БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 136

  • 80 597
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 11 823
Аз винаги шия контур и възли и каквото и да е наред, не мога да си представя да ушия всичко и после само контур  Shocked ooooh! ще трябва да се гръмна  Joy . Та затова винаги си пера след всичко завършено. Понякога леко провисва ако е по-дълъг, но като изсъхне се оправя в повечето случаи, ако не го дръпвам и дооправям или при гладенето фиксирам.

# 556
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
имай предвид, че точно котешките мустаци може да не са контур Simple Smile
на моята черна "котчица" бяха "от точка до точка" - на инструкцията си пишеше one long stitch.
и аз прах след всички украсителни бодове. Simple Smile

# 557
  • Мнения: 11 823
Е да то зависи от котака и от мустаците  Mr. Green

# 558
  • Мнения: 2 695
Ето го котарака с големите мустаци.


# 559
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
и твоите са като моите Simple Smile
или един дълъг бод от точка до точка. или два от точка до точка с "чупка"  по средата.
не се опитвай да ги правиш на малки бодчета зад игла. иначе ще изглеждат накъсани.

моята е такава, но смених оттенъка Simple Smile синеочка е. и луната е синя.

# 560
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Абе Добре, то си е каучинг, ама на много дългите отскоци как да го шиеш зад игла, никак не става хубаво.  Confused
Иначе, където са нормално дълги бодчета, и аз си ги шия зад игла, че каучингът е много тегаво за работа.
Понякога, когато хич не ми се водят два конеца, се изхитрявам да работя нещо като цепен бод, става малко по-плавно от обикновения зад игла.

Иначе май не помня да съм прала и след това да нашивам контура. Шия си всичко наред. Макар точно по онези спици на колелото (Ланарте) и да има логика да се направи съвсем-съвсем накрая. Че то даже и тогава не става като хората  ooooh! )

# 561
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
нещо не те разбрах.
има си контурен (зад игла) има си пред игла, каучинг и другите бодове, и всеки си има къде да се използва.
контурен вместо каучинг и каучинг вместо контурен понякога става, но само понякога. Simple Smile но винаги е по-добре ако се следват инструкциите. Simple Smile
тук например няма как да се смени бода.
Скрит текст:


и малко за развеселяване Simple Smile и това  е каучинг



и така може Simple Smile


# 562
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Добре, ей за такъв един случай говоря, където поне за мен няма съмнение кой бод е по-удачен, макар че едва ли това е дадено като инструкция в схемата.
Все пак нямам тази схема и не знам как точно стоят нещата.





Според моите (датски) книги, рибката е шита с т. нар. мексикански бод, което се води нещо различно от каучинг.

# 563
  • София
  • Мнения: 9 850
Позволявам си да се включа в обсъждането, тъй като точно тази къщурка Victorian Charm ми е любима и съм я шила. В нея няма каучинг, само километри контурен бод и тук-таме френски възли Simple Smile При дългите участъци може да е удачен и каучинг, но не на всички им е удобен. Забелязала съм, че Дименшънс използват каучинг не при дълги участъци, а там, където има желание за по-плавни очертания, например гънките на рокля (Woodland Enchantress) или очертание на покрив, покрит от сняг (Sleigh Ride).

# 564
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Голямо оживление, не мога да насмогна да ви чета Simple Smile

Страница 5 от моята спяща принцеса е готова!
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 18:22 от Aetera

# 565
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
как ме гледа тоя Зайо....

# 566
  • София
  • Мнения: 714
Браво дами, страхотни неща показвате.
Искам да ви помоля за малко помощ!
От една седмица се опитвам да разбера как се прави покрива на тази къща.
Изгледах много клипове, но все не ми се получава. Конците ли не са достатъчно дебели...
Но не ми изглежда така. Sad

# 567
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Браво дами, страхотни неща показвате.
Искам да ви помоля за малко помощ!
От една седмица се опитвам да разбера как се прави покрива на тази къща.
Изгледах много клипове, но все не ми се получава. Конците ли не са достатъчно дебели...
Но не ми изглежда така. Sad
Скрит текст:

заприлича ми на това в средата http://pumora.de/blog/2017/7-days-stitches-part-2/

# 568
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Бода си гоблена и ви наглеждам.
Започнах отново след почти 12 годишна пауза. Гледам снимката по-горе и искам и аз такова нещо Grinning на цветенца обаче. Къде мога да разгледам и да си купя? Намеря, сглобя? Явно и бодове ще трябва да уча, харесва ми Heart Eyes

# 569
  • София
  • Мнения: 714
st. Dobri
Опитах го и аз така, но не ми е същото.
Днес ще го опитам пак с по дебели конци.
Имам подозрения, ми бяха малко тънки...

Общи условия

Активация на акаунт