащата е белгиец, с френскозвучаща фамилия. Проблемът е, че фамилията не се съчетава добре с имена завършващи на гласна (получава се едно сливане и често резултатът е смешен).

Та търсим женско име, с френско/международно звучене, което да завършва на съгласна.
За сега те са измислили само Лилиан, Мериан и Кристин. Но не им харесват толкова много.
Положението е тежко, нямаме никакви идеи Sweat Smile Помогнете!!

Приемат се и предложения за български имена.

Добавям и, че имат един батко, който се казва Елиас. Ако имената си допадат ще е супер, но не е задължително.
Знам...много условия станаха InnocentSmile

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 14:41 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 156
Ан, Ивон, Мерилин, Ивет

# 2
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Попринцип не чета раздела изобщо, но заглавието ми излезе отстрани и отворих.
Още четейки, ми хрумна името Вивиан.

# 3
  • Мнения: 19 698
Катрин
Мишел

# 4
  • Мнения: 6 354
Адел Adèle
Аделин Adeline
Агнес Agnès
Алис Alice
Каролин Caroline
Сесил Cécile
Селин Céline
Кристъл Christelle
Констанс Constance
Инес Inès
Изабел Isabelle
Лорейн Lorraine
Ноел Noelle

# 5
  • Nice
  • Мнения: 946
Да не се паникьосват, имат вариант за имена защото тези с френски звучене не завършват задължително на ‚а‘, както е по-прието при нас.

Първо, има много мъжки имена на които се променя само укончанието и името става женско. Да помислят за такова.
Например тези завърващи на –el; Стават –elle
Daniel- Danielle, Gabrielle, Michelle, Emmanuelle

Давам и други предложения, които лично не са ми любими, но пък се използват често. Да се има предвид, че произношението е френско и меко. Слагам и вариациите на писане.
Жизел (Giselle), Жанет (Jeannette, Janette), Жаклин (Jacqueline)
Скрит текст:
Тези специално са ми малко като имена на леки жени, но вкусове всякакви.
Небезисвестното Никол (Nicole)
Полин (Pauline), Люсил (Lucile), Ивон (Yvone, Yvonne), Карол (Carole), Каролин (Caroline),
Много извстното във Франция Манон (Manon)
Мадлен (Madeleine), Мадисън (Madysson), Жюлиет (Juliette), Матилд (Mathilde), Беатрис (Béatrice), Анаис (Anaïs), Мюриел (Murielle), Гаел (Gaëlle), Инес (Inès), Анжелик (Angélique), Бриджит (Brigitte), Сесил (Cécile), Жад (Jade, много популярно), Надеж (Nadège - което е производно от Надежда), Анет (Annette) и Катнис, за феновете на Hunger Games (Kateniss) Laughing


Предлагам мои фаворити :
Катин с ударение на И (Catherine)
Ясмин/Жасмин (Yasmine, Jasmine)
Скарлет (Scarlettе в някой друг живот бих кръстила дъщеря така Laughing)
Елизабет (Élizabeth)
Алис (Alice)
Клер (Claire)
Изабел (Isabel, Isabelle)
Ева, което се чете Ев (Ève)
Марин (Marine)
Анабел (Annabelle)
Eлеонор (Eléanor)

Аз с така поставените условия сигурно щях да кръстя детето КатрИн.

И две български предложелия – Любов и Радост Relaxed

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 15:57 от nikaia

# 6
  • Мнения: 8 578
Роуз
Eloise
Carys

# 7
  • София
  • Мнения: 966
Елен

# 8
  • Мнения: 81
Много сте бързи Smiley

Добре, явно не сме мислили както трябва. То имало много варианти, чак ми олекна.

Благодаря ви, всички предложения ще бъдат дискутирани.
Предлагайте каквото се сетите Smile
Като се поизчерпят вариантите ще направя гласуване с имената които са се харесали най-много.

Аз за сега си набелязах Вивиан, Катрин, Каролин, Роуз, Клер и Анабел.

# 9
# 10
  • Варна
  • Мнения: 208
Каролин

# 11
  • Мнения: 2 560
Моник, Шантал, Шарлот, Карин. Вивиан  също, ама сте го казали 😊

# 12
  • Мнения: 5 440
Катрин
Леонор
Анн
Беатрис

# 13
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Имам познати тук - Маделин, Мадлен, Лий-Анн, Жармен - всичките ми харесват.

# 14
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Евелин? Мисля че имаше нещо френско в звученето, а и си има красив български вариант - Евелина  Simple Smile

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 715
Florance/ Флорънс може би ще има бг имен ден на Цветница Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 038
Харесва ми Вашето предложение Кристин. Или пак Катрин.

# 17
  • Мнения: 4 808
На мен ми харесва Анет. Сещам се също за Анриет, Полет, Лорет. На никаква гласна ли не трябва да завършва името? Защото ако например фамилията започва с буква "а", името може да завършва например с "и", или обратно, например Софи, Жули, с ударение на втората сричка, ако фамилията е с "а".

# 18
  • София
  • Мнения: 3 025
Фелис
Никол

# 19
  • Мнения: 182
Жанет, Ирен и Мишел ми харесват на мен . Обичам имена с френско произношение.

# 20
  • Мнения: 11 406
Никол  Two Hearts

# 21
  • Мнения: 81
На мен ми харесва Анет. Сещам се също за Анриет, Полет, Лорет. На никаква гласна ли не трябва да завършва името? Защото ако например фамилията започва с буква "а", името може да завършва например с "и", или обратно, например Софи, Жули, с ударение на втората сричка, ако фамилията е с "а".

За жалост трябва да завършва със съгласна.
Фамилията и тя започва със съгласна и е двубуквена. Всъщност не се състои от две букви, по френски тертип има много букви, но се четат само две....иди ги разбери.
Става наистина едно сливане ако името завършва на съгласна и се получава смешно.
За кръщелника критерият беше същият. Но с мъжко име беше по-лесно. Бързо намериха име което им допада.

Тази вечер направо пратих списък с всички предложени имена.
За сега бъдещата мама ми каза, че харесват много Адел, Селин, Клер, Анаис, Анабел, Моник, Лорен, Люсил, Евелин. И други също са си набелязали, но тези най-много.
Първо не можеха да се сетят за имена, сега ще се окаже, че от толкова избор няма да могат да решат Smiley

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 23:38 от donichka15

# 22
  • Мнения: 15
Лея, Симон, Мишел, Ив, Ивон, Алин, Амели, Карла, Силви, Алексиа, Осеан, Тифани, Маел, Жулиа... Всичките с ударение на последната сричка Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 334
Clementine, Estelle, Eleonore, Denise, Fleur, Helene, Roseline, Violet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 050
Ще предложа името на моята бебка. Еванджелин. Може би ще е по френско звучащо без д.

# 25
  • Мнения: 11 747
Ирис, Пролет

# 26
  • Мнения: 6 998
Точно идвах да кажа Ирис Simple Smile)

# 27
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Фелиситас. Означава щастлива.
Алексис, Айрин, Даниел, Чарлийз, Шърлийн.
Максин е женско име на запад.
Мери-Ан.

Ако името е двойно, може ли първото да завършва на гласна?

# 28
  • Мнения: 11 747
Ив-Надин (от дъщерята на съфорумка се сетих)

# 29
  • Мнения: 18 562
Изабел ❤,Инес

# 30
  • Мнения: 5 440
Жаклин? Мерилин?

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Харесвам Лилиан и Кристин.
Маргарет и Мадлен ми харесват повече от Мериан.

Мадлен и Елиас
Изабел и Елиас
Елизабет и Елиас
Розалин и Елиас
Шарлот и Елиас
Флоранс и Елиас
Джулиет и Елиас
Агнес и Елиас
Естел и Елиас
Леонор и Елиас
Карин и Елиас
Клер и Елиас
Маргарет и Елиас.
Алис и Елиас
Сибил и Елиас
Адел и Елиас
Едит и Елиас
Анаис и Елиас
Ивон и Елиас
Ивет и Елиас








Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 16:57 от -veni-

# 32
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Елизабет, Розалин, Изабел и Естел май звучат най-добре с Елиас.
Джулиет също ми харесва.

# 33
  • Мнения: 81
С толкова много предложения до края на седмицата ще направя и анкета.
Бебето се очаква началото на май.
Няма време Misc Hourglass

От някъде им е хрумнало и Маелис. Добавя се към списъка с подходящи.

# 34
  • Мнения: 18 562
Не знам дали е предложено-Жасмин 😍

# 35
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Малин или Марлен.

# 36
  • Мнения: 5 440
Друга форма на Жасмин - Ясмин.

# 37
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Някой предложи ли Вероник?
Таис също е женско име.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 433
Катрин
Изабел
Жасмин/Ясмин
Лилиан
Ивет

# 39
  • Мнения: 4 808
С толкова много предложения до края на седмицата ще направя и анкета.
Бебето се очаква началото на май.
Няма време Misc Hourglass

От някъде им е хрумнало и Маелис. Добавя се към списъка с подходящи.

Не им е хрумнало отнякъде - това е разпространено име в Белгия. В класа на сина ми има три девойки с това име. И понеже видях няколко имена с ''х'' по-напред в темата, да кажа, че френскоговорещите не произнасят звука ''х'' - не могат, тъй като го нямат, а пък нидерландскоговорещите в Белгия произнасят едно много гърлено ''х'', та по-добре без този звук в името.

Аз харесвам Ирис и Алексия.

# 40
# 41
  • Мнения: 5 134
Елизабет ще си пасне добре с Елиас Simple Smile

Маргарет, Мериам, Ингрид.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 663
Вярно, че детето ще живее в Белгия, но на тяхно място бих внимавала със завършването на съгласна. Има имена, които в чужбина са женски, но тук се считат за мъжки, макар и често с друго ударение като например от дадените Евелин, Лилиан, Маргарит, Малин. Не са длъжни родителите да се съобразят, но аз на тяхно място бих се съобразила с това, не бих искала да бъркат пола на детето ми в собствената ми родина, предвид, че може да се избере решение, което да звучи добре и на двете места.

Иначе ЛИлиан е от имената, които харесвам, но съм сигурна, че в България би било често като ЛилиЯн.

# 43
  • Мнения: 2 141
Скарлет ❤

# 44
  • Мнения: 1 156
Елизабет ще си пасне добре с Елиас Simple Smile

Маргарет, Мериам, Ингрид.

Както и Елинор, Елеонор, а имам позната латиноамериканка, чиято дъщеричка се казва Елеанор. Сигурно има и други производни

# 45
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Вярно, че детето ще живее в Белгия, но на тяхно място бих внимавала със завършването на съгласна. Има имена, които в чужбина са женски, но тук се считат за мъжки, макар и често с друго ударение като например от дадените Евелин, Лилиан, Маргарит, Малин. Не са длъжни родителите да се съобразят, но аз на тяхно място бих се съобразила с това, не бих искала да бъркат пола на детето ми в собствената ми родина, предвид, че може да се избере решение, което да звучи добре и на двете места.

Иначе ЛИлиан е от имената, които харесвам, но съм сигурна, че в България би било често като ЛилиЯн.
Хората в България знаят,че имена като Евелин,Лилиан...са женски .
Да ,може да се случи неграмотни родители да кръстят сина си Евелин ,но те са по-скоро изключение.
Аз мисля,че няма да има проблем с такова име тук.

# 46
  • Мнения: 18 562
За мен Малин и Маргарит са си мъжки имена...
Маргарет или Маргьорит(както е френското е женско). Точно заради това недоразумение(мъжко ли е женско ли е) не бих се спряла на име от сорта на Евелин. Защото е хем женско ,хем мъжко. Това не ми допада. И е добре да се замислите по този въпрос. Ако разбира де това би ви притеснило по някакъв начин.

# 47
  • Nice
  • Мнения: 946


От някъде им е хрумнало и Маелис. Добавя се към списъка с подходящи.

Скрит текст:
За жалост името не ми навява нещо приятно защото във Франция наскоро имаше случай с изчезнало момиченце с това име, което беше намерено убито. От много време се говори за случая и за разследването, навсякъде имаше снимки докато я търсеха и името ми се наби в главата.
Може да са дочули нещо, но да не са разбрали за какво става въпрос.
Иначе името е красиво.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имаме приятели французи, дъщеричката им се казва Анук. Мнооого ми харесва.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 663
Хората в България знаят,че имена като Евелин,Лилиан...са женски .
Да ,може да се случи неграмотни родители да кръстят сина си Евелин ,но те са по-скоро изключение.
Аз мисля,че няма да има проблем с такова име тук.

Дадох и друга гледна точка, аз лично познавам Евелин, Маргарит и Лилян - мъже, не познавам жени с такива имена. Знам, че в чужбина са женски, но ако аз бях в тази ситуация, бих избягала от имена, за които трябва да се прави уточнение. То в много страни Даниел е женско име, но тук за момента си е мъжко и би било странно, ако българи си кръстят така дъщерята. Бих избрала изцяло френско име пред такова с уточняване на пола. Всеки обаче си знае за него си.

# 50
  • при моите любими
  • Мнения: 2 541
Анаис

# 51
  • Мнения: 6 833
Аз познавам една много сладка Евелин и до сега не съм чула някой да се чуди дали името й е мъжко или женско...

Може и да има някой мъж, кръстен така, но предполагам това са единични случай.
Ивелин, вече е е по-разпространено, макар на мен пак да ми е с нежно звучене.

# 52
  • Мнения: 2 838
Всъщност къде слагате ударението на Евелин? Защото аз го слагам на първото Е и хич не прилича на мъжко. Звучи нежно и женствено.

# 53
  • Мнения: 2 141
Хората в България знаят,че имена като Евелин,Лилиан...са женски .
Да ,може да се случи неграмотни родители да кръстят сина си Евелин ,но те са по-скоро изключение.
Аз мисля,че няма да има проблем с такова име тук.

Дадох и друга гледна точка, аз лично познавам Евелин, Маргарит и Лилян - мъже, не познавам жени с такива имена. Знам, че в чужбина са женски, но ако аз бях в тази ситуация, бих избягала от имена, за които трябва да се прави уточнение. То в много страни Даниел е женско име, но тук за момента си е мъжко и би било странно, ако българи си кръстят така дъщерята. Бих избрала изцяло френско име пред такова с уточняване на пола. Всеки обаче си знае за него си.

Е извинявай ама тези три имена по никой критерий не звучат мъжки... Дори в България... Проблемът е, че те звучат женски, а не обратното - че Евелин звучи мъжко. Макар че не харесвам името Евелин, не би ми и хрумнало да помисля, че е мъжко 😳

# 54
  • Мнения: 18 562
Ударението е на първато Е.

# 55
  • Мнения: 1 392
Моето предложение е Анжелик. Наши приятели  живеят в Белгия и дъщеря им се казва така. На кратко и казваме Анжи.
Набързо прехвърлих темата и не видях такова предложение, ако се повтарям извинявам се!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Във Франция и Белгия ударението ще е на последната сричка. ЕвелИн.
Мои фаворити са Анаис и Анук.

# 57
  • Мнения: 147
Кристин

# 58
  • Мнения: 2 761
Анет, Клер, Полин, Виктоар, Селин, Моник, Жюлиет

# 59
  • Мнения: 81
Благодаря на всички за предложенията  Two Hearts
Искаше ми се да добавя анкета защото се спряхме на някои имена. Но нещо не ми се получава, не ми се разрешава редактиране.
Ако някой знае как да пусна анкета, моля да сподели.

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Искаше ми се да добавя анкета защото се спряхме на някои имена. Но нещо не ми се получава, не ми се разрешава редактиране.
Ако някой знае как да пусна анкета, моля да сподели.
Горе до бутончето с моливчето има три точки. Натисни ги - там има добави анкета.
Ако не става пиши на модератор да добави анкета, като му напишеш какви са опциите.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 21:39 от brin de muguet

# 61
  • Мнения: 81
Анкетата е готова, мили мами.
Благодаря за включването от модератор!

Та това са имената които се спряхме.
Любимите на майката са Вивиан, Адел, Кларис и Селин. Бащата страшно много хареса Люсил и Леанор.
Аз пък клоня към Адел, Катрин или Кларис.

Като цяло, аз лично, намирам всички имена за подходящи, Което и да изберат ще е в десетката.

Добавям, че ударенията на всички имена падат на последната сричка. Тъй че да се четата по френски му. Smile

# 62
  • Мнения: 18 562
Вивиан,Катрин или Селин.😊 Останалите не са ми по вкуса. Харесва ми Клара, Кларис не. Елинор,не Леанор.
Гласувам за Катрин, защото Кати много ми харесва като галено.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 6 083
Както писах Анаис ми е слабост, но намирам и Селин за много нежно. Така че гласувах за тях.
Адел, Вивиан, Кларис и Леанор изобщо не ги харесвам.
Катрин и Клер не са лоши.

# 64
  • Nice
  • Мнения: 946
Хубави имена са избрали.
Всички ми допадат. Може би Кларис и Вивиан не ми харесват чак толкова, но стават.
Гласувам за Катрин и Адел. Кати наистина е много сладко галено име. На Адел може да ѝ казват Ади, което също е много сладко.
Вече казах, че на тяхно място бих избрала Катрин с две ръце Smiley

# 65
  • Мнения: 2 838
Гласувам за Селин.
Въпреки, че никът ми също е включен в списъка, по скоро не си го представям за име на реален човек.

# 66
  • Мнения: 6 833
Катрин и Селин, най-много ми харесват от изброените и гласувах за тях, аз бих избрала Катрин.

# 67
  • София
  • Мнения: 11 663
На мен всички имена ми се струват подходящи.  Трудно ми е да гласувам.

Ще се включа обаче пак с един нюанс за обмисляне, този път относно Селин. В много държави, както и в България си е типично турско име т.е. може да бъде смятана за мюсюлманка след време. 

П.п. Не казвам, че това е проблем и да, знам за Селин Дион и доста други жени с това име, както и името ми харесва. Казвам го като факт.

# 68
  • Мнения: 18 562
Така е,но пък е красиво име.
Мисля,означава Луна. Някой да ме поправи ако греша. Според мен повечето ще грасуват за Катрин. Най-класическо е. И мисля, че ще поведе анкетата.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 050
Гласувах за Клер и Леанор. На мен са ми най-интересни и звучни.

# 70
  • Мнения: 2 761
Гласувах за Клер и Селин.

# 71
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Аз гласувах за Вивиан и Анаис. При двете могат да й вика Ани за по - кратко.

# 72
  • Мнения: 15
Гласувах за Вивиан и Селин, но като цяло намирам, че за анкетата са подбрани остарели франкофонски имена. Отдавна има много нежни, ако щеш и модерни женски имена,  които звучат чудесно, особено за едно малко човече. Е, изборът е на мама и татко де, аз само споделям, като живееща точно в такава страна Simple Smile Yum

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И на мен са ми остарели и малко лелински. Не гласувах.

# 74
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Гласувах за Катрин.
Леанор и Клер също ми харесват.

# 75
  • Мнения: 4 038
Гласувах за моя фаворит Катрин.

# 76
  • Мнения: 5 259
Белгийскaтa принцесa Eлеонор:



Няколко други принцеси нa близкa възрaст, които също се кaзвaт Леонор.
Испaния:


Швеция:



Естествено излишно е дa кaзвaм, че товa име ми хaресвa нaй-много Simple Smile

# 77
  • Мнения: 990
Гласувам за Вивиан и Леанор (макар че Леонор ми звучи по-добре, но предполагам такава е спецификата на името в региона).
Нежни и женствени имена, харесват ми.

# 78
  • Nice
  • Мнения: 946
За мен имената не са остарели. Единствено Вивиан не съм го срещала често при млади хора.
Останалите са си съвсем нормални женски имена, които сравнително често се дават и на новородени.
Адел, Анаис, Клер и Селин са много употребявани.
Леанор, Кларис и Катрин са по-класически, но и те се срещат често.

Мисля, че не прочетох името Антоанет (може и да не съм чела внимателно) и го добавям като предложение ако някой в бъдеще чете темата и търси име със същите условия.

# 79
  • Мнения: 81
Виждам, че Катрин е фаворит.

Иначе аз идея си нямам дал имената са архаични. Бъдещите родители ги посочиха, знам че те не са много по ''изчанчените'' и модерни имена, така че предполагам, че тези са класически за района.
Аз лично имах и някои други любими сред предложените от вас, но няма аз да кръщавам Satisfied

# 80
  • Мнения: 312
Елинор
Беатрис
Мадлен
Карън
Инес
Ясмин
Ейнджъл
Алис
Ейприл
Амбър
Анжелик
Божур
Вероник
Вайълет
Вивиан
Кристин
Грейс
Мерилин
Кейт
Дафин
Никол
Евелин
Едит
Жанин
Ивон
Илейн
Ирен
Кармен
Елизабет
Марлен
Арлен
Мирабел
Монин
Изабел
Полин
Пролет
Есен
Сесил
Шарлот
Маделин
Маргарет
Елис
Анабел
Хелън
Ингрид
Хариет
Естер
Жизел
Емелин
Радост
Любов
Рейчъл
Линет
Алекс
Гейбриъл
Инабел

# 81
  • Мнения: 61
Гласувах за Вивиан, харесва ми  Жулиет.

# 82
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз гласувах за Леонор и Адел.
Не виждам какво значение има как ще се произнасят в България, след като семейство живее в Белгия.

# 83
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Някой предложил ли е името Сандрин?

# 84
  • Мнения: 81
Пиша, за да уведомя, че името вече е избрано.
Името е фаворитът в анкетата - Катрин. Пасва много добре и родителите също много го харесват.
Благодаря на всички за предложенията Kiss

# 85
  • Мнения: 19 698
Супер, много любимо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт